Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Az Agymenők kicsit kevésnek tűnik, de lehet csak mert Lego..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2) lugosi válasza Sanchez638 (#1) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pont ez jutott eszembe nekem is, azzal még, hogy 18k brutálisan sok ilyen kevés tartalomért. Azt szerintem összecsapták, többre számítottam volna.

(#3) Sanchez638 válasza lugosi (#2) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vannak régi 97-es meg 94-es lego-s újságaim, de azok valami eszméletlen jók. Annyira hangulatosak és nem mellesleg ár érték arányba jobbak voltak. Csak mára szerintem azok a szettek horror összegbe vannak.

:DDD Anno volt vagy 40kg lego-m, még a Westn'be lehetett kilóra venni kemény 1 ezer forintos áron. És én válogattam, na abból szinte bármit megcsináltam ami az újságba volt.(techniket is).

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) x_o_n


x_o_n
veterán

pont ma láttam ezt a star wars lego advent naptárt,de valahogy soknak gondoltam a 30 eurot érte...
a felsoroltak is kint voltak egy álványon,néztem a back to the futuret...hááát

[ Szerkesztve ]

(#5) The DJ


The DJ
addikt

Mit meg nem adnék egy ilyen Wall-E szettért :)

Rákerestem ebayen, de gyorsan be is zártam. Piszok drága :(

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) LÁZ


LÁZ
addikt

@The DJ: Wall-et itthon lehet találni jó áron, vagy a lego hivatalos oldaláról is megéri, mert annyival nem drágább, hogy ne érje meg hosszú távon a VIP program, és az azzal járó kedvezmények.

@Többiek: Valóban a régi legók dobozai lényegesen dizájnosabb volt, a külön rekeszekkel, minőségibbnek hatott, mára ez az Ideas vonalat jellemzi, minden doboz minőségi, szép darab.

Ami az adventi naptárat illeti, mindig is drágább volt a többinél, viszont a hozzá kapott 5-6 figura közül 2-3 biztos exkluziv, majd figyeld meg, hogy a télapó C3po mennyiért megy ebay-en külön :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#7) Zoli133


Zoli133
őstag

Kiegészíteném a LEGO IDEAS listát, hogy Doctor Who-s is megvalósulni látszik: [link]
Jó persze csak decembertől de azért már elég biztosnak tűnik. Azt hiszem nekem majd ez lesz a visszatérésem a LEGO-hoz. :)

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#8) rudi válasza LÁZ (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Bezony, az exkluzív lego egészen jó befektetés! Múltkoriban akartam felújítani két Star Wars szettet, amiben volt pár ritka figura, de semmi nagyon extra azért. Hát, újban rendelve darabjuk nem állt meg 5000 forintból.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) ricinus13 válasza Sanchez638 (#3) üzenetére


ricinus13
senior tag

Most is lehet kilora venni. Az Allee-ban 25 azaz huszonöt ezer Ft/kg. :Y

(#10) ricinus13


ricinus13
senior tag

Van egy scale Bismarckom Digital designer-ben de kb 15k lenne egy 20cm-es modell :(

Kicsúsztam a szerk időből.

(#11) LÁZ válasza Zoli133 (#7) üzenetére


LÁZ
addikt

igy van, mentségemre legyen mondva, amikor íródott a cucc, még nem volt hivatalosan bejelentve, ha jól emlékszem, de valóban az lesz a következő :K

@ricinus13: no igen, az ömlesztett legónak jó ára van, bár az allee-s sztem a lego store-os ár, ők viszonteladók, annyit kérnek érte, amennyit akarnak, a használt piaci értéke kb 3-6k között megy mostanában, állapottól/tartalomtól függően.

@rudi: igen igen, sztem lehet, hogy a legjobb befektetés, ha csak bejelentik, hogy az adott készletet visszavonultatják, egyből 50%-ot ugrik az ára, ha meg már nem gyártják, akkor a csillagos ég, de a duplája biztos, én a 10030-at kb 8éve vehettem 60k-ért meg egy pár stoplisért /kb 50k-persze nekem kevesebbe volt/ bontatlanul egy ámerikai ismerősön keresztül, mára éppen 300 körül van az ára.

Ezért érdemes nézelődni átnézni, hogy az UCS/Modular/Creator Expert készletek közül melyik van régebb óta forgalomban, mert igaz, hogy most soknak tűnhet az az 50~70k, de ha adott esetben kivonultatják, akkor 1 éven belül simán dupláját éri majd. Sztem a következő ilyen lesz a Tower Bridge :K

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#12) ricinus13 válasza LÁZ (#11) üzenetére


ricinus13
senior tag

Hát igen viszont ha használt darabokból raknám össze, amiből itthon is van kb 50kg, akkor elég hülyén nézne ki. Így nincs mit tenni mint mélyen a zsebbe nyúlni. Meg van jó pár darab amit amúgyis meg kéne rendelni a legotól mert elég speckók.

(#13) szupermacs


szupermacs
veterán

Az Agymenők nem tetszik, talán azért is, mert a sorozatot sem szeretem. A Wall-E viszont jópofa.

(#14) rudi válasza ricinus13 (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Nevezz be vele ideasra, hátha megcsinálják.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) ricinus13 válasza rudi (#14) üzenetére


ricinus13
senior tag

Beneveznék én, de semmi esélye ugyanis háborús témája van és az a legonak nem igazán pálya.

[ Szerkesztve ]

(#16) rudi válasza ricinus13 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, ez igaz...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) ricinus13 válasza rudi (#16) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ráadásul még náci jelkép is, talán egy amerikai vagy angol hajónak lenne esélye de ennek kizárt.

