Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

Miért NVIDIA procival jön? :(((
azt leszámítva várjuk... :K

(#2) Integra válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


Integra
titán

várj már egy picit a k1 temetésével :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) Mura válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


Mura
csendes tag

Szerintem a K1 az asztali Nvidia-chipekkel való szoros rokonsága miatt könnyebb portolást ígér (kérdés, hogy tudja-e tartani). Onnantól fogva játékokat könnyebb lenne talán fejleszteni rá a PC kiadással együtt, és a fejlesztők sem kellene, hogy egy teljesen új motorral dolgozzanak. (Mondom ezt persze úgy, hogy még soha nem fejlesztettem játékot).

Egyébként a K1 nem tűnik az adatok és elérhető tesztek alapján rosszabbnak, mint egy Snapdragon konstrukció, és valószínűleg messze a Core M ára és hőtermelése alatt produkál összevethető teljesítményt (IPC-ben egyértelműen rosszabb, grafikában jobb, tehát a felhasználás módja dönti el, hogy melyiket érdemes).

Hozzáteszem, hogy azért érdeklődéssel néznék egy Core M procis Android tabletet is.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#4) AS


AS
félisten

K1 erősebb mint S805 kb azért...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5) tjb007 válasza AS (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, GPU-ban erősebb.

(#6) vicze válasza Mura (#3) üzenetére


vicze
félisten

"Core M ára és hőtermelése alatt produkál összevethető teljesítmény"

A Core M keresztbe kasul mossa fel az ARM mezőnyt éppen, a K1-et is jócskán, nem 1 kategória.

(#7) Dr.Anonymus válasza AS (#4) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a teszteken biztos:)
csak aztán ne az legyen mint a tegra4nél , hogy való életben megnyomom a home gombot és várok másodperceket, hogy betöltse...
lehet hogy persze az az Asus hibája, bár nem bloatolja agyon a tabletjét

(#8) BenHans


BenHans
addikt

Kíváncsian várom! :C Kicsit tartok a tegrától a support miatt de remélem megerőltetik magukat ezügyben nV-ék is, mert nem szeretnék egy OneX 2.0-át...

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#9) Integra válasza vicze (#6) üzenetére


Integra
titán

kíváncsi vagyok mikor fog egyeduralomra törni az intel a telefonoknál és a tableteknél, nincsen sok hátra ha ez így megy...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) Dr.Anonymus válasza Integra (#9) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

jelenleg van egyetlen intel procis telefon is a piacon?
mert nem nagyon hallom

[ Szerkesztve ]

(#11) BoC1ka válasza vicze (#6) üzenetére


BoC1ka
senior tag

28x dollárért el is várná az ember....

(#10) Dr.Anonymus

Az enyém. Motorola razr i. napokban, akár ma kapom meg rá a 4.4.2őt...

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#12) tjb007 válasza Integra (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Windowsos tableteknél már egyeduralomra tört, az Androidos piac meghódítása viszont még egy kicsit arrébb van, de a nyomulás azért már látszik.

(#10) Dr.Anonymus

Egynél azért jóval több van.

(#13) tomas51


tomas51
senior tag

Engem amikor meg vettem a xiaomi mi padot és gurított egy 52ezres eredményt az antutuba akkor meggyőzött a k1.
Semmi féle kompatibilitási problémát nem vettem észre.
Természetesen hozza is azt az eredményt amit a benchmarkba tudott.

[ Szerkesztve ]

(#14) AS válasza Dr.Anonymus (#10) üzenetére


AS
félisten

Asus telokban és táblákban van intec soc.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) vicze válasza BoC1ka (#11) üzenetére


vicze
félisten

Jön még az Atom is idén 14nm-en kb. 2W-os TDP-vel, persze gyengébb teljesítménnyel, de elég lesz a mezőnyhöz. Az meg ugye "ingyen" adják. :P

Amúgy az összes Asus ZenFone-ban az van és hát pármilliós eladást tudhatnak magukénak. Jövőre jó kis verseny lesz megint. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) maggi1886076


maggi1886076
addikt

itt vkit lecsesznek ma :U

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#17) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

aha, hát köszi mindenkinek
mondjuk még nem látom hogy a qualcommot hogyan tudja bárki is megszorongatni
de az intelnek biztos megvan erre is a módja

(#18) Integra válasza Dr.Anonymus (#17) üzenetére


Integra
titán

lassú víz partot mos
meg az irdatlan mennyiségű pénz is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) BoC1ka válasza vicze (#15) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Igen, csak a core M nél egyetértünk abban, hogy nem telefonokba használják :) nagy a TDP és baromi drága.

