Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

Karácsonyi készletkisöprés? :F
A kormányok viszont nem rosszak.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) Freiherr


Freiherr
őstag

60 lepedős kontroller? Az elgondolás kiváló, az ár borzasztó.

XXX

(#3) Predatorr válasza Freiherr (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Azért itt számít a tartósság és a tudás. Az olcsóbb kontrollereket simán szétgyepálod, vagy közük sincs az irányításhoz. Amióta Tm force-om van, na, az kb. visszahúz székestül fullon, ha eltekerem, és.elég érzékeny is.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) balintdavid


balintdavid
tag

Winter szél

kazuár

(#5) Freiherr válasza Predatorr (#3) üzenetére


Freiherr
őstag

Utolsó bekezdésre írtam.
Kormányokra tényleg nem kell sajnálni, érdemes megfizetni egy minőségi cuccot.

XXX

(#6) b. válasza Freiherr (#2) üzenetére


b.
félisten

Elégg drága sajnos,de nagyjából ennyibe kerülnek ( olcsóbban is megvehető a cikkben szereplő árnál)a konzolokhoz is a gyári elite kontrollerek. Inkább ezt venném,azért tényleg minőségi.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) cs89


cs89
csendes tag

Éppen egy olyan monitor vásárlásán gondolkodok, amelyen 144 Hz képfrissítés és Freesync van (amit Pascal Geforce videokártyákkal is lehet használni).
Nem vagyok biztos abban, hogy IPS vagy VA paneleset válasszak, én többet nem szeretnék olcsó TN paneles monitorokon játszani FPS játékokat, mert ami nálam van, azon 60 Hz-en látszódik a csóva utánhúzás.

(#8) pengwin


pengwin
addikt

GeForce GTX 1660 Ti-t ad 6 GB dedikált GDDR5 memóriával

A mobilos kártyákról teljesen lehagyták a GDDR6-ot (fogyasztás, melegedés miatt), vagy csak az 1660Ti nem kapott belőle?

Az 1660 és az új 1660S viszonyát elnézve ez azért elég komoly érvágás lenne annak, aki az asztalihoz hasonló teljesítményre számít.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#9) Wombath válasza pengwin (#8) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem, félreütöttem, de korrigálva vagyon :)

(#10) djhalasz


djhalasz
tag

Forza horizon 4be jobb lennék pc-n (100fps) ilyen kormánnyal mint xbox kontrollerel?

(#11) Agyzuzo válasza djhalasz (#10) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én Forza alatt rosszabb vagyok kormánnyal, de biztos én vagyok a béna. :D Colin-ok alatt viszont ezerszer jobb a kormány.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Azt hihetné az ember, hogy 24"-on már úgy kell keresni a nem hajlított modelleket, de szerencsére ez nem így van.

(#13) pusszycat válasza MeszesKPT (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Furcsa de tv-nél nem nagyon kapkodnak a hajlított kijelzőkért, mondjuk azért egy monitor más, középen ülsz és közel.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

27"-en a full HD elég ocsmány lehet.

(#15) adamssss válasza djhalasz (#10) üzenetére


adamssss
veterán

A Forza arcade játék. Max az élményen javít a kormány de jobb nem leszel tőle.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16) PR0JECTNR56 válasza djhalasz (#10) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A Forza-nak mindegy, a kormány nem fog tényleges előnyhöz juttatni, így már csak financiális megfontolásból is szerintem érdemesebb a kontrolleren kiépíteni a rutinodat.

(#17) zseko


zseko
veterán

Igen csak halad az infláció a pcx-nél, még csak tíz órája került ki a cikk, de már drágább ~3-6%-al az összes monitor, mint a cikkben megadott.

HR24.hu

(#18) BiP válasza zseko (#17) üzenetére


BiP
nagyúr

Múlt héten is ez volt. S cik után nem sokkal már drágább volt.

(#19) --HARDCORE-- válasza Fitzgerald (#14) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Mennyi legyen 7" ? vagy 0,0001" ?

