Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

built in cFosSpeed :DDD

(#2) M107


M107
addikt

:R

Megéri ez az árát......

Gondolom itthonra, és nem játékra nem hoz a konyhára vagy tévedek?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3) Cifu válasza M107 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Annyira nem, hogy ha például torrentezésre használsz Killer hálókártyát, akkor konkrétan csak pisloghatsz, miért nem megy se a le-, de pláne a feltöltésed...

Más szóval minden szempontból jobban jársz, ha NEM a Killer hálókártyába dugod az internetet.
Mondjuk Wifi esetében ez érdekesebb lesz, mert esélyesen nem fognak két wifi kártyát szerelni a (gondolom gamer) laptopokba. Aztán majd pisloghatnak a tulajok, hogy miért olyan a netjük, amilyen... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) FollowTheORI válasza Cifu (#3) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Gondolom ez beállítás kérdése inkább... kötve hiszem ezt ne lehetne megcsinálni ezzel is.
Persze nem volt még killer cuccom, csak annyira logikátlan lenne.

Van hozzá egy prioritás szofver gondolom azt kell csak beállítani.
Alapból játéknál mindent lelő, na bumm.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#5) FollowTheORI válasza M107 (#2) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha wifin játszol lehet előnye az alacsonyabb késleltetés... :K

Persze, ha minden eszköz wifi 6 lesz a láncban. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6) M107 válasza FollowTheORI (#5) üzenetére


M107
addikt

:R

1 m van a router és az ITX gépem közt csak rj45 wifi neki kizárt, notebooknál már más lenne a helyzet de ahhoz egy elég drága noti kellene amire én nem adnék ki pénzt.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7) M107 válasza Cifu (#3) üzenetére


M107
addikt

:R

Köszönöm

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Még az otthonok nagy részében 150-300Mbp-es N-es WLAN van, AC mutatóban, de már az AX-et nyomnák. Kb. annyira kell mint a 8K-s tévé.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) tzolosch


tzolosch
csendes tag

Nekem anno egy MSI Z97 alaplapon volt killer hálókártyám, azóta kerülöm ezt a brandet. Gyakorlatilag semmi sem ment rendesen... Játékokban ping az egekben, magas packet loss, le/feltöltés meg közel lehetetlen. Végül sikerült rábűvölni a forrásul szolgáló talán Realtek chip driverét, onnantól működött minden rendesen.

(#10) schawo válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


schawo
titán

Nem emlékszem, mikor láttam utoljára n-es routert. AC van mindenhol.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) FollowTheORI válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért mert a kábel kiváltásra játszanak, oda meg mindig kell a nagyobb... irodaházakban stb nem elég ami most van... sőt az WiFi 6 (AX) se, csak jelenleg ott tartunk. :)
Ezért "nyomják"... bár szerintem az otthonokban is jobb lesz... csak piszok drága. De az más kérdés megint.

Mondjuk szerintem sem igaz már az, hogy az otthonok nagyrésze N-es lenne.
A legtöbb szolgáltatói kütyü és szinte biztos, hogy az utóbbi jópár évben vett routerek többsége is, már bőven AC-s.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#12) Dragon3000 válasza Cifu (#3) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha jól tudom, a killer driver nélkül minden ilyen hülyeség megszűnik, a windows gyári meghajtójával rendesen megy minden, mint bármelyik másik lannal.

(#13) Cifu válasza schawo (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gyere el hozzám, az őskövület 1043ND v2 a mai napig kiszolgálja, amit kell (két mobiltelefon)... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Cifu válasza Dragon3000 (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amivel én találkoztam, ott nem. Eleve a 'windows' féle meghajtót nem ette meg, felrakta automatikusan a Killer féle drivert. Azzal meg jött a baj. Szerencsére volt a deszkán másik, azzal gond nélkül ment minden... :P

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) Gabor tm


Gabor tm
tag

Nekem Killer LAN-ba van dugva a net. Eleinte syenvedtem par dologgal, mint kiderult nem a killer miatt, de akkor kikapcsoltam minden dolgot a killer vezerlopultjaban, azota is ugy van. Gond nelkul megy gyakorlatilag minden.

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#16) Cifu válasza Gabor tm (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez esetben van egy teljesen hétköznapi hálózati csatolód tehát, amit felárral adtak el.

