Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Stability Power, mi? :DDD
Jó teszt, grat.
MOD: kodegenyt próbáltál már? Ha lesz alkalmad, légyszi egy 450-est tesztelj le, mert nekem 2 év után eléggé meghótta magát, egy 7600GS mellé nem elég...

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2) Zolás


Zolás
addikt

Na végre egy igazi "teszt" :DDD
Legalább meg van erősítve amit eddig is tudtunk. Ha P2es celeron fölé mész vegyél egy normális tápot :DDD
Találtam 2 hibát: az egyik ahol megadtad az áramkör leírását linkkel és pdf-ben na ott nincs link és pdf , a másik ahol a tesztelés során kiírtad egy táblázatban az adatokat ott a feszültség helyett fezültség olvasható(a táblázatban) habár ilyen tápoknál lehet hogy nincs fesz csak fez de akkor én kérek elnézést.
Köszönjük a hasznos tesztet. Akkor a Core I7 mellé veszek 4 ilyet hogy tudjak netezni :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

annyira azé' nem szidni az LC-Powert mert vannak neki egy fokkal normálisabb darabjai is!
nekem egy 420asom van 14es!!!! Ventivel, ami hajtott nekem hosszú távon E8400es procit szénné húzva meg Hd3870+3850 VGA karikat CF-ben, 2db HDD-vel stbst... és nem volt vele gondom :R
most a jó öreg P4esemben tesz szolgálatot :K :B

[ Szerkesztve ]

(#4) Skizz


Skizz
addikt

Jajj... stability power, X1950pro-val meg c2d E4300-zal kifingattam egy 550w-osnak becézett példányt. :)

(#5) #65675776


#65675776
törölt tag

Azért vannak hívők is, bár nem az 550W-os esetén: [link]

35m² nem lesz kicsit sok vaskeresztmetszetnek?

Azért a 2'-es tartósteszt sokat elmond.

[ Szerkesztve ]

(#6) robotjatek


robotjatek
tag

Stability Power? Volt ilyenem egy napig. Mindenesetre elég stabilan töltött a windows amikor átváltott füstgép üzemmódba. A kábelek szakadásig égtek, de a 12-es ventit haver elkommunizálta

(#7) Tituka


Tituka
senior tag

Grat!

ennyit ernek ezek a tapok.... :N

Skizofrén vagyok, és én is...

(#8) CounterBoci válasza bacsis (#3) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nekem is volt E7200 meg 3870 CF 420W-os LC power-el, amíg meg nem jött az FSP tápom. Tény hogy kibírta, de ha ezt a cikk már lett volna akkor, inkább be sem kapcsolom a gépet. Szerintem stol tudja miről beszél.

(#9) Móci


Móci
addikt

Nagyon jó teszt, remélem lesz még ilyen több is...
Kíváncsi lennék több tápra (Corsairek, Bluestorm, egyéb olcsó vackok :D), hogy ki mit bír.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Azért egy FSP CRG-400 350W PFC tápegység tesztet is megnéznék, de sok jóra ott sem számítanák, mert az is low cost kategóra.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11) #65675776 válasza Dluinet (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak az legalább stabilan és megbízhatóan leadja azt, ami rá van írva. És van benne mindenféle védelem, meg rendesen meg van építve. Low cost, de nem kókány.

(#12) Dluinet válasza #65675776 (#11) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hát a sógorom FSP CRG-400 350W tápegysége 4 hónap után halálozott el, az utolsó két hétben fagyott, kikapcsolt meg mindent csinált. Aztán betettünk egy 3 éves codegen 300W-os tápot és hirtelen minden jó lett. FSP táp ment a szervizbe, ott rádugták a tesztert és már durrant is. Tehát: low cost az low cost.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13) commanDOS


commanDOS
senior tag

Nem mindegy, hogy úgy olcsó, hogy mindent amit lehetett (még azt is, amit nem) kispóroltak belőle. Vagy ésszerűen méretezték és a nem feltétlen szükséges dolgokat kivették/olcsóbbra cserélték.
Az FSP-vel nincs baj (általában), nekem is egy alap FSP 350PNF szolgáltatja a delejt a gépben, már majd két éve halkan, hiba nélkül. koppkopp :)
Valami 6800 pénz volt, annyit megért.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#14) #65675776 válasza Dluinet (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gépben halt meg valami más? Gondolom nem. Viszont ha a kódgenya pukkan, akkor lehet viszi a fél gépet is magával. Ahogy ez az LC-tróger is. Az FSP meg nem.

