Hirde​té​s​

2018. április 21., szombat

Gyorskeresés

(#1) icemad

icemad
(PH! addikt)

Kezét eltörném az ilyennek. Egyáltalán, hogy jut ilyen valakinek az eszébe? Ennyire unatkozik? Felháborító.

Azért jó a Playboy magazin,mert megmutatja mire képes a Photoshop.

(#2) ncc1701

ncc1701
(PH! addikt)

Nagyon helyes, remélem, nem felezik jó magasviselet miatt.

A macsekomat anno megmérgezték fagyállóval. Sajna nem derült ki, h ki volt. Mondjuk nem is zaklattam volna a fakabátokat, bár lehet, h a végén engem zártak volna be.

(#3) doeeg

doeeg
(fanatikus tag)
LOGOUT blog (1)

Sajnos nem jogerős, fellebbeztek. Gondolom ismét nem születik precedens ítélet :((

"Akinek takarják a szemét, elhiszi hogy szép a sötét, és ha mellé még ételt is kap, örökre sötét marad..." - Road

(#4) total90

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Az ilyet ugyanúgy büntetném, mint ha emberrel csinálta volna.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#5) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Remélem, le kell majd ülniük azt a 3 évet!

(#6) Vakegérke válasza Fred23 (#5) üzenetére

Vakegérke
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Kívánok neki olyan szenvedést, amilyent a szerencsétlen süni átélt.

Szerk: Ha minden igaz, egy személy a tettes, egy 19 éves sz*rházi. Csókoltatom a szüleit, mert ilyennek nevelték.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Met válasza Vakegérke (#6) üzenetére

Met
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Csak fel kellene gyújtani...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8) kemotox

kemotox
(őstag)
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok mikor lesz az állatkínzás úgy a köztudatban, mint az emberkínzás, ölés. Néhány száz éve még az is természetes volt. Mostmár azért mocorog valami az emberben, hogy "ne már".

(#9) kenwood

kenwood
(PH! addikt)

En azert orulok, hogy nem ilyennek szulettem.
Nyilvan jar a buntetes,minel sulyosabb, de azert valljuk be, valahol ez is egy betegseg/fogyatekossag ,mint a vaksag,vagy a down-szindroma.

Normalis embernek az empatikus keszsege nem teszi lehetove, hogy ilyet csinaljon.
Volt is valami kutatas,ahol a legkegyetlenebb gyilkosok szinte mindegyikenel talaltak fizikai elterest az agyban a "rendes" emberekhez kepest,raadasul nagyjabol azonos teruleten.

most hirtelen csak ezt talaltam, de sok helyen lattam/olvastam mar :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10) kikikirly válasza total90 (#4) üzenetére

kikikirly
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Igazat szóltál, szívemből szóltál.
Az ilyen csak azért nem öl embert mert fél a börtön büntetéstől.
Amikor valaki kidobja a gyerekét a harmadikról,szerintem ugyanez a kategória,csak egy elborultabb pillanatába már nem tud uralkodni magán.

[ Szerkesztve ]

(#11) F4T4L 3RR0R

F4T4L 3RR0R
(újonc)

Na ezt még olvasni is rossz volt...

Egyébként arra roppantul kíváncsi volnék hogy egy ilyen embernek csúfolt véglény agyában ilyenkor mi történik, mi zajlik le. Mi a bánatos fészkes fene az ami ráviszi az egyént ilyen tébolyultságra?

It's not a bug, it's an undocumented feature!

(#12) FLATRONW válasza kikikirly (#10) üzenetére

FLATRONW
(őstag)
LOGOUT blog

Szörnyű ez az egész, de inkább állatot kínozzon és öljön, mint embert.
Sajnos az állat- és emberölést büntetésileg egy szintre hozni, magában hordozza azt a veszélyt, hogy az elkövetőnek nem lesz vesztenivalója és akkor már szabad az út az emberölés és kínzás előtt.