Tablet más kérdés de nagyon felveri az árát a soc ára.

Amúgy nekem semmi bajom az egy magos telómmal (hyperrel kettő :D)

Sőt meg se tudom mondani fejből mi van benne de 2480 megnéztem....

Nincs baj az intellel és eléggé átvette win8 tabletek terén az uralmat, kicsit megint olyan szagú lesz a dolog, mint a cpu piacon...részesedésügyileg.

YNWA

(#20) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hát nem is tudom... Az Nvidia rohadt nagy szarban lesz pá éven belül, dvga piac ha nem is rohamosan de zsugorodik, az Intel IGP-je már lassan AMD apu igp-ei szinten van, ergo egy nvidia 740-nek már nincs sok esélye, pedig a jelentős bevételi nem a gamer kártyákból vannak, hanem a kis szutykokból amit az olcsó gépekbe beraknak.

Át kell tehát nyergelni előbb utóbb ARM-re, ahol a Qualcomm a király, nem egyszerű dolog, a Tegrakról alapvetően az embernek a nyűg jut az eszébe (melegedés, rossz üzemidő, update hiány és drága).
Kijött a Tegra K1, ami talán még mindig a legerősebb ARM Soc, bár lehet prociban az s805 már veri de GPU-ban szerintem még első. Alapvetően félek a fogyasztásától, egyelőre csak kézikonzolokban lehetett látni, érdekes lesz, hogy mennyire fog sokat zabálni és mennyire melegszik, egy vékony tabelettnél nagyon gáz lenne ha melegedne.
Emellett még az árazás, a Nexusok legnagyobb egyik legnagyobb ütőkártyája az árazás, az Nvidiának állati alacsony nyereséggel (vagy minimális veszteséget is bevállalva talán) kell adnia a Soc-ot, hogy ne essen ki az ARM piacról végleg.
Rá kell feküdnie a supportra, hogy visszanyerjék a vásárlók bizalmát, valahogy csökkenteni kell az árakat is, csak felső kategóriából nem lehet megélni, és üzemidőre is oda kell figyelni, a Qualcomm abban elég erős.

Összességében érdekes, hogy a Google választása az Nvidiára esett, de ahogy az Lg esetében is láttuk, egy két Nexus rendelés helyre tud tenni egy egész brandet, lehet a Google is fél a Qualcomm teljes monopóliumától, ezrét próbál más Soc gyártót is életben tartani.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#21) vicze válasza BoC1ka (#19) üzenetére


vicze
félisten

Először tabletről volt szó. :) Windows tablet fronton kb. egyeduralkodó lesz, Suraface RT-t kb. innentől nincs értelme frissíteni, és hát azzal együtt hall ki az ARM-es Windows.
Az árakat amúgy ne vedd olyan komolyan mivel ugye az Intel tud ártámogatást adni, ha akar. :P
Azért én várok egy csatát az ARM-mel, nem lesz sétagalopp most a 2%-ról kell feljöjjenek, legfőképpen drága lesz.

Telóba még nem Core M, de ami késik... ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) helixP válasza BoC1ka (#11) üzenetére


helixP
nagyúr

2012 végi (?) telefonhoz support? A mai világban ez szép. Amúgy elégedett vagy vele? Anno gondolkodtam rajta :)

(#23) phanze


phanze
aktív tag

Lenovo terminators9 XD:))

(#24) BoC1ka válasza helixP (#22) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Jaa érdekes :) májusban vettem. szvsz ennél szebb telefon kevés van. 4.3 kijelzője van egy akkora házban mint az i5. Nagyon kis formás teló. Szerettem volna olyan telefont ami nem jön szembe velem. Annyi a bajom vele, hogy az 1gb ból kb 100mb a szabad RAM állandóan. Rem a kitkat segít rajta.

Most még csak betatesztelők kapják meg a kit katet, hivatalosan ősszel, de én jelentkeztem beta tesztelőnek :D

YNWA

(#25) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Várhatóan szeptember 23-án jön Android LMP-vel együtt. Addig van kedvezmény a Play Storeban az okosórákra.

[ Szerkesztve ]

(#26) Mura válasza GeryFlash (#20) üzenetére


Mura
csendes tag

Abban nem értek egyet, hogy az "embereknek" a Tegráról a gondok jutnak az eszébe.