Az meg aztán senkit sem érdekel hogy azért csináltam mert szép.

[ Szerkesztve ]

(#18) MongolZ válasza ricinus13 (#17) üzenetére


MongolZ
addikt

A Bismarck, mint náci jelkép???
MIVAN???

(#19) ricinus13 válasza MongolZ (#18) üzenetére


ricinus13
senior tag

Hallgatlak az ellenkezőjéről. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) lugosi válasza MongolZ (#18) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem az ember, hanem a hajó.

(#21) MongolZ válasza ricinus13 (#19) üzenetére


MongolZ
addikt

(#19) ricinus13 és (#20) lugosi: Hogy lenne náci jelkép? Akkor pl. a Tigris tank is az? Az MG 42 is az? Maximum az eltorzult embereknél. A Bismarck korának egyik legkiválóbb csatahajója volt, bár tűzerőben elmaradt a vetélytársainál, de felépítményében, páncélvédettségében szvsz ő volt a legjobb. Már a mai angolszász írók is kezdik ezt elismerni. (Bár ugye náluk hagyomány az, hogy ha valami nem olyan, mint ahogy ők azt megálmodták, pl. más a páncélelrendezése, mint az övéké, akkor az idejétmúlt és sz*r volt)

[ Szerkesztve ]

(#22) szupermacs válasza MongolZ (#21) üzenetére


szupermacs
veterán

Lehet, hogy számodra nem náci jelkép, de nem tudhatod, hogy ott, ahol gyártják vagy a világ többi részén mit jelenthet.

(#23) LÁZ


LÁZ
addikt

a lényeg, hogy haditechnikai témájú készletet úgysem fog kiadni a lego, max ha összegyűlik a 10000 support, elgondolkoznak rajta, és elvetik :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24) ricinus13 válasza MongolZ (#21) üzenetére


ricinus13
senior tag

Csak tedd fel magadban a kérdést: mire asszociál az egység sugarú neandervölgyi ha a Bismarckot látja maga előtt(feltételezve hogy tudja mi az)? És lehet hogy egy történelmi ismeretekkel rendelkező ember tudja hogy nem feltétlenül az(bár propaganda célokra is használták), a nagy többségnek akkor is az a bizonyos ember és az ő tevékenységei jut az eszébe.

(#25) kátú válasza ricinus13 (#9) üzenetére


kátú
őstag

akkor ezen ár alapján amim van itthon az olyan 150K

It still works!

(#26) LÁZ válasza kátú (#25) üzenetére


LÁZ
addikt

inkább 35-40k-ra tippelném igy látatlanban, ha ömlesztett, kb ez a realitás :)) .

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#27) joghurt válasza LÁZ (#26) üzenetére


joghurt
addikt

2 kFt/kg áron vásárolják fel ömlesztve.

A tej élet, erő, egészség.

(#28) Napfénysüti

Szokásos jó írás Laci. Nekem sajna az idei év elég Legó mentes lett köszönhetően más drága projektnek. De azért majd ha lesz alkalom biztos beruházok még valamire. :)

Més que un club!

(#29) LÁZ válasza Napfénysüti (#28) üzenetére


LÁZ
addikt

tekerd azt a bringát :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#30) Napfénysüti válasza LÁZ (#29) üzenetére

Már kiment lektorálásra egy címlapos írásom ezzel kapcsolatban, figyeld majd a Logoutot. ;)

Més que un club!

(#31) adalbert1


adalbert1
veterán

Jó írás, a Big Bang Theory-n én is gondolkozom (már majdnem megvettem, csak az Allee-ban lévő üzletben az összes össze volt ragasztva matricával meg lopásgátlóval és féltem, hogy sérül a doboz - kifejezetten tetszenek ezek az igényes Ideas dobozok).
Amit irtózatos k.cs.gségnek tartok a Lego részéről, az az, hogy néhány készlet nagyon gyorsan kifut (pl. a szezonális készletek, mint a mostani Halloween-i), az ilyen 2-3k-s dolgokért meg vagy nem éri meg rendelni, vagy nincs kedve az üzletbe mászkálni az embernek.

(#32) LÁZ válasza adalbert1 (#31) üzenetére


LÁZ
addikt

na igen, bár ezért 'szezonális' készletek, a hivatalos shopban is 1-2 hét alatt out of stock lesz mindig. Az is tény, hogy ha csak az kell az embernek, akkor nem fog a shopból még +14k-ért rendelni, hogy ingyen legyen a posta, viszont általában több hazai webshopban is szokott lenni belőle, igy elég a neten kattintani hozzá ;)

ps most már a legonál is csak a hálaadási pulykavacsi van, halloween-i már nincs. Big Bang sztem jó készlet, igaz a licence miatt az eddigi legdrágább lett belőle, de ha vki nézi/szereti a sorozatot, annak sztem ajánlott. A következő a Dr Who-s készlet lesz dec 1-től, na az pl engem semmilyen formában nem mozgat, de másnak meg biztos az fog bejönni :K

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#33) kpal


kpal
veterán

Ez nagyon jó lett. :K

Anno mennyit legoztam , még van 1 nagy karton dobozzal. Majd jó lesz a gyerekemnek ha lesz. :)

(#34) Grembore


Grembore
csendes tag

Én is gondolkoztam a WALL-e-n, de 15-16k-s is sok érte. Ami tetszik még az a Ghostbusters:).

Ez még nem jött ki, de ezt lehet beszerezném: Lego Beatles

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.