Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

"mikorra várható a szolgáltatás helyreállítása"

Erre én is szeretnék választ kapni. Érkezett egy emlékeztető, hogy öt napon belül tötsem le X dokumentumot (elfeledkeztem róla korábban), de ma kora reggel, mikor próbáltam ennek eleget tenni, már nem engedett be az oldal.

Mailben jeleztem, ilyen címmel válaszolt az automata:
Automatikus válasz: ***SPAM*** Re: Át nem vett dokumentum értesítő

[ Szerkesztve ]

(#2) alevan


alevan
őstag

Az Oraclenél dolgoznak még szakemberek?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#3) hemaka válasza alevan (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ugy tunik? :DDD

(#4) sztanozs válasza alevan (#2) üzenetére


sztanozs
veterán

Az Oracle már jól leépült, de a Java még hátravan :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Na pont jókor csináltuk meg asszonnyal tegnap a 2017.-évi adóbevallást. :DD ....lehet hogy mi tettük tönkre ;]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#6) balaaazs válasza LeslieG Jr. (#5) üzenetére


balaaazs
senior tag

ilyen sok számjegyet kellett beírni, hogy nem tudja már kezelni a rendszer? :D

¯\_(ツ)_/¯

(#7) szegedilaci


szegedilaci
tag

Ha egy választást nem tudnak összehozni az állami "szagemberek" majd pont egy ügyfélkapu fog normálisan működni.

(#8) balintdavid


balintdavid
tag

Zseniális döntés volt amúgy eköré a fospermet köré felépíteni a közműegyeztetéseket (E-közmű), majd bírsággal fenyegetni mindenkit, aki megpróbálja megkerülni, amikor nem működik.

kazuár

(#9) faradit


faradit
újonc

Sajnos az Okosok tényleg ez köré fonták az egész ország működését. Így egy ügyesebb hekker egy egész országot meg tud bénítani. Lehet ez történt most is? Persze nem kell hekker, ha nincs net nélküle a cégek 60%-a már dolgozni sem tud, majdhogy minden progi net alapon fut. Ez nagyon elbaltázott lépésnek tűnik.
Nem beszélve a kötelező (xxx) napi jelentésekről, ami szintén csak ügyfélkapu alatt működik, működne.
Ennyit a túlokosokból.

(#10) Gdi


Gdi
senior tag

Egy mysql is jobban bírná...
*troll*

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#11) 0xmilan


0xmilan
addikt

(#12) joghurt


joghurt
addikt

Ez a dolog nem annyira meglepő, mert a NISZ egyéb projektjeinél (pl. Nemzeti Útdíj) is hasonlóan mennek a dolgok.
Egészen konkrétan állandóan verik a nyálukat, hogy hánycsilliárdos, mennyireűber redundáns vasak vannak, de a napi gyakorlat része, hogy az éles rendszerre tesznek fel valamit, vagy fejlesztenek (!) a teszt rendszer helyett.

Lehet akármilyen eltolt Oracle foltozás, először a belső tesztrendszeren illett volna kibuknia.

A tej élet, erő, egészség.

(#13) Gregorius válasza alevan (#2) üzenetére


Gregorius
őstag

Az Oraclenél dolgoznak még szakemberek?
Épp a NISZ-ről akartam ezt kérd... hoppá!

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A cia visszavág Putyinnak, a téglákkal kezdik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Működik.

(#16) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Megjavult. 😊

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#17) hcl válasza Gregorius (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt hittem, már mind lelépett, a maradék kóklerek meg szétküldték az adatbázist :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Tidus válasza Intruder2k5 (#15) üzenetére


Tidus
addikt

Pedig azt hittem összeomlik, és törlődik az egész. :U

(#19) btprg válasza faradit (#9) üzenetére


btprg
senior tag

Pont erről szokott beszélni gabor7th... :K Aztán mindenki lehurrogja. Lehet hogy kissé túltolja a témát, de sok igazság van abban amiket szokott írni, hogy milyen sebezhetőségeknek tesszük ki így önként (vagy kevésbé önként) magunkat.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#21) hcl válasza btprg (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, normálisan metervezett cucc esetén nem csak eltapsolják a milliárdokat, hanem (pláne ilyen kritikus kormányzati cuccnál) pl. 2 éles rendszer van, stb. Ahol én dolgozom, ott akadnak mainframe-ek, meg Ukix szerverek bankoknak. Azokkal nem történik ilyen, hogy elérhetetlen 1 napig. (Lenne is kötbér.) Vajon miért?