Érted a problémát, ugye? :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) Gabor tm válasza Cifu (#16) üzenetére


Gabor tm
tag

Majd munka utan kiprobalom, hogy mi van ha visszakapcsolom a dolgait. Amikor kikapcsoltam oket akkor nem szunt meg az aktualis gondom, mert nem ez okozta, csak lusta voltam visszakapcsolni. Amugy laptop es a halozati csatlakozo annyibol volt szempont, hogy legyen.

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#18) M107 válasza Cifu (#13) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem is olyan van még, gondolkoztam a cserén, de mindig másra kell a pénz..... :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19) Tigerclaw válasza schawo (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vagy 2 éve a T-nél dolgoztam szerelőként - voltam "pár" helyen - és 90%-ban a szolgáltatói routert használták wifi-re. Ahol volt extra router az szintén 90%-ban a legolcsóbb 150-es DLINK, TPLINK. Belépőszintű AC-sal csak a GPON területen találkoztam, amit a gigabites nethez adott a szolgáltató. Még az 5GHz-es N-es sáv használata is ritka mint a fehér holló. Amúgy sok értelme nincs is, mert a usernek olyan megoldás kell kényszerből, ami átmegy minél több falon, minél messzebb és az átlag internet sebesség olyan 15-20Mbit. Réz technológián a 100Mbit csak ott jött össze ahol bonding volt, vagy 4G gyorsítás, vagy a ház mellett állt az MSAN szerkrény. Szóval mindenhol szinte csak 2.4GHz van. Gondolom GPON-os helyen jobb routert ad eleve a szolgáltató, mert akkor problémázik az ügyfél, hogy WIFI-n nincs meg minimum sebesség...de mi egész megyénkben csak 1 db kis faluban volt/van optika.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Tigerclaw válasza FollowTheORI (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

DSL-hez nem adott AC-s routert a T az tuti és az autón lévő helyben megvásárolható routerek is csak alap N-esek voltak. A helyi számtech boltok szerintem nem is tartanak AC-sat, mert a vevő a 3000 ezer forintosat veszi amúgy is. Minek kellene neki AC-s, amikor nincs is olyan eszköze ami AC-s lenne? Nekem AC1750-es saját routerem van (a szolgáltatói kábelmodem az két sávos N-es), de a legtöbb kliens ami rajta lóg, nem AC-s.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) schawo válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


schawo
titán

A szolgáltatói routerek is AC-sek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) Lenry válasza schawo (#21) üzenetére


Lenry
félisten

-

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) Dragon3000 válasza schawo (#21) üzenetére


Dragon3000
veterán

Bátyámnál T-s net van 50Mbit/s-es és nem AC-s az általuk adott eszköz. Ismerőseimnél, ahol nem gigás net van és szolgáltatói eszköz is van egyik sem AC-s.

[ Szerkesztve ]

(#24) schawo válasza Dragon3000 (#23) üzenetére


schawo
titán

Akkor úgy mondom, hogy normális nethez normális routert adnak. 50-eshez mi a frásznak AC?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) Dragon3000 válasza schawo (#24) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem tudom, én még annál se láttam AC-s szolgáltatói eszközt, akinek 200as nete volt. Gondolom ez úgy megy, hogy van egy eszköz, amit használnak, azt adják mindenhol és pár évente gondolom frissül a beszerezhető eszközök listája és új eszközt adnak az új előfizetéseknél, de ezért a régebbi ügyfeleknél nem fognak eszközt cserélni, ha bőven kiszolgálja a netet, más kérdés, ha meghibásodik az eszköz, olyankor biztos, hogy az új szériából fognak adni elvégre a régebbi már elfogyott. Amúgy minek AC, ha lassabb a net ugyanolyan hülye kérdés, hogy minek gigás router, ha csak 100as neted van. Nem várok rá választ.

(#26) vicze válasza schawo (#24) üzenetére


vicze
félisten

Hogy ne a szarrá használt és ultra zavaros 2,4-et használd?
Most mondjam azt, hogy 5MBit-hez is AC-st adtak errefelé, az is kerül vagy 10-15$-ba a szolgáltatónak...

[ Szerkesztve ]

(#27) DEJVID válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


DEJVID
őstag

Attól, hogy az emberek nagy része addig használja az 5-10.000ft-os routert, amíg az ki nem purcan, aki egy kicsit többre vágyna had vegye már meg.

(#28) Tigerclaw válasza DEJVID (#27) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze. A 8k-s tévét is megveszik páran, de azért nem fogom ajánlani az ismerősöknek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.