Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rootkiller


rootkiller
őstag

Én bevállalnám. Úgyis csak telefonálok a telefonnal. :D Mondjuk érdekes 5let, nem tudom mennyire jön be nekik, de a magyar viszonylatokhoz elég drága a sima. Ha ezt odaadja 24hóra a magenta T 30körül, akkor még jóó is lehet.

Artengo TR 990 Pro

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

kicsiben nem hiszem, hogy annyira tartolna. épp a nagy kijelző miatt lett sikeres az iPhone.

(#3) Ricardo válasza hemaka (#2) üzenetére


Ricardo
félisten

Az egyetlen előnyén (nagy kijelző és az ennek is köszönhető jó kezelhetőség) veszítené el.

(#4) Skizz válasza Ricardo (#3) üzenetére


Skizz
addikt

Így van. Ilyen kis kijelzőt már nem lesz kényelmes tapizni, legalábbis messze nem lehet majd olyan gyorsan és precízen kezelni mint a nagyot.

(#5) Morden24


Morden24
nagyúr

Nagyon megérné. A szifon legnagyobb ereje jelenleg is a kijelzőméretben és az azzal kapcsolatos (és ezáltal kihasználható) funkciókban van. Ez kb. olyan, mint egy mono mp3-lejátszó.

Aki ilyet venne, az aztán már tényleg csak Apple-sznobéria.

Sectumsempra - For Enemies

(#6) ixus


ixus
csendes tag

Ja igen, jobb lenne, ha inkább az iPhone HD-t fejlesztenék Bt fájlküldéssel, Hd videófelvevővel, AF kamerával, skinekkel és minden egyéb földi jóval :K

A régit meg gyártsák addig míg van rá igény és adják olcsóbban, mint anno a Moto csinálta a V3-al..

(#7) PowerBuldog válasza ixus (#6) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ezt ugye csak viccnek szántad? Apple meg az ilyen léptékű fejlesztések? :N

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8) hemaka válasza ixus (#6) üzenetére


hemaka
nagyúr

haha, olyan soha nem lesz :D

(#9) ixus válasza PowerBuldog (#7) üzenetére


ixus
csendes tag

Najó, nemkell Hd videó, elég egy 480×320 25fps..
Csak az a bosszantó, hogy eljutottak 2 éve valahová, azóta egy 3g-t sikerült belerakni, az összes többi dolgot (millió játék, alkalmazás) külső fejlesztők csinálták. Most meg el akarnak indulni visszafelé? Ez logikátlan lenne. Nem kell még tovább butított iPhone!
A meglévő teljesen jó egyszerübb változatnak és készüljön egy új csúcsmodell!

(#10) fateless


fateless
veterán

Ez a kép nagyon találó.

Szerintem zseniális ötlet lenne a cégtől egy iPhone nano. Kapsz egy első gen iPhone-t emberibb méretben. Mivel nekik gyakorlatilag 0 a fejlesztési költség, csak új test kellett, ezért sokkal olcsóbban is adhatják, így már elérhetőbbé válik a készülék. Ezt csinálja minden cég Nokiától SE-ig: a régit kiadja új köntösben olcsóbban.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#11) ixus válasza fateless (#10) üzenetére


ixus
csendes tag

Az ujjal kezeléshez hely kell. A álló qwerty bill ígyis határeset..

Mondjuk ha csinálnak hozzá egy egy ilyen billentyűzetet:

(#12) macikos válasza ixus (#11) üzenetére


macikos
addikt

Ilyen billentyűzetet :F Most is ilyen van benne.

(#13) bici75 válasza ixus (#11) üzenetére


bici75
csendes tag

Én ezt tennem minden tapis telóba.. :K A qwerty-t nem csípem..

(#14) ixus válasza macikos (#12) üzenetére


ixus
csendes tag

Ez a bill csak pinkódhoz és hívásnál számbevitelhez érhető el. Sms-hez, e-mail-hez, böngészőhöz nem :(

bici75:
Pedig fekvő qwerty-n sokkal gyorsabban lehet gépelni mint ezen. Az állón is, csak ott nyugodt körülmények kellenek (mozgó járművön nehéz)

[ Szerkesztve ]

(#15) Magnum_ válasza bici75 (#13) üzenetére


Magnum_
nagyúr

probáltál már qwerty-t?

