Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nagyjából öt és fél éve gyújtottam rá utoljára.

Nem ez volt az első leszokási kísérletem. Előtte többször is voltak dohányzás mentes időszakaim. A leghosszabb egy év volt.

Leszokni segítség illetve segédeszköz nélkül eléggé kellemetlen az elvonási tünetek miatt.

A leszokott "állapotot" megtartani még nehezebb. Ma is elegendő lenne egy cigaretta, hogy pontosan ott folytassam a dohányzást, ahol abbahagytam.

A leszokás nagyban megkönnyíthető a nikotinos "segédeszközökkel".
Én a tapaszt választottam. Ebből is a legnagyobb dózisúval indultam.
Nagyon egyszerű elkezdeni a leszokást. Reggel rá kell gyújtani és elolvasni a tájékoztatót. A cigaretta után fel kell helyezni a tapaszt. (Az a tapasz jó, amelyik a legegyenletesebben képes leadni a nikotint.)

Ezzel még nem a nikotin függőségtől szabadultam meg, csak a cigarettázáshoz kapcsolódó rituáléktól.
A tapaszt fokozatosan alacsonyabb nikotin tartalmúra cseréltem. A legkisebb adag után még némi elvonási jelentkezhet. Én alig vettem észre, de éreztem.

Ha eddig eljut a leszokni vágyó, teljesítette a könnyebbik szakaszt. A következő időszak a kísértés éve vagy évei. Bárhol és bármikor megcsaphat a dohányfüst. Vagy nagyon taszít vagy nagyon csábít. Ez utóbbi veszélyes. Egy esti sörözés alatt halálosan veszélyes ez a csábítás. Nagyon könnyű elbukni.

A tartós leszokás érdekében életmódot kell váltani. Sörözni lehet, dohányos mentes társaságban. Ki kell zárni az életből minden olyan lehetőséget, ami visszavezet(het) a dohányzáshoz.
Egy függőséget abbahagyni nehéz, de kihelyettesíthető egy másik függőséggel.
A nikotin gátolja az alkohol lebontását. Kevesebb ital elegendő a spicces állapothoz. A leszokás után többet lehet inni a spicces állapotig. De ez egy kerülő úton azért vissza vezet a dohányzáshoz.
A végeredmény siralmas, már nem csak a dohányzás miatt lehet függő a leszokó.

A leszokás sikerességét jelzi a füsthöz való hozzáállás, Ha már csak kicsit büdös és nem vált ki érzelmeket, csökken a visszaszokás kockázata. De nem szűnik meg. Soha sem szűnik a meg a visszaszokás kockázata.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.