MOD: Legfeljebb az olyanok miatt lehet ilyen elképzelés az FSPnél, akik szerint a kódgenny, vargánya és egyéb retkek is tökéletesen megfelelnek.

Az FSP oldalán meg rengeteg olyan táp nincs fent, amit megvehetsz boltban, de alapvetően OEM vonalra szánták.

[ Szerkesztve ]

(#15) D1Rect válasza Dluinet (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez olyan, hogy az egyik ismerősöm -1 év alatt több gépből- kidobált van 15 Chieftec tápot.
Amúgy a teszt első osztályú! :R

(#16) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

LC-Power?

Valami hasonlót robbantottunk fel... :DDD tiszta fekete lett belül ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) twollah


twollah
nagyúr

Corsair tapokat mikor fogsz leolni?

Kivancsi lennek, hogy a VX450esem mit bir nalad a tesztpadon.

(#18) Dluinet válasza commanDOS (#13) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azért FSP CRG-400 és a FSP 350PNF-et nem lehet még egy napon sem említeni.
Érdekes hogy a CRG-400-ast még soha nem is láttam az FSP oldalán. Lehet, hogy csak a magyar piacra szánták, itt még ez is labdába tud rúgni? :U

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19) Lenry


Lenry
félisten

A tápegység vezérléséről a Weltrend által direkt SMPS alkalmazásokhoz kifejlesztett WT7514L típusú integrált áramkör gondoskodik. Adatlapja innen letölthető: <link, pdf>

itt se link, se pdf :D

sajna mást nem tudok érdemben hozzászólni a cikkhez, mert férfiasan bevallva egy szót nem értek belőle, de ez az én képzeltenségem miatt van

az azért átjött, hogy ha egyszer cserélem az Enermaxot, akkor nem ilyenre :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) gfefe


gfefe
őstag

Nekem annó pukkant el codegány táő a gépemben :DDD

Mit ne mondjak... szellőztethettem és örültem, hogy csak ennyi volt nem szált el alkatrészem is a táppal együtt mert nem éppen örültem volna egy alaplap vagy proci az örök ampermezőkre tévedésének ;]

Azótta már csak minőségit veszek... lám alaplapom :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Nem tudok mit hozzátenni :)) :DDD

Királyi teszt :R

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#22) Dluinet válasza D1Rect (#15) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Chieftec tápok jók, csak annyit nem érnek amit pofátlanul elkérnek érte. Szerintem akkor lenne reális az árukat ha osztanák hárommal.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23) stol válasza bacsis (#3) üzenetére


stol
addikt

Jóhogy, amit leírtál, nem kajol 300W-ot :K

(#24) Badman 4ever válasza TheDragon007 (#21) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Egy nem túl királyi táp mellé....de a teszt az remek. :R

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#25) stol válasza D1Rect (#15) üzenetére


stol
addikt

Ott is a Sirtec bél volt a ludas, ami viszont 500HUF-ból javítható és nincs többé vele probléma :K

(#26) stol válasza twollah (#17) üzenetére


stol
addikt

Ha valaki biztosít saját felelősségére tesztpéldányt, benne vagyok :DDD
80%-ban pukkantás a vége márkafüggetlenül. FSP-t viszont nem sikerült lerobbantanom eddig, pedig a CRG400-at 380W-ig toltam.
Hirtelen nincs 20rongyom nagykertől hozni egy VX-et és szétküldés után visszaküldeni, hogy 4hétig álljon benne a lóvé, mire kicserélik. Ha kiderül, hogy direkt hajtottam halálra, akkor meg visszabasszák. :o

(#27) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Nagyon jó a teszt!

Az írásban szereplő táp 350W-os kis tesója elhalálozás közben lőtte el ntavaly a hőn szeretett PIII-as gépemben az alaplapot és az X1600-as videókártyát, így a jelenlegi Duál Tualatin + HD2600XT-vel már nem mertem kockáztatni gagyi tápot, kapott egy Corsair CX400-at.

[ Szerkesztve ]

(#28) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

az elején azt a "fingatós" jelzőt kicserélhetnéd valami emberibbre..

