Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Legalabb egy 8 magos Proci kene bele !! ;]
nnna !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem derült ki számomra, mitől lesz ez gémer rúter.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) macilaci78 válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy néz ki. Randa.
E mellett nyilván ad még vagy 5-10 fps-t a mai kornak megfelelően Win10 ready. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) ttamashu válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Nem tudom mit nem lehet ezen érteni:

-A tűzfal default szűri az ellenséges golyópacketeket!
-Automatán változtatja a dns-ed a S.P.O.R.E-ban
-Gamepadként is funkcionál
- +1armor a szerepjátékokban mindig jól jön, nem?
-Meg amúgyis, világít, tehát gémör!

;]

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#5) ALBY válasza ttamashu (#4) üzenetére


ALBY
senior tag

kihagytad hogy "qvadrága" :DD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#6) Dassler


Dassler
őstag

190 dodó egy háztartási router-ért...jó a marketing részlegük. Gémer hálókábel is van hozzá? Csak hogy a szolgáltató routerével azzal tudjam összekötni, mert attól kisebb lesz a ping és nő a sávszélesség úgy 10-15%-ot.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#7) donmackó


donmackó
őstag

Ennyi pénzt mernek elkérni érte, és még egy nyomorék usb sincs rajta? ;]

Jé és van. De akkor sem tud többet mint bármelyik soho router. Kivéve a több ramot és háttér táret, amit az user/rendszer úgysem használ ki.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#8) pomorski válasza ttamashu (#4) üzenetére


pomorski
őstag

Így már tényleg érhető! :C

(#9) #97716736 válasza ALBY (#5) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nekunk magyar atlag fizetes mellet, ha kint lennel amcsiba pl, akkor nem lenne draga :DDD

(#10) nemlehet


nemlehet
őstag

Nah jó a gamer router már kicsit sok :D Főleg, hogy majd szépen rákötöd a szolgáltatótól kapott 1 dolláros kínai modemre (vagy akármire) és pont semmit nem ér.

De várom a gamer tampont és hintőport... Tampax Vampire Pro az kell ide.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) McSico


McSico
senior tag

Úgy látszik minden gyártónál elindult a gémer vonat. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#12) atenza


atenza
senior tag

Annyira szánalmas ez a "gamer" marketing. Ez ma a varázsszó a túlárazott gyakran silány minőségű termékekre.

(#13) Lacok


Lacok
őstag

Ha már gémer hol marad a legfontosabb fícsör az RGB LED? :W

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) macilaci78 válasza Lacok (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt kiegészítőként lehet emgvásárolni, mint egy DLC-t. Gémer, teccik érteni? ;]
Itt vannak az utángyártott verziók. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) pomorski válasza McSico (#11) üzenetére


pomorski
őstag

Nagyon jó, hogy elindult, éppen kellett. Hiánypótló.

(#16) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Inkább egy letisztult ASUS, de főleg egy Mikrotik.

[ Szerkesztve ]

(#17) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Csak Gamer hálókártyával működik? :DD

(#18) Bandi995 válasza HwAdokVeszek (#17) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Alap, aminek a metájából nem tudja kiolvasni, hogy RGB led van kártyán, azzal nem is áll szóba.

(#19) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Abszolút nem vagyok e-sportoló, de úgy gondolom, hogy a stabil kapcsolat és az alacsony latency lehet a fontos, szóval inkább vezetékes router lenne a jó választás. Ez is lehet vezetékes, de a vezeték nélküli tudását kell megfizetni keményen. Persze az ufó dizájn, meg a "gamer" titulus biztos pár százalékkal több eladást jelent.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) McSico válasza pomorski (#15) üzenetére


McSico
senior tag

Én is úgy érzem. :)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#21) cacasz02 válasza HwAdokVeszek (#17) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Nekem kérem gémer hálókártyám van, ami annyira jó, hogy ha bekapcsolom a saját szoftverét, nincs lan. :/

(#22) Ku'leth


Ku'leth
tag

Gamer tápegységgel, gamer antennákkal ? ;]

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#23) pomorski válasza Ku'leth (#22) üzenetére


pomorski
őstag

És gamer árral természetesen.

