Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

Aztán meg majd megint jönnek a pénzért aktiválható funkciók a procikban?

(#2) leviske


leviske
veterán

EMIB alapon megtehetik, hogy bepakolnak mellé egy 14nm-en vagy akár 7nm-en gyártott GPU-t. Ez esetben inkább az a kérdés, hogy az IGP-s verziónak mi értelme.

(#3) Segal


Segal
veterán

Csak ne nagyon legyen baj már végre a 10 nanoval mert már nagyon várom az Ice Lake-t. Tökön szúrom magam ha a Coffee után is 14 nanos proci jön....

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) berVi válasza #65675776 (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Perf DLC, problem?

(#5) Tidus válasza Segal (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Ez egyelőre feltételezés.

(#6) Hg3X


Hg3X
tag

Micsoda malőr...

Jeff who??

(#7) uvlight válasza Segal (#3) üzenetére


uvlight
csendes tag

Akkor igyál rá whiskey-t, mert az még simán befigyelhet :))
https://en.wikichip.org/wiki/intel/microarchitectures/whiskey_lake

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

kb.: jövő ilyenkorra már körvonalazódnia kellene, annak, hogy mire számíthatunk a 10nm-es fabrikkal.

(#9) Divinity


Divinity
őstag

Lesznek itt még problémák úgy érzem

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Igen. Most ért el oda sz Intel is, hogy nem tud olyan ütemben csíkszélességet csökkenteni, lassan tényleg ennek a technológiának a fizikai korlát végére érünk. Kíváncsi leszek mi következik, mert valami tuti lesz. OK, akár 5-10 évet is kihúzhatnak addig, jön a 10nm+ meg a 7nm++ meg a többi marketing duma, de ez nem mehet a végtelenségig.

Visszatekintve a múltba, az első asztali gépem egy 386-os DX2-es 40MHz-es CPU-val szerelt masina volt, nem is tudom, de szerintem még mm-es gyártási technológiával :) és azóta hova fejlődött....félelmetes....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) DarkByte válasza tibaimp (#10) üzenetére


DarkByte
addikt

Talán 600 és 1000 mikrométer között volt a 486, ha jól értem a Wiki-t :) [link]

(#12) tibaimp válasza DarkByte (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad van, közben én is utánanéztem, a DX2-est 1,5-1µm között gyártották, vagyis 1500 - 1000 nm.
Azért nem semmi fejlődés, mondjuk közben eltelt 25-30 év

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) DarkByte válasza tibaimp (#12) üzenetére


DarkByte
addikt

Főleg ha még ez mellé oda rakunk mondjuk egy MOS6502-t (C64 procija, többek között), amit még kézzel papíron terveztek, és úgy zsugorították le a rajzot a litográfiához :D Oké, az viszont már 43 éve volt, de akkor is döbbenetes a fejlődés ezen a téren :)

[ Szerkesztve ]

(#14) GeryFlash válasza tibaimp (#10) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja, érdekes a Samsungnak, Glofonak és TSMC-nek nincsenek ilyen problémái. Lemaradtak mint a borravaló ez az igazság, lassan hajukra kenhetik a saját gyártósoros előnyüket az AMD-vel szemben amikor majd ott előbb lesz 7nm.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) leviske válasza GeryFlash (#14) üzenetére


leviske
veterán

Az azért gondolom megvan, hogy a GloFo- és TSMC-féle 7nm kb azonos karakterisztikával (értsd. kb azonos tranzisztor méret és ebből fakadóan azonos tranzisztorsűrűség lapkán belül) rendelkezik, mint az Intel-féle 10nm. A nagy különbség az, hogy ők már nem sajnálták a chipenkénti plusz felárat az UV litográfa alkalmazására, ellenben az Intel mindig tol a bevezetésén egyet. Annak ellenére, hogy az átlagosan chipenkénti 60%-os profitból volna hova engedni a jobb kihozatali arány érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#16) tibaimp válasza GeryFlash (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azért ez megvan? Csak, hogy tisztázzuk....

Köszi leviske :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) GeryFlash válasza leviske (#15) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ezt nem tudtam, köszi! A 60% profit becsült vagy valós adat?

tibaimp: Hmm ez tényleg érdekes. Mindenestre a tendencia attól még megvan, régen jóval elprébb járt az Intel mint a másik három, most meg maximum egyenlő a verseny.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) tibaimp válasza GeryFlash (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, ami nem is baj, legalább tényleges verseny alakul ki.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) leviske válasza GeryFlash (#17) üzenetére


leviske
veterán

Amennyire én tudom, hivatalos. Nyilván ezt nem úgy kell érteni, hogy egy $59-os Pentiumon is és egy $2000-os Core i9-en is 60% hasznuk van, viszont mivel az összes eladott termékből van átlagolva és a Pentiumok azért jelentős eladási számokkal rendelkeznek, valószínűleg azokon se 10% körüli a profit.

Ettől függetlenül tény, hogy az Intel lemaradóban van és valószínűleg ez az Intel 7nm és GloFo/TSMC 5nm bevezetésénél meg is fog történni. Mivel ezt az Intel már most későbbre datálja, mint a konkurensek és termékfejlesztőként valószínűleg másképp is áll hozzá ehhez, mint a két gyártó. A Broadwell-nél is meglátszott a profiton az erőltetett váltás, amit kétlem, hogy megismételnének.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.