Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

+ és - pontokban gazdag új évet mindenkinek :)

Kérdések jöhetnek, a többi infó hamarosan. A szabályok se kőbe vésettek még.

A Slime draws near! Command?

(#2) oriic válasza ldave (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hello az új topiknak. Pénteken fizetés, indul a vásárlás. :D

Live-Die-Respawn

(#3) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Újoncként akkor el is indítom a játékot. :))
Kérdés: ha karácsonyra kaptam egy játékot, akkor az számít vagy sem? :DDD Nekem ingyen volt, viszont egyébként nem ingyenes. :D

-1 Dishonored 2
-1 Dishonored: Death Of The Outsider
-1 Wolfenstein: The New Order
-1 Wolfenstein: The Old Blood

egyenleg: -4

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok, Boldog Új Évet! :)

svensson kérdése nálam is felmerült, ajándékba kapott, esetleg nyert (nyereményjátékok, steamgifts, stb.) játékokért számoljunk mínuszt, és/vagy mehet plusz, ha befejeztük?
A másik, hogy tavaly megkezdett játék befejezéséért jóváírhatunk plusz pontot? Nálam ilyen pl. a Life is Strange Before the Storm, a 3+1 epizódból még csak 2-nél tartok.
svensson, amúgy te már most ennyit vásároltál, vagy ez az ajándék? :) Mert elvileg mindenki nulláról indul.

[ Szerkesztve ]

(#5) ldave válasza Bjørgersson (#3) üzenetére


ldave
félisten

Üdv :) Január 1-től számolunk, szóval - pontot nem kell számolnod értük erre az évre, de ha befejezted bármelyiket is, jöhetnek a + pontok ;)

A Slime draws near! Command?

(#6) ldave válasza SH4D0W2011 (#4) üzenetére


ldave
félisten

Ajándék jó kérdés :) + mindenképp jár a befejezésért, a - részét beszéljük meg. Gondolom olyan játékot kaptál ajándékba, amit kértél, ilyen esetben szerintem jár a - pont. Ha olyan az ajándék, ami meglepetés volt, akkor nehéz kérdés, mert lehet hogy nem is tetszik, vagy nemtom.

A másik kérdés nekem is aktuális, én úgy csináltam hogy tavaly ment a - pont, amikor majd a napokban bejezem, akkor jön érte a +.

A Slime draws near! Command?

(#7) Bjørgersson válasza SH4D0W2011 (#4) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Két ünnep közt vettem őket, viszont reméltem, hogy ez a pár nap ide vagy oda belefér, ha úgysem kőbevésettek a szabályok. :)

ldave na de az úgy meg csalás. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8) SH4D0W2011 válasza ldave (#6) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Nem kaptam most játékot, csak felmerült bennem. Ezt így le kellett írnom, nehogy később úgy tűnjön, elfelejtettem vagy sumákolok. :DDD
Szerintem ajándék vagy nyeremény játékért ne írjunk mínuszt, még ha olyat is kapunk, amit kértünk, az úgyis csak különleges alkalmakkor van, szülinap, Karácsony, stb. Illetve amit említettél, hogy lehet nem is tetszik, vagy annyira nem jó játék, hogy nem akarjuk befejezni, akkor nem vagyunk miatta mínuszban. Befejezésért mehetne a plusz. De ez csak az én véleményem, ha másképp gondoljátok, jöhet vélemény nyugodtan.
A másik dolog, a tavaly vásárolt és megkezdett játékok dolgot már akkor ketten is úgy csináljátok, hogy jár érte a mínusz, és majd a plusz befejezéskor, akkor ez legyen így.
Oké minden így? Csak hogy egyformán csináljuk, és akkor délután írok egy összesítést én is az évkezdésről. :)