I humbly and respectfully decline™

(#16) bici75 válasza Magnum_ (#15) üzenetére


bici75
csendes tag

Való igaz, ha pl. SMS-t írsz és van a közeledben egy stylust-od akkor kiválló a qwerty, de ha egy nem túl nagy kijelzőn írsz (írok) egy üzenetet nálam több időt vesz el a javítgatás mint az írás...Nekem nagy, favágó újjaim vannak, ez hozzátartozik az igazsághoz... :))

(#17) (Kolombusz) válasza ixus (#9) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Most mért, iPodnál is ez van.
Évente kidobnak egy újat.
Először volt sima mp3-as, aztán már lehetett rajta képet nézegetni. Gondolom mennyire sokan használták ezt a funkciót.
Utána videolejátszós iPod, ez már kicsit értelmesebb, bár a hangyfasznyi kijelző és a konvertálgatás miatt ez sem egy kényelmes dolog, de ezt is rásózták a felhasználókra, akikkel azt is sikerül elhitetni, hogy szükségük van egy 20-30-60-80 gigás (meg még nagyobb) lejátszóra.

Aztán jött az iPod táccs, az áltimét péempé, minő meglepetés, a klasszikhoz képes kevés memóriával. Persze ezt is baszott drágán árulják, de így is veszik, pedig akkor már egy iPhone jobban megérné és akkor telefont nem kell cipelned magaddal.

De végülis ettől nem az Apple gonosz, hanem a felhasználók szánalmasak valamilyen szinten. Az Apple csak zseniálisan kihasználja a fogyasztói társadalom fogyasztani vágyását, a még újabb, még nagyobb, még kúlabb triót valami fenomenálisan tudják beadni az embereknek.

[ Szerkesztve ]

(#18) Jim Tonic válasza ixus (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vágólappal...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) bentsze88888 válasza (Kolombusz) (#17) üzenetére


bentsze88888
tag

Sőt nemcsak szánalmasak,hanem primitív suttyók is egyben.
Ez már eléggé lerágott csont.

(#20) Jim Tonic válasza (Kolombusz) (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én élvezem a 120GB-os iPod Classicom, tele van zenével, az szól az autómban.
Szóval az, hogy neked nincs rá igényed, nem jelenti azt, hogy szánalmasak a felhasználók. Ellenben Te az ilyen kijelentésekkel annál inkább.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) (Kolombusz) válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ha valóban szükséged van és kihasználod azt a több mint 60 ezer percnyi 320-as mp3-nak elég helyet, akkor elnézést kérek.

(#22) #16820480 válasza (Kolombusz) (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

igazság szerint nekem is van itthon annyi zeném, hogy egy 120-as ipodot simán megtelítene, ráadásul nagy része nem is 320-as, hanem legfeljebb 192-es mp3. de ettől függetlenül persze nem szoktam egyszerre hallgatni, és mivel 1-2 perc alatt bármit rá tudok másolni indulás előtt, így a 8 gigás lejátszóm is bőven sok.

(#23) joey04 válasza (Kolombusz) (#17) üzenetére


joey04
titán

Nem értek egyet, nincs annyi GB ami sok lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) Jim Tonic válasza (Kolombusz) (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mind Apple Loseless, a saját CD-im vannak betömörítve. A 120-ból 20GB-ot töltöttem ki eddig, ami 45 CD hanganyaga, de mindent rá fogok tenni. Kb. 200 CD-m van. Megtehetném, hogy ezeket az autóban tartom, vezetés közben keresgélek köztük, hagyom, hogy összekarcolódjanak, kitöltsék az egész csomagtartóm. Mind1, felesleges magyaráznom. Szánalmasnak azért nem érzem magam, mert megtehetem, hogy ilyet használok.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) (Kolombusz) válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Akkor meg miért veszed magadra?
Egy átlag trépod vásárlónak elég a 20 giga is, ráadásul továbbra is ott van, amit mondok, hogy az ultimate PMP Touch meg csak kis memóriás változatban létezik, pedig abba a hodályba is beférne nagy tárhely.

