Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Barthezz2 válasza skylaner (#46) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

pl arra, hogy megállíthatod, visszatekerheted az adást.

- = Zk = -: fogalmam nincs, googli kép :D

hcl: köszi :R Majd ha lesz egy LCD TV-m, akkor ígérem azt is boncolgatni fogom :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#52) - = Zk = - válasza Barthezz2 (#51) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a lényeg a teszt kiválósága, ami sikerült:C
:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#53) Barthezz2 válasza - = Zk = - (#52) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kössz :R

Everybody lies.

(#54) bence_vmg


bence_vmg
csendes tag

Áldjon téged az isten! :C :C :C

Pont most akarok új monitort venni gépemhez, csak a szoba ahova menne ott már nem fér el egy tv, így én is vmi ilyesmin gondolkoztam. Csak az lenne a kérdésem, ha már így körüljártad a témát akkor melyik lenne jobb: Monitorba épített tv-tuner vagy monitor+mellé egy asztali tuner??

A választ előre is köszi:
Bence

Ui: Hatalmas UP!!! :Y :C :C

Dr. Benyó Genyó Pszihomuki (mellékállásban infómániás :D)

(#55) Sea Edge válasza Barthezz2 (#31) üzenetére


Sea Edge
tag

"Mivel a DVI és a HDMI is digitális(csak utóbbi hangot is továbbít), ezért semmi különbség nincsen a képet tekintve:)"

DVI->HDMI kabelen atmegy a hang is.

(#56) Barthezz2 válasza bence_vmg (#54) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem jobban járnál, ha egy monitor + egy tuner verziót választanád. Példaképpen az én monitorom tuneres változata(2333HD) olyan 75k körül van, a sima(2333sw) meg 50k. Namost ha mondjuk 20k-ért veszel egy tunert, még akor is olcsóbban jösz ki. Én láttam a 2333HD-t működés közben, de szerintem a 2 éve megvásárolt akkor 7000ft-s tunerkártyámmal szebb a kép.

Viszont jól nézz utána,milyen tunert veszel, nehogy csalódás érjen!

Sea Edge: biztos vagy te abban? :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#57) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

én is gondolkozok egy hasonló merényleten, hasonló okok miatt, na meg a fogíastás se utolsó szempont, eg 55 cm-es LCD tv 100W felett fogyaszt, egy 23"-os monitor meg 30 W körül, azért nem mindegy:)

(#58) Sea Edge


Sea Edge
tag

Igen, mert DVI-HDMI adapter HDMI-HDMI kabel komboval van osszekotve gep az LCD TV-vel es ugy nekem mukodik, csak a hangkimenetet speakerrol HDMI outputra kell allitani a vezerlopultban.

(#59) hcl válasza Sea Edge (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk úgy hogy DVI=HDMI mínusz hang (legalábbis egy szimpla videokarin). A képtovábbítás fizikailag ugyanaz, csak a HDMI cuccok tudnak kódolni is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) Barthezz2 válasza Sea Edge (#58) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ezzel is okosabb lettem :R

Everybody lies.

(#61) spammer


spammer
veterán

Nekem 2233BW-m van, csak az a gond, hogy 1680x1050. Próbáltam T-home SAT TV-re kötni HDMI-DVI-vel, volt kép pár mp-ig, aztán elvesztette a jelet :( Sajnos a beltéri nem támogatja ezt a felbontást, illetve képarányt. Pedig jó lett volna így használni. :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#62) Hevius


Hevius
tag

Grat nagyon jó kis leírás lett mindent elsőre fel lehet fogni nincs túl bonyolítva a szöveg szóval akik nincsenek is annyira benne-e a dolgokban e téren azok is könnyen felfoghatják mit is hogy kell csinálni. :C :R ;)

