Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b3er


b3er
aktív tag

olyan ddr1 feelingje van kinézetre :))

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#2) srph25


srph25
tag

Krajzisz 2 beéri majd 6 ilyennel? xD

(#3) b3er válasza srph25 (#2) üzenetére


b3er
aktív tag

mindenbizonnyal :D

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#4) cizoe válasza srph25 (#2) üzenetére


cizoe
őstag

lehet, de nem 360x HQ-SSAOMSSAA-val

[ Szerkesztve ]

(#5) #95904256


#95904256
törölt tag

Desktop fronton mikor lesz ilyen kapacitású megoldás? :U

(#6) 14adam


14adam
addikt

Érdekes.De én nemtudok olyan lapot ami 2 ilyet támogatna :U Szerver lapok esetleg tudják kezelni ha 2 ilyet teszel bele :U

(#7) Xirtam


Xirtam
veterán

Hát ez fincsi lenne elfogatható áron meg olyan alkalmazásokhoz ami kezeli is! :D

(#8) joshua7 :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) joshua7


joshua7
veterán

Időzítés 100-150-150-1000?

Semper Fi

(#9) Flow


Flow
senior tag

:Y Mik vannak..

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#10) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

4*4Gb=16Gb / 8 = 2GB/db * 18db =36GB ??
Ha rosszul számoltam javítsatok.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#11) fgordon válasza #95904256 (#5) üzenetére


fgordon
senior tag

Desktop fronton mikor kell 128 gb ram? :) Mert ugye 4 slot-os a legtöbb alaplap, esetleg ddr3-nál már 6, tehát mikor kell 192 gb ram? :)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#12) zsirfecske válasza -=MrLF=- (#10) üzenetére


zsirfecske
addikt

ha Gb = gigabit akkor bizony..

[ Szerkesztve ]

(#13) gfefe


gfefe
őstag

eldobom az agyam... fejlődünk...
bár az időzitések számomra is kérdésesek... ennek ebben a formában a szerverekben van csak jövője egyelőre szerintem....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#14) szuper-t


szuper-t
senior tag

1.35v hány amper?:D
ezért ez jó hír a szerveres cégeknek..:D ugyan az a hely nagyobb kapacitás:D kérdéses h a gyorsaságban nem elsznek e gondok..

(#15) Chaser válasza Xirtam (#7) üzenetére


Chaser
titán

Gondolhatod milyen elfogadható ára lesz ennek, már a ddr2-es 4GB-os cuccnak is szép ára van, azt is még csak 533-asban láttam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) evone válasza joshua7 (#8) üzenetére


evone
őstag

Mert itt aztan kurva sokat szamit. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#17) evone válasza Chaser (#15) üzenetére


evone
őstag

Nem igazan hiszem hogy ezt desktopra szánják, ott meg egy ideig nem lesz ilyen, ugyhogy kár az árát nézni, meg fikázni. Elhiszem hogy itt sokaknak otthon még csak 512 mega ramjuk van ami epp eleg a windows futtatashazo, a de Paint még éppen képes betoltodni, igy nem tudjak elkepzelni se hogy mire lehet jó ekokra mennyiség. :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#18) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A vindóznak mi a "felső" határa memória téren? Gondolok itt az Ultimate verziókra. 128gb? Ezekkel ez a határ már könnyen elérhető, persze mondjuk kéne olyan asztali alaplap is, ami kezel 128gb ramot. :D Mert azt tom, hogy a Home Premium verzióknak elvileg 16gb a határa.

Véleményem szubjektív...

(#19) #95904256 válasza fgordon (#11) üzenetére


#95904256
törölt tag

"640K ought to be enough for anybody." - Bill Gates, 1981

(#20) szuper-t válasza hackeeeee (#18) üzenetére


szuper-t
senior tag

vindóz?:D elfelejtheted.:D itt már linux kell:D
a vindózunk a 2 magot is nyögve nyelve kezeli le:D mi lesz majd 6 maggal meg 1 terra memóriával?:D

(#21) szuper-t válasza #95904256 (#19) üzenetére


szuper-t
senior tag

640k elég mindenre?:D
a régí szép idők:D

(#22) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Minek ennyi ram? Ki az, aki 4 gigánál többet tesz a gépébe? :DD

(#23) cizoe válasza #95904256 (#19) üzenetére


cizoe
őstag

Sose mondott ilyet. Ez egy f@szság, egy hülye csinált urbanlegend.

