Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nimda


Nimda
addikt

Nekem is megvan, kb. 2 éve raktam össze. Azóta is egy polcon pihen fektetve. Néha ecsettel leporolom, de szerencsére sárgulást még nem tapasztaltam (napfény nem éri). Nem bírtam magammal és a megjelenése napján, megvettem az ISS -t is. Mindkettő nagyon dekoratív. A komp hiányzik, de az valamiért nem fogott meg.

(#2) stickermajom


stickermajom
addikt

Kicsit haragszom erre a szettre, ez rántott be (vissza) a Lego világába tavasszal. :D Viszont felért egy terápiával ezekben a covidos időkben az összerakása. Azóta elment jócsomó pénz, most épp a Discovery-t építem.

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Hehe. A legelső teljes Lego készletem (az azt megelőző néhány darabos használt csomagok előtt) egy űrhajó indító platform volt. Még ha doboz nélkül is. Ezt aztán 1980-ban, Farkas Berci repülésére készült űrhajós kulcstartókkal népesítettem be, akiken a NASA logó helyett magyar zászló volt.

Mondjuk az közös, hogy akkoriban (kemény valuta, valutakeret!) azért is ugyanúgy el kellett adni a veséd, mint most a Saturn V-ért.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez az egyik leglátványosabb készletem, most már illene befejezni hozzá a LUT összerakását is, ami költözéskor 80%-os állapotában atomjaira hullott (amúgy egy ótvar kínai hulladék, de ránézve nem látszik, sőt igencsak ütős a megjelenése).

A héten elkészült a vitrin is hozzá, amiben szépen elfér.

[ Szerkesztve ]

(#5) Vesa


Vesa
veterán

Szép darab meg kell hagyni! :C
Én is főleg Space témában építek -illetve építettem korábban-, a régi készletek közül mai napig a 8480 Space Shuttle a kedvencem, ami mondjuk Technic, de annyi baj legyen. Egy darabig hanyagolta a Lego a Space/NASA témát, így jó látni, hogy pár éve visszatért és zömében igényes készletekből áll a repertoár.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#6) elektrotank válasza Vesa (#5) üzenetére


elektrotank
tag

Igen, bizony az.

Én technic témában építek leginkább, csak van egy-két Ideas, ami elnyeri a tetszésem. :D

Nimda: A kompot én is nézegettem, szerintem nagyjából elfogadható az ára. Én majd lehet egy szürkébb napomon beszerzem, bár egyelőre nem tervezek legóra költeni. De ki tudja mit hoz a jövő.

stickermajom: Én karácsonyra vettem meg ezt, a Lambo-t, egy rénszarvas és hóember díszt, a McLaren-t a speedchampions-ből meg hozzá kaptam ajándékba a Jégkorcsolya pályát... szóval mondhatni, hogy szép 3 napos karácsonyi foglalkozásom volt.
Másrészről a Discovery-ért én sokallom a 60k+-t, nekem annyit nem ér.

Balika911: Menőn néz ki. Amúgy igen, úgy tudom, hogy csak kínai van hozzá. Bár nekem itt enélkül is elfér az asztalomon. Kellemes látvány, jól beleillik a szoba környezetébe :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#7) stickermajom válasza elektrotank (#6) üzenetére


stickermajom
addikt

Az eredeti árát sokallom én is, de kockáéknál 54-ért ment akcióban és járt hozzá ajándék ami Bricklinken 20 körül megy. Úgy már nem vészes.

(#8) #72042496 válasza stickermajom (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Legót itthon érdemes a Jófogáson, illetve talán Marketplace-en is keresni. Bontatlan Saturn V-ből pl. 35 ezer forintért több is van fenn az előbbin. (Bár most látom, hogy már üzletekben is van kb. ennyiért. Megjelenés után viszont megérte.)

[ Szerkesztve ]

(#9) elektrotank válasza stickermajom (#7) üzenetére


elektrotank
tag

Na igen, így azért már jobb szájízt kelt.

Balika911: Én a LEGO Adok-Veszek csoportba vagyok, ott is folyamatosan vannak a készletek. Ha keresel valamit, beírod oda és általában van valakinek valamilyen formában. Hasonlóképp vettem a 42054-et is... láttam a hirdetést, írtam egy privátot, megbeszéltük és meglett a dolog.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#10) opr válasza #72042496 (#4) üzenetére


opr
veterán

Ez meretben passzol a Saturn V-hoz? Tehat meg lehet oldani egy olyan beallitast, hogy a torony+a raketa, amolyan kiloves elotti utolso pillanatok allapot, esetleg mondjuk ugy beallitani, mintha eppen szallnanak befele az urhajosok?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) MasterMark


MasterMark
titán

Nekem a 7468 Discovery-s változat van meg.

Switch Tax

(#12) #72042496 válasza opr (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még mindig nem raktam össze, de reményeim szerint az enyém is így fog kinézni. :)

(#13) Engineer086


Engineer086
Modder

Nah, 2019-ben, amikor ez a készlet megjelent, nagyon csorgattam rá a nyálam. Az volt a baj, hogy csóró voltam és nem volt rá keret, hogy megvegyem, de nem telik el hét, hogy ne gondolnék erre a szettre. Épp 15 perce jutott eszem, amikor a nappali szekrényen rendezgettem a dolgaim és eszembe jutott, hogy most állítva pont elférne....erre itt ez az írás, hát kösz :D
Azt hiszem ez egy jel, el kell kezdenem gyűjtögetni, hogy megvehessem én is a rakétát :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#15) Dánkas


Dánkas
csendes újonc

Igen, én is ajánlom ezeket az oldalakat, meglepően jó áron lehet néha találni. A Vaterán is tucatszámra árulják a legót, ott is érdemes körülnézni.

(#16) Engineer086


Engineer086
Modder

Nah, 2019-ben, amikor ez a készlet megjelent, nagyon csorgattam rá a nyálam. Az volt a baj, hogy csóró voltam és nem volt rá keret, hogy megvegyem, de nem telik el hét, hogy ne gondolnék erre a szettre. Épp 15 perce jutott eszem, amikor a nappali szekrényen rendezgettem a dolgaim és eszembe jutott, hogy most állítva pont elférne....erre itt ez az írás, hát kösz :D
Azt hiszem ez egy jel, el kell kezdenem gyűjtögetni, hogy megvehessem én is a rakétát :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.