Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Csődöljön be minddd :R

(#2) MSI.Navi válasza Tomassy00 (#1) üzenetére


MSI.Navi
tag

Miért?

(#3) szmörlock007 válasza Tomassy00 (#1) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Ja. Legyenek méregdrágák az alaplapok is. Túl olcsó lett manapság a pc gaming. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) koko52


koko52
veterán

Mivel az árakkal kivégzik a pc-t gamingre, mindenhol ez van/lesz és még drágább lesz minden.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#5) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Esetleg a kedves lap gyártóknak, nem a csillogó-villogó bóvlit kéne ontaniuk magukból, hanem a sallangmentes minőséget, ami a szegényebb piacokon is megfizethető.

Most nagyon durván sarkítva, 30K-ig szinte szemetet árulnak, ezért mindenki nagyon szívesen venne Aorus, vagy Maximus XXV lapot, de 80-100-k-t senki nem szívesen ad ki, sőt egyáltalán nem ad ki lapra. Persze van egy két kivétel, javarészt itt köztünk, de ha legközelebb építeni kell az ismerősötöknek pc-t próbáljatok egy 70-80Ks deszkát elsütni, mert az milyen jó és tartós.

Akinek meg van egy bevált közepes megoldása, az minek cserélgesse, hisz jobbat nem kap. Arányaiban akkor nem voltak ilyen drágák a lapok, amikor minden kutyafüle még rajtuk volt, ma meg már az északi, meg déli hidat szinte nem is ismeri a mostanra felcseperedett szakértő brigád.

Nem csodálkozom, akinek lenne kedve pc-t építeni, fejlesztgetni, cserélgetni az alkatrészeket, annak is elveszik a kedvét ezekkel az elborult árakkal. Nem csak a lap gyártók, hanem úgy egészében.

(#6) Duddi válasza Tomassy00 (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

És a hamvaikból támadjon fel a DFI Lanparty ?

(#7) koko52 válasza antikomcsi (#5) üzenetére


koko52
veterán

AM4 Aorus Gaming 27e

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#8) envagyok


envagyok
veterán

Majd ha egy konzolszintű budget Gamer PC-t össze lehet rakni egy konzol árából, lesz újra kereslet.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9) Milka 78 válasza koko52 (#7) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Arra jó, hogy belerakj valamit és menjen, de az a bios a vicc határait súrolja...se fix vcore, se manuális llc, de szívhatsz az offset-el egy elvileg OC lappal :))
100x inkább egy MSI B450-A PRO, de inkább mondanék egy Tomahawkot mint követendő szintet ha már AM4.

[ Szerkesztve ]

(#10) Trebron09 válasza Duddi (#6) üzenetére


Trebron09
őstag

Én már az Abitnak is örülnék :D

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11) Lenry válasza MSI.Navi (#2) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom kellett ez a hsz a napi kvótához

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) MasterDeeJay válasza Trebron09 (#10) üzenetére

Abit tényleg jöhetne!

BTW kiegyeznék mindenféle RGB mentes zöld NYÁK-os de nem porig butított chipsetes olcsó lapokkal is 20k-ért. (asustól volt P8B-M az tetszett Xeon 1270-essel)

[ Szerkesztve ]

(#13) DonToni válasza Duddi (#6) üzenetére


DonToni
aktív tag

Ámen! :R

Kár volt hagyni, hogy csődbe menjen... nekem 2 platformom (s775, s1366) is volt és a mai napig vissza sírom, hogy megváltam tőlük!

-Anti-

(#14) arn válasza Trebron09 (#10) üzenetére


arn
félisten

azok se veletlenul mentek csodbe :) nem volt meg egy gyarto, amelyik annyira hullamzo minoseget arult. igaz a kondenzatorproblema mindegyiket erintette.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Lám-lám, visszanyal a bányászdili? Jól felverte a vga-k árait a bányászőrület és most meg a magas árakon nem vesznek meg annyi kártyát a játékosok? Ki gondolta volna? :U :C :C Talán vissza kellene mérsékelni az árakat a bányászdili előtti szintre, kedves gyártók, és akkor megint elkezdene nőni az eladott darabszám.
Mit gondoltak, hogy az emberek a duplájára nőtt árakon is ugyan annyi kártyát fognak majd venni otthonra, mint azelőtt? :F

(#16) Trebron09 válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


Trebron09
őstag

Azokkal én is.

arn: Igaz :) Nem oly régen mennyivel több lapgyártó volt... gondolok itt az s478-as időkre, persze okkal tűntek el amelyik eltűnt. Csak jó lenne ha több szereplős lenne a piac, bár ez már nem valószínű.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#17) Jokerdapro válasza Cingáriusz (#15) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Lehet rosszul tudom, de a bányászos buliból a nagy lovét a kereskedők marták fel. Nyilván a gyártó is jól járt, de nem ő volt a fő mumus. Ha hülyeséget írtam akkor sry. (Valaki úgyis kijavít ;) )

(#18) Cassi válasza szmörlock007 (#3) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem kell őket félteni, megvágják a visszamenőleges supportot és még olcsóbb anyagokat használnak majd, oszt jól van.