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#20) #46105344


#46105344
törölt tag

Nézegetem már egy ideje azt az F1 Ferrari perecet... Valakinek van vele tapasztalata? Átlagos vélemény érdekelne róla, ami használat után elsőre eszébe jut róla az embernek.

(#21) jbcs válasza Fitzgerald (#14) üzenetére


jbcs
tag

Egyáltalán nem az, nem 30 centiről kell nézni.

(#22) zseko válasza Fitzgerald (#14) üzenetére


zseko
veterán

Árulnak 50"-al is FHD tévét.

HR24.hu

(#23) dementor


dementor
senior tag

Mondanám, hogy vicces gamer gépet árulni bármely gyártó részéről HDD-vel, de a legkevésbé sem az. Igazán beleférne az árba az SSD és cserébe felejtős lenne az okozott szűk keresztmetszet.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#24) MeszesKPT válasza zseko (#22) üzenetére


MeszesKPT
őstag

4 méterről nézve megfelelő. Egy monitornál ez nem életszerű azért.

(#25) himpike válasza MeszesKPT (#24) üzenetére


himpike
aktív tag

2 hétig használtam egy 27 colost, most visszatettem a saját predatoromat 24 colban és a faxom kivan vele konkrétan olyan kicsinek tűnik jelenleg :DDD

(#26) Juhaszatti válasza pusszycat (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Meg a monitort az esetek többségében egyedül nézed. A TV-t rendszerint többen, és lennének akik már nagyon nem középen ülnek.

(#27) pusszycat válasza Juhaszatti (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kevesebbet is lát mint egy sík kijelzőből, ez lehet az oka a buktának. Bár volt olyan amelyik tudta állítani motorikusan magát,de az keveseknek megfizethető.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) Akula


Akula
őstag

Simán vennék egy ilyen TN paneles monitort, nem zavar, hogy milyen a betekintése, meg a fanyalgás.
Csak az ár végéről vegyenek le egy nullát :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#29) nuke7


nuke7
veterán

milyen drágák lettek ezek a tn panelek :Y pár éve azt hittem, már nem lesznek tovább a piacon...

https://youtube.com/user/nuke7

(#30) Piftuka


Piftuka
veterán

A Thrustmaster "LEGO" kontrollere meglehetősen érdekes elgondolás, elképesztően rengeteg funkcióval. Ennek megfelelő az árazása is... (Persze attól még a mi pénztárcánkhoz mérten bitang drága.)

Azonban én nem vagyok biztos abban, hogy tartósságban akár csak megközelíti majd a hagyományos, minőségi kontrollereket. Elektronikus érintkezők... oxidáció, lötyögés, kopás...

Nyilván az fog ilyet venni, aki tényleg állandóan csereberélgeti (a játékoknak megfelelően) az egyes modulokat rajta. Akkor pedig ez bizony pár év alatt (rendszeres, évi sok játék mellett) tönkremegy majd.

Az én sokat használt, közel 20 éves MS Sidewinder USB gamepad-em még mindig kifogástalanul működik.

Ez szerintem ennek a közelébe sem fog jutni.

Persze, ez egy nagyon érdekes XBox/Playstation hibrid, ezért ha valaki azért veszi meg, mert az előbbit találja kényelmesnek, de az utóbbi gomb-, és karkiosztásával, akkor annak nincsen más alternatíva.

(És valószínűleg az nem is fogja a karokat csereberélni rajta.)

"Aquila non captat muscas."

(#31) Piftuka


Piftuka
veterán

Ezt pedig:

"TN panellel rendelkezik, melynek maximális fénysűrűsége 250 cd/m², kontrasztaránya pedig 3000:1."

szerintem elírta a PCX.

Vagy a panel VA, vagy a kontraszt maximum ~1.000.

"Aquila non captat muscas."

(#32) Noukoum


Noukoum
veterán

De jó lenne olcsó 144hz-es monitorból teszt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) BiP válasza Piftuka (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

Minden bizonnyal ez a 3000:1 az dinamikus kontraszt akar lenni. Annál pedig simán szoktak ilyen értékekkel dobálózni. A valós gyanítom jóval kevesebb ennél. De az a marketingeseket nem érdekli.

