Hirdetés

2019. június 17., hétfő

Gyorskeresés

(#1) ldave

ldave
(PH! nagyúr)

Még azzal van problémám, hogy minden egyes indulásnál a fényerő maximum van, hiába állítom be a settingben egy alacsonyabb értékre.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#2) skandigraun válasza ldave (#1) üzenetére

skandigraun
(újonc)

Szedd le az xbacklight csomagot - konzolból tudod állítani a fényerőt.Próbáld ki melyik értékkel jó neked ("xbacklight -set XX"), és állítsad be az automatikusan induló programok közé a kívánt értékkel.

(#3) ldave válasza skandigraun (#2) üzenetére

ldave
(PH! nagyúr)

Köszi, este kirpóbálom.

(#4) Syl

Syl
(PH! nagyúr)

A kereső megnyitását megpróbáltam rárakni a vindóz gombra, de nem sikerült, így lett win+q. Nagyon kényelmes. Kár hogy nem lehet beállítani hol keressen. Legalábbis nem jöttem rá hogy lehetne ezt piszkálni.

Nekem kicsit hiányzik az ubuntu compizban beállítható, billentyűzetre adott pozícióba/méretre ugró ablakok. Pl. win+num 3 a jobb alsó sarokba dobja az ablakot, méghozzá a képernyő negyedének méretére.

Meg aztán az elementary nem nagyon akarja megjegyezni az ablakok pozícióját. A firefoxot pl. állandóan a bal felső sarokhoz illeszti. A mérete az oké, csak a pozíciója nem.

Words cannot express how much i don't care

(#5) ldave válasza Syl (#4) üzenetére

ldave
(PH! nagyúr)

Ennyire még nem mélyedtem bele.

Amúgy én a wifi-vel szenvedek, a 3.2-es kernellel rengeteget szakad, a 3.11-es jobbnak tűnik, de már így volt, hogy újra kellett indítanom a gépet, hogy csatlakozzon...

[ Szerkesztve ]

(#6) Syl válasza ldave (#5) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)

Négy hónapja használom egyedüli OS-ként az elementary-t. Wifim nincs, vga-ban meg csak ami az i3 CPU-ban található (HD2500), így hardvergondom nincs.
Ha jól emlékszem valami 3.8-as kernellel fut, de különösebben nem érdekel :D Sleep-wake hibátlan, nem veszik el se hang, se net. Tökéletes.
Ha a telefonommal is sikerülne megismertetni, az király lenne.

(#7) ldave válasza Syl (#6) üzenetére

ldave
(PH! nagyúr)

A dupla GPU-t szerencsére ez a bumblebee-s megoldás simán kezeli, mondjuk net terén azt még kábeles megoldást nem próbáltam, de lehet megnézem, hogy úgy is szakad-e, vagy csak wifi esetén jön elő ez a jelenség.

(#8) ldave

ldave
(PH! nagyúr)

Hát ez a 3.11-es kernel se oldotta meg a wifi gondomat, mondjuk ritkábban szakad, viszont nagyon be tud lassulni :(

Felteszek egy friss Ubuntu-t, megnézem ott mi a helyzet.

(#9) ldave válasza ldave (#8) üzenetére

ldave
(PH! nagyúr)

13.10-es Ubuntu alatt teljesen stabil a wifi, szóval egyelőre marad ez. Ha minden igaz, akkor az eOS is frissül majd idén az új LTS-re, majd akkor visszatérek rá.

(#10) petipetya

petipetya
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Nem bírtam ki, így felraktam az Elementary OS-t és nagyon bejön.

Az Ununtu sajnos logikátlan katyvasz lett, a Mint nagyon kényelmes és praktikus, ám az Elemntary olyan egyszerű és letisztult mint a stock Android a Nexusomon. Persze telepítettem ami kellett (java, torrent, korlátozott extrák stb.), és így is gyorsabb a Mint-nél. :C

(#11) Syl válasza petipetya (#10) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)

Én is így voltam. Októberben (egy év ubuntu után) felpróbáltam az elementary-t és azóta ezt használom. :C

(#12) petipetya válasza Syl (#11) üzenetére

petipetya
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Sikerült már vele felismertetned s telefont?

(#13) Syl válasza petipetya (#12) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)

Felismeri, de minden mappát üresnek mutat. :W

(#14) petipetya válasza Syl (#13) üzenetére

petipetya
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Megosztod velem, hogy milyen módszerrel sikerült?

(#15) Syl válasza petipetya (#14) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)

A gyári kábellel :DDD

Viccet félretéve, nekem nagyon rom-függőnek tűnik a dolog. Gyári 4.1.2-vel ez látszik:

Sajnos itt minden mappa üres. Se fájlok, se almappák. :W

Gyári 4.3-mal nem is látja a telefont a gép.

(#16) petipetya válasza Syl (#15) üzenetére

petipetya
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Ezért kérdeztem, mert nálam egyáltalán nem érzékeli a telefont az Elementary OS. Ezzel szemben a Linux Mint igen, tehát csak egy komponenst kellene telepíteni, ám nem tudom melyiket.

Az Ubuntu már homályos ezen a téren, mert amíg a 13.04-es verzió még érzékelte a Lumia 920-at és a Nexus 4-et, addig a 13.10-es már csak a Nexus 4-et. Közben pedig kíváncsiságból is váltottam a Linux Mint-re, majd most át Elementary OS-re, emellett pont ősszel több lépcsős frissítés történt a Nexus 4-en (4.3->4.4->4.4.1->4.4.2), ezért nem tudom, hogy az Android verzió szerepet játszott-e ebben vagy sem.

A fenti két telefont természetesen a gyári kábellel csatlakoztattam a géphez, illetve mindkettőn stock (gyári) rom van mindenféle belepiszkálás nélkül.

Amúgy pedig a FileZilla nevű progival tolok át dolgokat a telefonra, mert így egyszerűbb is. Ennél fogva a kábeles megoldás inkább csak kíváncsiságból és a kihívás miatt érdekel. Ha egyszer éles helyzetben egy idegen telóról kellene áttolni valamit gyorsan a gépre, akkor ott a win7, amely gyárilag rajta van.

Annak a rendszernek és egy különálló ntfs alapú partíciónak a birtokában bármikor könnyen ki tudok próbálni egy-egy Linux variánst. Már vagy 5-8 éve használok Linuxot a mindennapi tartalomfogyasztásra, de mindig vannak újdonságok.

Kicsit hosszúra nyúlt a válaszom, de a lényeg megtalálható benne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.