Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Nem tehetek róla, de nekem nem tetszik a megoldás.

valami

(#2) kakuk.tamas válasza Quasi_modo (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Egy haszna van: Kösd a fejedre hátra, és nesze neked, láthatod, mikor akarnak hátulról leszúrni....

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#3) sideburns


sideburns
aktív tag

Hát akkor én leszek a szurkolótábor, nekem tetszik a dolog.

És meg is van az új termékkategória neve:

Smartphone Attachable Lens-style Camera, röviden SALC

(#4) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Nekem is kifejezetten tetszik, de azért 500 USD-t kiadni egy ilyenért... miután kiadtam hasonló összeget a telefonért. :D

Érdekes viszont, hogy nem olyan rég óta az a trend, hogy rakjunk mindent egy készülékházba (telefon -> fényképezni képes telefon -> telefonálni képes fényképezőgép), most meg szedjünk szét megint mindent! :))

(#5) .mf


.mf
veterán

Remek! Már csak egy kicsit várni kell, hogy essen az áruk (bár már így is egy fokkal jobban alakultak, mint amire számítottam)...
A kezelőfelületre még kíváncsi leszek, illetve, hogy mennyire lehet manuálisan állítani.

cinemazealot: ugyanaz a szenzor és optika, ami az RX100II-ben van - s az 700 USD-be kerül. A QX100 pedig vmelyik, asszem 400 USD-s darab bele.

devast: a la Ghost in the Shell?

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) devast válasza cinemazealot (#4) üzenetére


devast
addikt

Ja, külön óra, fényképező modul, szemüveg, stb stb....Addig fogják ezt játszani, amíg a végén közvetlenül az agyadba tudják drótozni a cuccot. Na ott már nem lesz többet ilyen :DDD

(#7) Quasi_modo válasza cinemazealot (#4) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

hogy nem olyan rég óta az a trend, hogy rakjunk mindent egy készülékházba
Hát azért elég régóta.

valami

(#8) cinemazealot válasza Quasi_modo (#7) üzenetére


cinemazealot
addikt

Oké, talán rosszul fogalmaztam: régóta cél fényképező képességekkel felruházni egy telefont. De azért lássuk be, hogy a Samsung közelmúltban megjelent Galaxy Camerájával igencsak bizarr lett ez a "fajok közötti keveredés", nem?

(#9) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

tetszik..de nekem egy dolog nagyon hiányzik belöle:egy normális vaku.(feltéve hogy nincs benne,de nem láttam)
a telefonok vakuja azért valljuk be kicsit kevés egy normális képhez sötétben.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#10) mike710


mike710
aktív tag

Én is erősíteném a szurkolótábort... Szerintem is jó ötlet, az meg kifejetetten tetszik, hogy nem muszáj csatlakoztatva lennie a telefon hátlapjához.

(#11) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Nem nagyon értem, hogy ki az akinek ilyen kell? Aki fotózni akar, az ennyi pénzért már vesz egy DSLR kamerát. Aki pedig csak ilyen telefonos hobbifotós, annak elég a gyári kamera.

Nekem amúgy is macerásnak tűnik, a vakuról nem is beszélve.

(#12) .mf válasza Lacee1986 (#11) üzenetére


.mf
veterán

Na megérkeztek :U

Aha, veszel egy DSLR-t, ami mekkora is?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) cinemazealot válasza Lacee1986 (#11) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az ára tényleg elég magas ahhoz, hogy tömegtermék legyen. De az ellenőrzött (és szabályozott) távoli használat ötlete nem rossz (gondolok itt a "kerítésen átnyúlok vele kukkolni a cicusokat" felhasználásra). Talán speciális(abb) felhasználású amatőr vagy kutatói videós célokra is jól lehet majd használni.

(#14) Pompi válasza Lacee1986 (#11) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem is tetszik a dolog. Szerintem a két tábor (DSLR - telefonfotós) között azért van közeg, akinek akár ez is választás lehet, sőt ismerek is ilyet kapásból.
Egyébként meg már ez a DSLR is kezd sztereotípiává válni, mindenki batár nagy tükrös géppel rohangál, pedig már ott is van rendes alternatíva a MILC-ek körében.
Simán meg van ennek a piaca, elég csak megnézni, hogy egy rendes optikai kit-ek mennyibe kerülnek mobilokhoz (iPhone-okhoz elég nagy a választék pl.).

Feel Good Inc.

