Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bgyarmati


Bgyarmati
csendes tag

Nagyon karcsúak ezek a notebokkok. Nekem egy jó régi (2012-es) LENOVO T510s-em van, Core-I5, 1GB merevlemez, sajnos, csak 4GB RAM. 1024x768 kijelző. A Chrome-ban 8 megnyitott honlaptól is kifekszik a notebook. Ez az I3 meg 4GB ram az ma maár bakfitty.

(#2) Predatorr válasza Bgyarmati (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Ne használj krómot. :P Cégben anno 4GB celeronos szarokat kaptunk drága közbeszerzésből, edge-dzsel vígan futott minden, 6 elemis kolléganő meg felrakatta magának a gúgöl kémprogramját (addig sírt a főnöknek, én meg azt mondtam, hát akkor cseszegetés helyett nesze!), aztán egyfolytában sírt, hogy semmi nem megy neki. Az új edzsről nem nyilatkozom, króm motorostul kuka, cégtől meg elküldtek a pánikkampány miatt.
Amúgy megint sikerült a hulladék és az erősen túlárazott dolgokat ajánlani. Billentyűzet harmadáron is van jobb, az egerekről nem is szólva. A kombó csomagukban a rágcsáló büntetés, nem ajándék. De hát boltba nem mehetünk, a webshopok meg nem szállítanak. Én lassan 3 hete várok egy 10 napos szállítással megrendelt hdd-re.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) SunMount3r válasza Bgyarmati (#1) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem hinném, hogy az i3 kevés lenne ehhez, a 4GB RAM viszont annál inkább. Ahogy múlik az idő, úgy zabál egyre több RAM-ot a Chrome és főleg vele a weboldalak, amiket megnyitunk, tele mindenféle felesleges script-es vacakkal és ezen még egy reklámblokkoló sem sokat segít. Meg aztán egy rendszer SSD-vel is fel lehet pörgetni a dolgokat egy bizonyos szintig.

(#4) pusszycat válasza Predatorr (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem amit emagon rendelek 1-2 napon belül megjön. Jó ezt nem Kínából hozzák. Nemrég még úgy voltam h Kínából nem rendelek semmit, most meg már mindegy.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) Predatorr válasza SunMount3r (#3) üzenetére


Predatorr
őstag

Ssd-től nem lesz több ramod.
Nálam fox megy noscript/ghostery/ublock-kal, 3rd sütik letiltva, pörög minden. Amelyik weboldal nem működik csak saját scriptekkel (+ átkozott google kémekkel), az megy tiltásba.
Mi még azt tanultuk, úgy írjunk meg egy honlapot, hogy sima html kódban is elfusson. Mondjuk a (z illegális) adatgyűjtés azzal kevésbe megoldható.
Van oldal, amelyet megnyitok, máris 20 script próbál futni, 1-et engedélyezve további 8-10, a mezei user meg nem tudja, hol adta meg adatait, vagy mitől lassul halálra a gépe.

Pusszycat: sztem az is belejátszik, hogy közben 337-ről 360Ft lett 1€, én meg előző árfolyamon rendeltem, és várják, hogy lemondjam... :U

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) valakky válasza Predatorr (#5) üzenetére


valakky
aktív tag

Végül is, csak a világ ramja nem elég a ff-nak egy idő után, nem kell hozzá sok tab, csak huzamos használat, még mindig szivárog benne a memória, mint a pempersből a pisi.

(#7) pusszycat válasza Predatorr (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én egyszer lemondtam egy rendelést mert amikor megrendeltem olcsóbb volt majd árat emeltek rá 2 napra és az új árban akarták küldeni. Mégis ezt h gondolják. Megkérdezték maradhat, mondtam, h felejtsék el. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ha ilyen extrém igény van, hogy egyszerre 8+ weboldal legyen nyitva, akkor rakassanak bele +4 ramot. HDD-s gépet annak adjanak, aki rühellnek. az MS böngészők több oldalt tudnak megjeleníteni 4 giga rammal, mielőtt összeomlanak.
Akinek pedig nincsen baja a megjelenítéssel, csak a feladatkezelőben látja, hogy "elfogy" a ram, mert "megeszi" a chrome, az meg... fuck off.

