Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A hármas típusú eladó helyében öt percen belül közölném veled, hogy nem tartóztatlak, szervusz, menj haza.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) kmisi99


kmisi99
addikt

Azért ja a 3. eladós típus, jó dolog az alkudozás, én is szoktam próbálkozni, egyszer rákérdezek vagy bejön vagy nem nem fogok tovább erőszakoskodni. De ez a már már lelki terror, hogy na én megyek ne menj de megyek ne menj herce hurca, dolog ez azért már kissé "kissebbségi" hozzáállás, ez a mennyit engedsz a felíbűl tesvérem?

(#3) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Én az első helyszíni alkupróbálkozásnál szoktam :) Ha üzenetben és telefonon nem alkudott, akkor kérem a pénzt vagy szia van.

ez egy válasz akart lenni erre: (#1) Vakegérke
késő van :B

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#4) ArthurShelby válasza Vakegérke (#1) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mondjuk a hármas típusú eladóhoz hozzá kell tenni, hogy van 500db 4féle típusú laptopja. Föltesz az egyik típusból egy képet, ami jól néz ki, elmész megnézni. A helyszínen kiderül, hogy pont az nincs ami a képeken van, csak erősen küllemhibásak vannak (durván karcos), illetve ha följebb mész árban, akkor ott erősebb hardverrel van egy szebb darab drágábban.

Egyébként hiába mondod hogy menjek haza, én mentem oda, nekem is kell kimenni (nem a másiknak el). Oka mindig van az alkudozásnak, általában az, hogy nincs olyan hardverű és kinézetű laptop, ami a hirdetésben volt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#5) ArthurShelby válasza kmisi99 (#2) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A kisebbségi hozzáállással nem értek egyet, a lelki terrorral igen.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#6) Vakegérke válasza ArthurShelby (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Egyébként hiába mondod hogy menjek haza, én mentem oda, nekem is kell kimenni (nem a másiknak el)."
Ezt hogy kell érteni? Határozott felszólításom ellenére nem hagyod el a lakásomat?

Nézd, amikor találkozik az eladó és a vevő, már előre megegyeztek az árban, így az alkudozás indokolatlan és etikátlan.

No persze ha nem azt találod, amit hirdettek, akkor már jogos az alkudozás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) ArthurShelby válasza Vakegérke (#6) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az utolsó mondatod a kulcs, mert eddig ezzel a típusú vevővel mindig így volt (3 alkalom).

"Ezt hogy kell érteni? Határozott felszólításom ellenére nem hagyod el a lakásomat?"
Ilyen helyzetekben nem úgy hangzik el a felszólítás, hogy akkor takarodj, vagy húzz el innen, menj el.
Hanem úgy, hogy ha nem tetszik menj el, vagy ez van ezen az áron, kész, arra az ajtó. Szóval nem olyan határozott az felszólítás.
Kétségtelen, hogy nem egy kedves és szép módszer, de sajnos ezekkel az emberekkel így kell bánni (mivel ő is valótlant állított). Bevallom nem szeretem ezeket az embereket, kerülöm is őket amennyire lehet (és nem azért, mert nem nagyon lehet náluk alkudni, hanem mert kevésbé bízok meg bennük), de néha muszáj (csak neki van az a típus épp, ami viszonylag gyorsan kéne).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8) Vakegérke válasza ArthurShelby (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha az írásodban is elmondtad volna, hogy a hármas típusú eladó hirdetése szépít, nem fedi a valóságot, egy szavam se lett volna.
Sokat számít ám pár szó. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) ArthurShelby válasza Vakegérke (#8) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Már ki is javítottam :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"van még más típus is, de ő velük nem foglalkozom, mert átlagosak, normálisak, nem fontosak"

