Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ribi


Ribi
nagyúr

Eddig is gémerek voltak ezek, csak freesync-el. Ha jól olvasom.
Szóval inkább csak NV kivette a biliből a kezét és ezeket is bevette a támogatottak közé.
Amit már megtehetett volna egy jó ideje.
Illetve kérdés, hogy miért csak gtx 16 és rtx 20 tól felfele támogatott? Miért nem az összes ami tud g-syncet? :F

(#2) Ribi válasza Ribi (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bár ahogy olvasom csak a VRR-t támogatta eddig ami nem freesync. Ami megmagyarázza a gtx 16 és rtx20 dolgot is. Előbb utána kéne olvassak rendesen :O :W

(#3) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Mit tudnak ezek a panelek amúgy frissítés terén ?

-

(#4) Cassi válasza GoldhandRent (#3) üzenetére


Cassi
senior tag

A VRR 40-120Hz tartományban működik.

(#5) Chaser


Chaser
titán

freesyncet tudják alapból? nekem b8 van, de még nem próbáltam - csak épülget a gép, nehéz lenne kanócozni -
forzát xboxon úgy tapasztaltam elég folyamatos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Victoryus94 válasza Chaser (#5) üzenetére


Victoryus94
őstag

B8 nem tudja, nekem is az van. (legalábbis ezt írták mindenhol, én nem játszok rajta)

A B9-ről sem írták eddig, de ezek szerint van rá esély.

[ Szerkesztve ]

(#7) Ribi válasza Victoryus94 (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elvileg nem tud freesyncet, hanem a VRR-t, ami a hdmi2.1-hez kötődik.
Itt is egyre több szabvány van.
Viszont az Xbox mint támogatná az VRR-t, ezért ott ez lehet az oka a "simaságnak".
De máshol meg hdmi2.0-hoz is írnak VRR-t. Nem értem én ezt az egészet. :O

[ Szerkesztve ]

(#8) Abu85 válasza Ribi (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. A HDMI-s FreeSync az egy zárt VRR rendszer. Azt használják az Xboxok, illetve a Radeonok. Ez a HDMI-nek a nyílt, szabványos VRR megoldása, ami bárki tud támogatni. Viszont az AMD nem akarja még, mert a tévégyártóknak dönteni kell, hogy a szabványt építik be, vagy a FreeSync-et, hogy működjenek az Xboxok, és utóbbival már nem működnek a GeForce-ok, viszont mennek vele a Radeonok. Szóval egyelőre most izmozás megy.

Az, hogy melyik hardver támogatja, leginkább szoftver kérdése. A régebbi hardverekhez nincs meg a szoftver a driverben.

(#7) Ribi: Nem igazán kötődik a HDMI 2.1-hez. Való igaz, hogy ebben van specifikálva, de akkor is tud működni, ha HDMI 2.0-s a VGA-n az aljzat. Ami HDMI 2.0-val nincs, azok a HDMI 2.1-es sávszél által megengedett felbontások. De amúgy a VRR, mint eljárás megy 2.0-val is.

Egyszerű. Két rendszer van. Az egyik az AMD-nek a HDMI FreeSync-je. Ez zárt, licencköteles, az AMD-nek kell érte fizetni. Ez be van építve bizonyos tévékbe (főleg Samsung), és ezen keresztül működik a Radeonok, illetve az Xbox One konzolok FreeSync-je, de nem működik rajta az NVIDIA G-Sync implementáció. A másik megoldás a HDMI VRR, ami egy nyílt technológia, lényegében szabvány, bár ezért is fizetni kell, mert a HDMI ugye licencköteles. Ugyanakkor le van specifikálva, nem egy gyártóra van szabva, stb. Ezt támogatják az új LG tévék, és működik rajtuk az NVIDIA G-Sync implementáció. Viszont az AMD még nem írt rá implementációt, így a Radeonokhoz, illetve az Xbox One konzolokhoz ez a megoldás nem jó. Ettől függetlenül a HDMI VRR szabvány, tehát az AMD bármikor dönthet úgy, hogy kiad egy drivert, amivel ez működni fog. Akár az Xbox One-ok is frissíthetők.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) #72042496 válasza Abu85 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az XBOX One már támogat VRR-t is:
"VRR is only available when connected to a TV that supports either HDMI-VRR or AMD FreeSync."