(#13) kat10

kat10
(tag)

Mindig azt tartom igaznak, hogy a legnagyobb állat a földön az az ember.
Ennyi gonosz cselekedetet semmilyen másik faj nem csinál.
A legtöbb ember azt hiszi, hogy mi vagyunk az istenek ezen a földön.
De ha jól megnézzük némelyik embert csak egy férget látunk.
Az ilyenek milyen jogon csinálnak ilyet?
Kellene már egy rendszer elfogadva a földön minden országban.
Aki megöl bárkit vagy bármilyen állatot szándékosan azt felkötni.
Aki meg kinoz embert állatot szintén felkötni.
A sort hosszasan lehetne folytatni.
Aki elmebeteg azt meg bezárni örökre.
Sajnos már a mai világban naponta több ilyen dolgot lát hall az ember.

Go Pats

(#14) KISDUCK válasza kat10 (#13) üzenetére

KISDUCK
(senior tag)

Akkor eltünnének a hentesek és a húsevésről is lemondhatnál.

On: elöbb olvastam a hírt egy másik oldalon. Kíváncsi leszek mi lesz az ítélet másodfokon.

[ Szerkesztve ]

Kapcsold ki az oldalon a reklámblokkolót, mert ennyit tehetünk az oldalért! Köszönöm!

(#15) voyager4.4 válasza kat10 (#13) üzenetére

voyager4.4
(senior tag)

"Kellene már egy rendszer elfogadva a földön minden országban.
Aki megöl bárkit vagy bármilyen állatot szándékosan azt felkötni.
Aki meg kinoz embert állatot szintén felkötni.
A sort hosszasan lehetne folytatni."

Szép melegágya lenne a koncepciós pereknek / bírói tévedéseknek / hamis bizonyításoknak stb...

A halálbüntetést nem azért törölték el mert ne lenne célravezető, vagy mert túl szigorú. Egészen egyszerűen azért, mert egy esetleges hibás ítéletet nem lehet így később megváltoztatni.

no fate but what we make

(#16) dugø válasza kat10 (#13) üzenetére

dugø
(PH! kedvence)

Vannak ilyen országok amúgy, szabadon költözhetőek. :U

Fórumtopikba illő kérdésekkel ne privátban keress, nem válaszolok.

(#17) kat10 válasza dugø (#16) üzenetére

kat10
(tag)

Én ezeket az embereket költöztetném az ilyen országokba.

Go Pats

(#18) kat10 válasza voyager4.4 (#15) üzenetére

kat10
(tag)

Ha megcsinálta ne legyen lehetősége kibujni a felelősség alól.
A birók ügyvédek stb kezeljék ezeket a dolgokat szigoruan.

Go Pats

(#19) kat10 válasza KISDUCK (#14) üzenetére

kat10
(tag)

Ha csak ez lenne az ára, hogy a sok semmire való ember eltünjön a föld szinéről, akkor lemondanék a hús evésről.

Go Pats

(#20) kikikirly válasza FLATRONW (#12) üzenetére

kikikirly
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Ebbe nem tudok belekötni. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#21) T_chris válasza kemotox (#8) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Nem akarok belecsapni a lecsóba, mert egyrészt igazad van.
De legyen úgy az állatkínzás a köztudatban, mint az emberkínzás.

És kívánom hogy a fejekben hasonlóan legyen rend az étkezési célú tenyésztésből származó állátvágás, és az állatkínzás között is.

"szóval szó nincs itt arról hogy azért van ez így a haldokló kapitalizmus kokakólától mákonyos ópiumában mert így hatékony hanem mert így alakult." Gyúrjatok rá idén itt a 14. PH! Tábor.

(#22) ncc1701 válasza FLATRONW (#12) üzenetére

ncc1701
(PH! addikt)

Nem nyert. Egy ember többnyire meg tudja magát védeni, és emberből sokkal több van. Az állatok értékesebbek.

(#23) voyager4.4 válasza kat10 (#18) üzenetére

voyager4.4
(senior tag)

Nem érted. HA megcsinálta ok, DE mivan, ha nem csinálta / nem ő csinálta ?
Még egyszer mondom, nem a szigorral van baj, hanem azzal, hogy a halálbüntetés végleges, ha esetlegesen bebizonyosodik az elítélt ártatlansága, akkor már nem lehet mit tenni.

no fate but what we make

(#24) KISDUCK válasza ncc1701 (#22) üzenetére

KISDUCK
(senior tag)

Szerintem van értelme annak amit írt, lehet nehéz elképzelni. Az emberi életet sokan még így se értékelik, hát akkor mi lenne ha a törvény egyenlőként tekintene mindkét oldalra.