(#26) Jim Tonic válasza (Kolombusz) (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Várj, szerintem kicsit eltévedtél. Fordítsuk meg a kérdést: Miért általánosítasz? Hogy jössz ehhez? Ha fogalmad sincs egy termékről, miért nyilatkozol? Minek szólal meg valaki egy témában, ahol nem tud szakmai lenni, mert süt belőle az offense (trépod, stb.). Fáj neked, ha valaki valamit használ, amit Te nem?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) (Kolombusz) válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Sajnálom, ha Te úgy látod, hogy osztályon felüli vagy, mert tudtál venni egy iPodot. Esetleg fájón érintett, hogy amire hónapokig spóroltál, nem mindenkinek tetszik? :)

Az első hozzászólásom szerintem teljesen korrekt volt, Te ugrottál be, mint egy sebzett vad, hogy képes vagyok leírni, miből él meg az Apple és magadra vetted, amit írtam.

Mást nem csinálsz, csak írod, én rosszul érzem magam, mert neked van, csak erre az egy kiragadott mondatomra koncentrálsz, miszerint az átlag iPod user nem használja ki a tárhelyet. És ha tovább látnál a vélt sérelmeden, amit gondolom a kisebbségi komplexusod válthatott ki (ezért dicsekedsz már másodjára ugyanazon topikon belül, hogy neked van), akkor láthatnád, hogy az imádott céged marketingjét dicsértem. ;)

Csak lehet valami azokban az Apple-vásárlókkal kapcsolatos szóbeszédekben... :)

(#28) ixus válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


ixus
csendes tag

flash-el :o

(#29) Jim Tonic válasza (Kolombusz) (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, ha érdekel, egy havi fizetésemből kb. 7-8 ilyet tudnék megvenni.
Semmilyen más Apple termékem nincs, nem tetszik sem a laptopjuk, sem a telefonjuk.
Bárkit szánalmasnak nevezni szerinted korrekt hozzászólás. Szerintem nem.
Miből vetted le a kisebbségi komplexusom? Nem azoknak van, akik ok nélkül másokat szánalmasnak neveznek? :U
Csak lehet valami azokban az Apple-vásárlókkal kapcsolatos szóbeszédekben... :) Újabb általánosítás...
Még mindig nem adtál egyetlen szakmailag elfogadható hozzászólást a topiknak, ellenben a hülyeség és a személyeskedés dől belőled.
Buta vagy, gyerekes, és ahelyett, hogy belátnád, elnézést kérnél, inkább folytatod a sértegetést. Ha neked ettől jobb a közérzeted, hajrá.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) (Kolombusz) válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem, nem érdekel, hogy mit tudsz megvenni a havi fizetésedből.
Ha valóban úgy van, ahogy állítod, akkor meg főleg nem értem, mi ez a nagy mellverés, hogy megengedheted, hogy ilyet használj. Ez is valamilyen korábbi sérelem kompenzálása lehet esetedben.

Az én véleményem szerint korrekt a hozzászólásom.
Emberek vagyunk, más az ízlésünk, a stílusunk. Így lehet, hogy Te képes vagy kiadni arra pénzt, én meg nem. És Te pont kihasználod, most pedig újra általánosítok, a nagy átlag nem. De mivel a nagy átlag könnyen manipulálható, ezért mégis eladják nekik.

(#31) Ijk válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hihetetlen, hogy bemegyek akármelyik apple topikba, mindenütt ott van a flém, de már csak röhögök. Máshol nincs ilyen kontraszt két tábor között. Nekem van egy ipod nanom, azért vettem, mert annak tetszett legjobban a kezelhetősége amikor kipróbáltam. Szerintem nem kellene ezen összeveszni, itthon azért immunisabbak az emberek a marketingre, mint pl. az USA-ban, nem csak üresfejű userek vesznek apple termékeket. Az erkölcsi oldal meg rohadtul nem érdekel, hogy csúnya apple meg az agresszív marketing. Ez minden cégnél ott van, talán nem ennyire erősen.
Mondjuk már be sem mertem írni az mp3-as topikba, hogy ipodot vettem, mert kapásból 4-en esnek nekem, hogy miért nem pl. iaudio-t választottam. Ezen nem vitatkozom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32) (Kolombusz) válasza Ijk (#31) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Miért nem az iAudiot vetted? :DDD
Nekem is olyan van.