(#24) Ku'leth válasza pomorski (#23) üzenetére


Ku'leth
tag

És csak gamer forinttal lehet megvenni ? :))

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#25) ttamashu válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Egy magára valamit adó e-sportoló nem használna wifit semmilyen körülmények között :D

Ez StephenBloodJr. számára készült

Tea az élet!

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

Gémer mikrotikra várok :DDD

(#27) Aprósólyom válasza Ku'leth (#24) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Bármilyen játékpénzzel fizethetsz érte a boltban: Monopoly, Gazdálkodj okosan stb..

Komoly játékra kábeles net kell, nem antennás'. :U

Jevons paradox

(#28) Bandi995 válasza ttamashu (#25) üzenetére


Bandi995
aktív tag

> StephenBloodJr.
>> befostam

(#29) pomorski válasza hemaka (#26) üzenetére


pomorski
őstag

Mi az mikrotik? Az a lengyel, vagy lett cucc?

(#30) Jim Tonic válasza pomorski (#29) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Lett. Leginkább arról híresek, hogy nem tartanak be semmilyen előírást, ami a rádiós teljesítményt illeti.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) pomorski válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor jól emlékeztem, hogy "Lett".

(#32) DBob válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


DBob
őstag

"Leginkább arról híresek, hogy nem tartanak be semmilyen előírást, ami a rádiós teljesítményt illeti."

Ezt kifejtenéd bővebben?

(#33) pomorski válasza DBob (#32) üzenetére


pomorski
őstag

Tulajdonképpen engem is érdekelne még infó ennek kapcsán...

(#34) Jim Tonic válasza DBob (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Gyakorlatilag már a gyári szoftverből beállítható nem megengedett teljesítmény.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) DBob válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


DBob
őstag

Mit definiálsz nem megengedett teljesítményként?

(#36) Jim Tonic válasza DBob (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Például azt, hogy az EIRP 802.11b/g-nél 20 dBm (100 mW), 802.11n-nél 23 dBm (200 mW), sőt, lehet, hogy az EU-ban az utóbbi is max 20 dBm. Mindegy, egy Mikrotik (pl RB951) ennek simán, jócskán fölé lőhető (akár 30 dBm).

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) ttamashu válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Más a szemlélet.

A "random"-link brandeknél azt állítod be hogy melyik országban vagy és ehhez Ő majd belövi a max teljesítményt. Ehhez képest annyiban tér el, hogy manuálisan állítod be az értéket.

A mikrotik eszközök céélpiaca nem azok az emberek akik nem tudják kigooglezni mennyire is szabadna beállítani. Egy soho mikrotik is minimum enthusiast szint.

Olyan szabályozásról meg nem tudok - ugyan ettől könnyen lehet hogy van - ami kötelezné a gyártót hogy lehetetlenítse el a magasabb érték beállítását. Figyelmeztető szöveget pedig a routerOS-ben is láttam hogy figyelj a helyi szabályokra.

Persze ettől függetlenül az egyre zsúfoltabb éterben nagyon fontosak ezek a szabályok, élni és élni hagyni :) .

Sarkított példa a láncfűrésszel is lehet embert ölni, de attól hogy valaki megteszi nem a Stihl a hülye.

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#38) Ku'leth válasza ttamashu (#37) üzenetére


Ku'leth
tag

http://hup.hu/cikkek/20150728/az_uj_fcc_szabalyozas_megakadalyozhatja_az_openwrt_telepiteset_wifi_eszkozokre

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#39) DBob válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


DBob
őstag

Értem, azt hittem valami olyan esetről van szó, hogy a Mikrotik eszközök nem megengedett teljesítménnyel sugároznak. Amiről te beszélsz az-az, a user veszi a fáradtságot és felcsavarja a virtuális potmétert. Tehát nem a Mikrotik, hanem a végfelhasználó szegi meg a szabályokat.