[ Szerkesztve ]

Kapcsold ki az oldalon a reklámblokkolót, mert ennyit tehetünk az oldalért! Köszönöm!

(#25) Kasya

Kasya
(PH! nagyúr)

Durva. A buntetetes szerintem tulzo es nem megfelelo.

Samsung Note 8

(#26) FLATRONW válasza ncc1701 (#22) üzenetére

FLATRONW
(őstag)
LOGOUT blog

Remélem akkor ez vonatkozik a hozzátartozóidra is, ha netalán egy ilyen elmebeteg rajtuk próbálja kiélni a hajlamait.
Az a baj, hogyha az ember állatba sem nézi magát, akkor más élőlényeket sem fog semmibe se nézni.
Ha pedig annyit sem érünk, mint egy állat, akkor szemrehányást sem tehetünk más emberekre a gonosz cselekedeteikért, hiszen csak egy értéktelen valamik vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#27) Secretknight válasza FLATRONW (#12) üzenetére

Secretknight
(tag)

Embert is kínozna ,ha,merne.Még nem meri.Majd.ha már a vágyai olyan mértékben elnyomják az erkölcsi és mentális gátakat,hogy nem tud ellenállni,akkor megteszi.Több ezer ,tízezer ilyen ember él a közvetlen környezetünkben is.Csak észre kell venni.Nem véletlenül kezdik állatokon.És nagyon kevesen folytatják embereken.Ők lesznek a gyilkosok, rossz esetben sorozatgyilkosok.Élvezik és egyre jobban.A kín látványa amelyet okoz , a mérhetetlen hatalom érzésével tölti el,hatalmas lénynek,félelmetes férfinak érzi magát néhány percig.És azokban a percekben senki sem akadályozhatja meg azt a tettet,amit úgy érez senki más nem MERI megtenni,csak ő.Mert ő olyan bátor és akkora hatalma van minden felett ,hogy képes rá.
És lassan elmosódik minden gát,és egyre jobban foglalkoztatja a gondolat,amely már aludni sem hagyja,a fantázia minden bugyrát bejárja,megtervezi éveken keresztül ,hogyan miként ,kínoz és gyilkol meg tudattal rendelkező embereket.Lépésről lépésre "fejlődik" a torz személyisége.

(#28) kat10 válasza voyager4.4 (#23) üzenetére

kat10
(tag)

Értem én, de mi van azzal akivel ezt csinálták? Függetlenűl, hogy ember vagy állat. A családja szerinted mit mondana? Vagy most láttam a fosbukon egy koala macit kicsavarozva a fához, és még élt amikor ezt tették. Szerinted akkor nem jogos a halálbüntetés? Senkinek nincs joga elvenni más életét szórakozásból. Csak ha saját vagy más életét menti meg vele. Szerény vélenyem ez. Tudom minden ember más és más minden állat. De azért ha már felsőbbrendünek mondjuk magunkat az állatoknál akkor legalább nekünk mint embernek nevezett egyéneket nekünk tudnunk kellene mi a határ. Na most azt hiszem le leszek oltva, mert védem az állatokat, védeném az embert is, de nap mint bizonyítja az emberiség, hogy nem érdemel védelmet. Ja és csak körbe kell nézni mi történik a világban nap mint nap. Az arabok elfoglaják Europa fővárosait macskát feszitenek kersztbe a pába kinyalja seggüket. Kérdem én, hol van akkor az emberiség? És itt az 1 millió doláros kérdés mit nevezünk állatnak?

Go Pats

(#29) flymi válasza Secretknight (#27) üzenetére

flymi
(őstag)

Nem személy szerint neked.