(#33) Ijk válasza (Kolombusz) (#32) üzenetére


Ijk
nagyúr

Há azé-mee az apple aszondta hogy a karcsúság ötvözve van a kiemelkedő hangminőséggel, meg van a hátulján szép gravírozott alma, ja és persze aszondták hogy környezetbarát. Na.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34) Jim Tonic válasza Ijk (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:C

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) Atlantis válasza Ijk (#31) üzenetére


Atlantis
veterán

Inkább szánalmas ez, nem nevetséges. De már inkább nem szólok bele, mert akkor én leszek a csúnya részrehajló, hatalommániás, kispöcsű kisköcsög moderátor, aki biztos azért bántja szegény Mac-huszárokat, mert csóró és nem fussa rá neki, meg különben is az asszony otthon veri és itt éli ki magát. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#36) ixus válasza (Kolombusz) (#32) üzenetére


ixus
csendes tag

Nézegetten ezeket az iAudiokat és marketingtől meg reklámtól függetlenül nem jöttem rá miben nyujtana többet, mint egy touch :U Csúnyább, vastagabb, nincs rá annyi jópofa alkalmazás, játék stb..

(#37) macikos válasza Atlantis (#35) üzenetére


macikos
addikt

Miért, nem így van? ;] :)

Egyébként meg szerintem legjobb lenne, ha mindenki magával foglalkozna és itt csak a szakmai dolgokról lenne szó. Ezzel az erővel a D-SLR-es agyonverhetné a kompakt géppel kattogtatót vagy ugyanez fordítva, a BMW-s a Suzuki-st, a Windowsos a Linuxost. Mindenki azt vesz amit akar, arra szórja el a pénzét, amire akarja, azt használ, azzal szenved, amit akar. Én például iPodot nem vennék az biztos, de az is, hogy iPhone nélkül nem tudok meglenni. MacBookok nagyon tetszenek, de ha lenne pénzem, úgyis Thinkpadet vennék. Szóval ez ilyen dolog.

Egyet nem bírok, amikor valaki csak a dolgok rossz oldalát nézi és nem foglalkozik a jóval.

(#38) czipaocsi válasza (Kolombusz) (#32) üzenetére


czipaocsi
aktív tag

Te miért azt vetted? :DDD

soha nem fogom megérteni azt a hangulatot, ami az Apple-t és termékeit övezi. Egyik oldalról sem, de leginkább az "ellenzők" részéről. Rengeteg embert bebutítana a marketingjük? Mivel jobb a Microsoft? Megj.: a PC-k (és a hozzá kapcsolódó szoftverek)piacán Apple azért messze van a piacvezető pozícitól, ami ugye feltételezné, hogy tömegeket butít be...
Mivel jobb a Nokia, SE? Apple a telefonok piacán is elég messze van a 100 milliós nagyságrendtől, tehát itt sem a tömeges butításról van szó.
Egy dolog van, amiben szinte megközelíthetetlenek (legalábbis ami a tömeges fogyasztást jelenti, 80 % feletti piacrész, ugye...), azaz iPod. Ezen nincs mit csodálkozni, hiszen ők teremtették meg a "műfajt", a termékek nem rosszak és nem is drágák (nem a magyar viszonylatról beszélek). Mondj egy iTunes-hoz hasonló szolgáltatást...pl.

mielőtt nekem estek, legyen tiszta, hogy én nem védem az Apple-t, csak póbálok objektív maradni egy olyan témában, amiben elég nehéz...

iPhone-om is van, mivel a kedvenc gyártóm (SE) nem volt képes olyan készüléket piacra dobni az elmúlt két évben, ami jobban kielégítené az igényeimet. Nem azért van iPhone-om mert megtehetem vagy mert trendi. Tetszik, mert NEKEM jó. :DDD

Róma... Gondolák...

(#39) (Kolombusz) válasza ixus (#36) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ez csúnyább?

