Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) spammer válasza Barthezz2 (#100) üzenetére


spammer
veterán

Nincs ilyen opció, csak annyi hogy RGB vagy CVBS, felbontás, képarány meg ilyenek. Itt a gond pedig az, hogy a beltéri 50Hz-en ad jelet, a monitor pedig csak 60Hz-en akarja fogadni.
Utána néztem kicsit, találtam 1-2 külföldi fórumot, ahol szintén ez a gondja pár embernek, megoldás úgy néz ki, hogy nincs. Ezek a Samsung monitorok eldobják a jelet, ha nem a nekik tetsző optimálisat kapják. Sajnos ezt a monitorban sem lehet kikapcsolni sehol, talán esetleg a szerviz menüben, de ott nem akartam babrálni, annyit nem ér, hogy végleg elállítsak valamit :(

Úgyhogy ha Intek beltérikhez nem adnak ki egy olyan szoftverfrissítést ami lehetővé teszi hogy beállítható legyen, hogy hány Hz-en küldje a dolgot, akkor ez a 2 eszköz soha nem lesz képes együttműködni.

Azért köszi mégegyszer a tippeket :R

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#102) AtHoS


AtHoS
nagyúr

"Első, amit állítani kellett, az a beltéri kimeneti jele, amit meg is tettem. Jelen esetben lehetőségem volt választani SD1, SD2, SD3 (analóg kimeneti jelek) és a nekünk jelenleg szükséges 720p és 1080i között.(vannak még egyebek is, mint például: 576i, 576p stb., de arra nincs szükségünk). Ki is volt szépen választva az 1080i, de mégsem volt kép. Aztán kiderült, hogy szükséges azt is megmondanunk a beltérinek, hogy a hozzá csatlakoztatott HDMI kábel másik végén szintúgy HDMI, avagy DVI csatlakozó található-e. Miután ezt is beállítottam, már bámulhattam is a TV-t."

Bocs, ha baromságot kérdezek, de a használt beltérin van kijelző, hogy tudtad állítgatni a kimeneti jelet? (nem ismerem a T-Home-os beltériket) vagy mindenképp kell a beüzemeléshez egy TV?

Sea Edge és FireShadow

"hát egy mezei asztali lcd monitor olyan 50watt, akkor a 42"es lcd 150-re saccolnám.."

Oszlassuk már el egy kicsit az LCD TV-k bazi nagy fogyasztását. Nálam egy 17"-os TFT moncsi 40W környékén fogyaszt. Egy 32"-os 32LG3000 LCD TV fogyasztása pedig 40...60W között változik a megjelenített képtől függően. Mondjuk többször látni a fogyasztásmérőt 60W környékén, de ne dobálózzunk már 150W-okkal. Kikapcsolt állapotban pedig 1W alatt.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#103) Sea Edge válasza AtHoS (#102) üzenetére


Sea Edge
tag

"Oszlassuk már el egy kicsit az LCD TV-k bazi nagy fogyasztását. Nálam egy 17"-os TFT moncsi 40W környékén fogyaszt. Egy 32"-os 32LG3000 LCD TV fogyasztása pedig 40...60W között változik a megjelenített képtől függően. Mondjuk többször látni a fogyasztásmérőt 60W környékén, de ne dobálózzunk már 150W-okkal. Kikapcsolt állapotban pedig 1W alatt."

Igazad van nem 150W, hanem 200W. Ennyi van a 40"-es LCD TV-m (LE40A551) hatlapjara irva. Fogyasztasmerom nincsen, de biztos nem poenbol irtak ra ennyit. Meg szerintem 60W picit keves lenne ugy felfuteni egy fel negyzetmeteres panelt, hogy elhaladva elotte 20 centirol erezd a meleget a kezeden.

(#104) Barthezz2 válasza AtHoS (#102) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, van rajt kijelző. Nem az a hiperszuper, de amire kell arra jó. Standby-ban az időt mutatja, bekapcsolva a csatornaszámot, kimenetei jel váltáskor meg az éppen aktuális beállítást.

Everybody lies.

(#105) AtHoS válasza Sea Edge (#103) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerencsére a 32"-os LG-m "csak" 60W környékén fogyaszt üzem közben. 120W fogyasztást csak a bekapcsolásakor láttam a fogyasztásmérőn kb. 1 másodpercig. Kézikönyvében meg 150W-ot írnak, csak azt nem milyen körülmények között fogyaszt ennyit.

