Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Valószínűleg MTK chip van benne (6577, 6572 még talán nem,) tehát fel kell telepítened a MTK Mobileuncle toolt, ott sok mindent lehet állítani.(talán a hangerőt is...) 512 ram 4.2 höz 1 idő után kevés lesz (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#2) harmincas


harmincas
tag

Ha csak a nagy képernyő számít, elmegy... de ugyanennyiért kapható 4,5 collos kínai mobil egy giga rammal, négymagos procival, IPS képernyővel is. Ötvenért meg ugyanaz ötcollos HD kijelzővel.

(#4) Lalikiraly válasza GIJoe (#1) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm!

Ezt kifogom próbálni mindenképpen jólenne :) azért ha valaki megelőz kérem írja meg :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#5) harmincas válasza Kalandor (#3) üzenetére


harmincas
tag

A garanciával igazad van. A körömrágós megérkezéssel nem: itthon is megveheted annyiért, amit írtam.

(#6) Lalikiraly válasza harmincas (#5) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ezt énis alátámasztom. Barátnőmnek már mi is csájníz mobilt nézünk...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) Lalikiraly válasza GIJoe (#1) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

De a 6577 az 1.2 ghzn kegyeg nem? Ez meg elvileg 1 en... Na majd lessz itt vállalkozó kedvű kolléga aki ráveti magát :) a fejhallgató hangerőre jólenne rátolni egy adagot :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#8) helltp válasza Kalandor (#3) üzenetére


helltp
aktív tag

Hát nekem +2 mag, 2x ekkora ram meg a qHD IPS kijelző bőven megér egy kis körömrágást... És azt meg érdemes hozzátenni hogy ehhez van hardveres támogatás DE nulla a szoftveres támogatás (mind a közösségi mind a gyári), egy kínából hozott lenovora (thl-re jiayu-ra stb.) meg van egy nehézkes hardveres támogatás, és egy normális szoftveres támogatás. De annyiban egyetértek, hogy aki úgy se használja ki annak fölösleges ilyenek aggódnia (bár annak többnyire az 5"-es kijelző is fölös).

#7: Az MT6577 2x1Ghz, az MT6577T meg 2x1,2Ghz.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#9) Jiayu G3N válasza GIJoe (#1) üzenetére


Jiayu G3N
csendes tag

A Jiayu G3S/T 200 dolcsi alatt van(45.000) és lenyomja ezt
linkek:
g3s:http://www.dhgate.com/product/jiayu-g3s-smartphone-mtk6589-quad-core-android/164059891.html#s1-2-1|781449386

g3t:http://www.dhgate.com/product/upgraded-g3-jiayu-g3s-g3t-mtk6589t-quad-core/163824914.html#s1-3-1|934067388

rom:http://www.needrom.com/?s=jiayu+g3&sa=search&scat=0
és g3tre is hamarosan lessz magyar rom.

Hardware:antutu benchmark points:
Jiayu G3S:12.849
Jiayu G3T:1.5641
Lazer X50D:7.882

(galaxy s3:12.000)

kamera jiayu-k 8mp
lazer:5 mp

ram:
jiayu-l:1gb
lazer :512

[ Szerkesztve ]

(#10) Narxis


Narxis
nagyúr

512MB RAM manapság nagyon karcsú...

Thanos was right.

(#11) Jiayu G3N válasza Jiayu G3N (#9) üzenetére


Jiayu G3N
csendes tag

Amúgy drágábban a jiayu s1 sokkal jobban megéri:
http://www.chinaphonereview.com/jiayu-s1?lang=hu
(ANTUTU)26.000pont
rövid leírás:ram 2gb
cpu:4X1.7
gpu:Adreno 320
kijelző:5"
full hd
bt:4.0+EDR
wi-fi:b/g/n
NFC
kamera:13+2
félig ütésálló
Gorrila glass 2+acél váz

[ Szerkesztve ]

(#12) muchacoado válasza harmincas (#5) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Használtan megveheted ami már az országba van, vagy nyílt egy china phone bolt itthon?
A világ legnagyobb biznisze lenne hivatalosan itthon árusítani ezeket, érdekes hogy még senki nem csinálja.

(#13) muchacoado válasza Jiayu G3N (#11) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Ez kb 90-110 ezer környéke.

(#14) fi:zi'k válasza Jiayu G3N (#11) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Te vmi Jiayu ügynök vagy? :DDD
Amúgy a linket köszi. :)

(#12) muchacoado
Mert ugyanúgy megvennék Kínából. Mire minden cuccot megfizet itthon egy cég, elég komolyan megnyomja az árakat.
Persze ha nagy tételben tudna vásárolni az megint más.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) blueMerle válasza muchacoado (#12) üzenetére


blueMerle
veterán

Hogy a viharba ne csinálnák, pl. Magyarországon a Concorde és Akai saját márkával dob piacra kínai OEM telefonokat.