Az LG 9-es tévékkel gond van/volt vele HDR-ben, de én már nem követem. Akit érdekel, annak a többé-kevésbé aktuális státusz itt.

[ Szerkesztve ]

(#10) Abu85 válasza #72042496 (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor a boxra már meg is csinálták a szoftvert. Nagyjából így meg lehet csinálni a HDMI VRR-re is PC-n, ha akarják.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Ribi válasza Abu85 (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kezd világosodni :R
Megint ez a szabvány háború. Értem én, de akkoris :O

(#12) Cassi válasza Abu85 (#8) üzenetére


Cassi
senior tag

"főleg Samsung"

Kizárólag Samsung. A FreeSync-nek nem sok jövője van TV-n, hamar ki fog kopni.

(#13) Abu85 válasza Cassi (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Xbox miatt csinálják ez egyértelmű. A FreeSync HDMI az elsődleges VRR rendszere a konzolnak, ahogy a FreeSync 2 az elsődleges HDR rendszere.

Szerintem az új konzolok már a VRR-nél teljesen átállnak a szabványra, mert felesleges a nyílt alternatíva mellett egy zárt. A FreeSync 2 HDR nehezebb ügy, arra vonatkozóan a szabvány még nagyon tárgyalási szinten van. Évek mire ebben megegyeznek a cégek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Chaser válasza Abu85 (#8) üzenetére


Chaser
titán

magyrul:d
55 b8-on pc-vel amd kártyával él a sync? :)
one x mellett sztem élt, hdr biztosan működött, hdmi kábelen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) #72042496 válasza Chaser (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem, mert a B8 tudtommal eleve nem támogat se FreeSync-et, se HDMI VRR-t. Az AMD kártyák jelenleg csak az előbbit tudják.

[ Szerkesztve ]

(#16) Chaser válasza #72042496 (#15) üzenetére


Chaser
titán

ha nem hát nem, úgyis cserélni akarom - nem emiatt, jobb lenne 65" -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) MeszesKPT válasza Abu85 (#13) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Pont erről lenne jó már valami hivatalos info, mert a következő konzol generáció miatt tolom folyamatosan a tv cseréjét. Nem szeretnék egy olyan kijelzőt megvenni most, ami ebből a szempontból nem lesz támogatott.

Meg LG-nél vagy akár más gyártónál van már olyan LCD variáns ami megkapta a G-Sync kompatibilitást? Csak mert lehet, hogy monitorként is használnám.

(#18) Chibass válasza Cassi (#4) üzenetére


Chibass
tag

Vajon 4K mellett is tudja ezt a tartományt?

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#19) #72042496 válasza Chibass (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudni, mert HDMI 2.0-s forrásról nem fogadnak 2160p@120-at az LG 9-es tévék.

Egy szűk hónappal ezelőtti nVidia driver update után DP > HDMI 2.0 átalakítóval működik a 2160p@120 (8 biten és 4:2:0 chroma subsampling mellett nyilván), tehát a tévé kezeli. De így szerintem kizárt, hogy menjen a HDMI VRR. Elvégre eredendően DP a forrás.

[ Szerkesztve ]

(#20) Cassi válasza Chibass (#18) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem, a mostani kártyákkal csak 2560x1440@120 (40-120Hz) és 3840x2160@60 (40-60Hz) megy. Szinte biztos, hogy a jövőre esedékes Ampere kártyákkal majd megy a 4K/120 is, de egyelőre csak ennyit lehet kihasználni.

Az is látszik, hogy az Nv eléggé önkényesen határozza meg, mire nyomja rá a "hivatalosan G-sync" pecsétet. Ez várhatóan a jövőben is folytatódni fog, tehát nem garantált, hogy minden HDMI 2.1 VRR-képes monitor/TV hivatalosan minősített lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.