Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) San398


San398
őstag

Sikerült felkeltened az érdeklődésem "Az ezerarcú sziget" iránt! :K Szépek a képek amiket készítettetek.
"Álomszép helyeken jártunk, finomabbnál finomabb kajákat ettünk" Vártam a Görög konyha remekeit ha már a cikked beharangozójában szó esik róla. Gratulálok nagyon jó cikk lett!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2) alvaro


alvaro
senior tag

Épp ma jutott eszembe, amikor pár éve Kefalónián "nyaraltunk" (szeptember volt, de bőven nyár az még ott), sok kép született belőle, és nagyon szép volt az is.

Nagy kedvem is lenne visszamenni egyszer, és bejárni rendesen. Akkor még semmilyen jogsim nem volt (nem is annyira mostanában lehetett :F) és ennek okán csak biciklit tudtunk bérelni, és hát az a sziget is jó hegyes, szóval igyekezett az utunkat állni sok mindenben. Most, ha mennék, tuti hogy saját motorral, hogy az odaút is élvezetes legyen (ha sziget a célpont, ez persze jelent két komp-utat is), meg mégis a saját, hű hátas, nem valami ismeretlen bérlemény.

Mi ugyan repülővel mentünk, de a rengeteg késés ott is megvolt, hazafele le is késtük a légi naplementét miatta. Viszont a falvak csodaszépek voltak, és a tenger tényleg ilyen hihetetlen kéken volt képes ragyogni.

(#3) moonlight115


moonlight115
tag

Pár éve mi is jártunk Görögországban. Katerini, Paralia, és Athén szintén mesés helyek...
Cikkedet olvasva eszembe jutottak a szép emlékek.

Jó írás, kösz, és gratula! :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4) ABal


ABal
őstag

Én eddig csak Korfun jártam, az is gyönyörű volt. Most felkeltetted az érdeklődésemet e sziget iránt is. Igazi kedvcsináló írás ez!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#5) tomchy


tomchy
tag

Nekem már volt szerencsém kétszer látni Lefkadát, mindkétszer saját autóval. Kicsit fárasztó, de ott sokkal könnyebb a mozgolódás utána. A hegyeket mi is megjártuk, egy 660-as XT-vel, nagyon brutál volt felkaptatni meteorológiai állomásig.

Aztán tavaly már Zakinthos lett a cél, szintén autóval. Ez még fársztóbb, de legalább olyan szép, ajánlom :K ;)

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#6) larryking válasza moonlight115 (#3) üzenetére


larryking
senior tag

Mi most jöttünk haza Platamonas-Panteleimon-Neoi Pori hármasból, és feledhetetlen. Leptokariaban össze is házasodtunk...

"We'll meet you where the lights are...."

(#7) moonlight115 válasza larryking (#6) üzenetére


moonlight115
tag

Az Katerini mellett van.
Sok boldogságot kívánok! :K

tomchy Klassz fotó, gyönyörű hely...

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#8) larryking válasza moonlight115 (#7) üzenetére


larryking
senior tag

Nagyon köszönöm. Nagyon szép hely, Olimposz és a tenger jó páros.

"We'll meet you where the lights are...."

(#9) AMD Power


AMD Power
titán

Mi itt voltunk tavaly...Nagyon nagyon jó volt. :R :R

Nidri-ből indult a hajónk... :K

[ Szerkesztve ]

(#10) AMD Power


AMD Power
titán

Meganisi nem rossz, de olyan nagyon sokat nem vesztettek vele. Nekem mondjuk van róla videóm is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Gratulálok a cikk írójának !
Már régóta tervezek egy Görög utat, de eddig még nem jött össze :(
Minden évben Horvátországban nyaralunk, talán legközelebb erre a szép szigetre is eljutunk :)

(#12) tildy


tildy
nagyúr

Mi a Halkidiki felszigetre megyunk iden, biztosan szep lesz.:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) KAMELOT


KAMELOT
titán

úúú nagyon szépek a tengerpartos képek. Köszi a cikket. Megéri oda elmenni!Nagyon szép látvány.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#14) bandus


bandus
veterán

melyik utazási irodával mentetek?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15) KAMELOT válasza tomchy (#5) üzenetére