(#19) Tomassy00 válasza antikomcsi (#5) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Csak ennyi :C :R

[ Szerkesztve ]

(#20) himpike


himpike
aktív tag

A játékipart nem az árak teszik tönkre elsősorban hanem a szar/fantáziátlan/sorozatgyártott/optimalizálatlan játékok.

(#21) Tomassy00 válasza himpike (#20) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Is.

(#22) Dr. Romano válasza Cingáriusz (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez valami random tavaly februári komment? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#23) bazsi83vp válasza Jokerdapro (#17) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szerintem jól tudod. Egyszer néztem és nálunk valahogy arányaiban sokkal jobban drágult a kiszemelt VGA mint Lengyel- és Horvátországban. Azokkal vetettem össze és az előbbiből hozott ismerős.

(#24) lemusz válasza Dr. Romano (#22) üzenetére


lemusz
addikt

Megakadt a lemezlejátszó. :D

(#25) Raysen623


Raysen623
addikt

Köszönjük meg azoknak a hw gyártóknak ezt az egész piaci helyzetet akik mai napig fragmentálják a piacot a gaming jelzésű termékeikkel. Sokan szeretnek játszani de nem fognak felesleges százezreket költeni csak mert a gaming jelzésűn kívül már nincs más választható lap, meg vga lassan. Memóriákról már nem is beszélek.

Hol vannak már azok az idők amikor a profi gamertől kezdve a kezdő tizenévesig mindenki megtalálta a maga hw megoldásait a számára elérhető áron?! :F Abit ST6 alaplap ugye rémlik valakinek, amibe én speciel ha jól emlékszem egy 1.2 Ghz-es Tualatin celkát raktam :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#26) eldiablo válasza Duddi (#6) üzenetére


eldiablo
addikt

Jobb helyé válna a PC színtér az biztos. :)

Érezhetően gyengélkedik Z97 óta a Gigabyte. :(

Igazán tanulhatnának pl. az Asrocktól. régen szitokszó volt, most meg csak pislogok, hogy a Taichi és OCF lapok mennyire jók (máshoz nem volt szerencsém mostanában).

(#27) XuChi


XuChi
addikt

Számomra a PC-s Gamming idén véget ért. Ez volt az utolsó hogy PC-re költöttem. De már azt is megbántam, mint a kutya ki hatot köjkezett.

Várom a PS5 / Xbox next verziókat. Ha meglesz a 4K fix 60 FPS akkor nekem már nem is kell más. Az indi pixelart címekre marad a PC, de AAA és egyéb dolgokra a konzol sokkal jobban megéri.

Egyébként nagyon rossz irányba halad az emberiség. A kapitalista kizsákmányolás nagyon csúnya véget fog érni. Ez a "nem annyit hoz a cég amennyit a befektetők akarnak " nem egy jó felépítés. Miért kell állandóan arra törekedniük, hogy minimum 2x annyi legyen a profit mint előző évben ??? Miért nem lehet megelégedni 20db sport kocsival, a 10 nyaralóval meg a luxus jaht-al ??? Miért kell mindig egyre több és több ????

[ Szerkesztve ]

(#28) Chaser


Chaser
titán

Anno 12e ft koruli lappal olyanokat tuningoltam h repedt a palfon ( : meg a 30-40-e-s lapok gazdajanak dagadt a halanteka ;]
Talan ha ujbol lennenek ennyiert lapok akkor a kereslet is nagyobb lenne, meg ha kicsit normalizalodnanak a ram arak - ennel is jobban -, esetleg az elszallt nv arak ...akkor jobban lenne kerelet pc-re es igy alaplapra is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) XboxPlayer


XboxPlayer
tag

Nem csodálkozom rajta.. hulladék silány hűtés kerül rá.. jó egy év és csörög mint a traktor... Franc fogja wd40 el tömködni...Ilyen rossz minőségű hűtő még egyik kártyán se volt ,csak gigabyte.Msi,Asus megy 3-4 évet vagy még többet hangtalanul.