Bevallom anno én porbafingó koromban elégettem pár hangyát nagyítóval, mégsem lettem sorozatgyilkos.
Az élő csalival horgászók is állatkínzók? Szegény kukac épp csak nem visít, mikor a horogra fűzik. (am nem horgászom, csak egy példa)
Ha a sarokban a pókot papuccsal agyondobod, de elsőre csak két lábát viszed el?
Ha a termeszek megtámadnák a faházadat, hagynád had rágják vagy hívod a rovarirtót aki gázzal irt? (amcsi filmekben főleg)
Dolgoztam gyárban. Az ipari "egér/patkányfogók"? Abban is méreg van. Nem csak nyekk és kampec. Szerintem a méreg lassabban öl, mint egy hagyományos egérfogó. Az is állatkínzás? Ráadásul melegvérű.
Ha méregtablettát teszel a pucoktúrásba?
Ha a szomszéd légpuskával puffogtat verébre, de az csak leesik a fűbe és még él amikor a kutya megcsócsálja?
Vagy mikor a macska játszik az egérrel?

Nem az állatkínzás mellett vagyok, de ne essünk át a ló másik oldalára se.
Kell egy határ, csak nehéz meghúzni. Szerintem nem is lehet. :(

Mielőtt oltanátok hozzátenném, hogy az elsők közt lennék, aki eltörné a kezét annak, akit olyanon kapnék, hogy zsákban kiskutyát dob az árokba, vagy macskát félholtra rúg, vagy a cikkben szereplő szörnyűséget műveli.

[ Szerkesztve ]

Talpig úriember, feljebb egy centivel sem! ** "Boldog ember aki jámbor, amíg be nem verjük a pofáját!" (T.B.A.) ** "Egy Seduxen-en élő csiga vagyok." (L.B.) ** "Romulán csatabagel" (R.K.)

(#30) Secretknight válasza flymi (#29) üzenetére

Secretknight
(tag)

Igen,kell egy határ.
Ez egy emlős.Visít ha bántják. A disznó is ha vágják.
Jelen esetben nem zsákmányszerzés, esetleg vadászat volt a cél.Csupán a kín közeli szemlélése,érzékelése --hallása,látása,az égett hús szaga,a rémület horrora.

(#31) PBA válasza Secretknight (#30) üzenetére

PBA
(tag)

Pontosan és jól mondod. Kellenek a határok, és bizony kellenek a következmények is!

(#32) Agyturbina

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog

Ezt probalom magyarazni mar regota, ez csak a vegso tunet, az ok nelkuli agresszió. Teljes hianya az empatianak, annak ami tenyleg emberre tesz. Egyszeruen nem ertik sokan, ezt nemcsak a szulok okoztak, ez maga a tarsadalom betegsege, egy az egyben, az egyen a vegen mar csak azt kapja, hogy felerositi benne, ezt az ertelmetlen agressziot.
Mert ezt latja mindenhol, az igazsagerzete mar reg halott(miert ne lenne nincs szinte pozitiv pelda), az hogy egy pillanatra is kepes legyen erzeseket produkalni, NEM MENO, es foleg kimutatni. Mi az hogy kegyelem? Miert jobb valaki annal az allatnal? NEM LATJA a kulonbseget, mert nincs pelda, motivacio, latja a sajat eletet elore 30 evre, tudja minimalis eselye van valtoztatni, pont a kornyezet miatt. Ehhez hozzajon a belso deformitasok sora, es ez az eredmenye. NEM vedem az elkovetot, egyszeruen nem nevezem embernek, mert nem az. Ha viszont nem nevezem embernek, talan megertem amit tett, mert az allatvilagban az osztonok az elsok, bar ott is tobb logika van mert tudjak, a konfrontacio addig mehet el mig nem okoz komolyabb serulest, mert ugye az egyik felnek sem jo. Ha meg preda akkor eleve joval gyengebb. Ezert nem ertem, jo susse meg, de akkor egye meg ha annyira ehes. De elotte olje meg mert talan a macska aki jatszik az etellel, de az a jatek egy kicsit masabb, a legtobb ragadozo megoli eloszor az aldozatat, hiszen akkor a legkevesebb a macera vele.
Akkor ez a szemely az allat kategoriaba sem nagyon sorolhato be....Parazita gomba?

Kulonben most olvastam az indexen, a vilagon minden hol jelen van, egyre tobb a torz, mentalis betegsegben szenvedok szama, ahogy no a nepesseg, es kezeletlenul rohangalnak.

