Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Digital


Digital
addikt

Tyúbakker! Szép kis kollekció!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#2) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Aztamindenit. Tuti egy élvezet egy ekkora jószágot összerakni. Tudom, mert 16 évig legóztam :D, de még most sem unom ha megkér a kistesó hogy segítsek :D

Mit is kéne ide írni?

(#3) kmisi99


kmisi99
addikt

Jó cucc. Nekem egy ilyen technic kocsim van [link]

(#4) Normi™


Normi™
őstag

Szép készlet!Én meg 30évesen elnyomom magamban ezt a dolgot,pedig mindig lázba jövök ha meglátok egy lego-t a boltban. :D Erőt adtál!! :DDD

Van itt más is így vele,nem vagyok egyedül.... :D

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#5) lapa


lapa
veterán

nekem a tartályt meg az srb-ket gazdasszony rakta össze, élete első rendes legózása során.

ennél a modellnél kellett szomorúan rájönnöm, hogy ezek már nem a régi legok, nagyobbak lettek a tűrések, a modellek kis híján szétesnek. az egyik figura sisakja épphogy nem esik le magától, ha fejjel lefelé fordítom.

mindegy, csillárnak jó. tervezem, hogy kap még egy wright flyert barátnak, hogy meglegyen az repülés alfája-omegája. meg rá vagyok izgulva a spowith camelra is, bár az annyira nem történelmi.

ja, egyébként meg 10213, nem 231.

[ Szerkesztve ]

(#6) Normi™ válasza lapa (#5) üzenetére


Normi™
őstag

"gazdasszony" :D

Digital : Dehogy :D

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#7) Digital válasza Normi™ (#4) üzenetére


Digital
addikt

Akkor nem csak én vagyok ilyen idióta! :D

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#8) po1son


po1son
addikt

Jó lett habár a csillag romboló az jobban tetszett. :)

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#9) mistixx


mistixx
tag

Jó kis cikk, nosztalgikus érzések törtek fel bennem. Nekem anno ez volt a "fő művem". De jó is volt!

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#10) LÁZ


LÁZ
addikt

Köszöntem, a kérdéses részek majd javítva lesznek, csak itthon vagyok,így telóról van net,hnap este már aktívabb leszek

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#11) azbest


azbest
félisten

húú mennyi lenyelhető apró biszbasz :DDD Látszik, hogy nem kisgyerekek játéka ;)

(#12) aram01


aram01
nagyúr

egyre jobban irigyellek,gratulálok :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) Normi™


Normi™
őstag

Gyűlünk... :D

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#14) HummeRC


HummeRC
senior tag

Szép darab! Gratula hozzá! Külön dícséretes a support hozzá állása. Nekünk egyelőre pici gyerek mellett, még nem férnek bele ilyen kiadások. Ha majd nagyobb lesz, nem kérdés hogy nem egyedül fog játszani... :DDD

(#15) NKing


NKing
tag

Nekem egy 8880-as Technic autó van, gyerekként régen vágyott, majd megkaparintott csoda :)

Amúgy jó látni, hogy még ma is van keletje a LEGO-nak, remélhetőleg a generációváltáskor is megmarad majd szórakozásnak is ez a kreatív játék. Ami mondjuk nem jó pont szvsz a LEGO-nál, hogy az utóbbi időben megfigyelve a modelleket egyre több az olyan darab (építőelem), ami komplett funkciót pótol (lásd: motorháztető, ablak, formaelemek). Szerintem ezek a darabok nem használhatók annyi célra. Régen minden formai elemet kis elemekből alkottak meg és ez alkotásra sarkallta a gyerekeket is...

[ Szerkesztve ]

(#16) lapa válasza HummeRC (#14) üzenetére


lapa
veterán

már benyögtem párszor, de merem bátran javasolni a technicet, amíg bele nem nő a simába. kicsi lapa 2 éves szülinapjára kapta az első techniceket, és az lett a kedvenc. nem hullik szét, mint a sima lego, mégis tudja macerálni (kanyarodni, daruzni, akármi). esetleg a tekerőket lehet valami nagyobbra cserélni. karácsonyra jóféle volvo dömpert hozott a jézuska, azon csak a motor kapcsolóját kellett kicsit egyszerűbben állíthatóvá tenni egy hosszabb karral.

a technic azért jobb 2-4 éves korban már a primonál-duplonál, mert city legohoz még elég kicsi, arra a maradék fél-egy évre meg duplot venni nagyon drága. a technicet meg tudja majd újra használni 7-99 éves korig.

persze az alap hogy duplo meg primo is van dögivel, de azokat is lehet használtan venni (és jó árban el is adni). primot eleve csak használtan lehet kapni, pedig legalább annyira zseniális, mint a másik kettő.