Lásd a korábbi láncfűrészes példa...

(#40) Jim Tonic válasza ttamashu (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Itt azért arról van szó, hogy IEEE szabvány feletti értéket enged belőni a router. Kicsit más eset, hogy 200 mW-ot állítunk be az EU-s piacon 100 helyett, mert a szabvány megengedi. A többi gyártó erre sokkal jobban figyel, nem is küld normálisan szabályozott piacokra 1W-os rádióval eszközt. Nem kellene.
Amúgy, ha jól tudom, emiatt a Mikrotik nem kapott engedélyt az USA-ban.
Én is linkelni akartam, amit Ku'leth is. Az FCC nem ok nélkül akarja tiltani az Open/DD-WRT-t. Ott a gyártók már megakadályozzák a gyári szoftverrel a túlhajtást, viszont ezekkel a firmware-ekkel megoldható.

DBob: Értem, azt hittem valami olyan esetről van szó, hogy a Mikrotik eszközök nem megengedett teljesítménnyel sugároznak. Végső soron erről van szó. Nem is tesznek ellene, hogy ne így legyen. Rajtuk kívül mindenki más igen.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) Ku'leth válasza Jim Tonic (#40) üzenetére


Ku'leth
tag

Teszt célra jól jön ha lelőhető minden korlát, de mivel hosszabb távon használva feltűnő lehet, úgyis visszarakod normálisra. ;)

Pl. felrakod a 14 -es csatira 1W -al. Tesztre jó, de mivel az eszközök jelentős része csak 1-11 -ig lát el (12 és 13 sem megy mindnek) ... jó a jel, üres a csati, csak mondjuk teló, lapos, ... nem látja. :))

[ Szerkesztve ]

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#42) DBob válasza Jim Tonic (#40) üzenetére


DBob
őstag

"Végső soron erről van szó. Nem is tesznek ellene, hogy ne így legyen. Rajtuk kívül mindenki más igen."

Pedig se a mimosa, se a racom, se a cambium, de még a piaci szegmensben nagy versenytárs ubnt se tesz semmit ez ellen. Furcsa is lenne egy 200 km ptp kapcsolatot megvalósítani 20 dbm teljesítménnyel. Ezek ugyanúgy ~30 dbm eszközök. Továbbra se a kés a hülye, hanem a késelő.

Egyébként nem életszerű ha valaki SOHO alkalmazásban, mondjuk egy átlagos lakáson belül ekkora kimenő teljesítményeket használ, még akkor se ha az eszközt nem próbálja ezt tűzzel-vassal megakadályozni. Ugyanis 64 QAM-tól és felette pillanatok alatt túl lehet vezérelni a sávot, és nincs átvitt hasznos bit. Elvi szinten is kizárt, valaki otthon így használja az eszközét.

"a Mikrotik nem kapott engedélyt az USA-ban"

A Mikrotik ezt úgy látszik másképp tudja. Külön eszközöket gyártanak USA számára.

(#43) Jim Tonic válasza DBob (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha külön eszközöket gyártanak az USA számára, akkor azzal nem azt támasztod alá, amit mondtam? :)
Vajon mi az oka?
Azt meg próbáld már meg valahogy megérteni, hogy az eszköz lehetővé teszi, hogy átlépd a törvényt, pedig tehetne ellene. Ahol muszáj, tesz is ellene. És azt is próbáld meg valahogy megérteni, hogy a szabvány az szabvány, ő meg olyan eszközt gyárt, ami nem tartja be a szabványt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) DBob válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


DBob
őstag

Öööö....Nem.

Ha ki lenne tiltva a Mikrotik, akkor nem gyártana raktárra olyan termékeket amiket kifejezetten az USA-ba kíván eljuttatni, de aztán a nyakán marad mert oda nem küldheti el mégsem, hiszen ki van tiltva.