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) joghurt válasza hcl (#21) üzenetére


joghurt
addikt

Pl. mert aki rendesen ért hozzá, az inkább a bankhoz megy el a magasabb fizetésért?

A tej élet, erő, egészség.

(#23) hcl válasza joghurt (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Költői kérdés volt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) janeszgol válasza btprg (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Oké, de ezen rendszerek nélkül meg megállna az élet. Minden elintézni való órákig tartanak, mint a kilencvenes években.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) arelim válasza janeszgol (#24) üzenetére


arelim
tag

szerintem így is órákba telik az ügyintézés...

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#26) Tommmysun válasza janeszgol (#24) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Mint ahogy sokszor most is, amikor abban merül ki az online ügyintézés, hogy otthon kitöltöm a nyomtatványt az ügyintéző helyett, utána szépen be kell battyognom az okmányirodába és két óra sorban állás után személyesen alá kell írnom a papírokat!
De kb egy éve az ügyfélkapus jelszavam megváltoztatásához is kénytelen voltam személyesen bemenni, mivel az előző lejárt, de az újat meg valamiért sosem akarta letárolni a rendszer, így mindig ideiglenes jelszót kellett kérnem a belépéskor.

Az ilyen leállásokat egyébként nagyon imádjuk a cégnél is ... amikor pl be kéne jelentenünk 10 új dolgozót, mert másnap munkába állnának, de elérhetetlen a rendszer, az rendkívül felemelő!

(#27) Dilikutya válasza arelim (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy kormányablakkal dolgozok egy épületben, nagyon nem így van. Igaz, van a városban most már három, de elég gördülékeny most már. Utóbbi években amikor voltam, már minden rendben ment amúgy. Ha biztosra akarsz menni, kérsz időpontot, soha nem kellett 5 percnél többet várnom pluszban. Nagyon sokat javult az ügyintézés menete, most nyomják a KAB-okat nagyon. Más kérdés, hogy az épület másik végén a munkaügyiben az ügyintézők infarktust kapnak és belefulladnak a büdösbe, ügyiratokba, munkába.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) bpx válasza alevan (#2) üzenetére


bpx
őstag

Nincsenek, külsősökkel dolgoztatnak, akik egyébként is ezzel foglalkoznak, de ilyenkor felveszik az Oracle-s sapkát.

(#29) Rive


Rive
veterán

OK, az ügyfélkapu csak afféle 'magyarosch' allegóriája a informatikai függésnek - de mi van, ha egy ilyen leállás abban 'az országban, ahol hamarosan eltűnhet a készpénz' történik, és egy rakat delikvens tipródik a fizetős budi előtt KP híján?

... csak félig vicc.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30) haxiboy válasza alevan (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Jó borsos fizetésért igen, külsősként. Manapság egy adatbázis szakértő - itthon - 1.5-2m forintot lazán keres havonta.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31) joghurt válasza Dilikutya (#27) üzenetére


joghurt
addikt

Mifelénk reménytelen időpontot kapni, mert a kerületi kormányablak kapacitása erősen alulméretezett a kerület lakosságához képest.
Autós ügyekkel meg lehet próbálni a szomszéd kerületet, személyiért viszont a Blahára kellett bemenni, mert a két másik szomszéd kerület is fullos.
Az "egyablakos" ügyintézés annyit jelent, hogy egy légtérben küldözgetnek egyik pulttól a másikig, illetve bizonyos igazolványokért a Teve utcába (ami szintén nem a kerületben van).

A tej élet, erő, egészség.

(#32) Intruder2k5 válasza #72042496 (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogyan történik a határidő számítása üzemzavar esetén?

Az ügyintézési határidőbe nem számít bele az a nap, amelyen bármilyen okból négy órát meghaladó időtartamon keresztül üzemzavar áll fenn.

(#33) hcl válasza Rive (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ilyen helyeken nem annyira van elsíbolva az infrastruktúra. De pl. egy budi esetén valszeg azt mondja a wc-s bácsi, hogy amíg nem lehet fizeni, addig free.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) Rive válasza hcl (#33) üzenetére


Rive
veterán

https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/a-vilag-elso-keszpenzmentes-orszaganak-mar-most-hianyzik-a-keszpenz.284188.html

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.