WTF? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) ArthurShelby válasza Dr. Romano (#10) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Megvoltak a szélsőségek, a normális az normális, arról nincs mit írni. Jók, jófejek...ennyi (semmi extra a cikk szempontjából).
De akkor javítom, ezt is beleteszem. :). Anno nagy hévvel vágtam bele az írásnak, de a végére el is fáradtam.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#12) lomposfarkas válasza ArthurShelby (#11) üzenetére


lomposfarkas
tag

"Mennyit bír az akksi (azt úgysem tudod kipróbálni),"
Én egy új akkut mindig a vételár mellé kalkulálok, számomra úgy reális. Ha mégis jó a cuccban az akku, hát annyi baj legyen :)
Ha felismerhető a profi seftes (vaterán, jófogáson hamar látni) azt lehetőleg kerülöm. Harmatos lelkemmel nem kompatibilis, hogy a seftes életvitelét finanszírozzam, a cucc "valós" gazdájától megnyugtatóbb vásárolni.
És még egy: c tipusú állampolgártól nem veszek semmit.

(#13) 8th válasza ArthurShelby (#4) üzenetére


8th
addikt

Te jó isten, ennyi sületlenséget... Megmutatnám az ajtót amin bejöttél 'oszt' elzavarnálak a fenébe, hogy ne rabold itt a drága időmet. Van az embernek jobb dolga is mint alkudozni egy ismeretlennel. Párszor beleszaladtam már ebbe a hibába, soha többet. Azt hiszed akinek van 500db laptopja neki fog állni alkudozni bárkivel is? Megtart néhány darabot amit fix áron elad ő maga a többit egyben eladja. Biztost lehetsz benne, hogy egyetlen fillért nem fog neked engedni belőle. :N Miért? Mert dörzsöltebb mint te. Mert nem ma kezdte. Mert látja, hogy hülyére akarod venni. Mert rabolod az idejét ahelyett, hogy korrekten a szemébe mondanád, hogy neked csak ennyid van rá. Nem a lengyelpiacon vagyunk, hogy fél órát cigánykodjunk egy-egy portékára. Viszed vagy nem? Nem? Nem baj, elviszi más. Így megy ez.

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#14) ArthurShelby válasza lomposfarkas (#12) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egyetértek

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#15) ArthurShelby válasza 8th (#13) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nyilván tudod hogy volt, mikor vásároltam. Tudtam alkudni (vagy ezzel hencegek itt és hazudok, választhatsz).
Elnézést, ha a tyúkszemedre léptem.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#16) 8th válasza ArthurShelby (#15) üzenetére


8th
addikt

Fogalmam sincs, hogy volt amikor vásároltál de nem is arra reagáltam hanem általánosságban írtam. Dehogy léptél a tyúkszememre. :N Én kicsiben tolom az ipart, csak a megunt privát vackaimmal „kereskedek". De minden alkalommal a hajamat tépem amikor megérkezik a vevő és az időt húzva nekiáll kifogásokat találni meg alkudozni. Pláne, hogy 99.98%-ban fix áron hirdetek (ha kivételesen nem akkor azt mindig külön jelzem a hirdetésben) és ezt minden jelentkezőben tudatosítom már a találkozó előtt. Ráadásul vastagon a piaci ára alatt adom fel a vackaimat mert eladni szeretném a megunt felesleges sokszor csak a helyet foglaló, útban lévő dolgaimat nem pedig hetekig vagy akár hónapokig hirdetni. Ha előre tisztáztuk, hogy fix ár van nekem ne álljon neki cigánykodni. Ha nem tetszik ne vegye meg nincs ebből semmi probléma. Elköszönünk egymástól és megy mindenki a dolgára. Nem vagyok én sem fontos sem különösebben elfoglalt ember de senki ne rabolja az időmet feleslegesen. Ha nem kell a portékám vagy neki nem ér meg ennyit kerek perec mondja meg de ne ugrasszon oda feleslegesen vidékről a főváros túlsó felébe a délutáni csúcsforgalomban, és ha már ott áll előttem nekem ne kezdje el átlátszó módon húzni az időt engem totál hülyének nézve, hogy hátha mégis odaadom olcsóbban csakhogy szabaduljak végre a szituációból. Nem fogom odaadni. Ilyen piti embereknek juszt se. Ezzel maximum annyit ér el az illető, hogy rendesen felidegesít és a rosszabbik modoromat elővéve elhajtom a francba. Ilyenkor szoktak bután nézni nem értik mi van. :P