Márpedig gyárt dedikáltan az USA-ba eszközöket a Mikrotik, amit szépen felpakolnak hajókra, megérkezik, elviszik a boltokba, a user megveszi és örül. Nekem ez továbbra se egyezik a kitiltás fogalmával. Amire te gondolsz, az a Kinder tojás. Azok legalább annyira veszélyesek mint a Mikrotik hálózati eszközök ;]

Teccikérteni?

(#45) pomorski válasza hemaka (#26) üzenetére


pomorski
őstag

Gémer mikrotikos felvetésed jó messzire elvezetett....

(#46) DBob válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


DBob
őstag

"Azt meg próbáld már meg valahogy megérteni, hogy az eszköz lehetővé teszi, hogy átlépd a törvényt, pedig tehetne ellene."

Nem az eszköz feladata a törvény betartása, hanem azoké, akikre a törvény vonatkozik. Az embereké.
Egy UTP kábellal is lehet embert ölni, ami törvényellenes. Már pedig az UTP kábel gyártója is tehetne ez ellen; nem gyárt UTP kábelt.

A késes példánál maradva, a termék gyártója rádöbben (a te szavaiddal élve) hogy át lehet lépni a törvényt a késsel, így akkor gyártson csak életlen késeket?

Mint említettem korábban, ha az átlag felhasználó úgy dönt hogy telebömböli az ISM sávot 30 dbm-el, úgy kell neki. Úgy se fog működnie a routertől 1 méterre lévő laptopja, mert csak nagy amplitúdójú zajt fog látni a kliense. Ennek megfelelően ha van annyi esze hogy visszataláljon a router felületére, még akár reseteli a komplett wireless interface-t mert fingja sincs mit állított el.

Teljesen feleslegesen aggódsz egy nem létező probléma miatt. Inkább azt a jelenséget kéne a zászlódra tűznöd, szokjanak már le az emberek arról, az összes csatornát kisajátítják a saját céljukra a MIMO-val ahelyett, hogy gigás linken másolná át a sok terrabájtnyi vackát.

Itt egy kis olvasnivaló, miért épp 30 dBm a plafon. Természetesen itt is ki van emelve, mint mindenhol: "The responsibility for staying within these power limits falls on the operator (or, if professionally installed, on the installer)."

(#47) DBob válasza pomorski (#45) üzenetére


DBob
őstag

A gémer mikrotikos felvetésen kívül az is kellett ahhoz hogy ilyen messzire jussunk, miszerint vannak akik egy profi, szabadon és korlátozás mentesen állítható industrial-class router ellen dzsihádot indítanak, mert az nem bilincseli meg a kezüket.

Az ilyenek számára készülnek a szolgáltatók által, a szolgáltatás mellé nyújtott, kvázi mindössze ON/OFF funkcionalitással bíró routerek, TR-069 menedzseléssel. Még szerencse, nem kell beleírni a szolgáltatónak a felhasználási útmutatóba, ne verje fejbe az eszközzel az éjszaka randalírozó szomszédját, mert ha betöri a fejét, az nem a router felelőssége lesz hanem az Övé.

(#48) pomorski válasza DBob (#47) üzenetére


pomorski
őstag

Hát te is zseniálisan csavarod a szavakat! Le a kalappal!

(#49) Jim Tonic válasza DBob (#44) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bocs, de teljesen zagyvaságokat beszélsz. Ráadásul bántóan gyenge és beteg példákkal. Témát lezártam részemről.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) DBob válasza Jim Tonic (#49) üzenetére


DBob
őstag

Sajnálattal hallom, számodra zagyvaság az, a cselekedeteidért te vagy a felelős és nem az eszköz amivel azt végrehajtod. Remélem sose kerülsz olyan helyzetbe, ezzel téged hatóság szembesítsen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.