(#29) pschio


pschio
őstag

ez egy kib@szott jó teszt. bárcsak sok száz táppal megcsinálnád :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#30) Dluinet válasza CsíkosMókus (#28) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mért? Kifingatta, nem? :K

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#31) CsíkosMókus válasza Dluinet (#30) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

inkább tönkretette :F

(#32) Dluinet válasza CsíkosMókus (#31) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Idézem:
"A leírást igyekszem konyhanyelven, egyszerű halandó számára is érthetően leírni."

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33) D1Rect válasza stol (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

:R
Az új FSP-kről mi a véleményed? pl. BlueStorm II?

(#34) CsíkosMókus válasza Dluinet (#32) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Az a közérthető szókincs, hogy fingunk-szarunk-baszunk és társai?
Boccs. :) Eltévedtem.

(#35) stol válasza CsíkosMókus (#31) üzenetére


stol
addikt

Tönkre?
Egyszerűen, elhalálozott, miközben a címkén szereplő, a KERMI által is elvileg bevizsgált paramétereket próbáltam kihúzni belőle. :P
Jah, hogy a 3/4-ét se tudta? :F
Ha veszel egy autót 100LE-s motorral és padon kiforgatva 60LE-t tud nem reklamálsz?

Corsairnek is van ilyesmi tesztje :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#36) Dluinet válasza CsíkosMókus (#34) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Teljesen igazad van, nem ennek kell lennie a példának. :(

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37) stol válasza D1Rect (#33) üzenetére


stol
addikt

A feltűntetett dolgokat tudják.
Nincs túlméretezve, de amit ráírtak, tudja. :K

(#38) didyman


didyman
őstag

"6 occsó táp 3x kerül többe, mint egy Corsair VX450. Szóval, mit jelent az, hogy occsó?" :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#39) D1Rect válasza stol (#37) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

(#40) venember83


venember83
nagyúr

Még még még!

(#41) eddie17 válasza didyman (#38) üzenetére


eddie17
addikt

:DDD

A cikkhez: Nagyon jó lett, nem véletlen használok én sem normális tápot. :K

[ Szerkesztve ]

(#42) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nagy jó teszt! Még több ilyen kéne, hogy lássák a kevésbé hozzáértők is, hogy nem szabad a tápon spórolni. Jó nem kell miden áron TX650-et venni egy netezős gépbe mert az már talán a másik véglet, de akkor sem ezen kéne spórolni. :(

Grat még egyszer, nagyon jó és kivált képen hasznos teszt! :R

#nincsbennetarcsi

(#43) Narancs


Narancs
őstag

Grat a teszthez! :R
Be is tettem kedvencekbe, hogy bármikor belinkelhessem...

Beauty is pain

(#44) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nagyon hasznos és jó írás!! :R
Jó lenne egy sorozat belőle, hogy a ma kapható gagyibb márkák mit teljesítenek.
Én pl. kíváncsi lennék a ModeCom tápokra. Hozzánk a boltba most érkezett 400W és 500W-os típus. Kíváncsi vagyok ezekből majd mennyi jön vissza. Korábban még nem hallottam felőlük, azonban súlyra meglehetősen jónak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#45) lsc


lsc
nagyúr

Zsír, még, még .

Az élet kegyetlen .

(#46) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon hiánypótló teszt! :R

Nekem konkrétan egy kis p4 konfig 300-as kódgánya halt meg csak úgy spontán, pár hónappal azután, hogy a benne lévő cerkát kicseréltem nw p4re - intel szerint 50 vs 70 watt fogyasztás. :U Én hülye vettem egy másik kódgyánt, me occó kettőezeöccá, de az se bírta 1 hónapnál tovább... :D Végül egy harmadik 2000 ft-os noname táp került bele, azzal azóta is megy... kopp-kopp... :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47) Daler


Daler
csendes tag

Stol for president! :R :D :C

(#48) Zeratul válasza Dr. Romano (#44) üzenetére


Zeratul
addikt

Láttam az is kínpadon a 60%nál már megáll

(#49) Skizz válasza didyman (#38) üzenetére


Skizz
addikt

ez mekkora :DDD

(#50) westcoastog


westcoastog
veterán

hát anno mikor meglett a gépem én is meg jártam a merkúcijó házamhoz kapott 350es förmedvénnyel.... az akkori gépemnél(amd sempron 3500+, 512ddr2, m2n4-sli,6600gt, 1 vinyó, dvd író,) fear-ozás közben úgy kikapcsolt a gép 2x-hogy csak lestem :Y
kiderült a szervízben hogy hogy a táp köszönte neki elég volt 2hónap üzem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.