Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunluki


hunluki
senior tag

Igen, tudom hogy a PC-s verzióról szól, de nálam tapasztalat az hogy ps4-en (sima slim) is keményen optimalizáltak. Eddig volt hogy beesett az FPS, venti is pörgött mintha kötelező lenne neki, most sokkal halkabb a gép és simább a játék. Érezhetően kevésbé szenved a vas és ez jó :)

(#2) zseko


zseko
veterán

Igen érdekesen van vége nálam a cikknek:

HR24.hu

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

Ugyan a játék nem érdekel, de mi?
"A több gigabájtos Beyond frissítés persze rengeteg játékmechanikára vonatkozó változást is kínál, ezek nem igazán technikai jellegűek, de"

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) VIC20


VIC20
őstag

A figura hátán mi az a protonfegyver?

(#5) EV6


EV6
csendes tag

Nem mondom, hogy ez egy szar játék, de

Ezek a Jetsons Family féle pacsuli színek, komolyan melyik ízlésficamosnak jutott eszébe? Egyszerűen bántja az ember szemét.

Nem kell oda grafikus, mert ennél egy jobb szobafestő is harmonikusabb színeket kever.

(#6) Predatorr


Predatorr
őstag

Hát felőlem fejleszthetik, én totálisan beleuntam a nyersanyagok keresgélésébe.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) ledgeri válasza zseko (#2) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kellett pár pill mire megtaláltam a kontextust, utána ment a LOL

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) szasanyi válasza Predatorr (#6) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem nem vagy egyedül ezzel...

(#9) Tigerclaw válasza EV6 (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Anno le lettem hurrogva, mikor első nap kritizáltam. Olyan mintha egy színtévesztőknek szóló teszt lenne. Az ok, hogy próbáltak elvonatkoztatni az általunk ismert, nekünk természetes színvilágtól, de átestek a ló túl sok oldalára ezzel. Ráadásul mindig ilyen vörös-kék tájakkal demózzák...ami kifejezetten bántja a szemet.

A random algoritmus álltal tervezett világok meg olyanok mint amit Picasso álmodna részegen betépve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Cathulhu válasza EV6 (#5) üzenetére


Cathulhu
addikt

Marmint a te szemedet. Szerintem meg pont ez az egyik legerosebb pontja a jateknak. Tudom, szerinted izlesficamos vagyok, de ettol meg nem lesz igazad. Vicces mikor valaki a sajat izleset probalja univerzalis igazsagkent talalni, holott pont ez az egyik legosibb dolog, amiben elter az ember.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) Raymond válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Raymond
félisten

A sok szinnel nem lenne olyan baj ha nem tolnak a Saturation-t az egekbe mert igy pont ahogy mondod - bantja a szemet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Valaki esetleg tudja, hogy Pascalos Geforce-okon esik a framerate Vulkan alatt az opengl-es módhoz képest?

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#13) #54625216 válasza Raymond (#11) üzenetére


#54625216
törölt tag

Magában a játékban sokkal deszaturáltabbak a színek.

(#14) MikeWazowski válasza Predatorr (#6) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1
kb. megölte a játékot.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#15) rosszcsont88 válasza hunluki (#1) üzenetére


rosszcsont88
tag

azért jobb lenne nem integrált rendszeren futtatni ilyen nagy gépigényü játékokat ...
ps4 BSD variáns linux fut , ez hajtja meg integrált amd GPU nevezett integrált rendszert néha be is melegszik azért pörög a venti konzol hiba
no video signál hibára lehet késöbb ujra melegiteni / golyozni a proceszort (ps4 reball youtube teli)
sajnos nincs (am4)cpu foglalat,és GPU kártya benne ,
ps3 alaplap tipus jobb lett volna raknak bele cpu ajzatot (am4 socket) ,és réz hütöt

PC konfig
Intel :alaplap lga 1151
cpu i9 9900,
vga: geforce RTX2080,RTX2080S

AMD:
am4 ryzen 3700x,3900x ,
vga: RX 5700,RX 5700xt,
32GB ddr4 4000mhz ram ,

600W gold táp
windows10 pro 64bit, Steam OS, Linux X86_64

[ Szerkesztve ]

(#16) hunluki válasza rosszcsont88 (#15) üzenetére


hunluki
senior tag

Óóó, god of war sokkal hangosabban megpörgeti, azt pedig PC-n futtatni necces lenne :) Ahhoz képest még az előző patch is "halk" volt, csak néha hajlamos volt felpörögni.

Amúgy X360 első szériája szeretett pirosgyűrűsen megdögleni, azóta nem nagyon halt meg konzol a környékemen, pedig van szórás rendesen.