(#63) FireShadow


FireShadow
senior tag

Én most gyüjtögetek valami nagyobb fajta fullhd tv-re amit monitorként fogok használni:) Most is ágyból gépezem kb 2 éve, 22es monitor lehet pici :) Irigylem a fullhd felbontást mert én is mindent hd-ben nézek, és azért jó lenne:) De megtartottam egy 17es monitort, azon megy a tv, de nem a settopboxra van rákötve hannem a gép tvkártyájának analog bemenetére igy tudok képminöséget javitani, és pl streamelni magamnak meg a haveroknak ha pl a teraszon ülök a notebookkal:)

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#64) Matthewsz válasza Zotya84 (#3) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

szerintem meg inkább tv, mert mivan ha semmi szükség épp a gépre? csak fogyaszt fölöslegesen.

(#65) FireShadow válasza FireShadow (#63) üzenetére


FireShadow
senior tag

szóval a 17es lcd is a gépre van kötve és a settopbox meg a tv kártyára :)

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#66) ádyz válasza - = Zk = - (#49) üzenetére


ádyz
addikt

Igen, a legujabb. :K

Nem latad meg? :F

(#67) Barthezz2 válasza spammer (#61) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

ADB beltéri? Nem lehet, hogy az a gond,amivel én is beszívtam? Ha ADB-d van, akkor nyomd meg, és tartsd lenyomva a disp gombot, amíg ki nem írja a kijelzőre, hogy dvi, és már menni is fog :)
Intek beltérivel nemtudom, de szerintem akkor annál is lehet valami ilyesmi.

Hevius::R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#68) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hát nem tudom, nekem baromi nagy lenne egy 26" os lcd monitor számítógépnek főleg közelről nézve lenne nagyon zavaró, mert ugye a gép elött ül az ember és max 1 méterre van a feje a képtől

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#69) Sea Edge válasza FireShadow (#63) üzenetére


Sea Edge
tag

"Én most gyüjtögetek valami nagyobb fajta fullhd tv-re amit monitorként fogok használni"

Nem lesz gyenge a villanyszamlad. :D 40"-es LCD TV kegyetlenul tud am futeni, paneltol 20 centire is erezni a meleget amit tol.

(#70) spammer válasza Barthezz2 (#67) üzenetére


spammer
veterán

Intek beltéri. De holnap összekötöm és megpróbálom amit mondtál, hogy lenyomva tartom.
De nálam volt kép mikor próbáltam, csak elvesztette a jelet valami hibaüzivel. Na mindegy, holnap teszek 1 próbát, köszi a tippet és a cikket.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#71) domi007


domi007
őstag

Jó cikk, egy kis egyszerűsítés van benne, pedig erre talán nem ártana kitérni:
Nem mind1 ugyanis h DVI vagy DVI!!
A DVI-nak is több fajtája van, és pl. akik régebbi DVI-os videókártyával rendelkeznek azok észrevehetik h nincs különbség D-Sub és DVI között: ez esetben ugyanis mind a 2 analóg jelet közvetít, ezt nevezzük analóg DVI-nak.

Volt aztán egy közbelső állapot is, ha jól emlékszem a hibrid DVI vagy mi a szösz, amelyiken analóg ÉS digitális jel is mehetett.

És az utolsó, amit te is használsz (csak ezt lehet HDMI-vé alakítani) a DVI-D azaz a digitális DVI.

Ennyi lett volna,
DOMy ;)

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#72) S4ND3R válasza Barthezz2 (#56) üzenetére


S4ND3R
tag

Hát nem tudom, hogy teljesen igazad van-e, nemrég vettem én is egy SAMSUNG 2333HD-t, igaz van benne tuner, de nekem valahogy pont ennek tetszett a képe jobban mint a gépbe épített tunernak, azt már nem is használom. Műsort meg nem rögzítek vele, mert nem adnak le olyant a TV-ben amit érdemes lenne. :DDD A beépített hangszórók viszont nagyon rossz minőségűek, a hangzása = a 0-al. :O Bár az árbeli különbség az persze teljesen jogos. Viszont egy kis tapasztalat jól jönne, hogy milyen a képe nektek HDMI-n keresztül. Nekem sajna nem olyan éles. Nem tudom miért, olyan mintha nagyobbítaná a pixeleket. Hangot is kiküldte az ATI vidkari ezzel nem volt baj csak a képminőséggel. :O