(#9) Krugszvele válasza valakky (#6) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

hú akkor nem szivárog semennyire, mert épp a hetekben láttam egy pamperst egy babán. 24+ órája ugyanaz volt rajta és vonszolta maga után a butykost, de nem jött ki belőle semmi :)

(#10) tmarkee


tmarkee
tag

Jaj de érdekesen alakulnak 2020 márciusának második hetétől az árak.

# apt upgrade

(#11) TeeBee73


TeeBee73
addikt

"1TB HDD helyett 128GB SSD 8k. Nem mellé?" :F

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#12) Timer


Timer
veterán

A 3584 Inspiron elég korrekt. Most rendeltünk gyorsba Emagtől 10 darabot, egy héten belül ki is jött. Nem egy Latitude, de ennyi pénzért ennyi jár. Az ezüstös verziót ajánlom, jóval jobban néz ki, mint a fekete. A billentyűzet hullámzik kicsit, a power gombban nincs LED, de legalább még a régi Dell UEFI van rajta, nem az újabb logikátlan fos. Szerintem alkalmi gépnek megfelelő irodába is, otthonra meg bőven elég. Némi RAM mondjuk nem árthat, de ennyi. Nem üvölt a ventilátora, ami elég nagy pozitívum a belépőszintű HP gépek után.

[ Szerkesztve ]

(#13) KROK640


KROK640
veterán

Vagy elírták az asztali gépeknél, vagy a 320 ezres AMD konfig messze jobb mint a 630 ezres Intel?
AMDbe 2× akkora SSD meg 2× annyi RAM

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#14) GáborT


GáborT
újonc

A tápegységeket melyik oldalon találom? :D

(#15) Wolverine válasza Predatorr (#2) üzenetére


Wolverine
félisten

Harmadáron jobb billentyűzet, mint a CK550? Mutasd :P Én is most vettem ilyet, és azóta nem egyszerű visszaállnom a melóhelyen levő ezer éves gumidómos noname billentyűzetekre.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#16) antikomcsi


antikomcsi
veterán

A Zalman ház képe gányabb, mintha én csináltam volna másnaposan painttal. :U

(#17) nyunyu


nyunyu
félisten

Ezt a három billzetet pont kérdezték a héten a billzet topikban, így nem kell ismét szétoltanom a Devastator 3-at, meg az MS110-et.

Ugyan a CK550 sem a kedvencem, mert floating dizájn, meg RGB, de az legalább vállalható kompromisszum annyiért, meg a puha Gateron Brownt sem feltétlenül szeretem.

(Írom mindezt egy floating dizájnos, Gateron Silent Brownnal megvert kapcsoló tesztplatformról, aminek a szoftverében tegnap megtaláltam az egyszínű fekete beállítást, így már nem csúfítja el a szivárványos zászló a szép, de kényelmetlen kupakokat.
Asszem ideje lenne visszacipelni a rendes billzetemet a másik szobából.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) KROK640 válasza GáborT (#14) üzenetére


KROK640
veterán

Jogos kérdés, én sem találtam :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#19) TeeBee73 válasza KROK640 (#18) üzenetére


TeeBee73
addikt

Az a komlpett PC-kben van, csak link nincs hozzájuk. (Szvsz.).
Legalább már nem Vargáné tápokkal árulják.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#20) pigster válasza valakky (#6) üzenetére


pigster
senior tag

Végül is, ez nem igaz. Nálam jelenleg biztosan százas nagyságrendben vannak megnyitva fülek, tegnap reggel óta folyamatosan megy a gép, semmi gond nincs vele.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#21) valakky válasza pigster (#20) üzenetére


