Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyisziati


nyisziati
veterán

Biztos, hogy jó lesz ez nekünk? :U

(#2) xmaas


xmaas
őstag

Kiraly is lesz amikor hacker hulyegyereknek nem is kell "fizikai" kucs hogy kirabolja a lakasunkat eleg nyomni kettot a mobiljan es mar bent is van .,De nem baj legalabb okos asszistensunk lesz az majd szepen "kiengesztel" minket es megsimogatja virtualisan a buksinkat :R

(#3) slimshady


slimshady
senior tag

Hosszú út all még ez előtt mire igazán jól használható es elterjedt lesz.

üdv.: SlimShady

(#4) judas13


judas13
addikt

Szemetet leviszi?

Addig ne keressenek.... :DDD

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#5) slimshady válasza judas13 (#4) üzenetére


slimshady
senior tag

Még nem. :)

üdv.: SlimShady

(#6) Tomi_Ohl válasza xmaas (#2) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ha akarod, mondhat egy viccet, hogy felvidítson. :)

Amúgy igen, elég kétélű a dolog. Egyrészt roppant kényelmes és futurisztikus, másrészt okot ad az aggódásra is. Tökéletes szoftver nincs. Persze folyamatosan frissül majd, csak nehogy a hackerek járjanak egy lépéssel előrébb.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7) sajo13


sajo13
senior tag

Lekapcsolja a villanyt...igény van rá :) Pici kis kezünket ezután kell még valamire használni? Lehúzza a WC-t is helyettünk, kitörli a .....?

Valóban erre van igény? És mindenzt egy 250 ezerbe kerülő telefonnal? Köszi, de a kis kacsómmal ingyen is le tudom kapcsolni a villanyt.

(#8) judas13 válasza slimshady (#5) üzenetére


judas13
addikt

:P :P :P ;)

..................

sajo13

"Pici kis kezünket ezután kell még valamire használni?"

Erre mit is mondhatnék most ezen a felületen? Na azt azért már mégse tegye meg :D :D

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem ezek kergültek meg a SuperBowl döntő közbeni reklámtól?

Honeywall az nem a 40+ éve termosztátokat gyártó Honeywell akar lenni?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) Crafter32


Crafter32
őstag

Nem igazán értem mire jó, hogy a telefonon lévő alkalmazással tudom lekapcsolni a villanyt. Mire megkeresem a telefont a párna alatt és megnyitom az alkalmazást, addigra 10 villanyt lekapcsolok. Esetleg akkor van értelme ha akkora kastélyban laknék, hogy kerékpárral is körülményes lenne bejárni a szobákat. Biztosan van ilyen is, de én nem ismerek egyet sem sajnos.

(#11) slimshady válasza Tomi_Ohl (#6) üzenetére


slimshady
senior tag

Vannak ám betörők is, bár hamarosan majd hackereknek hívjuk őket. :)

üdv.: SlimShady

(#12) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kezd egyre robotszagúvá válni a levegő.

(#13) Mr. Sword


Mr. Sword
tag

Yeelight-om van, és nagyon szeretem. Mondjuk ott kicsit összetettebb a dolog mint csak le-fel kapcsolgatás. De attól nem lesz még ez se rossz majd idővel.

(#14) Busterftw


Busterftw
veterán

Ugy lenne ertelme, hogy hang alapjan lekapcsolom a villanyt. Google Assistant tud figyelni az Ok Google parancsra, utana csak mondani switch off the light in the bathroom.
Amikor ott felejtem, es mar az agyban vagyok, fasz se kelne ki.

Igy beruhaznek ra.

(#15) Balzak83


Balzak83
senior tag

Ismerősöm azzal kezdte a házépítést, hogy minden vezeték mellé behúzott egy utp kábelt is, igy minden helyiség kapott egy becsatlakozási felületet. Aztán arduino-n leprogramozta, hogy a lámpák akkor kapcsolódjanak fel amikor a fényerő bizonyos ℅alá esik, igy nincs égve maradt lámpa. Az öntözőrendszer intenzitását a hőmérséklet, és a levegő páratartalma alapján kapcsolja, sötétedés után, igy vizet spórol és a fű is szép lesz. A kapun proxykártyával jár ki be, és a gyereknek sem kell kulcsot adnia, hogy haza tudjon menni, ráadásul látja a logokból, hogy mikor ért haza a gyerek.