Megmondom, en szegyelem magam, nem kicsit, szerencsetlen sundiszno :O :W

A Paradoxonban az a Szep, hogy paradoxon modon nem szep. Don't assume anything, because makes ASS U ME!

(#33) janeszgol válasza FLATRONW (#12) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ezt a hulyeseget hogy mereszeled leirni? Es meg van, aki tapsol neked. Az allatkinzok legalabb fele embert is ol. Es milyen jogon tartod fontosabbnak, felsobbrendunek az embert?
Az allatkinzas az egyenlo az emberkinzassal. Nem ezert vannak a foldon, nincs jogunk hozza. A vagasra nevelt allatok igen. Amugy tudtad, hogy a hentesek es vadaszok kozott tobb is elmebeteg? Nem annyi, mint az orvosoknal, ugyvedeknel, de rajta vannak a listan ezen foglalkozasok is.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#34) janeszgol válasza Agyturbina (#32) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Az agy bonyolult, ezert a sok fele ember. Allitolad hazank lakossaganak 10-15 szazaleka elmebeteg, de ebbol 5% van kezelve.
Aki itt tapsol az allatkinzoknak, azok sajnos nem erdemlik meg az ember titulust.

(#35) kraftxld

kraftxld
(PH! félisten)

"Sündisznó sütve

A sündisznót felhasítják, kibelezik, leperzselik, megmossák, sóval, őrölt borssal, fokhagymával fűszerezik, nyársra húzzák és parázs felett pirosra sütik ). Rézműves Melinda fogalmazásában a sündisznót nyársra húzva sütötték meg. Bottal határozott mozdulattal fejbe vágták, ezután a száján keresztül nyársra húzták, és tűz fölött forgatták. Miután a tüskéi leégtek, letisztították, majd a felső, ún. kalap részét lehúzták, és sóval meghintve fo­gyasztották. Közben a sündisznót felnyitották, és a belső részeitől megtisztították. Húsát felszeletelték és a pörkölthöz hasonló módon elkészítették. Az így elkészített ételt darabos krumplival tálalják.
jó étvágyat hozzá"

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#36) Agyturbina válasza Kasya (#25) üzenetére

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog

Ha nem vagyok ize, te mire gondoltal? Marmint buntetes?

A Paradoxonban az a Szep, hogy paradoxon modon nem szep. Don't assume anything, because makes ASS U ME!

(#37) lezso6 válasza flymi (#29) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog (1)

Amikor még gyerek vagy, és nagyítóval kínzod a hangyákat, addig még nem sok fogalmad van az erkölcsről. Ez egy tanulni való dolog, jó esetben kinövi az ember, úgyhogy bocsánatos bűn.

A törvény szerint a gerinces állatok bántalmazása számít állakínzás bűncselekményének, és én ezzel egyet is értek.

Ami viszont érdekes téma, azok a gerinces (ember számára) kártevő állatok, ahogy írod például az egér irtás. Szerintem ez nem állatkínzás, mivel nem beteges hajlamaid kiélése a cél, hanem az állat megsemmítése. Ezekre általában véralvadásgátló mérget használnak, melytől az állat belső vérzésben hal meg. Hogy ez mennyire fájdalmas azt nem tudom, de remélhetőleg ezt is figyelembe vették az engedélyezése során.

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#38) lezso6 válasza Agyturbina (#32) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog (1)

Hatalmas nagy jólétben élünk, ez a forrása szerintem ennek az agressziónak. Egyébként ez nem csak állatkínzás, hanem más, jóval magasabb szinteken is megnyilvánul, pl a social justice warriorok, környezetvédő, állatvédők is kifejezetten agresszívak és károsak tudnak lenni, ami már egy rendkívül paradox jelenség.

Nézzük csak azt, hogy itt is már előkerült a halálbüntetés, mint végső "megoldás". Ezzel sikerült lesüllyedni az elkövető szintjére. Ha valakinek beteges hajlamai vannak, azt el kell zárni a társadalomtól (börtön) illetve terápiára küldeni, ahol megérti az erkölcsöt. Nem pedig felgyújtás általi halálra ítélni. Legyünk már emberek. Ha erkölcsös embernek tartom magam, akkor az erkölcstelen embert nem fogom megrugdosni és minősítgetni, mert ez barbárság.