Üdv, Krisztián

(#30) Tomassy00 válasza eldiablo (#26) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Bizony, Asrock elég jól feljött, úgy kb Z77 óta figyelem, és már azok is fasza lapok voltak :K .

(#31) XboxPlayer válasza Cingáriusz (#15) üzenetére


XboxPlayer
tag

:R jaja.. nevetséges a magyar kereskedések még mindig 120-130k ba mérik...1050ti T meg 60-70 ezerbe .. Ennyiért senki nem fog 1080p kártyát venni... :C

Üdv, Krisztián

(#32) eldiablo válasza Chaser (#28) üzenetére


eldiablo
addikt

16Gb RipjawsV 3200as ram 43-ért soknak számít?
Ngreedia meg olyan amilyen. :U

(#33) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Nem csodálom , a Gigabyte Z270 és a Z390 alaplapok megoldása vrm terén ,

sok talplapjuknál sikertelen lett.

(#26) eldiablo +1

(#34) lemusz


lemusz
addikt

Nem tetszik hogy egyesek, nem csak itt a kommentelők között, de gondolom piaci elemzők/befolyásolók között is majd úgy láttatják ezt a 2018-tól való visszaeséseket, meg a Giga alaplapi részlegének elbocsátásait, mintha ez mekkora nagy összefüggés és általános trend lenne a jövőben. Bele van ivódva a gazdasági megközelítésbe, hogy csak a növekedés számít, minden más felér a világvégével. Pedig ez a 2018-as év egy böhöm nagy kartellezős, árfelhajtós, profitmaximalizálós év volt az iparágnak, esztelen dolog azt várni hogy ez a végletekig fokozódjon. Pont az ilyen esztelen várakozásokból vannak a gazdasági válságok. Egy ilyen piacon, mint amilyen a PC is, a stagnálás már önmagában egy nagyon jó eredmény.

(#35) b. válasza Cingáriusz (#15) üzenetére


b.
félisten

Szerintem az nyal vissza, hogy nincs foglalatvaltas évek óta AMD nel, ami nekünk jó, nekik kevésbé.Intel meg drága jelenleg és megoldhato ott is az előző genben az új processzorcsalád.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) Chaser válasza eldiablo (#32) üzenetére


Chaser
titán

Ahhoz kepest, h br 20e-ert lehetett venni 2400-esbol 2*8gb-ot jah:) akinek kell megveszi ennyiert is, meg dragabban is, aki csak "jo lenne" alapon osszerakna gepet, ilyen arak mellett inkabb halasztja, ahogy en is, vga is draga, ram is draga, ssd lement, lap meg evek ota draga, havi parszor bekapcsolasra igy peldaul en nem rakok ossze gepet, hab a tortan, intel cpu-k ara is megugrott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Top cat válasza Trebron09 (#10) üzenetére


Top cat
őstag

Abit, ugyan már. :D

Tomato-t, Amptron-t, Matsonic-ot a népnek ;]

(#38) MasterDeeJay válasza Top cat (#37) üzenetére

hogyne meg Mercury, Acorp...
De akkor már legyen Vargáné táppal...

(#39) mcs


mcs
veterán

2-3 éve iszonyatosan rossz minőségű hűtéseket rakosgat a Giga a kártyáira. A ventiktől kezdve a díszkeret is bűzlik az olcsó jancsiságtól. Legkevésbé sem tudom sajnálni.

[ Szerkesztve ]

(#40) Chaser válasza MasterDeeJay (#38) üzenetére


Chaser
titán

Vargane es tsa uber alles ( : miattuk tanultam meg a minosegi tap fogalmat ;] az egykori monitorombol kicsit kihajtotta a fustot ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) zolee001


zolee001
őstag

"Több mint 350 000 forintba kerül a Gigabyte új alaplapja" pc world
Ez az üzletpolitika valoszinüleg kihuzza öket a csödközeli helyzetböl

10 éve egy flagship alaplap 450-500 usd volt,az intel flagship processzorai éveken keresztül midig 1000 usd volt az aktuális példány
Ma 3000 usd asus lap,közel 4000 usd bele egy proci vagy a fenti giga 350.000 ft
Csodálkoznak,hogy zsugorodik a pc piac,talán nem kellene az apple féle felhasználoi ingerküszöbbel tesztelni a népet,hogy mi a legmagasabb az a összeg amiért még megveszik a portékájukat.

