Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wintikek


wintikek
tag

Such hacker.
Nem szép dolog amit csinált, de több hülye kell az ilyenhez.
Először aki elhagyja a kártyáját és nem tiltja le azonnal.
Utána az aki megoszt képet más bankkártyájáról CVC kóddal együtt... Az ilyet egyébként elég súlyosan büntetni is kéne, nincs erre már valami szabály?
Az, hogy ezt több kártyával is el tudta játszani csak arra mutat rá, hogy sok a hülye.

Meg amúgy tényleg drága dolog az SMS értesítés is... Aki arra sajnálja a pénzt meg is érdemli. :DD

[ Szerkesztve ]

(#2) Zotya84 válasza wintikek (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Ő nem volt hülye. Tudta, hogy hogy EU-n kívüli helyről kell vele vásárolni, onnan nem mennek a SecureCode SMS-ek a kártya tulajához...
Szerk.: látom módostottál közben: ld fent, nem mindenhol megy a SecureCode, még akkor sem, ha itt kötelező, tudtommal.


Aki nem tiltja le azonnal, az lehet, hogy nem is tud róla, hogy elhagyta, ez azért jusson az eszedbe.
Egyébként, nem is értem, hogy hogy lehetnek oly felelőtlenek a megosztók, hogy minden adattal együtt felrakják a képet. Nekem is volt olyan, hogy én szóltam, hogy jó lenne, ha nem raknák fel így, mert innentől lehet használni a kártyát bárkinek. Végül kártyacsere lett belőle. Gondolhatod, örült nagyon a gazdája.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) pusszycat válasza Zotya84 (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

De hülye volt, ha a saját nevére/címére rendelte a cuccot.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) A.K.


A.K.
tag

bele kellene már verni az emberek fejébe, hogy az elhagyott bankkártyát leadjuk a bankfiókban

(#5) wintikek válasza Zotya84 (#2) üzenetére


wintikek
tag

Soha nem használtam SecureCode-ot.
Én SMS szolgáltatásról beszéltem amit pld az OTP havonta von x HUF/SMS. Ez mindenről küld SMS-t ami a számlaforgalommal kapcsolatos, legyen az aliexpresses rendelés vagy mediamarktos.
Így még ha el is hagynám a kártyát és nem is tűnne fel még aznap - ami soha nem fog megtörténni - az SMS-ből tudnám hogy valami nem kerek. Ez gondolom minden banknál opció, csak valaki úgy van vele, hogy nem éri meg mert hát őt lehúzza a bank. Ismerek ilyet, remélhetőleg nem hagyja el ő se a kártyáját... :D

Biztos én ülök fordítva a magaslovon, de igen figyelmetlennek, mármár balpénisznek kell ahhoz lenni, hogy elhagyja valaki a bankkártyáját és ne tűnjön fel neki minimum még aznap. Kevés fontosabb dolgot tudok elképzelni ami gáz ha elhagyja az ember. Mondjuk a saját gyerek :D

(#6) Slack válasza A.K. (#4) üzenetére


Slack
tag

Meg azt is, hogy a kártyaadatokkal is lehet vásárolni, így nem célszerű lefényképezgetni és megosztani.

(#7) jeni válasza pusszycat (#3) üzenetére


jeni
félisten

Ez pont olyan mint aki egy talált bank kártyát amivel akár 16000 Ft lehet fizetni pin kód megadása nélkül ugyan úgy el meg vásárolni más más kontojára. Az a kérdés mennyi alkalommal lehet 1 nap alatt az adott kártyára pin kód belül vásárolni?

(#8) vmarci21 válasza wintikek (#5) üzenetére


vmarci21
tag

Én meg Revolut bankkártyát hordok magamnál, letiltott internetes fizetésekkel..
Így a bank sem húz le SMS díjjal, értesítés is van vásárlásokról, és még extra biztonságot is ad, hogy neten nem lehet azzal a kártyával vásárolni. :)

Fintech-ek korában ma már mindenre van (nagyon) olcsó (gyakran akár ingyenes) megoldás, nem muszáj kifizetni a bankok által kért díjakat.. :D

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#9) vmarci21 válasza wintikek (#1) üzenetére


vmarci21
tag

Mondjuk a legnagyobb hü..e az volt, aki saját telefonszámát tölti fel lopott bankkártya adatokkal. Mi volt a "lépések, hogy ne derüljön ki, ki a tolvaj" című terv-dokumentumában? Gyakorlatilag önként megadta, hogy ki ő. :D

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#10) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nem is értem, hogy eddig miért nem fejlesztettek ki olyan CVC kódot, ami pl hőre jön elő (pl farzsebben tárolva nem, de picit megdörzsölgetve már igen....)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11) janeszgol válasza jeni (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Valtozo. A Unicredit random szokta kerni, hiaba a 15 ezres hatar. Multkor parszaz forintnal is kerte a kodot.

