Hirdetés

2017. július 25., kedd

Gyorskeresés

(#1) simonek

simonek
(újonc)

Szép, nagyon jó készlet. Nemrég hozta a futár a saját Apollo-m (06.01.-es rendelés), majd nekiesek előbb-utóbb :DD

(#2) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

Hú, ez egy szuper készlet! Szűk három hete mi is kiraktuk, nagyon mutatós. A képeken nem tűnik akkorának, pedig méretében is hatalmas, szerintem. Én legalábbis kisebbre számítottam, még úgy is hogy láttam a méreteket, és videókat is néztem róla. :)

(#3) KAMELOT

KAMELOT
(PH! félisten)

Amarha ez milyen ritka darab!? Akkor még ez lego volt! :)

V1200 - SIX CORE - GTX1080 - 4K

(#4) h3lios

h3lios
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nagy - nagyon dühös vagyok a Lego-ra, mert fix vevő lennék rá az Eredeti áron, esetleg némi ráhagyással. Viszont az itthoni boltok 50 - 55 ezres árán köszönöm, de kihagyom. Ennyiért már UCS SW készleteket tudnék venni.

Kissé nevetséges, hogy június elején startolt és azóta is Out of Stock a hivatalos oldalon. A Snowspeeder nem volt ekkora blama, mert viszonylag hamar (ha jól emlékszem 1-2 hét elteltével) ismét kapható volt.

Itthon a boltokban pedig nem érhető el mindenhol, csak a nagyobb Lego store-okban. Mivel Ideas szett, ezért kiesik a szórásból. A hivatalos lego katalógusban sincsenek benne az Ideas készletek, ezért nem is forgalmazzák sok helyen. Kerestem már a helyi üzletekben, de sehol sincs (és nem is lesz).

Remélhetőleg összekapják magukat, mert amúgy egy eszméletlen király és jó ár-érték arányú készlet, ha az eredeti árat nézzük.

Szerk.: Az összefoglalóban van 1 hiba: "Visszatérve a Falconra" , majd elkezded részletezni az Saturn V lehetőségeit. :D Szerintem az a Falcon - Saturn akart lenni. ;)

[ Szerkesztve ]

LG - G2 16Gb / Samsung - Galaxy S6 32Gb / Opel Astra G 1.6_16V

(#5) Balika911 válasza h3lios (#4) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Jófogás. Pár hete 38 ezerért vettem, bár most ott is drágán hirdetik őket. Azért érdemes nézegetni szerintem.

Nagyon betalált ez a készlet, szerintem a Legónál sem gondolták, hogy ennyire népszerű lesz.

(#6) Crob

Crob
(tag)

Piszokjo ez a szett, én megjelenési napon rendeltem reggel hétkor de màr backorder volt, rendesen kib*sztak sztem sok emberrel azzal hogy elözö este rendelhetövé tették.
Az igény rà màr sztem a bemutatàs utàn làtszott, az összes forumon el volt töle àjulva, és azt kell mondjam nem ok nélkül. A normàl àràért ez egy verhetetlen készlet. De mivel Ideas, valszeg max egy évig lesz polcokon és ha igy elkapkodjàk, a màsodlagos piacon elég durva àra lesz pàr éven belül is màr.
És ezért is rendeltem rögtön kettöt, a màsodik pihen a dobozàban egy ideig ;]

(#7) LÁZ válasza h3lios (#4) üzenetére

LÁZ
(őstag)
LOGOUT blog

fészbuk csoportokat érdemes nézegetni, de a hivatalos álláspont az, hogy még 2018ban is tervezik gyártani, illetve az utolsó kommüniké is arról szólt, hogy 'nyugodjonmegmindenkigyártunkmégbelőle'.

szóval abban a pillanatban, hogy ismét elérhető lesz a lego.com-on normalizálódnak majd az árak is, vagy aki bespájzolt belőle nem itthon fogja eladni, mert kb senki sem fogja megvenni tőle felárért, ha a legótól megkapja 37ért majd.

a legnagyobb kérdés pedig az ugye, hogy ez kb mikor fog bekövetkezni, na, ez az amit senki sem tud, mert pl az itthoni gyárban is mostanában van a kötelező leállás, szóval ez is rátesz egy lapáttal.

sztem megéri várni :K

ps. javítom a javítani valót :D

fészbuk BOOTS4YOU, insta @laz_papa - Telekom S7 for szél - LEGO 75149/75153/75105 gazdát keres

(#8) Fryskitt

Fryskitt
(őstag)

Érdekes árfolyamok:

120 dollár vs 100.000.- forint.