(#73) Barthezz2 válasza spammer (#70) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem azt írta ki, hogy a megjelenítő nem HDCP kompatibilis? Mert nekem is ki volt írva, amit csak akkor vettem észre, mikor rákötöttem a tunerra a gépembe, átváltottam analog kimenetre, és akkor egy pillanatra látszott a felirat.
Inteknél lehet nem ugy kell, szerintem nézz bele a használati útmutatóba, abban biztos benne van.

Everybody lies.

(#74) devast válasza Jégkokó (#68) üzenetére


devast
addikt

Attól függ mit csinálsz. Egy 102 centis fullhd tévén, 1080p-t nézve kb. 1,6 méter az optimális távolság. Ilyen távolságban látható tökéletesen a kép. Ha túl távol vagy kisebb felbontás is elég lenne, vagyis az 1080p képi inforációit már nem látnád (gagyi az ember szeme :DDD ).

(#75) FireShadow válasza Sea Edge (#69) üzenetére


FireShadow
senior tag

hát egy mezei asztali lcd monitor olyan 50watt, akkor a 42"es lcd 150-re saccolnám.. de 2 kicsi lcd van most amit gondolom leváltok mert nem tudnám hova rakni a 2 monitort meg a tv-t :D legalábbis egyszerre nem menne a tv-vel semmi, szoval annyival fogyasztana többet mintha 3at (3x50w) járatnék egyszerre :) talán kibirható.. sztem még igy is gazdaságosabb mint egy projektor

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#76) Barthezz2 válasza S4ND3R (#72) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát mondjuk ez tuneertől és jelforrástól is függ, szóval lehet ezt a vitát nem lehet eldönteni, de én még mindig azt mondom, hogy egy 50k körüli monitor, és egy 20k körüli jobbfajta tuner jobb választás lehet. Így még plusz dolgok is rendelkezésünkre állhatnak, és még olcsóbb is.
HDMI-n átalakítóval én csak a set top box-ot használom, de nincs baj a képpel, szinte tökéletes. A gépet meg DVI-ről hajtom, itt sincs gondom.

Everybody lies.

(#77) csaba54


csaba54
tag

én lcd tv-ben gondolkodtam de a boltos nem engedte összekötni pc-vel hogy monitorként is megnézhessem,így nem vittem oda a pénzem,majd ahol lehetővé teszik

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#78) csaba54


csaba54
tag

mert az lett volna a lényeg ,hogy PIP-est akartam hogy folyamatosan látnám mind a kettőt

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#79) FireShadow válasza csaba54 (#78) üzenetére


FireShadow
senior tag

szerintem vigyél egy notit magaddal és azt kösd majd rá, ki tudja ott milyen gépek vannak, annyival is kevesebb dolgot kell piszkálni.. am sztem több sikerrel jársz kisebb boltban ami csak ilyen házimozizásra van szakosodva. esetleg a márkabolt? tesco-mediamarkt gondolom esélytelen

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#80) Barthezz2 válasza FireShadow (#79) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Márkaboltban biztos megengedik, azzal meg csak az a baj, hogy általában drágábbak a cuccok..

Everybody lies.

(#81) FireShadow válasza Barthezz2 (#80) üzenetére


FireShadow
senior tag

az a lényeg hogy kipróbálhasd, megvenni nem kötelező pont ott :) de ezt nem kell velük közölni az elején :D

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#82) pdw


pdw
csendes tag

Termeszetesen az otlet jo es akinek "csak erre fussa" (nem pejorativan) annak idealis megoldas lehet, de arrol nem tettel emlitest, hogy a TV-nek altalaban kozponti helye van az altalaban nagyszobaban. Sztem realis allitas, hogy gyakran 2-3-4, de esetleg tobb meterre van az ulohelytol a TV. Egy 22"-es moni.., TV azert igencsak messze van igy szerintem.