Szerintem a Samudra is emiatt van írva 200W, mivel bekapcsoláskor jóval többet vesz fel. Menet közben nem hinném, hogy az 200W-ot kajálna. Lehet 60W-tól többet fogyaszt, elvégre csak nagyobb a kijelzője is a tiédnek.

De nem kellene mérés nélkül úton-útfélen az információhajhászoknak hirdetni, hogy márpedig 200W-ot fogyaszt a 40"-os LCD. Nekem is mondták, hogy a 32-es 120W-ot eszik. Erre tessék, 60W körül beéri, sőt 70%-ban 50W környékén működik (fogyasztásmérő szerint).

Barthezz2
Akkor így nem kell mellé Tv. Azért ez így komfortosabb, mintha még TV-t is kellene szerezni mellé a beüzemeléshez.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#106) csaba54 válasza FireShadow (#79) üzenetére


csaba54
tag

a noti jó ötlet ,a kissebb üzletekkel csak annyi a baj hogy jóval drágábbak,de azért körül nézek
köszi

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#107) Barthezz2 válasza csaba54 (#106) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, de aztán megbeszéltük, hogy azt nem kell közölni a márkaboltban, hogy nem ott veszed meg :D Bemész, kipróbálod, aztán ha jó elmész, és megveszed máshol, ahol olcsóbb :DDD

Everybody lies.

(#108) Edween


Edween
őstag

Szia!
Nagyon összeszedet, tartalmas írás, nagyon tettszett, gratulálok! :D

(#109) Barthezz2 válasza Edween (#108) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

:R

Everybody lies.

(#110) csaba54 válasza Barthezz2 (#107) üzenetére


csaba54
tag

igen igen

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#111) profilum


profilum
tag

egyszer használtam 66cm samsungot erre a célra , szerintem tökéletes persze a nagy felbontás hiányzott

(#112) blokad


blokad
senior tag

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy egy ilyen monitor, mondjuk egy ilyen tv box-szal mennyire lenne használható tv-ként. Vagy erre milyen monitrot, illetve boxot ajánlanátok (analóg) tv céljából.

(#113) blokad válasza blokad (#112) üzenetére


blokad
senior tag

UP! fontos lenne.

(#114) Barthezz2 válasza blokad (#112) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Elvileg tökéletesen használható lesz. A linkelt tuner tudja a monitor felbontását, tehát azzal sincs gond.
Az ipon oldalán van is teszt a tunerről, ott bővebben is olvashatsz róla, ha még nem tetted meg. Elég jónak állítják be ott.

A témaindító cikkben is írtam róla pár dolgot, azt is érdemes lehet elolvasni :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#115) blokad válasza Barthezz2 (#114) üzenetére


blokad
senior tag

Olvastam, mind a kettőt, csak kiváncsi lennék azért pár véleményre, illetve egy ilyen tn paneles monitort a falra téve mennyire lehetne mondjuk ágyból egy olyn 150-170 fokos szögből nézni, valamint nem találtam róla infót, hogy a box támogatja-e a full HD-s felbontást?

(#116) Barthezz2 válasza blokad (#115) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát a TN panelt mindenképp szemből érdemes nézni. Persze el lehet térni jobbra-balra kicsit, ami még nem zavaró. Lefele már annyira nem, ugy elég hamar tud sötétedni a kép, persze ez típusfüggő is valamennyire. Nekem a gépasztalon van a monitor, és a vele szemben lévő ágyamról szoktam nézni, ülve is, fekve is és nincs vele gond.
A FullHD-t nem támogatja, az ipon-os tesztben látszik, hogy 1680x1050 a max felbontása, de tekintve, hogy analog földi adást vesz, ott ugysincs HD, meg a monitor amit néztél is ekkora felbontású, szóval hol a gond? :U

Falra szereléskor meg érdemes olyan fali tartót venni, ami forgatható, előre dönthető, és akkor máris nincs gond a látószöggel.
Ha nagyon ódszkodsz, hogy gond lesz a megfelelő láthatósággal, akkor meg IPS, PVA panelos monitor kellene, de tekintve az árukat, ha csak TV nézésre kell, ott meg már jobban járnál ha rögtön LCD TV-t veszel.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#117) blokad válasza Barthezz2 (#116) üzenetére


blokad
senior tag

Értem. Köszönöm

(#118) Shikamaru


Shikamaru
csendes tag

Nekem otthon 32"-os a monitor, és már eleve TV-nek is használom.