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#17) ArthurShelby válasza 8th (#16) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én a legtöbbször (esetek 95%-a) telefonon alkudok úgy, hogy még nem láttam a terméket (így persze van benne kockázat is), ott előre megvan beszélve minden. Egyébként meg valahogy íratlan szabály, hogy a vevő megy házhoz, persze ha vidéki vagy, és többek között ezért is mész Bp-re az más.
A maradék 5% az, mikor kereskedőtől veszed, ott nagyon nehéz alkudni (és te ezt a részt kifogásoltad). Ráadásul a helyszínen szokott kiderülni, hogy a 200 laptopból, amit hirdet 199 küllemhibás, és az az egy, ami a fényképen van nincs már meg, vagy más specifikációi vannak, és drágább...

Megértem ha sérelem ért, tudom, hogy vannak ilyen emberek, akik cigánykodnak, de a kifogásolt rész nem rád vonatkozik (egyébként egyelőre én ebben egész szerencsés voltam). Ráadásul én is vagyok néha eladói oldalon (de általában azért többet veszek), tudom milyen.

"vastagon a piaci ára alatt adom fel a vackaimat"

Kíváncsi lennék egy példára.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18) 8th válasza ArthurShelby (#17) üzenetére


8th
addikt

"Én a legtöbbször (esetek 95%-a) telefonon alkudok úgy, hogy még nem láttam a terméket (így persze van benne kockázat is), ott előre megvan beszélve minden."

És ez így maximálisan korrekt is. Csak tapasztalatom szerint tíz vevőből tíz nem ilyen. Még az is rendben van ha azt mondja bocs öreg nem erre számítottam, vagy valami, de amikor ott áll neki vakarózni meg variálni az illető azt legszívesebben felrúgnám a holdra.

Legutóbb januárban Orion HS 500 hangfalakat adtam el jófogáson. Az étkezőben kerülgettük a sarokban már hetek óta, a ruhaszárítót alig lehetett tőle kinyitni mindenhol útban volt. Egyiknek a sarkán kopott volt a fólia a másiknak a vásznán volt egy gombostű fejnyi lyuk és hiányzott róla az Orion embléma. Ezt leszámítva makulátlan gyári állapotban voltak. Ahogy néztem 30e-40e között mennek a gyári állapotú buzerálás mentesek. Én 20k-ért raktam fel hárman hívtak fel, két komolytalan kisgyerek meg egy idősebb úr. Ő el is jött érte házhoz és elvitte alkudozás nélkül a hirdetés feladásának másnapján. Nem szeretek semmivel bíbelődni ha valamire már nincs szükségem inkább eladom picit ára alatt csak ne kelljen foglalkozni vele. Ilyen szempontból baromi lusta vagyok. Vagy kényelmes. Ahogy tetszik.

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#19) ArthurShelby válasza 8th (#18) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Viszont az más, mikor valaki nem arra számított (új infó), és ott vakarózik. Mindenkinek van egy álma/elképzelése, és ha máshogy alakulnak a dolgok, de gyorsan kéne dönteni...

"Egyiknek a sarkán kopott volt a fólia a másiknak a vásznán volt egy gombostű fejnyi lyuk és hiányzott róla az Orion embléma."

Ha el el volt mondva, le volt fotózva a hirdetésben, akkor az úgy korrekt. Mondjuk mindig hibák mentén lehet alkudni, de azt is előre illik ilyenkor (a hibák ismeretében), nem a helyszínen.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.