(#9) Dr.F.E.R.I. válasza SH4D0W2011 (#8) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Kicsit felütöttem a tankönyv idevágó részét, és szerintem erre az esetre ráhúzható az 'ingyenes játékok nem számítanak' kitétel. Ez az egész akörül forog, hogy mínusznak csak az számít, amiért effektíve pénzt adsz ki, ennek a kijátszásával vagy eladásával kapsz plusz pontot érte (így leszel a végén nullában). Ha kapsz valamit ingyen és urambocsá' rögtön el is adod, akkor nehogy már potyára bezsebelj érte egy pluszt, például.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#10) RangerFox


RangerFox
veterán

Juhéj, új év, új versenyzők, új játékok. Gyűjtsétek a mínuszokat, nyerni jöttem ;]

(#11) SH4D0W2011 válasza Dr.F.E.R.I. (#9) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Nekem így is okés.

Akkor nézzük, hogyan is nyitom az évet...

A hónap során vásárolt játékok: -1 pont
- Még semmi. :D Viszont decemberben, annak is majdnem a legvégén vettem egy Titanfall 2-t (PS4), én ezt már ide számolnám.

A tavalyi évben elkezdett, folyamatban lévő játékok: -5 pont
- Life is Strange: Before the Storm (PC)
- Final Fantasy XV (PS4)
- Horizon Zero Dawn
- Call of Duty. WWII
- Gran Turismo Sport

A hónap során végig vitt játékok:
-

Ezek szerint januárt -6 ponttal indítom.

(#12) Dr.F.E.R.I. válasza RangerFox (#10) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Esélyed nincs :P

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13) ldave válasza SH4D0W2011 (#11) üzenetére


ldave
félisten

Tényleg nem kell a tavalyi évről idénre áthozni pontot, ma mindenki tiszta lappal indul :)

Amivel pedig épp játszol, azért főképp nem kell pontot levonnod, ha befejezted valamelyiket, akkor azért majd jár a + pont.

A Slime draws near! Command?

(#14) SH4D0W2011 válasza ldave (#13) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hát, jó, akkor azt mondod, 0 pontom van? :)

(#15) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#13) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Mondjuk én szeretném áthozni őket

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#16) Bjørgersson válasza ldave (#13) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Legalább a decemberben vagy a december második felében vásárolt játékok átjöhetnének a 2018-asra. Pl. aki most két ünnep közt bevásárolt a Steam leárazáson, vagy akárhol máshol, szilveszterig daráljon le mindent? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17) koncsik válasza Bjørgersson (#16) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szerintem az az elv, hogy teljesen nulláról indulunk év elején, nagy lenne a kavarodás különben.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18) ldave válasza koncsik (#17) üzenetére


ldave
félisten

Pontosan, lesz idén is majd tavaszi, nyári, karácsonyi vásár, ahol mindenki begyűjtheti a - pontjait, amiket most annyira szeretne :)

A Slime draws near! Command?

(#19) boost


boost
addikt

szerintem a meglepetés ajándékba kapott játékért nem jár a minusz, mert te magad nem akartad megvenni. Ha te kérted ajándékba, akkor viszont jár a minusz, mert te akartad növelni a gyüjteményed, a backlogod, amiről lényegébe ez a topik szól. Nem az a lényeg, hogy fizettél-e érte.

Ugyanez a véleményem a digitálisan felezősökkel. Ha te miattad vettétek meg, vagy te is meg vetted volna, akkor jár a minusz, ha csak a havert érdekli, de mindent feleztek, akkor nyílván nem jár érte a minusz, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20) ldave válasza boost (#19) üzenetére


ldave
félisten

Ezt írtam én is.Az van, hogy én se ajándékba nem kapok játékot ( :( ) és felezni sem szoktam a digitális tartalmakat, szóval nem igazán látom át a helyzetet.

A Slime draws near! Command?

(#21) ldave


ldave
félisten

No, ötlet a vezetésre: szokásos Google táblázat, ahol lesz egy oldal, ahol a játékok lesznek.

Ide mindenki beírja az adott játékot, normális címén lehetőleg, tehát Call of Duty: WWII és nem CODW2 vagy más hasonló.