Neked esetleg igen, meg nekem is (van otthon LG Optimus 2x, Asus TF101 és ThinkPad Tablet Tegra2-vel, Nexus 7 2012 Tegra 3-mal, és tényleg nem mindig habos sütemény) - de a vevők 99,98%-a abszolút nem nézi a szakmai fórumokat és nem hegeszt ROM-ot a gépeire.

Nekik az Nvidia ismerős, jó márkanév, aminek jelentős híre van videokártya-piacon, és a "zöldek" már a Riva óta pár dolgot letettek az asztalra (néha jobbat, néha rosszabbat...) A terméket a márka adja el - ezt láthatjuk most a Sony Xperia telefonoknál, amik néhány kivétellel ipari hulladékok.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#27) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

HTC's nexus 9 expected to use K1

hála az égnek ez még nem biztos, ha csak "expected to use" (várhatóan ezt fogja használni) remélem, hogy nem megint tegra lesz. A One X is akadt, melegedett, lassú volt, a Nexus 7 sem volt acélos teljesítményben, de legalább ott volt akkora akksi, hogy nem kellett állandóan a töltő után rohangálni.

(#28) Tomi_Ohl válasza Mura (#26) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

"ezt láthatjuk most a Sony Xperia telefonoknál, amik néhány kivétellel ipari hulladékok"
Nana, ez igen nagymértékű antiSonyzmusra vall, hogy még .más topikban is őket kritizálod...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#29) zotyesz66 válasza Integra (#9) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ha a gyártóknak kis eszük van, akkor remélem soha. A júzernek meg mindegy, mi van a kütyüjében, ameddig az normálisan működik. Persze nyomul az intel, minden atom chipet jó is veszteséggel árul.

(#30) fioninquo


fioninquo
tag

Ezek szerint idén nem adnak ki Nexus telefont? :/ Mert ha jól emlékszem, úgy volt, hogy lesz még egy utolsó.

>>>iPhone XS<<<

(#31) TechData


TechData
tag

....rendesen jobb kedvem lett ettől a hírtől...a piac legjobb készüléke lesz...a HTC bevételeinek is jót tesz majd....már alig várom.....ciffone6+ mehet a csááába, HTC Nexus 9 alázni fogja!!!

Elvileg pár hét múlva be jelentik a készüléket.:HTC Nexus 9 érkezése

[ Szerkesztve ]

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#32) w333


w333
félisten

Nagyon remélem hogy az Android 5.0 "Lion" -al jön ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#33) Bingisz válasza GeryFlash (#20) üzenetére


Bingisz
addikt

Azt elfelejtetted, hogy közben az közben lenyúlták az autós piac legnagyobb részét, ami viszont hatalmas mértékben fog növekedni a következő mértékben.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#34) Integra válasza Bingisz (#33) üzenetére


Integra
titán

nagyon gyerekcipő még a google automotive alliance és abban is biztos vagyok, hogy a hardver is bőven hasonlóan ki-ki harc lesz, mint az okostelefonoknál..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) kovadika válasza fioninquo (#30) üzenetére


kovadika
őstag

Lesz idén is telefon, már egy csomó kiszivárgott infó van. És nem az utolsó lesz, hónapokkal ezelőtt megcáfolták, hogy megszűnne a Nexus vonal.

[ Szerkesztve ]

(#36) w333 válasza kovadika (#35) üzenetére


w333
félisten

Már egy csomó kiszivárgott infó ? :Y

Hol vagy miről van kiszivárgás ? tavaly ilyenkor már láttuk a telefon is :U

Szerintem idén nem lesz telefon, nem sok esélyt látok rá :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#37) Heimdallr75 válasza zotyesz66 (#29) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Persze nyomul az intel, minden atom chipet jó is veszteséggel árul.

Erre eszembe jutott mi van velük, unatkoznak :) gyakorlatilag (egy két speciális réteget leszámítva) mindenben piacvezetők, és unatkoznak, gondolták kis kihívásként lenyomják ezt a piacot is, amolyan Intel formán, komótosan haladva.