Jo mondjuk biztos nemmind1, hogy egy SD kabeltv-s adast nezel, vagy egy blurayt (elobbi gondolom nezheto, utobbi sztem boven "kicsi" lenne).

(#83) Barthezz2 válasza pdw (#82) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nade nem is ugy gondoltam a dolgot, hogy a családi nappali közepére betenni egy 22"-es monitort TV-nek, ami elé odaül a család esténként. Arra persze, hogy nem való.
De mondjuk ha van egy kisebb szobád, ahova szeretnél TV-t, de a gép mellé mondjuk már el se fér, vagy éppen csak felesleges lenne egy 50-55cm-s tévét venni pluszba, mikor a monitorod meg 60 centis. Na oda meg éppen tökéletes egy ilyen megoldás :)

FireShadow: na ebben igazad van :DDD

Everybody lies.

(#84) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem értelek, vettél egy Full HD-s monitort, majd rákötöttél egy nem HD-s TV tunert, ráadásul a számítógép is ezen keresztül van rákötve, vagyis búcsút mondhatsz a natív felbontásnak. Van értelme?

***

(#85) ollie válasza Barthezz2 (#60) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak ATI kártyáknál működik, mert azokon van integrált hangkártya.

***

(#86) Barthezz2 válasza ollie (#84) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Tényleg nem értesz :) A második és a harmadik lehetőséget csak leírtam, és ugyan tényleg van tunerom is, amit akkor használok, ha mondjuk netezés közben nézek valamit, amugy viszont egy t-home beltéri van közvetlen a monitorra kötve, mint ahogy az elején írtam, illetve a gép meg dvi-n van a monitoron. ;)

A másodikra meg: az oké, csak úgy tudtam, hogy a DVI sehogy sem visz hangot..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#87) bzoley


bzoley
veterán

Nem rossz összefoglaló, bár itt-ott talán hiányzik néhány infó.
"... a Vistában található Media Center alkalmazás kizárólag hardveres kódolású kártyákkal képes együttműködni..."
Viszont ez ebben a formában nem igaz. Működik sw tunerrel is. Az más kérdés, hogy van-e értelme, de nem egyszer kénytelen voltam használni.

(#88) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

mivel eza topic pörög, és több a hozzáértő mint én, igy itt kérdeznék:R

előkerült a sufniból egy 200X-ben vásárolt Pinnacle PCTV 100i PAL Capture Device nevezetű TV kártya,a win7 amit kellett feltelepített. de én elakadtam, ugyanis nem lelem a telepítő lemezét:U namármost mitkell ezalá feltelepíteni? rég használtam már az az igazság... :F
akár püben is jöhet a válasz. vagy az erre szakosodott topic linkje is jó:R
köszönöm
zk

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#89) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv kolega! Elismerésem a cikkhez!
A TV-m kisebb mint a leendő monitorom lesz. Mondhatni ég és föld lesz a különbség. :R
Egyetlen egy a baj, csak külső jöhet szóba mert a vga miatt semmiféle PCI-s eszköz nem fér be.

(#90) Barthezz2 válasza - = Zk = - (#88) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

a win7 amit kellett feltelepített
Azaz a drivereket feltette? Akkor akár azt is megteheted, hogy elindítod a media centert, és akkor a tv menüpont alatt lefuttatod a beállításokt, és elvileg már nézheted is.
Amugy itt a topic: [link]

bzoley: hát nemtudom, nálam nagyoncsak nem működött a vista media centere sw tunerral, és ezt nem csak én mondom, hanem sokszor volt téma a vista topicban is. Persze az más kérdés, hogy meg lehet oldani, hogy menjen, de egy "feltelepítem a vistát, és használom a tunert" módszerral ott nem megy, míg win7 esetében már előre direkt mondták, hogy itt már sw tunerekkel is működni fog, és így is van.
Amugy tudom, hogy nagyon sok mindent le lehetett volna még írni mindegyik részhez, de nem azt akartam, hogy töviről hegyire kivesézzem a dolgokat, hanem bemutassam a módszereket, és mellesleg sosem érnénk a végére, ha mindent le akarnánk írni egybe, és ezt írtam is a cikk végén..