(#17) LÁZ válasza aram01 (#12) üzenetére


LÁZ
addikt

na, majd ha egyben lesz lefényképezve minden betmobilostulcsillagrombolóstul :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#18) aram01 válasza LÁZ (#17) üzenetére


aram01
nagyúr

ésazmikorlesz? :U :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) Normi™ válasza aram01 (#18) üzenetére


Normi™
őstag

nem lenne rossz tudni.... :DDD

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#20) LÁZ válasza aram01 (#18) üzenetére


LÁZ
addikt

egyelőre még később, mert sajna a jelenlegi pecóba nem fér el a csillagromboló, vidékre meg autó hiányában nem tudom levinni a tantive-shuttle párost a közös fotóhoz :B , de ami késik...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#21) TopaMo


TopaMo
aktív tag

A kamerás manus fordítva fogja a kamerát :DDD

(#22) Digital válasza LÁZ (#20) üzenetére


Digital
addikt

Úgy tudom Makkosházán laksz, szívesen vállalom a csillagromboló megőrzését! Előzetes bejelentkezés után át is jöhetsz nézegetni!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#23) Normi™ válasza Digital (#22) üzenetére


Normi™
őstag

Micsoda nagylelkű ajánlat :D

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#24) x_o_n válasza Normi™ (#4) üzenetére


x_o_n
veterán

Bizony:)2 gyerekem van igy én is kapok mindig az alkalmon:)
A lego korhatár mentes:)

(#25) Normi™ válasza x_o_n (#24) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem mondod,néha a játékboltba bejárok "nézelődni", a lego-k körül szoktam ólálkodni ... még nincs is gyerekem,de ha lesz....:)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#26) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Igen, a legó valóban korhatártalan! :) :R

Mentalita'

(#27) Domxc


Domxc
senior tag

Szep kollekcio! Latom az urhajosokkal orul Leia, es a Bioshock sztarja is. :D

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#28) Brumi


Brumi
senior tag

Szép ez az űrhajó, a kockagyáron már többször elolvastam a végigjátszást. Ha lenne helyem már én is megvettem volna, de azt hiszem itthon több LEGO-t már nem lehet kirakni.
Nálam tavaly év végén került elő ismét a gyűjtés mint hobbi, amikor előszedtem a gyerekkori készleteimet, amik két nagy ládában voltak ömlesztve, és a leírások alapján szétválogattam, lemostam összeraktam és szépen bedobozoltam (a hiányzó vagy törött alkatrészeket Bricklinkről pótoltam). Ha lesz egy nagyobb lakásom, akkor mindet összerakom és vitrinbe teszem.
Persze emellett elég alaposan be is vásároltam főleg Technic készletekből (barátnőm közben megvette az összes gyűjthető minifiget és a komplett karácsonyi falu kollekciót).
A kollekcióm a linken tekinthető meg [link]. Ez még nem minden mert néhány készletet még nem tudtam összerakni a hiányzó darabok miatt.
Örülök, hogy nem vagyok egyedül a hobbimmal :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#29) Normi™ válasza Brumi (#28) üzenetére


Normi™
őstag

Ez nagyon jó,legjobbak a régi legok voltak,azért a rally autóért bármit megtettem volna még 20éve.Jó ez a hobbi,de nem merek belekezdeni,mert akkor nincs megállás. :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#30) Brumi válasza Normi™ (#29) üzenetére


Brumi
senior tag

Igen, erre egy kollégám figyelmeztetett, hogy ha elkezdem, akkor nagyon addiktívvá tud válni, és igaza lett :) Az arctic sorozat és a sok más technic ezért lett megvéve :) Még meg akarom egyszer venni az Unimogot, de szívem szerint megvenném az összes vonatos szettet is...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#31) prolad


prolad
őstag

Szép munka ,ezt elolvasván én is nekiálltam egy kicsit legózni :)

Jól látom hogy van Fallout 3-as gyűjtői kiadásod?Ha igen akkor irigyellek :D

(#32) LÁZ


LÁZ
addikt

@Digital: volt olyan is, azóta költöztem 1x, már a térképhen is máshol vagyok ;)

@proland: igen, megcsiptem egyet, az egy volt azon kevés dolgok közül, ami must have, de sajnos 1x kintmaradt a bubblehead a kocsiban, és megsütötte a nap, a talpa azóta ilyen :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#33) Pacák


Pacák
senior tag

Anno a nagyobbik fiam kapott egy sima műanyagdobozos lego készletet a harmadik vagy negyedik szülinapjára. A lepántolt dobozból hiányzott egy komplett zacskó, akkor derült ki, amikor kezdtük összerakni. Az összes hármas - meg még a fene se tudja mi minden még - kimaradt. Akkor én is írtam a lego.com-on a supportnak, végig bejelöltük a listán a hiányzó darabokat, de le se voltunk... Valahogy túltettük magunkat rajta, de azért... :(

Annyira azért nem szegte a kedvünket a dolog, idén hozott a Jézuska nekik egy 7938-as vonatot, az egész család ezen dolgozott Karácsonykor a két gyerekkel együtt. Ez hiánytalan volt. :)

Nuclear launch detected

(#34) LÁZ válasza Pacák (#33) üzenetére


LÁZ
addikt

nájsz az a vonat, pláne hogy távirányos ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#35) Pacák válasza LÁZ (#34) üzenetére