الغريبة في هذا الكوكب

(#38) tomcsa44 válasza Dr.Anonymus (#10) üzenetére


tomcsa44
tag

ZTE Grand X IN
ZTE Grand X2 In

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#39) w333 válasza tomcsa44 (#38) üzenetére


w333
félisten

Fúúú elég volt belőle egy is ... tiszta bug volt az egész ! :D

Különben ott vannak az Asus Zenfonok is ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#40) Thocy a ZAGY válasza Dr.Anonymus (#10) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Asus gyárt telefont és tabletet is intel és android párossal - de ezt látom közben már írták - és most én is egy androidos, intel procis Dell Venue 7 base tabletről pötyögök, ami még olcsó is volt az egyik webes boltban futó akcióban, 20%-os kedvezménnyel. A játékok nem érdekelnek, amire használom (munkatárs :) ), arra meg elég pörgős.

Szóval az első fecskék már itt vannak (nyilván az intel mennyiségi kedvezményeinek is köszönhetően), a kérdés csupán az - legalábbis én így gondolom -, hogy androiddal mennyire lesz folytatás, hiszen az újabb, tabletekbe szánt intel procik már teljes értékű oprendszer futtatására is alkalmasak teljesítmény oldalról nézve. Telefon piac más kérdés, ott egyelőre, és a közeljövőben az android megkerülhetetlennek látszik.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#41) zotyesz66 válasza Heimdallr75 (#37) üzenetére


zotyesz66
őstag

Dehogy unatkoznak, az arm-tól tényleg tartanak. Lehet, hogy teljesítményben és fogyasztásban tudnak versenyezni velük, de árban nem. Ezen kívül arm procit bárki csinálhat, és ez nem nagyon tetszik nekik.

(#42) #06658560 válasza GeryFlash (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

HPC, pro piac.,stb.

(#43) kovadika válasza w333 (#36) üzenetére


kovadika
őstag

:Y :Y :Y De lesz! :Y :Y :Y
Motorola gyartja, lesz 64GB-os, Qhd, Snap805, 3GB ram, 5.2 col. Nem fogok linkeket keresgelni neked, olvass nemzetközi portalokat. Kizartnak tartom, hogy tologatnak a megjelenest.
Megkapja a mai csucs hardvert, ahogy szokta es csa.

(#44) GeryFlash válasza #06658560 (#42) üzenetére


GeryFlash
veterán

HPC-k szerintem a netbookokhoz hasonló zsákutca lesz, amúgy meg ott az intel amd páros amiket nem nagyon fog legyőzni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#45) fioninquo válasza kovadika (#35) üzenetére


fioninquo
tag

Ezt nem tudtam, köszönöm szépen az infót :)

>>>iPhone XS<<<

(#46) azopi74 válasza GeryFlash (#44) üzenetére


azopi74
addikt

Miért lenne zsákutca a HPC? :F És hogy jön ide a netbook?

Egyébként jelenleg 70,3% nVidia, 26,56% Intel, 3,13% AMD a részesedési arány az accelerator piacon, ha csak a Top500-at nézzük (hasonló lehet a helyzet a teljes piacon)
Intel jön fel szépen a Xeon Phi-vel, az tény, két éve ugyanez így nézett ki: nVidia 91,38%, IBM (PowerXCell) 3,45%, AMD 3,45%, Intel 1,72%.

De AMD szinte sehol nincs, ahogy nem is volt soha, nem is tudom, miről beszélsz.

(#47) #06658560 válasza GeryFlash (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elég durva alternatív valóságban élsz. ..

(#48) GeryFlash válasza azopi74 (#46) üzenetére


GeryFlash
veterán

Bocs fáradt vagyok, kevertem a HTPC-vel :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49) aizen92 válasza kovadika (#43) üzenetére


aizen92
addikt

Aha, mint ahogy a nexus NYOLC! is stimmelt a kiszivárgott infók meg táblázatok alapján. Aztán rohadtul nem az lett.... eredetileg nem is HTCről és nem 9"-ról volt szó.

Úgyhogy amíg a google be nem jelenti, addig nem kéne ilyen elhamarkodott kijelentéseket tenni, hogy már tudunk mindent....

Könnyen lehet, hogy a jövő évre csúszik, vagy nagyon év végére.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50) w333 válasza kovadika (#43) üzenetére


w333
félisten

Igen tudom ezeket mind láttam már én is viszont az fura hogy se új Android robot a Google kertjében, és még egy db. valamilyen képest sem láttunk róla :N

(#49) aizen92

Szerintem jövő év eleje lesz az, ha közel lenne már láttunk volna képet is !

Tavaly Augusztusban már mindenki tudta hogyan is fog kinézni a Nexus 5, most meg ott tartunk hogy Szep. közepe van de még sehol semmi nincs :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.