Amugy jó cikk :C :R

[ Szerkesztve ]

(#119) Barthezz2 válasza Shikamaru (#118) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát akkorát már bőven lehet is :D Viszont monitornak nem nagy már?

Everybody lies.

(#120) Shikamaru válasza Barthezz2 (#119) üzenetére


Shikamaru
csendes tag

Abszolút nem.
Sokkal jobban látszik minden, a netezés kellemesebb, a munka könnyebb.

A CS-ben (Counter-Strike 1.6) király vagyok mióta ezt használom. :K

(#121) Barthezz2 válasza Shikamaru (#120) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na hát akkor sok örömöt hozzá :R Nekem jó most a 23"-as is :)

Everybody lies.

(#122) Shikamaru válasza Barthezz2 (#121) üzenetére


Shikamaru
csendes tag

KÖSZI! Élvezem tovább

(#123) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Szép cikk, és nálam is aktuális. Nemsokára monitorvásárlás lesz (tuner van, kettő is), most kaptam pár jó ötletet.

Köszönjük szépen! :R

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#124) Barthezz2 válasza Pisztillus (#123) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szivesen! Sok sikert a monitorválasztáshoz :)

Everybody lies.

(#125) Elmör


Elmör
senior tag

Majdnem teljesen végigolvastam, tartalmas cikk lett! :C
Nagyon tetszenek a 26"-os monitorok, de annyira drágák, hogy szinte már jobban megérné egy 82cm-es full HD-s TV kicsivel többért. Persze azon meg jó lenne, ha lenne DVI. :U
Remélem nekem is sikerül valamit alakítanom, bár én nem TV-zek szinte soha, inkább megnézem netről. :K

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#126) Barthezz2 válasza Elmör (#125) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Sok TV-n van PC csatlakozó, na persze az lehet, hogy csak D-Sub, de akkor meg venni kell egy átalakítót a VGA-ra, aztán HDMI kábellel össze is lehet kötni a géppel a TV-t. :)

Everybody lies.

(#127) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy ha egy Set Top Boxnak (T-Home IPTV) van HDMI kimenete, akkor arra direktbe köthetek egy HDMI-s monitort is?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#128) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

nekem is ilyen monitorom van, csak a beépített tv tuneres (analog+dtv) változat (2333hd) nagyon jó kis monitor szerintem

(#129) Skyhigh válasza tejeskifly (#128) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Én éppen a tunert akarom megspórolni, ha úgy sem használom semmire, akkor minek fizessek 10-20K-val többet?
Ezért érdekel, hogy valaki próbálta-e?!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#130) Barthezz2 válasza Skyhigh (#129) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nemtudom mennyire életképes még a kérdés, mert elég rég írtad, de igen, elvileg simán mennie kell. Mondjuk szerintem nem árt, ha a monitor felbontása szabvány TV felbontás, mert hallottam már olyat, hogy az 1680x1050-es monitoron nem ment a BOX.
Nálam ugye egy 2333sw van, és ezen alapba nincs HDMI, de egy átalakítóval(DVI-HDMI) ha összekötöm az STB-al(t-home sat), akkor minden probléma nélkül megy 720p és 1080i beállítás mellett.

Everybody lies.

(#131) GeryPc


GeryPc
senior tag

Nézegettem két lcd monitort mondjuk néhol tv-ként hírdetik néhol monitor-tv-ként
Mindkettő full hd-s elég jók a paraméterek mind a kettőnél,valakinek esetleg tapasztalat vmelyikkel?!

Bár azon is gondolkodtam hogy veszek egy nagyobbat és lecserélem a monitorom egy full hd lcd tv-re és azon mehet a gép is meg a tv,bár halottam rosszakat ez ilyen felhasználási módról:)

Nos ez a kettő lcd tv-ről lenne szó

Benq Mk 2442
LG M237WDP-P2

Mindekttő ilyen 73E körül már kapható

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#132) GeryPc


GeryPc
senior tag

nem nagyon pörög a topic :(

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#133) Barthezz2 válasza GeryPc (#132) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Valóban nem, de szerintem ezt a kérdést valahol itt tedd fel.

Vagy ha LCD TV-ben gondolkodsz, akkor meg ide kukkants be.

Everybody lies.