(#15) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az elgondolás, és az alkalmazhatóság tetszik, de
a Facebook alapú fotográfia-értékeléstől herótom van, hogy ne is beszéljek a CSI effektről ami a reklámban van!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Érdekes, és talán néha még hasznos is lehetne, de nagyon túlárazták.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) rii válasza cinemazealot (#4) üzenetére


rii
nagyúr

van aki egybe akar mindent, .... vn aki meg külön-kükön mindent ... én is a pék süssön, a vadász lőjjön elvet vallom

- van telefonom kifejezetten kamera nélküli nokia e52
- vettem egy használt dslr canon eos 40d -t mert komolyabb meg akarom tanulni a fotózást, persze van egy casio kompaktom is, de annak a manuális beállítása érdekli a fenét
- meg van karórám, telefonon utálok időt nézni ... az a régi gizdázós idők szokása volt, azért utálom.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18) shteer


shteer
titán

röhögnöm kell

..szerintem jónak tűnik

(#19) rii válasza .mf (#12) üzenetére


rii
nagyúr

akkor egy csúcskompaktot ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

:Y Ez áll leesős ötlet.

De hol van benne az akku? Cserélhető? mert 220 kép azért igen kevés egy tötltésse.

(#21) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Aki megteheti magának hogy kipengessen annyi pénzt a Honamira, vagy a Z Ultrára, az ne mondja már nekem hogy nem engedheti meg magának azt a 250$t a kisebbik modulra....

Amugy nekem kifejezetten tetszik ez a megoldás.

All→M8

(#22) cinemazealot válasza rii (#17) üzenetére


cinemazealot
addikt

+1

Okostelefonnal csak tavaly ősz óta rendelkezem (addig egy MyPhone 3010-et használtam), de csak azért, mert nem akartam műszakilag elmaradni a páromtól, akihez a T hozzávágott egy tabletet... oké, fejleszteni is szeretnék rá és muszáj volt egy teszt vas. :)

(#23) erdoke


erdoke
titán

Az ötlet jó, szívesen tennék velük egy pár napos próbát. Sajnos a próba nem ér ~80e Ft-ot, de előbb-utöbb összejön valahogy. :)

A legjobb aláírás a héten

(#24) Ixion77


Ixion77
őstag

A kisebbik modul érdektelen, mert ekkora érzékelők hamarosan a telefonokban is lesznek, a nagyobb viszont egy új kategória megteremtője lehet. Gyakorlatilag egy olyan fényképezőgép, ami bele van integrálva az optikába és jól együttműködik a kijelzővel rendelkező eszközökkel. Kicsi, praktikus, jó képminőséggel. Jó ötlet. Még ki kell hozzá hozni egy vakut ami rácsatlakozható, vagy letéve, távirányítva is használható. Lehetne valamelyest ütésálló is.
Fontos lenne még, hogy legyen állványmenet a kütyün, és ne csak telefonról, hanem tabletről, számítógépről, és minden hasonlóról is irányítani lehessen. Így pl. a webkamerát is kiváltja.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#25) Sanraith


Sanraith
aktív tag

Nekem baromi kényelmetlennek tűnik ez az egész.

(#26) erdoke válasza Ixion77 (#24) üzenetére


erdoke
titán

Azért egy kamera messze nem csak az érzékelőből áll, ahogy az érzékelőnek se kizárólag a méret a lényeges paramétere. :U
Optika, széleslátó, stb. Ráadásul a tömeg is fontos lehet, pl. egy iPhone 5-5S + a kisebbik kamera mindössze 230 g. Az árról nem is beszélve. A 150e Ft már egy igen jó kompaktot jelent, ami a 180 g-nál nem sokkal nehezebb...

A legjobb aláírás a héten

(#27) dezz


dezz
nagyúr

Tök jó.

(#28) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Háááá.. deeee...engem most majdnem rászedtek a Sonyék!

Ez egy nagybetűs BAROMSÁG!

Levezetem:

1.
Ha jobban megnézzük a kütyüt, akkor az arányaiból látszik, hogy ez egy cső alakú kompakt fényképező.
Egyáltalán nem kicsi.
Ráadásul lcd nélkülm hoyg ne tudd használni, de nfc-vel, meg wi-fi vel, hogy sokat fogyasszon.

2.
Két eszközt kell használnod egyszerre egy olyan feladatra, amire elég egyet is!!!
(nem kicsi a cucc, tehát semmit sem vált ki, ráadásul kevés ideig bírja az akksija)

3.
Ha nem csatlakoztatod a mobilodra, akkor a henger formából adódóan baromira nem fogod érzékelni, hogy milyen szögben áll: És eljövend a jobbra balra dőlő képek korszaka. HOgy csinálsz vele képet? találomra?

4.
Önmagában nem jó semmire. Ergó, ha lemerül a mobilod, bár van nálad egy másik külön hurcolandó kütyü, mégsem tudsz vele semmit sem kezdeni.