A JiaYu-nak pedig szerintem nézz egy kicsit utána, Európában nem egy helyen van hivatalos márkaboltjuk és webshopjuk úgyhogy szó sincs arról hogy ne árulnák hivatalosan EU-ban. Hoppá mi? ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) fi:zi'k válasza blueMerle (#15) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

De azok sem az ajánlott kategóriába esnek. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) #80439296


#80439296
törölt tag

Vagy Kína + vám, vagy EU vám nélkül.

Egységnyi összeget figyelembe véve:

Kína:

(100 forint + 3 forint vám) + 27% áfa = ~131 forint.

EU:

(100 forint + 'EU' (50 forint)) + 27% áfa itthon = ~191 forint.

Kérdés: melyik éri meg?

A ~131 forint akkor, ha 'elkap' a vám, de egyre inkább elkap.
Ha nem, akkor a 100 az 100.

70 IQ felettiek értik.

(#18) blueMerle válasza fi:zi'k (#16) üzenetére


blueMerle
veterán

Az Akai valóban nem (csupán a kérdés megválaszolásában volt szerepe) viszont a Concorde semmivel sem rosszab mint egy Alcatel vagy ZTE.

(#19) GIJoe válasza Jiayu G3N (#9) üzenetére


GIJoe
addikt

a DHgate nem ajánlom nincs paypal védelem, sikerült az egyik legátlagosabb árakkal rendelkezőt ajánlani...

(#20) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Határeset. Nem rossz, de pl 43-44-ért Lenovo A820.

6577-es SoC,ha az van benne már ez a,reális ár

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) dokee78


dokee78
félisten

5 inchen WVGA?Na nee.
Biztos 4.2 van rajta?
Vagy a gyári lejátszónak GB widgete van?
720p videót mennyi fps számmal rögzíti?

A cikk tetszett viszont ez a telefon "gagyi" kategória szerintem. Nehogy sertésnek vedd.
Körülbelül Akai szinten van.
Ennyi pénzért kínai csodák vannak valóban.

(#22) d@vee


d@vee
őstag

Ennél sokkal olcsóbban kapsz Huawei y300-at, ott is két mag, a felbontás ugyanez, IPS kijelző, van dual sim is, és nem noname mint ez.

Ja

(#23) upsyka


upsyka
aktív tag

mint ex-ósan műszakis eladó írom ezt:
igen,a Lazer márka a cég sajátmárkás terméke,olcsóbb kategórába jónak mondanám.arányába nem hoztak vissza több hibás darabot,mint márkásabb készülékekből...szoftvertámogatása nem nagyon van/lesz szerintem,hacsak nem próbál meg valaki miui-s romot rátenni pl.,nem tartom kizártnak,hogy valami hasonló kínai telóhoz való rom jó lesz...az itthoni árakat nézve teljesen rendben van,a kínából rendelhetőséget kár összevetni a hivatalos magyaro. forgalmazással.a szervíz meg nem szokott szarozni,ha szar,ad egy cserepapírt,amit az áruházban vagy telóra vagy pénzre válthatod :)
viszont én inkább huawei y300-ra szavazok ennyiből!

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#24) Graphics válasza d@vee (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt olyanod?... az a két mag egy rakat f0s... inkább 6577... ha ebben az van

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) blueMerle válasza Graphics (#24) üzenetére


blueMerle
veterán

Konkrétan ugyanazt a teljesítményt hozza mint a 6577 ha jól látom, illetve nekem nem tűnt lassúnak az Y300, sőt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#26) ufo13 válasza blueMerle (#25) üzenetére


ufo13
tag

Sziasztok,
én ma vettem egyet az Auchanban, fehér színben.
Ez előtt aTab5 készülékem volt, de a fülhallgató része annak nem volt olyan jó. Most Laser-re váltottam.
Eddig bejött, persze csak 2-3 órája nyomkodom, 4.2.2 szoft van rajta.
Gyors és szép a kijelző, zene is jól szól rajta.
Ami az aTab5-höz képest fura:
- nem tudom elnevezni a SIM kártyákat, csak a szolgáltató nevét írja ki (meg lehet szokni)
- nincs profil váltás a gyorsmenüben, azaz, ha bemegyek dolgozni, akkor le kell halkítani a beállítások alatt - erre van más megoldás?
Összeszerelésben és anyag minőségben jobb, mint az aTab5. Én ma 38.990 FT-ért vettem.
A készülék árlapján 2 év gari volt, azt mondta a kis hölgyike, hogy elromlik, akkor azonnal visszafizetik az árát.
2 év alatt el mondjuk elő is fordulhat és visszakapom hosszas procedúra nélkül a 100%ot. Nincs szervíz háttere, mert saját márkás... juppi, semmi baszakodás, ha baja van...jön vissza a cash.
Hát erre mondtam én, hülye lennék nem venni :D

(#27) Graphics válasza blueMerle (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Huaweit a saját UI-ja ölte meg... jo telo lehetne pl. Cyanogenmoddal...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) blueMerle válasza Graphics (#27) üzenetére


blueMerle
veterán

Vagy úgy. Mondjuk az az UI botrányos. Nagyon sok gyártó jobban járna ha inkább békén hagyná a kezelői felületet mert a stock droid egyáltalán nem rossz.