KAMELOT
titán

nem annyira fárasztó. Ha váltakoztok és megálltok akkor durva 1 nap alatt ott vagytok. De talán még az is sok.
Ha mi haverral kamionnal 1400km-t megtettünk 24 óra alatt és abban benne volt 2x 1 óra pihenő akkor kocsival még gyorsabban ott vagytok. Főleg, hogy a kamion max sebessége 85-90km/h. :) Kocsival mehetsz 130-150el!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16) larryking válasza KAMELOT (#15) üzenetére


larryking
senior tag

Busszal 16 óra megállókkal, az kibírható, és a táj kárpótol.

"We'll meet you where the lights are...."

(#17) kariad válasza San398 (#1) üzenetére


kariad
senior tag

Csatlakozom nekem is sikerült felkeltened az érdeklődésem :K
Imádom a Görög Szigeteket! Nemrég voltunk Kefalonián, de a képek alapján még szebb lehet, pedig idáig az vitte a Pálmát nálam! :R

Szóval ezt nekem is látom kell!! ;)

(#18) talmida


talmida
Közösségépítő

Gyönyörű táj! :C Köszönjük a beszámolót! :R

IN GOD WE TRUST!

(#19) MaciG válasza bandus (#14) üzenetére


MaciG
addikt

Aeolus-sal voltunk. :)

BANZAII

(#20) bandus válasza MaciG (#19) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm! esetleg apartmant is tudnál mondani, ajánlani?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21) MaciG válasza bandus (#20) üzenetére


MaciG
addikt

Mi a legolcsóbbat a Vasilis apartmant választottuk, mert úgy vagyunk vele, hogy úgy is csak aludni járunk oda, de meg voltunk elégedve vele. Központi fekvés, minde karnyútásra, mi kell még? :) Itt van pár kép
A többi apartmant nem ismerem, a Daskolas-t láttam még belűről, az is nagyon szép, de a többire se panaszkodtak.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#22) tomchy válasza KAMELOT (#15) üzenetére


tomchy
tag

Nekünk kicsit az volt. 2x megjártam már Lefkadát, 1x Sartit, 1x pedig Zakinthost autóval. Mivel több autóval voltunk, így annyira nem ment a tempós közlekedés. Megálltunk pihenni is út közben, mert én nem adom át az autómat másnak. És azért kamionban is kényelmesebb pihenni, mint egy 2 ajtós kupéban, 4 főnek :) :))

De engem nem zavart a fáradtság, élveztem. Főleg a Macedón szerpentines autópályát, ahol a hegy két oldalán mennek a sávok. Fel is ébredtem a kanyarokban, mert fura, hogy nem jönnek szembe a belső sávban. Igaz, a többi autó nem bírta a tempót annyira :C

[ Szerkesztve ]

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#23) bandus válasza MaciG (#21) üzenetére


bandus
veterán

köszi a képeket, és úgy nagyjából a kaja mennyibe került nektek erre a két hétre? ez az utolsó kérdésem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24) MaciG válasza bandus (#23) üzenetére


MaciG
addikt

Bolti árak kicsivel magasabbak az itthoninál (kivéve a pékárút, mert az valamiért legalább dupla annyi meg biztos vannak még ilyenek, de azokra nincs is igazán szükség. :D) ). Van a szigeten egy Lidl, az hasonló, mint az itthoni. Taverna árak meg olyanok mint az itthoni éttermek. Én pl. 11 euróér ettem egy nagyon finom grillezett polipot körettel együtt. :) A többi azon múlik mit és mennyit eszel.

BANZAII

(#25) larryking válasza MaciG (#24) üzenetére


larryking
senior tag

Egy tapasztalatot osztanék meg, hogy a görögök nagyon vendégszeretőek, és ami ennél is nagyobb, az az ételadagok. Nem eszek keveset, de az még nekem is sok volt.

"We'll meet you where the lights are...."

(#26) AMD Power


AMD Power
titán

Itt én is voltam és tanúsíthatom ,hogy meghatározó élmény volt az életemben! :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.