Amiket pedig leírtál konfigok árából kb 3 konzol kijön és még játékokat is vettem rá -amiket ha okos voltam lemezen vettem- és tovább is tudom őket adni minimál bukóval. Évekig toltam a PC mustardracer csapatot, amióta megvan a ps4 azóta kb be se kapcsoltam a gépemet játék céljából, egyedül haverral 7 days to die multit tolom rajta. Gondolkodtam rajta hogy most majd veszek ryzen alapú új konfigot de igazából... ps5 teljesen jó lesz nekem erre a célra, megveszem és 6-7 évig letudva a gond az up2date gamer gépről.

(#17) rosszcsont88 válasza hunluki (#16) üzenetére


rosszcsont88
tag

ps4 és ps5 nincs bajom , ez cpu dolog aggaszt sose tudják megoldani sony mérnökei ,vagy nem is akarják,
megoldható lenne pedig PC hardver megoldás én is törtem a fejem ,playstation OS lenne a megoldás ps4 lemezt tudna olvasni mert van BD irom ,1 file van lemezen 30-45GB azt beolvassa BDplayer ezen playstation fut (freeBSD)linuxos !! nekem hiányzik vulkán grafikus 3D gyorsitó linuxban .már vannak kisérletek steam program tulajdonosa megprobálja linuxra átvinni programját.hogy ott is futtatható legyen a játék
készitettek is steam OS nevü operácios rendszert ...! már sok AAA játékot már feltörtek

ps3 emulátor müködik (RPCS3) nagyon 30fps limiten van
létezik RPCS4 is,de nem publikus

[ Szerkesztve ]

(#18) hunluki válasza rosszcsont88 (#17) üzenetére


hunluki
senior tag

Idei generáció tényleg elég tré lett hűtés szempontjából sony-nál, de igazából csak a hangja a baj, bírja az nem kell túlaggódni. Erre találták ki :)

Mostani konzolok amúgy is PC vasak szépen becsomagolva, de a tört játék és az emulátorozás nekem nem pálya. Család, barátok, meló... egyszerűen nem fér bele, én csak le akarok huppanni a babzsákba és csapatni a TV-n ha van rá egy kis időm.

SteamOS-t szerintem engedd el, már a valve is megtette. Jobban jársz egy POP_OS!-el pl, system76 csinálja és odafigyelnek hogy minden up2date legyen és a legfrisebb protonos cucc is belekerül mindig, mezei steam klienssel lehet játszadozni egészen jó eredményekkel.

(#19) rosszcsont88 válasza hunluki (#18) üzenetére


rosszcsont88
tag

POP OS megtaláltam a weboldalt [link]
steam OS is tudna ilyent csak updatelni kellene , látom pop os debián alapu, (ubuntu,uhu,xubuntu,kubuntu,)
utobbi idöben freebsdztem eredménytelenül nem tudtam x org feltenni lehet videokártya nem tetszik neki , de letöltöttem freebsd live rendszert azon hibátlanul megy, de nem tudom hogyan lehet telepitö lemezt csinálni belölle
freebsd 12 kde

[ Szerkesztve ]

(#20) hunluki válasza rosszcsont88 (#19) üzenetére


hunluki
senior tag

Őőő... szerintem engedd el :) Hidd el, te érdeked. Azért ez ennél "cseppet" macerásabb mint fogok egy BSD-t, ráhaxxolok egy xorgot és már eheti is a gádofwórt.

SteamOS-t valve csinálta amikor beparázott a windows store-tól, de mivel sok macera volt vele és kicsit sokat akartak markolni végül elengedték az egészet a fenébe. Persze még valahol biztos rugdossák és foltozgatják de a fent emlegetett pop_os már évezredekkel előttük van. Amúgy pop_os ubuntu alapu ami meg debian alapon nyugszik.

Nem szeretnélek letörni, ha érdekel ez a része akkor irány a hup, fórumozz, érdeklődj, olvass. De ha perpill itt tartunk hogy egy xorg bekonfolása gondot okoz akkor abból nyugdíjra se lesz last of us PC-n :N

(#21) Vesa


Vesa
veterán

Ja, kellett ez a Vulcan nagyon, be is zuhant a játék értékelése Steam-en, pedig már jött fel becsülettel, az aelmúlt 1 évben. A mostani frissítéssel viszont tömegek szívnak, a "nagyszerű" Vulcan miatt, rengeteg embernek az eddig hibátlanul futó jáőtéka hirtelen használhatatlan lett. Pont ekkora rakás sz*r volt a szintén vulcan-ra írt X4, amivel 2 hétig nem tudtam játszani a vulcan miatt (minden más program és játék hibátlanul futott). Ennyit a vulcanról. Remélem kikopik a fenébe, szerencsére alig támogatja valaki.