valakky
aktív tag

De jó neked. Nekem így 8 giga rammal, napi 1x biztos hogy újra kell indítani, vagy épp bezárja is magát. Mondjuk nem tudom, 100-as nagyságrendben mi szükség van fülekre, azon kívül, hogy így nagyot lehet mondani rá.
Lehet egyébként az addonok tehetnek róla, mert mondjuk, ha kiegészítők nem lennének hozzá, gyanítom a kutya se használná már. De legalább állandóan nyirbálják őket az elmebeteg frissítési rendszerükkel, most meg egy idő után betára kellett átállnom, mert indulás után szegényke kilőhetetlenül ott maradt, anélkül, hogy egyáltalán elindult volna, persze letiltott kiegészítőkkel nincs gond, de ha bármelyiket engedem, akkor már meghal... De már azon is így jött egy frissítés, ami rottyra rakta ugyanígy.
Így az esr-e kellett visszaállnom. Gyanítom megint fork lesz a vége, akkor tértem vissza pale moonról, mikor többszálas lett, gondoltam megint csak tákolni fogják, és bejött. Abban a pillanatban lépnék ff-ről chrome-ra, ha lehetne ottoldalt futó előzménysáv, meg pár egyéb dolog, ami jelenleg nincs, csak ff alá. Jobban mondva van kiegészítő hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#22) darkarthur


darkarthur
senior tag

Azt a 630k-s konfigot aki ennyiért meg veszi, az meg is érdemli. :K

Egyébként most eláraszották a piacot a nagyon jó árú használt konfigok. Mindenki budipapírt vesz az árán, vagy mi? :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

(#23) KROK640 válasza darkarthur (#22) üzenetére


KROK640
veterán

Videókártyával csak kellemetlenebb kitörölni xD

Amúgy az nagyon jó dolog (bár én már 1-2 éve látom ezt)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#24) eszterencs válasza GáborT (#14) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Bocsánat, igazad van! :R Javítottuk. Nem szándékos "beetetés" volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A hómoffisz az új bánya. Alig hevertük ki a nyerészkedők által felvert VGA árakat, most a vírusosok verik fel a noti árakat. 5 kiló helyett 8 kiló egy bc noti, de jobb kiszerelésben az eddigi 7 kiló helyett bőven milla felett tanyázik. :( Remélem legalább a VGA-kat nem veszik excelezni, análkül is elég drága lesz az Ampere, bár aki nem tud elmenni romkocsmázni, az lehet inkább COD-ozni fog otthon akkor is ha nem szokott.

(#26) Dr. Akula válasza antikomcsi (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet te csináltad, én a helyedben perelnék, jogdíj meg minden. :D

(#27) antikomcsi válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem tudom bizonyítani, nem emlékszem! :DDD

(#28) turorudi


turorudi
aktív tag

Ezt b+ soha nem fogom megérteni: " ha nincs szükség 1 TB kapacitásra, egy SSD-re való csere is megfontolandó (a 128 GB-os SSD-re váltás plusz 7990 forint)"
És gondolom, ilyenkor nem adják vele a kezedbe az 1TB vinyót. Pedig az drágább, mint az SSD, miért kell arra ráfizetni? Pont, hogy olcsóbbnak kellene lennie SSD-vel.

(#29) rhunseeker


rhunseeker
tag

A Lancool 2-t lehetetlen itthonról halandó emberként beszerezni. Ez a caseking is csak cégeknek ad el, magánszemélyként nem vásárolhatsz. Akkor miért kell beletenni? Mert fizettek érte? :W

(#30) DEJVID


DEJVID
őstag

22k-ért vettem CK550-et pár hónapja.

(#31) MasterDeeJay

Asus 7.gen i3, lasssú 1tb hdd és 1366-os kijelző. Lassú, gyenge de legalább drágább mint egy éve volt. Dell egy fokkal jobb az ssd miatt de az is túlárazott.
Gyereknek tanulni jó lenne ha nem lehetne kapni használtan jobbat fele áron.

[ Szerkesztve ]

(#32) Wolverine válasza DEJVID (#30) üzenetére


Wolverine
félisten

Azóta egyrészt gyengült a forint, másrészt a szállítási nehézségek miatt megcsappantak a készletek.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33) KROK640 válasza turorudi (#28) üzenetére


KROK640
veterán

Pedig 7990ft ráfizetésért már a HDD mellé járhatna a 128-as SSD is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#34) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A 630-as konfig elég érdekesre sikeredett, hogy csak egy 2060S fért bele. A notebookok pedig mintha egy raktársöprésből jöttek volna. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.