(#24) Killing


Killing
addikt

A 2011-re jósolt 33%-ban már gondolom ott lesznek a home userek is.Előbb el kellene érni hogy egy alaplap ne csak 16-24 GB RAM-ot kezeljen,és az Oprendszerbe sem kéne 16 GB-os korlátozásokat bevezetni. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#25) kisza25 válasza szuper-t (#21) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

miért nem elég? :DDD
ha azt veszem alapul 2004-ben csak 256Mb-memóriával nyomattam most meg 4Gb-al
tehát 5év alatt kb 16*osára nőtt a memoriaigény, akkor elvileg16*4Gb=64Gb 5 év mulva kell a 2*32Gb :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26) Hosssszu válasza juliabrilke (#22) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nekem most lett összesen 6GB RAM-om, csak azért mert olcsón tudtam hozzájutni. Egyébként kétlem hogy valaha is kihasználnám! :DDD :DDD :DDD

(#27) Szabesz válasza -=MrLF=- (#10) üzenetére


Szabesz
őstag

Valahol írták, hogy oldalanként egy lapka csak a paritásbiteket tárolja. Amúgy jó a számolás.

¯\_(ツ)_/¯

(#28) #95904256 válasza cizoe (#23) üzenetére


#95904256
törölt tag

Úgy látszik nem ment át a lényeg. Nem az a lényeg hogy ki mondta vagy mikor mondta, hanem az hogy ez a kijelentés egy "f@szság", a szóhasználatoddal élve.

Egyébként ennyit lehet tudni erről a "Bill Gates" kijelentésről: [link]

(#29) _Gudella válasza -=MrLF=- (#10) üzenetére


_Gudella
senior tag

Valószínüleg ECC RAM-ról van szó mivel biztos hogy szerver piacra szánják és nem otthoni gépekbe.

(#30) cizoe válasza #95904256 (#28) üzenetére


cizoe
őstag

Ok. de akkor ne írd oda a nevét és az évszámot. Így terjednek ezek a baromságok.

(#31) bozont


bozont
veterán

Nem rossz, két ilyen és a "vindóz" is a memóriából futna. :C Csak kár hogy minden indításkor telepíteni kellene. :U
Amúgy manapság, játékok terén van értelme 8GB memóriát a gépbe pakolni, vagy bőven elég a 4 is?

(#32) mephi666


mephi666
nagyúr

hehe... ilyen sem lesz átlag júzereknek otthon (egy darabig)... nem a ram a szűk keresztmetszet már régóta, hanem inkább a hdd/ssd oldali átviteli sebesség... a villámgyors ssd-kkel is elég húzós lenne ennyi ramot megtölteni mindenféle raidben is... pedig ha azt a szűk korlátot átlépnénk, elég durva dolgokat lehetne megcsinálni... és normális áron az otthoni júzerek igényeit is úgy ki lehetne elégíteni, hogy rövid úton maguk alá raknának :) ennyi ramba kib@szott sok magas felbontású textúrát be lehetne gyúrni... (bocs a kifejezésért)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) Produkció válasza kisza25 (#25) üzenetére


Produkció
senior tag

1997be volt 2mb ramom, 1999be volt 32mb ramom, 2001be volt 128mb, 2003ba volt 512, 2005be 1gb, 2006ba 2gb, 2008óta van 4gb....akárhogy is nézem 97 és 2006 között 1000szeresére nőtt a ram igényem:D....10év múlva akkor 2TB ramom lesz:)

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#34) juliabrilke válasza Hosssszu (#26) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem több van. De ki csak nagyon speciális esetekben lehet használni.

(#35) szuper-t válasza kisza25 (#25) üzenetére


szuper-t
senior tag

még mindig elég lenne ha elég gyorsan tudnánk írni meg olvasni:D itt csak a sebesség szab korlátokat
ezeket próbáljuk kiküszöbölni a mennyiséggel
vagy nem ? :F :F

(#36) Killing válasza bozont (#31) üzenetére


Killing
addikt

Vagy nem kéne kikapcsolni a gépet,kényszerű 24/7. ;]
Egyébként meg ezt lehetetlen megcsinálni hogy RAM-ba teleőíteni a Windws-t. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39) szuper-t válasza bozont (#31) üzenetére


szuper-t
senior tag

én megvagyok 2 gigával
igaz a Crysis mellett ha nyomom az msn-t meg a firefoxot akkor egy picit cinkes mert a vége felé érek :D épp határ eset
de azért nem fogok 64 bites szart feltenni h a 4 giga ramot le tudjam kezeltetni
a 32 bites winfos ( asszem 3.2 gigáig támogat??? )
a 64 es meg 6 ig?
vagy hogy megy ez?
/azt tudom h a 32 bites ubuntum lekezeli a 4 gigát de nem hazsnálja fel ... lehet nem tudja megcímezni csak 3 gigáig/

(#40) #95904256 válasza cizoe (#30) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha alkalom nyílik rá, legközelebb is odaírom.