NMS színek témához: A színek változtathatók, rengeteg beépített filter van a játékban, amivel egészen más tónusú képet kapunk. Éppen ezért, én ezt nem tartom problémának, azonban a gyerekes Lego design már annál inkább zavar, egyszerűen nem lehet komolyan venni a játékot ilyen óvodás grafikával. Az irányítás pedig pocsék, HOTAS-t nem támogat, de még sima Joy-t sem. Szóval lett volna fontosabb fejlesztési irány is, mint ez a rozzant vulcan. Rossz lapot húztak megint, pedig az utóbbi időben egészen sok értelmes tartalmat sikerült beletenni a játékba.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#22) hunluki válasza Vesa (#21) üzenetére


hunluki
senior tag

NVidia-n próbáltad? Ahogy írtam is nekem "AMD vason" (ps4) érezhetően simábban fut és a gép se teker annyira.

(#23) Vesa válasza hunluki (#22) üzenetére


Vesa
veterán

Természetesen! Aminek viszont tökéletesen irrelevánsnak kéne lennie, már ha értelmes API-ról beszélnénk.

A tudomány a valóság költészete!

(#24) bozont válasza Vesa (#23) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk nem értem miért az API-t hibáztatod és nem a fjelsztőket, mikor egyértelműen az ő hanyagságukról van szó? Bár ezzel a játékkal nem játszom, de a véleménye kalapján elég korai volt még ez az átállás. Vagy még azt tudom elképzelni, hogy erőforrás hiányában a felhasználókkal tesztelnek, aztán majd javítják.
Ugye ellenpéldának ott van pl a Doom, meg a Wolfenstein 2. Ott nagyon jól szerepel a Vulcan.

(#25) Jakuu válasza Vesa (#21) üzenetére


Jakuu
őstag

Ami Vulcanos emulatort vagy jatekot probaltam,mind PC-n vagy tekefonon, annal mind lenyeges sebesegnovekedes volt tapasztalhato a vulcanra atallas soran OpenGL-rol, volt hol akar 50-100 szazalekos novekedessel.
Talan a fejlesztoket kellene ocsarolnod, akik nem rendesen implementaltak bele a jatekba.

[ Szerkesztve ]

(#26) Abu85 válasza Vesa (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jön egy driver hozzá. Hasonló a gond, mint a World War Z esetében, a fordító valamiért nem túl hatékony kódot fordít. Pár hét alatt rendbe lehet tenni, elvégre az NV a World War Z-t is megoldotta mostanra.

(#24) bozont: Azért az id Software nem ugyanaz. Nekik azért tök jó saját profilozójuk van a fejlesztéshez. A többség kb. a RenderDoc+Radeon GPU profilerre tud támaszkodni. A fejlesztés nagy részében GeForce-ot nem is lát emiatt a játék, csak a legvégén.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Ebben mi az értelem, hogy ezt a réges régen kiadott játékot hegesztgetik? Értem, hogy a botrány miatt villantaniuk kellett valami tartalmat, de azóta megélnek ebből a játékból? Hihetetlen a számomra.

(#28) Dyingsoul válasza Baltazár123 (#27) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Mert a végére egy marha jó VR játék lett belőle. Én már játszottam párral, de ami ebből lett az valami hihetetlen. Mintha a kezdetek óta erre találták volna ki a játékot, mármint VR-ra. Ezt talán egyetlen eddigi játékra sem mondhattuk. A Fallout 4-et sem tudta normálisan megcsinálni a Bethesda. Vannak jó dolgok benne de nekem mai napig nem az igazi. Az egyik legtöbb játékórát biztosító VR cím lett a No Man's Sky szerintem. Ráadásul MMO stílusban is tök jó mert a Multiplayer is jól sikerült.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#29) Vesa válasza Abu85 (#26) üzenetére


Vesa
veterán

Remélem, mert jelenleg nem igazán tudom használni. Nekem elindul ugyan, de random kifagy vagy kidob a játék, holott a v1.77-nél ilyen problémám soha nem volt.

Baltazár123
Szerintem becsületükre válik, hogy ennyit törődnek még a játékkal. A NEXT-el -és utána- irdatlan mennyiségű tartalom került bele, már egészen élvezetes, még akkor is, ha toábbra is több sebből vérzik. Alsó hangon 150-200 óra van benne úgy, hogy még nem válik unalmassá és még tud újat mutatni. Más kérdés, hogy aki már kiismerte, annak persze unalomba fullad. Leárazáskor még mindig feljön az eladási lista élére, és egy új patch kiadásakor még mindig többtízezren tolják. Azt mondjuk én sem értem, mitől éri meg nekik, bár a kiadáskor milliós mennyiséget adtak el, volt bevétel.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#30) zseko válasza Vesa (#23) üzenetére


zseko
veterán

'Szerencsére alig használja valaki'

Annyira nem, hogy mobilra is be akarják hozni. Az API az értelmes, nálam (természetesen AMD-ről beszélek) a DOOM-ban például konkrétan +60%-ot hozott, de több más játékban is jelentősebb emelkedést. Akit jelenleg szidhatsz, az az NV, és a fejlesztők, de ez le is volt írva világosan, ahogy az is, hogy javítják.

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.