Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Úgy is mondhatnánk, hogy rohadt drága. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2) leviske


leviske
veterán

Azt értem, hogy rohadtul drága az LGA2011 alá lapot faragni, de akkor mi a halálnak ennyi variáns? Miért nem elég egy TUF és egy ROG?

(#3) aram01


aram01
nagyúr

ez egy vicc,csak égeti magát az asus ilyen árakkal

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4) Laci2277


Laci2277
senior tag

Fő, hogy lehet kapni a többi mellékes. Ezzel nagyot akar kaszálni az Asus. :DD

(#5) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Drága és drága. De végül is a procihoz képest még mindig barátinak nevezhető. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6) Angel1981 válasza leviske (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Ebben van valami! :K

(#7) Izzé


Izzé
őstag

123k-s lap? Ez vicc? Ennyiből egy f@sza gépet rakok össze magamnak... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Bogyó bá' válasza Izzé (#7) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hááát, sajnos a mostani forint-árfolyamok mellett 123k-ból csak mérsékelten f@sza gépet lehet összerakni. Egy koszvadt vinyó elviszi a 100k fölötti a részt, a többi meg már nem sok mindenre elég....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9) lujó55


lujó55
őstag

Megnéztem a cikket, mert azt hittem van egy 20k alatti ár, hát nagyot néztem. :Y
Elég hülye egy cím...

(#10) matteo_szg válasza aram01 (#3) üzenetére


matteo_szg
őstag

Inkább mi égetjük magunkat a remek gazdaságpolitikával...

másrészt, tessen csak megnézni az MSI X79-es árakat..

jupiiii

(#11) Izzé válasza Bogyó bá' (#8) üzenetére


Izzé
őstag

Persze mindenkinek mások az igényei, ezért is szubjektív a dolog, tehát inkább úgy fogalmaznék, hogy nekem megfelelő konfigot tudnék összerakni belőle. :R

(#12) Daywalker válasza lujó55 (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

Mi benne a hülye? ASUS-on és X79-en belül a legolcsóbb. Szerintem teljesen egyértelmű.

Aram01: nézd meg a többi gyártó árát, az sem jobb. Látni kell, hogy az X79 prémium cucc. És a gyártók épp nagy ívben tesznek rá, hogy pont Magyarországon mik az igények. Ami érhető, mert kicsi piac vagyunk.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) fi:zi'k válasza Daywalker (#12) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert külföldön annyival olcsóbb?

#14
Ez nem is volt kérdés.
De egy $400-os alaplapon már lehet ott is elgondolkoznak, hogy biztos kell-e. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) devast válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


devast
addikt

És annyival több marad a pénztárcákban ha kifizetik a havi szükséges költségeket :)

(#15) WayneGace válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


WayneGace
őstag

Ez most a legszuperebb, legerősebb, leg-leg. Aki tud hozzá venni procit és memóriát, stb. az meg fogja venni. Ennyi. Majd szépen mérséklődnek az árak, ahogy szoktak, de az új csúcs termékeknél általában elszállnak az árak.

ui.: Főleg karácsony előtt. Amikor SteveBlood felmegy alienware szerű oldalakra és megveszi a legújabbat, legdrágábbat.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#16) Daywalker válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


Daywalker
addikt

Ő ezt nem igazán értem, mire akarsz kilyukadni. Az olcsóság relatív, mindig a keresethez mérik. Nyugaton biztos olcsóbbnak számít 3-5x-ös kereset mellett.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17) lvb válasza Laci2277 (#4) üzenetére


lvb
aktív tag

Ha elvonatkoztatunk a forintgyengülsétől (ugyanolyan Ft-Euróval számolva) a legocsóbb ASUS ugyanannyiba kerül, mint a 1366-os lapom került annó. Én ennél többre számítottam, mert mindenki sápítozott, hogy milyen drága lesz a 2011-es foglalat.

[ Szerkesztve ]

(#18) Móci


Móci
addikt

Valami 50k körüli árra számítottam, de úgy tűnik az Asus nem aprózta el. Hiába, a prémium kategória az prémium kategória.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) fi:zi'k válasza Daywalker (#16) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem azt kérdeztem, hogy relatíve olcsó-e. Hanem, hogy a most megadott árakhoz képest olcsóbb-e?
Hol érdekel az engem, hogy 3-5x annyi keresetből arányaiban olcsóbb-e külföldön?! ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20) lvb válasza Móci (#18) üzenetére


lvb
aktív tag

Ha nettó 50k-ra akkor jól számítottál, csak a gyenge HUF :O húzta át a számításaidat. Megjelenéskor nem nagyon volt Brutto 50k-s alaplap 1366-os foglalattal sem...