Aztán lesz mindenkinek egy egyéni oldala.

Itt a legördülő lista csak azokat mutatja, amik az előző oldalon szerepelnek, majd mellé lehet választani -1,0,1 pont közül.

A Slime draws near! Command?

(#22) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#21) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én azt sem értem, minek egyáltalán ez a táblázat. Tavaly is végig írtam a havi bejegyzések végén, hol tartok éppen pontszámban.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#23) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#22) üzenetére


ldave
félisten

Te igen, meg még páran, de a többség nem :) De felőlem mindenki úgy vezeti akkor, ahogy szeretné, nekem ez a táblázat segítség.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#24) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Vettem:

Monster Hunter World

Live-Die-Respawn

(#25) oriic válasza oriic (#24) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Táblázathoz csak én nem találok linket?

Live-Die-Respawn

(#26) ldave válasza oriic (#25) üzenetére


ldave
félisten

Nincs még.

A Slime draws near! Command?

(#27) ldave


ldave
félisten

Itt a táblázat (work in progress), aki kéri, annak majd vezetem én egyelőre.

A Slime draws near! Command?

(#28) koncsik válasza ldave (#27) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én kérem szépen (amúgy is view only :DDD )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#29) oriic válasza ldave (#27) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pls, thx. :R

Live-Die-Respawn

(#30) ldave


ldave
félisten

Befejeztem a Rime-ot és LiS: Before the Storm-ot. Rime nagyon bejött, platina is meglett a második végigjátszásra. A LiS pedig még tavalyról maradt, a harmadik epizódra csak idén lett időm.

Megvettem most PSN akcióban a Battle Chasers: Nightwar-t, jó kis indie JRPG-nek tűnik.

Jelenleg a ME: Andromeda pörög a Destiny 2 mellett, utóbbit heti 1-2 nap még előveszem, de most az ME van fókuszban.

A Slime draws near! Command?

(#31) RangerFox válasza ldave (#30) üzenetére


RangerFox
veterán

Az első része, vagy ez a mellékszál tetszett jobban a LiS-nek?

(#32) ldave válasza RangerFox (#31) üzenetére


ldave
félisten

Mindkettő tetszett, Chloe karaktere már az eredeti játékban is teljesen megfogott és az előzményben nagyon jól nyúlt hozzá az fejlesztő, nem éreztem egy pillanatra se, hogy ez a fiatalabb Chloe egy másik személy lenne. Feladványból, kalandjáték elemből viszont jóval kevesebb volt Before the Storm-ban, emiatt egyszerűbbnek éreztem. Max-szal remek volt az a nyomozós rész, amikor a telefont kellett feltörni, vagy a rendszámot kitalálni és hasonlók, itt ilyesmi sajna nem volt.

A Slime draws near! Command?

(#33) RangerFox válasza ldave (#32) üzenetére


RangerFox
veterán

Én azért szerettem meg az első részt, és tartottam nagyon sokáig a legjobb kalandjátéknak, mert az időmanipuláció teljesen megváltoztatta a döntéshozási lehetőségeket, és ilyet semmilyen más játékban nem alkalmaztak. Sokáig azért nem vettem meg az új részt, mert ebben ugye nincs idő visszapörgetés. De ezek szerint jó játék lett, így meg is veszem, köszi szépen az ajánlást! :B

(#34) ldave válasza RangerFox (#33) üzenetére


ldave
félisten

Más ilyen szempontból, mert nincs visszaút, ha valami nem sikerül. Itt az a mechanika van pár fontosabb párbeszédnél, hogy backtalk, ilyenkor Chloe megpróbál úgy visszavágni a partnerének, hogy ő nyerje meg a szóváltást. Meg ugye fontos, hogy Choe nem az a jókislány, mint Max, szóval ennek megfelelően kell kezelni a helyzeteket :)

A Slime draws near! Command?

(#35) boost


boost
addikt

South Park 2-t megvettem idén. Játszani talán három órát játszottam ebben az évben.