(#29) Graphics válasza blueMerle (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyetértek, sokkal szerencsésebb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Csapoati válasza dokee78 (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az én telefonomon is ilyen a gyári lejátszó widgete, 4.0.4-en (ZTE Grand X In).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#31) bagkri01


bagkri01
őstag

A cikk jó, lényegretörő.De ez a telefon szerintem drága 39-ért. Barátnőm thl w100-a 46k-ba került vámolva és azért valjuk be porig alázza ezt a cuccot. A garit pedig mindenki felfújja, egész korrektek a kis rizsevők.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#32) devast


devast
addikt

Az mt6577, meg a 4.2 összeférhetetlen. Egy-két embernek sikerült már valahogyan ráhekkelni egy zte-re, de hivatalosan én még nem láttam a kettő kombinációját, gondolom nem véletlenül.
Most vagy hazudnak az os-el (simán lehet az oem is átvágja őket), vagy nem mt6577(T) van benne.
Másrészt nekem van mt6577(4.1) és mt6589(4.2) is, és az ui egyikhez sem hasonló. Nem lehet, hogy valami spreadtrum soc van ebben ?

[ Szerkesztve ]

(#33) bagkri01 válasza devast (#32) üzenetére


bagkri01
őstag

Meg lehet azt oldani, nézd meg a jiayu g3 topikot, ott már hegesztik a 4.2-t.
ui.:de az sem hivatalos rom, szóval lehet, hogy igazad van.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#34) devast válasza bagkri01 (#33) üzenetére


devast
addikt

Nekem nem a "szám" kell, hanem a fontos fícsörök amiket hozott. Szinte 100% vagyok benne, hogy nincs bekapcsolva a project butter az egyik mt6577-ben sem, és szinte 100% biztos vagyok benne, hogy mt6589-ben be van. Azon lehet vitatkozni, hogy hardveresen képtelen erre az sgx531, vagy csak nem írnak hozzá olyan drivert.
ps: mt6572 is lehet ebben a lazer készülékben.

(#35) lexter00 válasza bagkri01 (#33) üzenetére


lexter00
őstag

Ööö nekem 4.2.1 van rajta nekem így jött.

Amúgy meg jól néz ki ez a lézer de az a 512 mb kevéske :(

(#36) devast válasza lexter00 (#35) üzenetére


devast
addikt

Neked G3S-ed van, nem G3-ad. Narancslé != Almalé. Pedig mindkettő tégla alakú dobozban van.
G3 = mt6557 + mt6620
G3N = mt6577 + mt6628
G3S = mt6589 + mt6628
G3T vagy S turbo, nemtom hogy hívják = mt6589T + mt6628

[ Szerkesztve ]

(#37) dragonfx válasza Lalikiraly (#6) üzenetére


dragonfx
veterán

de mér jo kinai névtelen telot venni mikor gondolom támogatása seol nincs csak azért mertmüszakilag jobb?
de mire kell 2meg 4 mag telefonálni??
a samsung, nokia, htc, sony jo telokat gyárt mindneki megtalálja ami neki kell.
miben tudnak azok többet??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#38) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Picike memória, picike felbontás.... cak neked óccó.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#39) banhammer


banhammer
veterán

A CPU-Z megmondja, hogy milyen chip van a telefonban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#40) muchacoado válasza dragonfx (#37) üzenetére


muchacoado
aktív tag

de mér jo kinai névtelen telot venni mikor gondolom támogatása seol nincs csak azért mertmüszakilag jobb?

Szoftveres támogatás van, bár nemhivatalos. És igen azért mert jobb.

de mire kell 2meg 4 mag telefonálni??

Nyílván a 4 mag nem telefonálni kell, arra jó volt a 3210-es is.

a samsung, nokia, htc, sony jo telokat gyárt mindneki megtalálja ami neki kell.

Ez így van.

miben tudnak azok többet??

A legfontosabb pozitív tulajdonságaik a rendkívül jó ÁR/ÉRTÉK arány. Gyakorlatilag 1/2 áron megkapod ugyan azt a cuccot csak a neve más. Ebben van rizikó (garanciáztatás,posta,stb) de be lehet vállalni.