(#41) Killing válasza szuper-t (#39) üzenetére


Killing
addikt

Elvileg 4 GB de ebben minden benne van,ezért mondanak általában 3,8 GB-ot.
[link]

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#42) antikomcsi válasza szuper-t (#39) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem tudjuk, hogy megy valami, de azért sz@r.

(#43) cizoe válasza szuper-t (#39) üzenetére


cizoe
őstag

Kerestem értelmes részeket a hszedben, de nem találtam. No majd legközelebb.

(#44) szuper-t válasza Killing (#41) üzenetére


szuper-t
senior tag

köszönöm.:) :R

(#45) szuper-t válasza cizoe (#43) üzenetére


szuper-t
senior tag

h elég e 2 giga avgy kell e több
nekem 2 van és néha a végére érek
/és itt jött h tudomásom szerint 32 bit nem kezeli le 4 gigát /
de úgy néz ki tévedtem :D:D

(#46) D.Orion


D.Orion
veterán

"Emiatt elsősorban a nagy mennyiségű memóriát alkalmazó szerverekhez ajánlják őket, ahol így kevesebb hűtésre lesz szükség, és a fenntartási költségek is alacsonyabban tarthatók."

Egy ilyen szerverben tényleg nagyon sokat tudnak számítani azok a -1W-ok(lehet ennyi sincs a 20%-os étvágy csökkenés). A hűtésbe meg aztán tényleg bele tud szólni, mikor ott olyan processzorok vannak, hogy csak úgy zabálják a 100W-okat. Javítsatok ki ha tévedek, de szerintem itt nagyon dolgozik a marketing. :U

[ Szerkesztve ]

(#47) Killing válasza szuper-t (#44) üzenetére


Killing
addikt

Szívesen. :)

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#48) mephi666 válasza szuper-t (#45) üzenetére


mephi666
nagyúr

32biten 4giga, ami max megcímezhető és bele kell számolni azt is, hogy a rendszermemóriából a vga ramja levonódik, ha átlépnéd összeadva a 4gigát... mármint ha van 4giga rendszermemóriád meg egy "csudajó" 2gigás, ddr2-es 9600-od (nem mondom melyik gyártótól ;] ), akkor a rendszermemóriából a max megcímezhető 2giga lesz :)) elég nagy szívás... 64biten "kicsit" magasabb a korlát... nem kell félni, hogy elérné az ember :B

ui: ha 5percen belül vagy, bátran használd a "szerkesztés" gombot ;)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49) tcp válasza D.Orion (#46) üzenetére


tcp
tag

részben tévedsz! természetesen, most az összes gyártó ezt a zöld vonalat nyomatja, tehát van szerepe benne a marketingnek.

de! egy 42U-s klasszikus rackbe bele tudsz rakni 84db penge szervert. Egy ilyen rack szekrény kb 2nm-et sem foglal, tehát nem nehéz utánaszámolni, hogy egy-egy nagyobb számítógép központban komoly darabszámokat lehet elérni velük, ahol már minden plusz watt fogyasztás és minden pici hőtermelés nagyon számít. Ne abban gondolkozz, ahol egy cégnél van egy fél tucat szerver, hanem ilyen központokban gondolkozz. Egyébként volt szerencsém olyan szerver teremhez, ahol nem lehetett tovább bővíteni a hűtési kapacitást, és bár terület lett volna, rendszeresen átlépte az előírt hőmérsékletet a gépterem, így nem lehetett bővítésben gondolkozni. Aztán az ügyfél egy napon fogta magát, és mindent kicserélt, az újabb eszközök jobb BTU-val rendelkeztek, vagy jobb arányt lehetett kihozni, mert migrálható volt több szerver egybe, stb, a végén még maradt is feles hűtési kapacitás, pedig ott is csak a sok kicsi, sokra megy elvét követték.

Egy kicsit ez is olyan, mint a forma1. Attól, hogy egy alkatrészt 2 grammal könnyebbre cserélsz még nem nyersz semmit, de ha az összes alkatrészen megspórolsz pár grammot, akkor a végén nyersz 1.5 kilót...

(#50) szuper-t válasza mephi666 (#48) üzenetére


szuper-t
senior tag

kihazsnálnám de nem tudom :( érvénytelen kód vagy mi a szöszt ír ki a szerkesztés után:S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.