Az egész rendszerre a tizedét költötte el, mint egy szuper intelligens okos termosztát, az egész rendszer mégis intelligensebb mint amiket nagy pofával reklámoznak. Akövetkező beruházása a távvezérelt radiátorszelepek beszerelése minden helységbe, igy már a fűtést is egyedi értékek apaján tudja majd szabályozni.

Mondtam is neki hagyja ott a céget, és csinálja meg ezt vállalkozásban, sorozatgyártással.

(#16) nyunyu válasza Balzak83 (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Főnököm pont ugyanígy építette a kacsalábon forgó villáját a telefonról vezérelhető redőnyöktől a biztonsági kamerákig.

Aztán tél közepén kihalt alóla az Arduino, aztán nem tudta manuálisan bekapcsolni a kazánt, amíg 3 nap alatt meg nem jött helyette a pótalkatrész. :DDD

Ja, erre ő céget is alapított, cégcsoportja irodája volt az alpha verzió, villája a béta.

(De legalább szerzett valahonnan egy EEG szenzor sapkát, így a fejlesztőink szórakozhattak pár hétig a gondolatolvasó interfésszel is. Persze nem lett belőle használható termék. :)) )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) #06658560


#06658560
törölt tag

Én már két ilyen terméket is ismerek. Az egyiket úgy hívják iMom, a másikat úgy szólítja az ember On Darling. Van egy harmadik, eléggé béta is, kevésbé elterjedt, így kevés rá az app: MySon, más helyeken MyDaughter

(#18) Balzak83 válasza #06658560 (#17) üzenetére


Balzak83
senior tag

Itthon meg az iKomornyik van feljövőben?

@nyunyu: igen, ami elromolhat az... Azért én a kazánt nem tenném rá, még a végén a biztosító kihozza, hogy a főzött rom miatt volt a hiba. A redöny jó ötlet viszont, nem is nehéz jól megcsinálni. Még a kerti kaput próbálta összehangolni a garázskapuval, hogy ha befordul az utcába, már nyíljon automatikusan, késleltetve mindkettő. Mellé meg jó kis kisérőfények két oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#19) kraftxld válasza nyunyu (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet maradniuk kellett volna a termosztátnál :D [link]
Vagy felvenni pár biztonsági szakit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20) darvinya


darvinya
titán

Ok Google…rázd ki

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21) Bandi995


Bandi995
aktív tag

A hálószobában már régóta telefonnal vezérlek minden villanyt :) Tök jó dolog, addig ódzkodtok tőle, míg ki nem próbáljátok és rá nem jöttök, hogy ez mennyire marha kényelmes.

(#22) #68372224 válasza xmaas (#2) üzenetére


#68372224
törölt tag

Megoldás: nem kell ilyesmit venni. :B
Bár klassznak tartom, de én is megmaradok ilyen analóg, oldschool ember a jövőben is. A biztonságnál nincs fontosabb.

(#23) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ez új távlatokat nyit az otthon biztonsága szempontjából. Kíváncsi leszek erre a védelemre mikor fog reagálni a hagyományos otthoni riasztó és egyéb biztonsági szolgáltatói csoport.

Finn the human

(#24) Mercel


Mercel
senior tag

Amíg lehet távol tartom a nagy testvért az otthonomtól.

Ez az egész nagyon jól hangozna - egy tökéletes világban - de sem a Google szándékaiban sem a védelmében nem bízom.

Pont elég, amit PC-n keresztül művelnek.

Mennyit kell vajon várni az első hírekre amelyek a visszaélésekről számolnak be?
És itt már szó szerint az emberek intimszférájáról És személyes biztonságáról van szó.
Nekem ez inkább ijesztő mint előremutató.
Brrr

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#25) RaveForce válasza Mercel (#24) üzenetére


RaveForce
veterán

Es ha a BB csinalna? :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#26) #79335424


#79335424
törölt tag

(#27) NGA


NGA
addikt

Nekem Govena van itthon. Kb 1 hétig volt érdekes. De semmi értelmét nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#28) NGA


NGA
addikt

Ami még eszembe jutott, hogy ezek az eszközök mind áramot fogyasztanak, azaz egy tele elektronizált lakás alapállapotban simán fogyaszthat 50-100 wattot állandóan

(#29) #06658560 válasza Balzak83 (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Inkább iKözmunkás.

