Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

Először is köszönöm szépen az elismerő szavakat és örülök annak is, hogy tud újat nyújtani a cikk.

Válaszolva azokra a kommentekre, melyek taglalják, hogy nem épp ergonómikus az elrendezés, vagy túl nagy az ekkora képfelület ilyen közelről: egyetértek, ez a megoldás nem a legjobb megoldás mindenki számára, ilyenről a cikkben sehol nem írtam. Különbözőek vagyunk. Nem szeretnék mindenkit arra ösztönözni, hogy dobja ki monitorát és a TV-je elé üljön, nem erről szól a cikk. Én azoknak szerettem volna tanácsot adni, akik már eldöntötték magukban, hogy TV lesz a monitorjuk (is).

Ez egy kompromisszumos megoldás és mint írtam, munkára nem igazán ajánlható (aki napi 8-10 órában programoz/fejleszt, az ne TV-t használjon monitornak, de én akár napi 12 órát is el tudok lenni így, a fotelben hátradőlve, netezgetve, játszogatva, Cubase-elgetve, volt már rá példa). Kétségkívül nem az ergonómia csúcsa a jelenlegi elrendezésem, de nem fogsz gerincferdülést elszenvedni, ha így használod a TV-t monitornak. Persze valaki jobban érzékeny rá. Akik LCD TV-t szeretnének monitorként használni, azok a vásárlás előtti szemrevételezésnél eldöntik majd magukban, hogy kényelmes-e nekik ekkora képátló 60-100 cm-ről, döntsenek felelősségteljesen és annak tudatában, hogy közel lesz a kijelző. Én is így tettem, nekem kényelmes, bár a 37" már épp határeset.

Kétségkívül a legjobb megoldás a két eszköz, úgymint a monitor és TV. De ha valakinek sem helye, sem anyagi erőforrása nincs erre, megfontolandó a TV monitorként.

Fogyasztás: tévhit, hogy 130W-ot fogyasztana egy 32-37"-os LCD TV bekalibrálva. A gyártók a max. fogyasztási értéket adják meg (max. háttérvilágítás és fényerő, fehér kép megjelenítése). Ez a TV a netezési profilomban nem fogyaszt többet 60W-nál, játéknál és filmezésnél 90W-nál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.