Elsőre nagy ötletnek tűnik, meg újszerű is a formája miatt.

Igazából ez csak annyit ad és vesz el a fényképezőgép mivoltától, hogy nincs saját kijelzője így semmit sem tudunk kezdeni vele mobiltelefon nélkül.

Méretéből adódóan egyáltalán nem kicsi fényképezőgép.

Ezen az oldalon (LINK) a kezelőszervek is be vannak mutatva, hogy mi-micsoda.

Ez alapján akár az "objektíven" is el lehet látni a fotót, mert van rá külön gomb. (tuti nem működik mobiltelefon nélkül, szólóban)

Tehát a megfejtés:

Fényképezőgép más (nem nevezném újnak) formai kialakítással, önálló működési képesség nélkül.

Igen, ez így egy barominagy oximoron.

(#29) sideburns válasza Ixion77 (#24) üzenetére


sideburns
aktív tag

Van rajta állványmenet.

Akik az árán akadnak ki, azok nyilván nem találkoztak még azzal a jelenséggel, hogy egy új termék prémium áron nyit, majd idővel mérséklődik az ára. Pláne ha egészen új kategória az a bizonyos termék. Hm?

(#30) .mf válasza rii (#19) üzenetére


.mf
veterán

Ez konkrétan egy kijelző nélküli csúcskompakt. Ha kell a kijelző, megveszed RX100II-ként kicsivel drágábban. Ha a minél kisebb méret a fontos, s telefon úgyis mindig nálad van, akkor itt van ez. Választás lehetősége.

Amúgy én pont a kisebbiken (QX10) gondolkozom erősen. Számomra telefonnal fotózás == végszükség esetén, de akkor se szívesen. Nem csak a szenzorok csapnivalóak, de az objektívek, a feldolgozás, a kezelés, a manuális állíthatóság is. A telefonok vékonysági versenye fizikai korlátokat is állít a képminőség útjába. Még a legújabb über-fotós Lumia 1020 is elég szűk tartományban állítható, pl. mindössze két rekesz-állás között választhatsz, s úgy rémllik, hogy volt még pár hasonló, elég korlátos dolog.
Egy rendes fényképezőgépet, objektívekkel együtt, nem mindig cipel magával az ember. Elég sok jó képről lemaradtam már azért, mert épp nem volt nálam rendes gép -- ez viszont kis helyre is elfér, akkora, mint egy pancake obi, mindig nálam lehet. A nagyobbik, hiába nagyobb szenzor és fényerősebb, jobban rajzoló üveg, viszont már egyrészt jóval nagyobb, másrészt drágább is, s akkor már ott van a fényképezőgépem is. Úgyhogy nálam vagy a QX10 az első árcsökkenése után, vagy egy jobb képminőségű strapakompakt között megy a vaccillálás.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) Ixion77 válasza erdoke (#26) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem gondolom, hogy ez a termék tökéletes, vagy ez a létező legjobb érzékelő. Csupán azt gondolom, hogy valóban van benne újdonság, kifejlődhet belőle egy önálló kütyü-kategória. 3-5 év mire igazán használhatóvá fejlődik, addig még alakul is majd. Lehet, hogy változik a formája, mérete, csökken a súlya, nyilván az ára is. Esetleg teljesen különválik az objektívtől, és egy icipici kütyüvé válik, amit objektívelőtét gyanánt csatlakoztatva bármely dslr/milc objektívhez azt távirányítós fényképezőgéppé alakítja.
Lényeg, hogy van benne ráció, szerintem izgalmas fejlesztési irány.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#32) Quasi_modo válasza .mf (#30) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Egy rendes fényképezőgépet, objektívekkel együtt, nem mindig cipel magával az ember. Elég sok jó képről lemaradtam már azért, mert épp nem volt nálam rendes gép -- ez viszont kis helyre is elfér, akkora, mint egy pancake obi, mindig nálam lehet
Ennyi erővel egy kompakt is mindig nálad lehet.

valami

(#33) erdoke válasza Ixion77 (#31) üzenetére


erdoke
titán

Abban egyetértünk, hgy izgalmas újdonság, csak abban nem, hogy a kisebbnek nem lesz létjogosultsága. Mármint ha az egész kategóriának lesz...
Viszont eszembe jutott még egy apróság. A telefont ugye előrántjuk zsebből, és vagy a dedikált kamera gombbal, vagy zár képernyőről lövünk egy pillanatképet. Ezt a kamera obit hol a fenébe kellene tartanom? A hengeres forma miatt a másik zseb opció nem igazán valós, a "középen" poént pedig inkább lelövöm előre. :) Szóval honnan kellene előrántanom, hogy a telefonnal nagyjából egyszerre legyen készenlétben? Táskában a kompakt is elfér...