Hangminőségben a cowon, illetve meizu cuccok simán verik az iPodokat.
A hozzászólásaimból telán kivehető, hogy az iPod touch-al a legnagyobb problémám az, hogy relatíve kevés rajta a hely, ha már nagy képernyőn lehet vele videózni.

czipaocsi: lehet, hogy teremtettek egy kategóriát, de loptak is mellé egy jó kis user interface-t a Creativetól. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) czipaocsi válasza (Kolombusz) (#39) üzenetére


czipaocsi
aktív tag

az lehet, hogy lopták, nem tudom :DDD

Az iPod Touch és iPhone esetében én is keveslem a memóriát, bár 2-3 film és 1000 zene még így is felmegy mondjuk a 16 gigásra. A következő szériában biztos duplázzák a számokat, amit mondjuk aljasnak tartok, mert nyilván a mostaniakba is be tudtak volna rakni nagyobb memóriaegységeket, csak hát vmit fel kell mutatni a következő típusoknál is...a marketing ezen része (mivel nyilván ilyen szempontok vezérlik a "fejlesztést") nekem sem szimpatikus, de egyik gyártó sem különbözik ebben a tekintetben

iPhone nano: hmmm, egy klasszikus jut eszembe: Nagy kijelző nélkül mit érek én???????

Róma... Gondolák...

(#41) #16820480 válasza ixus (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

nincs rájuk jópofa alkalmazások egész serege, mert az elsődleges profiljukban, vagyis az audiólejátszásban jobbak. például több formátumot és jobb hangminőséggel visznek. ez így általánosságban. nem mindegyik gyártó mindegyik terméke, de például a Creative, az iAudio, Meizu, Cowon mind jobb hangminőséget tud. lehet, hogy ez valakinek kevésbé fontos, mint a játékok, meg egyéb cuccok, de azért vannak, akik csodálkozva állnak az előtt, hogy valaki miért vesz médialejátszót, ha játszani szeretne vele. lehet, csak éppen fura. mint ahogy az alapján választani hűtőt, hogy melyiknek jobb az elejébe épített LCD tévé.

(#42) (Kolombusz) válasza #16820480 (#41) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A Cowon egyenlő az iAudioval.
Márkaneve lényegében.

(#43) ixus válasza (Kolombusz) (#39) üzenetére


ixus
csendes tag

Én itt nézegettem az iAudio cuccokat, amiket jelen pillanatban is lehet kapni ugyebár.
Ezt a terméküket találtam a legvonzóbbnak, ez 100e Ft akár egy Touch és 30Gb-os merevlemez van benne, de böszme nagy, valamint vastag.

Ehhez képest a Touch megvásárolható 32 GB os flash memóriás változatban és ott van az a sok már korábban felsorolt előnye (GPS, UI, Safari, mail, apps) amit nem írnék le újra.
Nekem elég ennek a fele is memóriában, ha cserébe kapok egy fullos telefont is.
Ennyi. Ezért jó vétel az iPhone nekem. Meg elég sok embernek mostanában a statisztikák szerint..

[ Szerkesztve ]

(#44) (Kolombusz) válasza ixus (#43) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A pixmanianal lehet kapni S9-et, nem tudom miről beszélsz. A depo.hu minden, csak nem épp hiteles forrás.

[ Szerkesztve ]

(#45) ixus válasza (Kolombusz) (#44) üzenetére


ixus
csendes tag

Megnéztem, szép darab, de én szeretem az ilyen mindenes készülékeket a lehető legkevesebb kompromisszummal :K

(#46) Ijk válasza Atlantis (#35) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szánalmas valóban, gondolom észrevetted a szarkazmust a hozzászólásomban.
Számomra is nevettséges az apple marketingje, de mert nem szeretem a túlbuzgó, igazi amerikai stílusú reklámjaikat, csak azért ne vegyem meg azt a lejátszót, amelynek számomra a legszimpatikusabb a kezelése?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47) Ijk válasza (Kolombusz) (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát igen, az S9 és a touch közül egyértelműen az s9-et választanám, mondjuk nekem egy kicsi, zsebbecsúsztatható lejátszó kellett, és ott nálam a nano nyert.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#48) ixus válasza Ijk (#47) üzenetére


ixus
csendes tag

Az iPhone-nak méretéhez képest szenzációsan zsebbarát alakja van, erre én is hordás közben jöttem rá. A Touch meg még vékonyabb.. Szal ez nem kifogás :N

(#49) Ijk válasza ixus (#48) üzenetére


Ijk
nagyúr

Drága...

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50) válasza Ijk (#49) üzenetére



aktív tag

jah..olcsóbb lesz Kint Amcsiban.
ameddigre meg eljön m.o.ra megint 70-80e lesz.
mint a 200 dolláros iphone3g :(

Már 16 éve itt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.