(#21) Daywalker válasza fi:zi'k (#19) üzenetére


Daywalker
addikt

Gondolom nem olcsóbb. Miért lenne olcsóbb? Nyilván ezeket ugyanúgy euróból vagy dollárból számítják forintra. De amilyen ingadozás van...lehetetlen pontosan belőni. De miért kérdezed ezt, azt nem értem.
Az előző hozzászólásomba meg arra akartam utalni, hogy ez alapvetően egy drága platform, aminek megkérik az árát mindenhol, csak éppen a céget nem az fogja érdekelni elsősorban, hogy ebben az országban mennyi fogy, mert sose mi generáltuk a nagy hasznot:DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22) Laci2277 válasza lvb (#17) üzenetére


Laci2277
senior tag

Valószínűleg igazad van az árakkal kapcsolatban. Amúgy ez a lap az Asus kínálatában egyelőre a legalja, aki már 2011 tokozású procit vesz nem ilyet fog mellé venni, hanem legalább a középkategóriát, legyen az bármely gyártótól való. Legalábbis magamból indulván ki. :K

[ Szerkesztve ]

(#24) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hát de iylent? ez tényleg a belépőszínt, nem is kéne :( :DDD

(#25) helkis


helkis
addikt

khmm.. ezek ugye nem 180-as $-al lettek kiszámolva? :B

ha friss árfolyammal vannak, akkor szvsz nem olyan drágák, itt az előző generáció csúcslapjának friss ára: [link]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#26) Nippon válasza Móci (#18) üzenetére


Nippon
őstag

50 körül max egy jó Z68-as lapot kapsz. Teljesen reálisak ezek az árak, az 1366-osok is ilyen szinten mozogtak annak idején, ráadásul most igen szar az árfolyam.

(#27) bacsis válasza Móci (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de ez csak belépő kategória :P

(#28) keIdor


keIdor
titán

Kerekitve 80k, hat varhato volt, de nem en vagyok a celkozonseg, mar nem, miota minden konzolport... P77, meg Ivy ami erdekel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) aram01 válasza fi:zi'k (#19) üzenetére


aram01
nagyúr

nem a lap drága,hanem az élet olcsó nálunk :(((

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#30) Brae


Brae
őstag

Én egy Rampage IV Extreme-et fogok venni 20k-ért!

3-4 év múlva ;]

[ Szerkesztve ]

(#31) TomiLi


TomiLi
addikt

Hu.... ez nagyon nem olcsó.... úgy is lehetne mondani qrva drága. Ezek a lapok most azért ilyen drágák, mert aki procit vesz hozzá annak "úgyis mindegy"? Vagy pedig a négy csatornás memória, a fejlettebb déli híd, esetleg az lga 2011 tokozás?

Ha jól tudom a méreg drága procik ráadásul nem is "teljes értékűek" ....

Látom a sok "gamer" lapot, de nem értem, hogy miért kéne egy játékos gép alá ilyen rendszer? Esetleg egy több monitoros, 3 vga-s gép alapjaként el tudom képzelni... (ott már úgy is mindegy mi mennyibe kerül)

Bogyóka

(#32) Shing


Shing
őstag

Cím alapján kiindulva olvasom végig a cikket, mondom ez túl szép, hogy igaz legyen. Az árakhoz elérve nem csalódtam az életben. :DDD Persze én elhiszem, hogy ezt a maga kategóriájában kell nézni, de fingom nem volt, hogy X79 ez a kategória.

(#33) W.Wilson


W.Wilson
aktív tag

Érdekes, én pont, hogy meglepődtem, hogy ilyen olcsó a cucc, merthogy idáig itt azt lehetett olvasni, hogy nem lesz 100K alatt lap, ehhez képest csak a csúcsmodell van 100K felett.

[ Szerkesztve ]

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#34) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Csakhogy kapni ..

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#35) #16939776


#16939776
törölt tag

WTF

Azt hittem már tolják a gazdaságos Matx lapokat, ezek a nagy sz@rok nem érdekelnek :))

(#36) Logen88


Logen88
aktív tag

Lehet, hogy ez a legolcsóbb X79-es lapjuk, de ez még mindig megfizethetetlen számomra! :DDD

The Last of Us is a masterpiece.

(#37) vinibali


vinibali
őstag

először azt hittem a képen van a leghurkább lap, meg is lepődtem a belépőszinten :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#38) KAMELOT


KAMELOT
titán

Szerintem a ASUS P9X79 azért amit tud jó ár. 80K nem olyan vészes egy HIGH-END kategóriában. Még jó ,hogy nálunk van lehetőség részletre megvenni.
Jelen esetben 11 hónap x 8000ft :) Így nem annyira vészes a dolog. Ez még nem is lenne baj ha a proci nem 150 000ft lenne :DDD Ramot meg vennék bele 1x 4GB-t 5000ft már csak piskóta.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39) Bortolinni


Bortolinni
csendes tag

Ahhoz képest jó árban van :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.