(#29) nuke7: sokan reménykedtünk abban, hogy vagy kihal, vagy a nagyon-nagyon olcsó kategóriában találja meg a helyét. De ezek szerint drágán is lehet TN monitort venni. Egészségükre.

[ Szerkesztve ]

(#34) Vikitorony


Vikitorony
tag

Ez csak nekem szúrt szemet?

Dell G Series G5 5590:
379 990 forintért (aktuálisan 369.990)
Core i5-9300H
2 x 4 GB memória
1 TB-os HDD (linkre kattintva 128 GB-os NVMe SSD-t is ír!!!)
Full HD, 15,6”-es IPS panel
GeForce GTX 1650, 4 GB dedikált memória
Windows 10 Home
3 év gar

Lenovo Legion Y540:
339 900 forintért
Core i7-9750H
16 GB RAM
256 GB-os SSD és 1 TB-os HDD
15,6”-es, Full HD kijelző (IPS)
GeForce GTX 1650, 4 GB VRAM
FreeDOS
2 év gar

Lenovo jelentősen erősebb hardvert kapott, mégis ~10 %-kal olcsóbb, mint a Dell.
Értem, hogy Dell, meg +1 év gari, meg W10, de ezt erős túlzásnak érzem.

(#35) QwErTy42 válasza Vikitorony (#34) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azért a Dell elvileg jobb minőséget képvisel, na meg azt se felejtsük el hogy korrekt szervize van és nem olyan Telemax féle...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#36) BiP válasza Vikitorony (#34) üzenetére


BiP
nagyúr

Fel is soroltad, mi az a +40e. (+nagyobb SSD). Kijön az.
Meg azért ne felejtsük, hogy közel azonos hardver mellett is komoly árkülönbségek lehetnek. Nem mindegy, hogy alsókategóriás laptop, vagy üzleti, esetleg gamernek titulált.

(#37) --HARDCORE-- válasza QwErTy42 (#35) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Láttam már vadonatúj szűz (2009es) Dell laptopot ami 1 gombnyomásra meghalt.
Nyáklap tetején egy chipset, ami fölött elment az egér szalagkábele. (kb szigetelés nélkül)
Function teszt tuttatás, nyomja meg az R betűt, puff... Ennyit a DELL minőségről.
Nyilván nem minden széria ilyen, de ahol ez benne van a pakliban akár egyszer is, az nem komoly gyártó a szememben. És sok más emberke is ezt mondaná szerintem. Bár mit tudunk tenni.. ha a többi cucca jó, ám legyen.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#38) b. válasza --HARDCORE-- (#37) üzenetére


b.
félisten

"Nyilván nem minden széria ilyen, de ahol ez benne van a pakliban akár egyszer is, az nem komoly gyártó a szememben."
Akkor nem létezik olyan gyártó számodra. A többi között még mindig marad a DELL.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) Juhaszatti válasza --HARDCORE-- (#37) üzenetére


Juhaszatti
addikt

10 éves tapasztalatokból azért én nem vonnék le messzemenő következtetéseket. 10 év alatt rengeteget változhat a gyártási minőség, akár negatív, akár pozitív irányba. Bármelyik gyártónál.

(#40) --HARDCORE-- válasza Juhaszatti (#39) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ekkora "félretervezést" lehetetlen nem szándékosan csinálni. És ez csak egy élmény. A többiről már én sem tudok. Nyilván érdekelne hogy azóta miket találtak még ki. ;) Volt olyan laptopjuk is ami szerintem még ma is megy, pedig egy ótvar 1magos pentium meg valami x600as radeon lehetett benne, és már akkor is strapabíróbb volt 4-5 évesen, mint az akkori új laptopok. Nyilván ez már rég volt persze, csak mondom.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#41) Piftuka válasza BiP (#33) üzenetére


Piftuka
veterán

"Minden bizonnyal ez a 3000:1 az dinamikus kontraszt akar lenni."

Ha dinamikus kontraszt, akkor megint csak nem stimmel. Annak ugyanis túl alacsony. :)

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.