SymbianOS: Köszi :R Hát az gáz ha nem fér be :D de szvsz már találni elég jó külső tunereket is, igaz így pár dologtól elesel(pl felvétel), mint belső tunerral, de ha nincs más megoldás..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#91) - = Zk = - válasza Barthezz2 (#90) üzenetére


- = Zk = -
félisten

dehol a média centerem?:Y nem találom.
fellehet azt utólag telepíteni valahonnan :F

köszönöm:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#92) Barthezz2 válasza - = Zk = - (#91) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az mindenképpen benne kell legyen. Start menüben az összes program közt, ott van valahol felül.

Everybody lies.

(#93) - = Zk = - válasza Barthezz2 (#92) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, gondoltam rá. de nekem nincs :(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#94) Barthezz2 válasza - = Zk = - (#93) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az hogy lehet? :Y
Ha elkezded beírni a start menü keresőjébe, hogy media center, akkor nem dobja ki rá?

Everybody lies.

(#95) - = Zk = - válasza Barthezz2 (#94) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#96) bzoley válasza Barthezz2 (#90) üzenetére


bzoley
veterán

Win7-en már gondoskodtak a sw encoderről, Vista-n ezt még a felhasználó feladata volt telepíteni, ha tudta, hogy ez hiányzik. Pl. a Leadtek ezt a feladatot áthidalta azzal, hogy már a driverrel települ az encoder, nem kell vele szőrözni, vagy töprengeni, miért nem megy.
Ha megnézed a táblázatot, láthatod hogy szinte az össze tuner MCE kompatibilis, pedig legtöbbjük nem tud hw Mpeg2-t.

A külső tunerekhez(nem usb-s), annyit jegyeznék meg, hogy nagyon sok esetben, ha nem külön bemenetre van kötve, hanem sorba a PC-vel - mondjuk mert egy bemenet van a monitoron, elég sok esetben eláég gyatrán továbbítja a desktop képét. A tévé minőségével még nem is lenne gond, de a PC-t rajta keresztül használni elég gáz, még natív felbontáson is. Próbáltam az iTems kütyüjét, és az összes Leadtek megoldást, de csak a TV Pro 1920 adta vissza ugyanolyan élesen a képet, mint közvetlen kapcsolat esetén.
Mondjuk ilyen eszközökkel el sem tudnám magam képzelni, hiányozna az epg, a timeshift, az időzített felvételek, és a többi nyalánkság. Akkor inkább egy kis fogyasztású pc, egy normális(belső) tunerrel.

(#97) spammer válasza Barthezz2 (#73) üzenetére


spammer
veterán

Na rákötettem megint, ugyanaz a hiba:

Elveszti a jelet pár mp után és ezt írja ki:

"Not optimum mode, Recommended Mode: 1680x1050 60Hz"

:(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#98) Barthezz2 válasza spammer (#97) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

ha 720p-re teszed sem megy?

Everybody lies.

(#99) spammer válasza Barthezz2 (#98) üzenetére


spammer
veterán

Nem, se 720p, se 576p.. Pedig kiírja a monitor menüjében, hogy 1280x720 50Hz és mégis eldobja a jelet és bejön a hibaüzenet :W

Beltérinél is mindent próbáltam, 16:9 és 4:3 képarány, RGB és CVBS jel és sehogy sem bírja.

Soha többet 16:10-es monitort :(((

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#100) Barthezz2 válasza spammer (#99) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

és azt nézted, hogy dvi-re kell-e/lehet-e a beltérit állítani? Bár itt szvsz nem az a gond..

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.