(#36) koncsik válasza boost (#35) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:O Évzárás? fórumon se nagyon olvastunk...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#37) boost válasza koncsik (#36) üzenetére


boost
addikt

Olyasmi, igen. Arról pl most a hétvégén értesültem, hogy kijött a második Zelda DLC. :D Letöltöttem, de nem tiszta még, hogy mit kell csinálni, majd egyik este megnézem.

South Park 2 se áll kézre. Az 1 esetében sokkal evidensebb volt, hogy mikor miért merre kell menni, pedig itt jobban tetszik a harcrendszer.

[ Szerkesztve ]

(#38) ldave válasza boost (#37) üzenetére


ldave
félisten

Telegram-ról is eltűntél.

A Slime draws near! Command?

(#39) boost válasza ldave (#38) üzenetére


boost
addikt

Arra sem volt időm. Három ilyesmi csatornát követek: Konnekted podcast telegram csatornája, agyvihar podcast telegram csatornája, és gamepodon ez a topik. Már a Switch topikot is töröltem az utoljára hozzászólta listájából, hogy ne lássam, ha valaki ír oda, ne ingereljen. PS4 és XBO már régebben így járt. A konnektor podcastet még hallgatom, csak nem reagálok, nem veszek részt a napi beszélgetésekben.

Nálam szokott ilyen lenni évente kb kétszer, hogy kontextust váltok, és más lesz a prioritás. Most megint inkább a szakmai dolgok. Általában valami nagyobb géming rendezvény idején vagy komolyabb játékmegjelenés idején szoktam "visszatérni". Feltehetőleg idén ez az RDR2 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#40) ldave válasza boost (#39) üzenetére


ldave
félisten

Értem, nem számonkérni akartam, csak fura volt, hogy egyik nap még beszéltünk, másnap meg Deleted Account lettél.

A Slime draws near! Command?

(#41) boost válasza ldave (#40) üzenetére


boost
addikt

Nem érzem számonkérésnek, jól esik, hogy érdeklődsz. :R

(#42) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Vettem:

SOMA

Live-Die-Respawn

(#43) ldave


ldave
félisten

PS4 sale utolsó napján még gyűjtöttem pár - pontot, hogy legyen mit feltornázni :) Hob, Night in the Woods és Last day of June megvéve. -3

A Slime draws near! Command?

(#44) RangerFox


RangerFox
veterán

Én frankón megszegtem a fogadalmam, miszerint nem veszek játékot, amíg van mivel játszanom. Megvettem a Shadow of Mordort, de cserébe kijátszottam a Fifa18 Journey rèszét. Így 0 pont asszem. De most látom, hogy a wishlistem fele le van értékelve store-on, biztos hogy jön még ehhez valami. :O

[ Szerkesztve ]

(#45) RangerFox válasza RangerFox (#44) üzenetére


RangerFox
veterán

Ahogy sejtettem, megvettem a GoW3 Remastered játékot, így -1 pont

(#46) ldave


ldave
félisten

Közeledik a hónap vége, jöjjenek a beszámolók :)

A Slime draws near! Command?

(#47) oriic válasza ldave (#46) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ev eleje van, nem vettem semmit. :(

Live-Die-Respawn

(#48) SH4D0W2011 válasza oriic (#47) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Jó neked, nekem megszaladt kicsit itt-ott a virtuális kosár. :D Még várok egy postát, de ha nem jön meg holnap, akkor összesítek, aztán legfeljebb bevallom jövő hónapban, ha megkapom.

(#49) oriic válasza SH4D0W2011 (#48) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nálam a jövő hónap is ilyen sajnos. Lesz egy Sword Art Online és ennyi. :(

Live-Die-Respawn

(#50) ldave


ldave
félisten

Az eddigieket bevittem, jelen állás:

név pontszám
ldave -2
oriic -2
koncsik 0
boost -1
szabo111 -1

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.