(#42) Top cat válasza MasterDeeJay (#38) üzenetére


Top cat
őstag

Francba, ezek a top márkák nem jutottak eszembe. ;]

(#43) #00137984


#00137984
törölt tag

Gigabyte régen jó tartós alaplapokat gyártott és jó felszereltséggel adta. Videókártyákban szintén kedveltem ezt a márkát. HD 6850 a Windforce hűtéssel még szemre is jó képet mutatott, és az a GPU egy kis OC-re sem kergült meg vagy melegedett fel. Gigabyte Z97X Gaming 3 alaplapom mellé tartaléknak egy Gigabyte Z97X Gaming 5 alaplapot szereztem, hogy hosszabb időre megmaradjon ez a konfigom. Ezek a deszkák még jól megépitett sokfázisos VRM és tápellátás részt, minőségi elektrolit kondenzátorokat kaptak. Ezt a szintet most drágábban kinálják, hangzatos elnevezésekkel és még több ledes fényforrással. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) proci985 válasza zolee001 (#41) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

az a lap socket3647es, es osszesen fog belole keszulni 500 vagy 1000 darab az intel megrendelesetol fuggoen. gyakorlatilag egy megerositett szerver lap egy intel halo product ala amibol meg el fog menni globalisan 1500 darab es valszeg az intel a marketing kalap ala veszi kiadasi oldalon.

szoval abbol nem vonnek le messzemeno kovetkeztetest.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Én már nagyon régóta Gigabyte márkánál vagyok, és én is észrevettem valami nem kóser.

Jelenlegi alaplapomon árához képest közel nem hozza azt a felszerelési szintet mint annak idején a z270 gaming 5 ami olcsóbb is volt mint a z390-es de sokkal több finomhangolás, valamint alaplapi ledek is. Mos annyi nem kapott a PCI-e port.

Értjük mi azt hogy drágábban adják mert, muszáj visszahozni valami kis bevételt,de sok ember kedve elmegy a gépújítástól emiatt. Na meg az is hogy akinek jelenleg egy mezei 6700K vagy 7700K CPUja van még most jelenleg is bőven tud vele gamelni. Persze hogy nem fog senki újat venni.

Pedig az intel is segít a problémán mert akinek már 8xxx szériás CPU kellett kötelezően új alaplapot kellett venni.

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#46) XboxPlayer válasza Kupszi (#45) üzenetére


XboxPlayer
tag

Miért vennének 8xxx et ? Hűtés problémája van.. levegővel nem lehet jó hatásfokkal hajtani.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Krisztián

(#47) eldiablo válasza Chaser (#36) üzenetére


eldiablo
addikt

2400 az nem túl sok. Az konkrétan DDR3 szintet ha hozza. De éertem, amit írsz.

(#48) Kupszi válasza XboxPlayer (#46) üzenetére


Kupszi
aktív tag

A 3xxx szériától a 8xxxig mindegyiknél probléma van, mégis sokan vették. Mit befolyásol ez? Lehet skalpolni szépen őket.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#49) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kicsit én is úgy érzem, hogy generáltak egy ostort, ami most rajtuk csattan. Csakugyan hiányoznak a közepesen felszerelt, de sallangoktól mentes alaplapok, van gamer, meg a belépőszint. Persze vannak kivételek, de régebben ez a réteg volt a legerősebb.
A VGA piacot agyonvágták a bányászok a PC-s játék szempontjából, ami marha jól mutatott a tőzsdén, az most majd szépen lassan bosszút áll. És én nem a bányászok ellen szólok, hanem a gyártók hozzáállásáról. Bár a szerződéseken keresztül tehettek volna az árak elszállása ellen, de ez csak szöveg maradt, inkább ők is kihasználták.
A legrosszabb viszont a memória árának elszállása. Mikor megvettem a Haswell szettem, 16e-18e körül volt a 16GB DDR3 1600MHz-es RAM. Még emlékszem is, csak 8GB volt a terv, de annyira olcsó volt, hogy vettem még 8-at. Ma röhej árak vannak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) mcs válasza eldiablo (#26) üzenetére


mcs
veterán

Amióta kirepült az Asrock az Asus szárnya alól, azóta kúszik felfelé a ranglétrán. Eleinte én is bizalmatlan voltam vele szemben, de az egykori B85M Pro4 és a mostani H370 Pro4 lapom is nagyon odateszi magát (kopp-kopp). Semmilyen szemet szúró, giccses dizájn elem nincs rajta, csak a nagy betűs Lényeget kínálja emberi áron egy tökéletesen átlátható, felhasználó barát uefi menürendszerrel. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.