(#12) aprokaroka87 válasza ledgeri (#10) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Annak sincs sok értelme.

Igazából azt kellene megoldani hogy az ilyen kártyákon ne legyen semilyen adat kivülről, ugyanez személyes okmányok esetén is.

(#13) A.K.


A.K.
tag

amíg ez nincs addig a gyengébbek kedvéért rá kell nyomtatni egy kamera és egy facebook ikont, mindkettőt áthúzva

(#14) VágniValó


VágniValó
addikt

A történetben elkövetett emberi hülyeségek száma és mértéke fizikai fájdalmat okoz. :O

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#15) aprokaroka87 válasza VágniValó (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor most már tudom mitől fáj a lábam.

(#16) asdf_ válasza jeni (#7) üzenetére


asdf_
veterán

Ha jól rémlik, minden 5. (esetleg 10.?, esetleg a kettő között szabadonválasztott/bankfüggő)) NFC-s fizetésnél kell pin kód, ha közben nem volt egyéb pinkódkötles művelet. Tehát 4 NFC-s fizetés után egy ATM kp felvét reseteli a 4-et 0-ra.

[ Szerkesztve ]

(#17) pusszycat válasza jeni (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azért kamera már van (szinte) minden kassza fölött és hát elég bátornak kell lenni hozzá...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) Top cat válasza pusszycat (#17) üzenetére


Top cat
őstag

És, vagy hülyének.

A tolvaj nő sem volt egy nagy lumen, de azokról jobb nem is beszélni, akik felrakták a bankkártya adatokat a fosbúkra.

(#19) sh4d0w válasza Zotya84 (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Aki felteszi a közösségi oldalra a fotót, az már tud róla - ahelyett, hogy letiltotta volna.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) ledgeri válasza aprokaroka87 (#12) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Oké persze... de akkor pl hogyan váltanád ki az online bankkártyás fizetést?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21) FattyDove válasza pusszycat (#17) üzenetére


FattyDove
őstag

A kamera azért van a kassza felett, hogy vissza lehessen nézni az adott és visszakapott pénzt, hogy ne lehessen visszaélni vele. Se a vásárlót, se a kasszást nem nézi, mivel direktbe felettük van. A kasszát és a visszaadott pénzt veszi.

[ Szerkesztve ]

(#22) pusszycat válasza FattyDove (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet széles látószögű. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) FattyDove válasza pusszycat (#22) üzenetére


FattyDove
őstag

Egyik sem az, mert ertelme se lenne, mivel felulrol vesz

(#24) nobela


nobela
senior tag

Tudom hogy már mások is leírták, de én sem bírom megállni:

Hogy a jó büdös francba' lehet valaki olyan tudatlan sötét egysejtű büdösparaszt hogy egy bankkártya CVC kódját felrakja a Facebookra??? :W

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#25) genlog válasza wintikek (#1) üzenetére


genlog
junior tag

Az elkövető sem volt teljesen épelméjű. Aki más kártyájával vásárol egy fejlett országban, annak csuklóján előbb-utóbb kattan a bilincs.
Kártyaadattal csak troll vásárlásokat lehet csinálni lebukás nélkül. Pl. egy kevébé kedvelt személy nevére és címére rendelünk valami kényelmetlen, kompromittáló dolgot ingyenes wifin keresztül.

#10
Azt én sem értem, hogy a CVC miért virít a kártyán? :F Némely kártyámon lekapartam.

[ Szerkesztve ]

(#26) t72killer válasza wintikek (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az aznap lehet, hogy kevés. Kicsit más persze, de egy munkatársnak lenyúlták a kártyáját míg ebédelni voltunk, visszaérve észlelte, tiltotta - de késő volt, a limitig merítették. max fél óra lehetett. Elmondása szerint kivételesen nem a tárcájában volt (azt hozta magával ebédhez), hanem a kabátzsebében.

#8: +1, netes vásárlásra ott a virtuális kártya :R. És akkor izgulni se kell, hogy mi van, ha feltörték a kereskedőt/szolgáltatót, mint pl múltkorában az easyjet-et.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Depression válasza t72killer (#26) üzenetére


Depression
veterán

A pinkódja is ott volt mellette? :F

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#28) janeszgol válasza Depression (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem minden vásárlásnál kérnek pint. Netesnél meg soha.