Pacák
senior tag

Ha kapnék rá lehetőséget, akkor bármi mást is tudnék belőle építeni - és az összes itthon fellelhető alkatrészből persze.
Két készlet BASIC legóból F-14, F-15, Millenium Falcon, X-wing, TIE fighter meg hasonló jóságok születtek gyorsan egymás után az én gyerekszobámban. El lehet képzelni, hogy mit tudnék ezzel a pár ládányi cuccal tenni, de rövid úton eláshatnám magamat a srácaim előtt, ha szétkapnám a vonatukat... :DDD

A Blockade Runner-nek miért vörös a bal felső hajtóműve? Bekapta a darazsat Vader csillagrombólójától? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#36) LÁZ válasza Pacák (#35) üzenetére


LÁZ
addikt

ntom, ezen én is agyaltam, de nem jutottam semmire, a nagytesónál az összes külső gyürü piros, ezen ntom miért nem :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#37) lapa válasza Pacák (#33) üzenetére


lapa
veterán

az szerintem nem gyári hiány volt. messze százon felüli készlettel volt dolgom az elmúlt huszonsok évben, és még sosem volt akár csak 1 db hiányom se. a pántolás nem gyári szerintem.

(#38) Napfénysüti

Köszi a bemutatót Laci! BÚÉK!
Rég találkoztunk remélem minden rendben. A LEGO-s szenvedély megmaradt nálad, nekem sajna nincs lehetőségem pedig 27 éves fejjel is szívesen legóznék néha. :)

Més que un club!

(#39) LÁZ válasza Napfénysüti (#38) üzenetére


LÁZ
addikt

buék magába is, az túlzás, hogy minden rendben lenne, mondhatni toporgok a pocsolyában, és értelmetlennek tűnő dolgokra adok ki pénzt - ld lego - ,de ettől érzem magam egy kicsit is boldogabbnak, úgyhogy ez a része biztos megmarad. No meg a futball :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#40) Napfénysüti válasza LÁZ (#39) üzenetére

Foci nálam is csak most sérült vagyok. Na meg egy ütésért eltiltott is még 3 meccsre. :DDD

Més que un club!

(#41) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Hú, erről még csak nem is hallottam. :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#42) Hunork


Hunork
veterán

Hehe, ez nagyon tetszett! Komolyan! :K Gratula a szerzőnek! :R
Fiam csillogó szemekkel nézte a gyűjteményedet! Bár neki sincs kevés, főleg Star Wars, csak abból a kisebbek ugye, nem vagyok bankár... :D
De üdítő kikapcsolódás volt a cikk a sok információ közt! :C

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#43) LÁZ válasza Hunork (#42) üzenetére


LÁZ
addikt

Magam és a legok nevében köszönöm szépen ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#44) Qbász


Qbász
aktív tag

Jó is a Lego csak kár hogy nekem most drága :(

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#45) drew86


drew86
csendes tag

Sziasztok!

Off topic, de azért elmondom.:) A LEGO support tényleg elég frankó. Volt kérdésem netes vásárlással kapcsolatban, és a weboldalukon MAGYARUL lehetett nekik írni. Ami hagyján, de az, hogy pár nappal a levél küldése után felhívtak telefonon, és MAGYARUL beszéltem a support emberrel, az kemény volt.:) Én egyébként 86-os születésemtől függetlenül, mind a mai napoig imádok legózni, karira kaptam ismerőseimtől egy 8109-es TECHNIC-et, amihez addig nem nyúlok, amíg kész nincs a szakdogám. Legalább van egy kis motiváció... :) Egyébként - hogy kicsit okoskodjak is - nem tudom, hogy kit tudta, de a LEGO az a LEGE GODT dán szavakból ered, és azt jelenti, hogy játssz jól. Szerintem tök poén... :)

Üdv,

A.

"-Akkor... mondjuk legyen egy kicsi mindből. Tutti-frutti, karamell, vanília, rumosdió és kávé." "-Ja, csak ne spórold ki a pisztáciát!"

(#46) LÁZ válasza drew86 (#45) üzenetére


LÁZ
addikt

sztem nem off :D , a tréler meg zsiros nagyon, nézegettem én is régebben, de a technic annyira még nem kapott el. 'Játssz jól' ügyben, pedig ajánlom a legogyári látogatós gyorsriportomat ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#47) Brumi válasza drew86 (#45) üzenetére


Brumi
senior tag

Én úgy tudom, hogy csak LEG GODT a játssz jól, de a lényegen nem változtat :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#48) sanzi89


sanzi89
addikt

"Tüstént irtam is a lego.com-os support-nak angolul, mivel a 'válassz egy elemet' részen nem találtam meg a hiányzókat. A support részen lehetséges készletszámok alapján keresni, így ott már megtaláltam a hiányzó darabokat, bejelöltem őket, és vártam a választ, hogy mennyi a postaktsg."

Ezt a Support felületet hol találom? Volna egy 8422-es készletem, amihez hiányzik pár darab, de a Missing Part felületem nincs az összes elem, amire nekem szükségem volna. Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.