(#134) GeryPc válasza Barthezz2 (#133) üzenetére


GeryPc
senior tag

köszi "áthelyeztem" a kérdést :R

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#135) profiterol


profiterol
csendes tag

Sziasztok,
Új vagyok itt és viszonylag laikus. Látom, hogy ez a topic régebbi, viszont nekem most aktuális, remélem még válaszol vki a kérdésemre.
Mint a témaindító cikk írója, én is HDMI (és DVI) bemenettel elátott full HD-s (Benq) monitort használok egy ideje tv helyett, annyival súlyosbítva, hogy a TV dekóder (Antenna Hungária) nem közvetlenül csatlakozik a monitorhoz, hanem közbe van iktatva egy merevlemezes DVD lejátszó (Panasonic DMR xxx, HDMI kimenettel). A tv funkció tökéletesen működik, szerintem szép a kép is, felvenni is tudok a TV-ből a DMR-rel). Ami viszont nem működik (és korábban a normál tv-vel működött): egy csatorna nézése és párhozamosan felvétel készítése egy másik csatornáról. Csak azt hajlandó venni, amit épp látok, hiába állítom be a tv dekódert úgy, hogy rögzítse az x csatornát felvétel céljából. Azt feltételeztem eddig, hogy a kommunikáció ehhez a funkcióhoz a tv dekóder és a DMR között zajlik és a tv (monitor) csak megjeleníti a képet. Lehetséges, hogy nem így van? Kellene még valamit csatlakoztatni a monitorhoz?
köszi előre is

(#136) gessztenye


gessztenye
csendes tag

Sziasztok!

Van egy t-home-os beltérim, és egy tft monitorom d-sub csatlakozással. Működhet-e úgy, hogy a beltéri kompozit kimenetét és a monitor d-sub csatlakozóját összekötöm egy átalakítóval?

(#137) #41133696


#41133696
törölt tag

Jó cikk, most akadtam rá véletlen :R

Hogy érdemben is hozzászóljak.

A magam részéről Külső és belső tunerrel oldottam meg a két monitoron. Az egyiken egy AVerMedia TV BOX 7-el Scart RCA átalakítóval, másikon pedig szintén RCA-n megy a jel Leadtek PxDVR3200 H Premium Edition belső tunerig. Így nem HD-ben ,de jó minőségben lehet tévézni.

(#138) beeeeerka válasza Barthezz2 (#133) üzenetére


beeeeerka
tag

Szia,

Én egy DVD/STB-t szeretnék összekötni, de CRT-vel.
Ezeket találtam: . Jó lesz a SCART ?
A Komponensből az ellenkezője kellene, mivel a jel a DVD-ből menne a monitorba !
[Itt] már kérdeztem, de valami szinkronjel hiányzik, uh nem műx. Vagy mégis ?

Üdv: B.

[ Szerkesztve ]

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#139) beeeeerka válasza beeeeerka (#138) üzenetére


beeeeerka
tag

Itt a másik kép:

Üdv: B.

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#140) mZoleee


mZoleee
senior tag

Üdv.
Nem tudom jó helyre írok-e, de remélem hogy igen és itt tudtok segíteni.
Van egy Daewoo DV-500 típusú asztali DVD lejátszóm és egy LG Flatron W2242T monitorom. Két eszköz összekötését szeretném megcsinálni valahogy úgy hogy a dvd lejátszóval lejátszott filmeket megtudjam nézni a monitor kijelzőjén. Itt-ott olvastam utána és rendeltem egy SCART to VGA kábelt, de nem akar működni.. sötét kép fogad (Stand by Mode)
Ha valaki tudna nekem segíteni mit kéne megcsinálnom vagy beállítanom azt nagyon megköszönném!
Üdvözlettel: mZoleee

(#141) Gajda(Eger)


Gajda(Eger)
csendes tag

Sziasztok!

HDMI -vel összekötöttem egy Sony BRAVIA KDL32BX400AEP LCD televízió -t és egy Mac Mini -t.

Filmeket nézni szuper rajta, de az internetezés katasztrófa. A betűk életlenek.
Mi a megoldás? Mert Samsungnál csak annyi hogy át kell nevezni a bemenetet.

Cserélni is cserélek, főleg befektetési arany ill ezüst érdekel. Hogy te mennyit tudsz fizetni senkit sem érdekel. A tescos eladót sem érdekli, hogy én mennyit tudok fizetni. Alkudni a helyszínen c meló.

(#142) Barthezz2 válasza Gajda(Eger) (#141) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szia! A tv beállításai között kellene keresni valami PC mód opciót, és azt bekapcsolni, mikor netezni akarsz. Sajnos a tv-t pontosan nem ismerem, így nem tudom, hol keresd..

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.