(#29) Bluesummers válasza vmarci21 (#8) üzenetére


Bluesummers
őstag

+1 egyetértek. Revoluton van olyan opció is, hogy generálsz egy virtuális bankkártyát egyszeri netes vásárlásra. A vásárlás után megsemmisül ez a kártya, így ha esetleg egy webshopon van valami adathalász cucc és nincsen biztosítva, vagy a weboldal / szándékosan kártékony céllal lett
létrehozva (kamu, lehúzás...), nem tudnak vele csinálni semmit sem.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#30) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha mondjuk politikusoknak rendelt volna azok munkahelyére hatalmas műbréket, tán nem is bukik le. :)

(#31) Depression válasza janeszgol (#28) üzenetére


Depression
veterán

Persze, de ő azt írta, hogy fél óra alatt elérte a limitet a tolvaj.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#32) t72killer válasza Depression (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És ezt lehetetlen netes úton megcsinálni? Fél utcával odébb mobilnet és el is költötte.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) janeszgol válasza Depression (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerencséje volt. A limit mindig nyilvános, azt tudja mindenki. De pl a Unicredit néha random bedobja, hogy kér kódot. Az illetőnek szerencséje volt. Pár ezret (most ugye 15k a limit, de nem tudni, hogy mikor történt ez) nem nehéz elkölteni.
Ha a limitet így értette t72killer.

(#34) Malák


Malák
aktív tag

Nem lett volna elég csak egy komolyabb pénzbüntetéssel elengedni szerencsétlent?
19000 kép = 540e pénzbüntetés, lehúzni néhány felelőtlen embert X összeggel egyből börtönbüntetés + pénzbüntetés.
Én nem mondom, hogy nem bűnös, csak emiatt nem kaszálnám el egy ember életét.

Egyébként egy új kártyánál azzal kezdem, hogy lekaparom a 3 jegyű kódot és megjegyzem. Gyengébbek felírhatják valahova biztonságos helyre.

[ Szerkesztve ]

(#35) t72killer válasza janeszgol (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A havi limitet vitte el, vmi 2kEUR-t. Akkoriban (kb 10éve) nem rémlik, hogy pl repjegy v egyéb nagyértékű vásárláskor mindig lett volna plusz védelmi vonal - hogy ő milyen banknál volt, nem tudom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Reggie0 válasza Malák (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha csak penzbuntetest kapna, akkor igazabol az allam azt mondana, hogy o cinkosa a bunozonek es csak reszesedest ker a zsakmanybol. Nagyon helyes a bortonbuntetes.

(#37) Dragon3000 válasza asdf_ (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

Bankonként változó, nálam is változik, van, hogy 30 vásárlás alatt egyszer sem kér pin-t, pedig nem volt se pénz felvétel, se más, máskor meg van, hogy 3 vásárlás után újra kéri és mind a jelenlegi 15e-res limit alatti összeg.

[ Szerkesztve ]

(#38) Dragon3000 válasza pusszycat (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

Van kamera, de nagyon sok helyen olyan szar a minősége, hogy még a kártyán lévő dolgokat sem lehet látni.

(#39) pusszycat válasza Dragon3000 (#38) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azt nem is lenne szabad...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#40) Dragon3000 válasza pusszycat (#39) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor másképp fogalmazom meg sok helyen azt se lehet látni, hogy mi van az ember kezében, így sokat nem is ér a kamerarendszer.

(#41) asdf_ válasza pusszycat (#39) üzenetére


asdf_
veterán

Kénytelen vagy, mert ha azt kell tudnod megkülönböztetni egy kassza feletti kamerával, hogy 5 vagy 6 húszezrest adott az ügyfél, akkor ha síkban van a bankkártya, akkor ott a kártyaszám is látszani fog/leolvasható lesz (a CVC nem, mert ahhoz meg is kéne fordítani, meg az elég kisbetűs, de ha mondjuk 131 a CVC, akkor kitippelni még talán azt is lehet).

(#42) pusszycat válasza asdf_ (#41) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet azt úgy fogni, h ne látszódjon. De jobb ha telefonnal fizetsz, úgy nehéz lesz elszórni a kártyát is.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#43) asdf_ válasza Dragon3000 (#40) üzenetére


asdf_
veterán

Sőt, van amikor semmit sem látni :D
Ezt egy bankban(!!!) fotóztam:

(#44) Penge_4 válasza Malák (#34) üzenetére


Penge_4
veterán

A gazdasági bűncselekményeket nagyon komolyan veszik. Az állam nem szereti a konkurenciát. ;]

Ezzel szemben a Hős utcában és hasonló helyeken a mai napig nem tudnak rendet tenni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.