A legjobb aláírás a héten

(#34) Tigerclaw válasza .mf (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért azt így első blikkre nem kellene mondani, hogy "csúcs"kompakt, hiszen semmit nem tudunk még arról, hogy milyen képeket készít. Emellett pl. az új 60x -os átfogású panasonic kompakt/bridge gép is olcsóbb ennél jóval. Ez olyannyira drága és olyannyira geek termék, hogy szinte nincs is fizetőképes kereslet rá.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) moli.hu


moli.hu
őstag

A Sony QX100 valamivel nagyobb (63 x 63 x 56 mm) [...] de még így is kényelmesen zsebre vághatjuk

mar hogy? 6 centimetert?

(#36) Zimmy88 válasza moli.hu (#35) üzenetére


Zimmy88
tag

Csak megfelelően bő zseb kell hozzá :P

Pl ha már kifizetsz 500$-t érte, annak a helyére belefér :DD

FZR2000 ®

(#37) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Rákérdeztem, lehet vele vakon fotózni.

Hehehe. Elég vicces ez így leírva.

(#38) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Kb. 1-2 órára lekötne, hogy lehet vele szórakozni, utána évente 1x elővenném leporolni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39) dezz válasza gekkoXT (#28) üzenetére


dezz
nagyúr

"Ez alapján akár az "objektíven" is el lehet látni a fotót, mert van rá külön gomb. (tuti nem működik mobiltelefon nélkül, szólóban)"

Működik.

Van létjogosultsága, nagyon is.

(#40) NixonHUN válasza gekkoXT (#28) üzenetére


NixonHUN
tag

A levezetésed helyett inkább csendben fogadtad volna el, hogy nem te vagy a célközönség.

(#41) Quasi_modo válasza dezz (#39) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Van létjogosultsága, nagyon is
Szerinted.
De majd az idő úgy is eldönti.

valami

(#42) Depression


Depression
veterán

Nem rossz, de ennyiért tényleg veszek inkább egy fényképezőgépet

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#43) sideburns válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


sideburns
aktív tag

Azért azt így első blikkre nem kellene mondani, hogy "csúcs"kompakt, hiszen semmit nem tudunk még arról, hogy milyen képeket készít.
Dehogynem, elég jól lehet tudni milyen képeket készít, a drágábbik cuccban ugyanaz a szenzor és objektív van, mint az RX100-ban. Az olcsóbbik meg a WX200 leszármazottja.

A 60x zoomhoz való hasonlítás meg szimplán hülyeség.

(#44) Permet Elek válasza sideburns (#43) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Ja persze. Csak se af, se vaku. Se semmi. +Ki tudja mi van belül. És menyivel van megspékelve szoftveresen, azokhoz képest. Szóval várós egy teszt róla. Mert, hogy hasonlít valamihez, az nem azt jelenti, hogy ugyan az.

(#45) Szergely83


Szergely83
tag

Szvsz értelmetlen pénzkidobás. Ugyan úgy cipelni kell egy objektívet, amit még fel is kell csatolni használat előtt (nesze neked pillanat). Akkor inkább cipelek egy kompaktot, csak előkapom és fotózok, ezerszer jobb képminőségben (ennyi pénzért meg pláne). Mostmár az sem kiváltság, hogy a képek azonnal megoszthatók fb-n és társain, erre is léteznek megoldások a kompaktok körében is.

(#46) Pug


Pug
veterán

A képek láttán első reakcióm, WTF? :DDD

(#47) kekegsm válasza Pompi (#14) üzenetére


kekegsm
őstag

Teljesen más a piac, mind a három. az igazi DSLR-nek nem alternativa a MILC, óriási különbségek vannak képminőség terén. A telefonfotósok megint más kategória.

Más kérdés, hogy az átlagember úgysem tud különbséget tenni köztük...

Szerintem jó ötlet a Sony megoldása, azért ezek komoly cuccok, nagyon jó érzékelővel és komoly optikával, pl a második kezdőfényereje nem kicsit durván jó.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#48) scarabaeus válasza Permet Elek (#44) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Csak se af"
Miért?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#49) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nekem nagyon tetszik az ötlet, de majd megvárom a 2. Generációt ebből is..;) addigra kinövi a gyerekbetegségeket (ha lesz..)

Üdv: Csabee.

(#50) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

ahogy lekapta a telefonról a kamerát, és befotózott az alagsorba, majdnem felröhögtem :D Meglehetősen szürreálisnak tűnt :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.