(#41) devast válasza muchacoado (#40) üzenetére


devast
addikt

Mellesleg a névtelen viszonylagos dolog. Van lenovo, huawei, zte, stb is, ezekre sok mindent lehet mondani, de azt nem hogy névtelen :)
Nem akarom megbántani a cikkírót, és örülök neki, hogy elégedett a készülékével.
De én ettől kapok agybajt, mikor egy akármilyen kereskedelemmel foglalkozó cég bematricázik valami olcsó kínai oem telefont, behozza ide, és a hivatalos magyar garancián kívül nulla támogatással eladja. Kb olyan szinten van ez náluk, mintha egy kenyérpirítót vagy hajszárítót hoznának be.

(#42) Graphics válasza dragonfx (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért mert ellentétben amit írsz, sokkal jobb a támogatása.

Kína, hány milliárd is, na meg add hozzá a szomszédos RuszkiLand-ot... :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Lalikiraly válasza dokee78 (#21) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ezt tudom énis :) De az Akai hoz képest jóval stabilabban működik és sokkal jobban össze van rakva. Nem csodálkoznék ha nem JB lenne rajta de az adatok szerint 4.2.2 Nem tudok mit hozzá tenni nem vagyok rootolásban ilyesmiben guru...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44) Graphics válasza Lalikiraly (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Véleményem szerint ár/értekben oké, ha 2 év alatt bedöglik és visszakapod a KP-t akkor is bőven megéri :)

Nem kérdés, hogy ilyen feltételek mellett ez best-buy felé kacsint. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) dragonfx válasza Graphics (#42) üzenetére


dragonfx
veterán

az android market kinek nem fedi le az igényét támogatá szerint?
meg az auto update szoftver?
ok az ára jobb de névtelen.grancia nuku.magyar nyelv van benne?szinte senki nem ismeri.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#46) upsyka válasza dragonfx (#45) üzenetére


upsyka
aktív tag

mert a lazer aztán olyan neves....és igen,az összes kínaiban van magyar nyelv,mint a lézerben!megsúgom,az is kínai....egyedül a gari a bibi,de ahogy hallani nagyon nem szívóznak vele.egyedül a garipostaköltsége necces..

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#47) Dreimus


Dreimus
senior tag

Szia,

Esetleg a cikk írója megnézné a telóról ezt az oldalt és csinálna screenshotot?
Android verzió ellenőrzés

Illetve a beállítások alatt a verzió számra sokszor koppintva a feljövő képről és annak rákkattintását követően is csinálna képet.

Köszönöm,
Dreimus

[ Szerkesztve ]

(#48) bagkri01 válasza devast (#34) üzenetére


bagkri01
őstag

Nekem most 4.1.2 van fent és lehet érezni, hogy sokkal gördülékenyebb, szerintem működik a project buttor.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#49) MongolZ válasza muchacoado (#40) üzenetére


MongolZ
addikt

Az ár/érték, meg egyéb dolgon kívül van még egy-két dolog:
- Kínából az út 30-60 nap (felárért persze lehet 5-7 is)
- ahogy mondtad: támogatás van, bár nem hivatalos
- akármi gáz van, a garanciát vagy tudod érvényesíteni, vagy nem, vagy megvárod az oda-vissza küldözgetést (2x 30-60 nap, vagy újabb felárért 2x 5-7 nap), vagy nem
- ha használtan el akarod adni, igencsak szűk a vevőköre, az is nyomott áron venné meg (jó esetben) - azért nem árt ezt is beleszámolni a vételárba

Azt meg senki ne próbálja meg nekem elmagyarázni, hogy ezekkel a készülékekkel "csak" annyi probléma van, mint az Európában forgalmazottakkal.

Ettől függetlenül én is vásároltam már Kínából, 1/3 áron, mint itthon tehettem volna. A többséggel nincs komolyabb baj, de van, ami nem működik, nekem meg nincs kedvem küldözgetni vissza sehova. Nincs egy telefonszám, amit felhívhatnék, stb. Így is kb. féláron jöttem ki, mint itthon tehettem volna, de tisztában kell lenni vele: kb. semmiért nem lehet eladni őket használtan, hosszútávon a megbízhatóságukkal pedig kb. senkinek nincs még tapasztalata.

(#50) bagkri01 válasza MongolZ (#49) üzenetére


bagkri01
őstag

Hát te tudod miket írsz ide. 30-60 nap?......30 nap a plafon.Az én telóm is ideért 40 nap alatt, úgy, hogy belefutottam egy 2,5 hetes kínai ünnepbe, tehát addig egy raktárban volt a teló és csak jó értékelékkel rendelkező eladótól szabad/kell vásárolni, úgy nem lesz gáz, de ez itthon is igaz.
Néz be itt egy két topikba a gari us meg van 30-40 nap alatt oda-vissza úttal, kis hazánkban is simán elszüttyögnek vele egy hónapot.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.