(#30) #79335424 válasza NGA (#28) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem feltétlenül. Ezek ilyen utólag beépítős cuccok. Előre tervezésnél ezek fölöslegesek. Egy Raspberry -vel is le lehet vezérelni az egészet. Csak a málna és a router lenne áram alatt, a műveleti relék csak kapcsoláskor igényelnek áramot.

(#31) RaveForce


RaveForce
veterán

Akkor a Google Asistant az utolso... :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#32) NGA válasza #79335424 (#30) üzenetére


NGA
addikt

Én arra gondoltam, amikor különálló részekből épül fel valami.
Ha megnézzük pl a TP-Link wifiről vezérelhető dugaljait, kiderül, hogy 2.1W-ot fogyaszt standby módban is. Általában a vezérelhető izzók is 1-2W-ot fogyasztanak szintén. Ezt 24 órában eszi.

(#33) #06658560 válasza RaveForce (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem. Az ELMÜ, amikor kiköti.

(#34) #79335424 válasza NGA (#32) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én meg azt írtam, hogy ez nem feltétlenül kell így legyen. Hagyományosan megy vezeték a kapcsolókhoz, onnan meg a fogyasztókhoz. De, mehetne a vezeték egy központi egységhez, és onnan a fogyasztókhoz. A központi egység sem egy nagy misztifikum. Még málna PC sem kell hozzá. Elég egy Ethernet vezérelt relé. Bedugod a router -be, és ennyi. Kap egy jelet egy IP -re, és kapcsol. Androidra kész alkalmazások vannak rá. Ezek általában Tasker -kompatibilisek, tehát bármi olyan esemény beállítható, amit az Android ismer. Beleértve a hangvezérlést is. Kis ügyességgel Google szerverek nélkül, offline, Magyarul is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#35) NGA válasza #79335424 (#34) üzenetére


NGA
addikt

Mondjuk van egy nagyobb lakásban 3 szoba, aztán a konyha, az előszoba, a fürdő, a wc, a garázs, a kamra stb.
Ez kb 12-15 világítótest. Ezeket a vezetékeket kell elvezetni egy központi egységig ha jól gondolom, hogy vezérelje. Akkor azért ez elég szép kábelköteg lenne nem?

(#36) #79335424 válasza NGA (#35) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mennyivel több vezeték kell hozzá, mint minden egyes kapcsolóhoz külön vezetéket húzni? Még egyszer hangsúlyozom, hogy előre tervezésről van szó, nem egy meglévő hálózat átbuherálásáról.

(#37) mjani1172 válasza Balzak83 (#15) üzenetére


mjani1172
addikt

"Aztán arduino-n leprogramozta, hogy a lámpák akkor kapcsolódjanak fel amikor a fényerő bizonyos ℅alá esik, igy nincs égve maradt lámpa."
Akkor valamit benézett mert ez csak felkapcsolja a lámpát. "Az öntözőrendszer intenzitását a hőmérséklet, és a levegő páratartalma alapján kapcsolja, sötétedés után, igy vizet spórol és a fű is szép lesz."
Ez nálunk is így megy, hiszen a legtöbb vezérlő ezt tudja.
"Akövetkező beruházása a távvezérelt radiátorszelepek beszerelése minden helységbe, igy már a fűtést is egyedi értékek apaján tudja majd szabályozni."
Sajnos már ezt sem tudja feltalálni erre való a termosztátos szelep szintén fillérekért.
De a hideg víz feltalálása még hátra van. :-)

(#38) levideo válasza Crafter32 (#10) üzenetére


levideo
tag

Szerintem ez arra lesz jó, hogy távolból tudd vezérelni a lámpát... Elutazol és ha égve felejtesz lámpát, azt tudod lekapcsolni a telcsiddel, akár a Bahamákról is ...

Bár én erre egy Banana Pi-t és néhány 433MHz -es adó-vevő egységet használok évek óta , megelégedéssel. Saját fejlesztés ...

Levideo (LINUX Rendszergazda)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.