I swore never to be silent, whenever and wherever human beings endure suffering and humilitation. We must always take sides. Neutrality helps the opressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented.

(#9) LÁZ válasza Fryskitt (#8) üzenetére

LÁZ
(őstag)
LOGOUT blog

magyaros készlethiánylovaglás :D , még az ebayre is meleg lenne :DDD

fészbuk BOOTS4YOU, insta @laz_papa - Telekom S7 for szél - LEGO 75149/75153/75105 gazdát keres

(#10) Fryskitt válasza LÁZ (#9) üzenetére

Fryskitt
(őstag)

Bizony az. a német E-Bay hirdetése. Pofám leszakad az itthoni szemétségtől.

I swore never to be silent, whenever and wherever human beings endure suffering and humilitation. We must always take sides. Neutrality helps the opressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented.

(#11) h3lios

h3lios
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Van az a hülye, aki megveszi ennyiért is. :D Egyébként érdekes, én ennyiért inkább levenném a készletről és eladnám akkor, ha már ismét elérhető a nagyobb készet belőle.

Ezzel szerintem csak lejáratják magukat és becsapják az embereket.
Hamár Lego, én is beújítottam ma 1 ilyet:

[link]

Ha lenne 1 Apolló tökéletes lenne az egyik sarokba, ahol még nincs lego, de van 1 keskeny függőleges sáv, ami üresen áll... :))

Jelenleg egyébként így áll a kollekció: 1 2 3

[ Szerkesztve ]

(#12) WZP

WZP
(fanatikus tag)

Nekem azt mondták augusztusban lesz ismét elérhető... az árat nem tudom mennyi lesz.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#13) vilmose33

vilmose33
(fanatikus tag)

Ismét köszi a remek cíkket. Kb 1hete olvastam róla az egyik hírportálon ott is nagyon dicsérték.

[ Szerkesztve ]

(#14) vilmose33 válasza h3lios (#11) üzenetére

vilmose33
(fanatikus tag)

Remek gyűjtemény.

(#15) LÁZ válasza vilmose33 (#13) üzenetére

LÁZ
(őstag)
LOGOUT blog

már én is megírtam kb 1,5 hete, kb ennyi az átfutási idő, lassan őrőlnek a ph malmai :D

(#16) alcsa

alcsa
(senior tag)

Bocsássatok meg a tudatlanságomért, de mi a hiba a képen? Sehogy sem jövök rá és furdal a kíváncsiság. :)

(#17) h3lios válasza LÁZ (#15) üzenetére

h3lios
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Privátban küldtem meglepi képeket. :D Majd csekkold őket, lehet készíteni télre a pénztárcát. :C

(#18) LÁZ válasza alcsa (#16) üzenetére

LÁZ
(őstag)
LOGOUT blog

:DDD , a 'hiba' a matricaív hiányában keresendő, szóval inkább csak érdekesség ;)

(#19) alcsa válasza LÁZ (#18) üzenetére

alcsa
(senior tag)

Jaa, köszönöm. Láttam azokon, hogy hiányzik és más típusú számokkal van írva, de mivel nem sok készletet bontottam, nem hittem, hogy ez lenne a 'hiba'. Köszi :R.

(#20) vilmose33 válasza LÁZ (#15) üzenetére

vilmose33
(fanatikus tag)

Egy jó Lego cíkk mindig aktuális. Köszi mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#21) AxBattler

AxBattler
(PH! nagyúr)

Grats! Monumentális lett... :C

(#8) Fryskitt
Pofám leszakad... :Y

Cable management is for the weak!

(#22) szabonagyur

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Mindenki nyugodjon le, lesz még belőle a boltokban de jobban megy a vártnál sokkal ami egy kis backlogot okozott a készletben amit nem egyszerű pótolni ;)

(#23) orion1025

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Számomra ezek a "modern" legók már nem is számítanak bele az egész legózás légkörébe. Nekem személyes kedvencem a régi city, illetve a régi technic készletek, de évek óta csak bugyuta és nem legóhoz méltó termékeket dobálnak ki.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..." Sikeres üzletnél jár a pozitív! [55+265 pozitív és 0 negatív!]

(#24) szabonagyur válasza orion1025 (#23) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Ez nem a klasszikus széria már, de a City és társai ugyanúgy megvannak, más a célközönsége ennyi.

(#25) Napfénysüti

Napfénysüti
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Jó kis szett lett, köszi a bemutatót Laci! :R

Més que un club!

(#26) arelim

arelim
(lelkes újonc)

a fedezéknek való pulya az ly-os j-vel irandó felénk. ;)

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.