"Megmondom, en szegyelem magam, nem kicsit, szerencsetlen sundiszno"

Ez a legrosszabb, amit tehetsz. :U Más bűne miatt szégyelled magad? Ez kb olyan, mint amikor szégyellik magukat az emberek, hogy magyarok. Vagy amikor a #metoo-nál az ártatlan emberek szégyellték magukat, csak azért mert férfiak. Ez egy rossz vicc. Ilyen logikával csak szégyenben lehet élni, vagy megtagadod az összes identitásod.

[ Szerkesztve ]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#39) Agyturbina válasza lezso6 (#37) üzenetére

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog

Azert nem kell elfelejteni "szamunkra". Miert is van ez igy? Mert megbontottuk a termeszetes egyensúlyt. Vagyis az amikor kordaban tartunk egy populaciot, tulajdonkeppen kompenzaljuk a sajat magunk alltal elkovetett hulyeseget. A modja valtozatos, de abban egyetertek, hogy igen is gyorsnak es relative szenvedesmentesnek kell lennie.
Kulonben meg, a pokokat kiteszem az udvarra, minek oljem meg bantott az engem? NEM sot hasznos is, nalunk rengeteg gyik van neha bejonnek a hazba. Miert? Mert a hangyak a hazban vannak, a gyik megeszi...nem kell a hangyakkal foglalkozni sokat, mert van termeszetes ellensege. A ragcslalok pont azert szaporodtak el mert pl a kigyokat kiirtottuk. A vereb esete meg sokkal osszetettebb mint egy sima kartevo.

Az hogy gyerekkent megolsz egy-ket hangyat, sok esetbe pozitiv követkézmennyekkel jar, hiszen megtanulod a halal nem visszafordithato, es igen is letezo dolog. A hangyapopulaciot meg egyalltalan nem erinti, hiszen a dolgozok nem szaporodnak, es a darabszam szempontjabol meg olyan elenyeszo ami akar egy veletlen baleset soran is bekovetkezhetett volna... Hogy mit erez a szerencsetlen hangya, mikozben elve megsutik....Na arra nem szivesen gondolok....De ha ez segit felismerni a gyereknek, hogy igen is fajdalmas a hangyanak, es meghal tole, ezt az aldozatot bevallalom, de nem tobbet.

[ Szerkesztve ]

(#40) Agyturbina válasza lezso6 (#38) üzenetére

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog

Kozben irtal :)

Nagyon jol latod a problemat:
Nem pedig felgyújtás általi halálra ítélni. Legyünk már emberek. Ha erkölcsös embernek tartom magam, akkor az erkölcstelen embert nem fogom megrugdosni és minősítgetni, mert ez barbárság.

A lenyeg ezt levetkozni, es megerteni azt, hogy pont hogy kulonbozni kell ezektol a szemelyektol, magatartasunkban is, es gondolkodasmodunkban is. Kulonben csak gorgetjuk ugyan azt a problemat magunk elott.

Ez a legrosszabb, amit tehetsz. :U Más bűne miatt szégyelled magad? Ez kb olyan, mint amikor szégyellik magukat az emberek, hogy magyarok. Vagy amikor a #metoo-nál az ártatlan emberek szégyellték magukat, csak azért mert férfiak. Ez egy rossz vicc. Ilyen logikával csak szégyenben lehet élni, vagy megtagadod az összes identitásod.

Hogy miert szegyelem magam, azert mert az eddigi fejlodesunk soran annyira keveset fejlodtunk, moralis oldalrol, hogy az majdnem semmi. Meg mindig az emberek tobsege a Talio-elv mellett kardoskodik, empatia mint olyan csak mutatoban, es a legfontosabb az a fajta megertese a dolgoknak amirol pont irtam a peldat, latni azt miert tortenik, nemcsak a vegeredmeny ellen fellepni. Na ezert szegyellem magam, mert tudom magam sem voltam sokkal masabb.

(#41) lezso6 válasza Agyturbina (#39) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog (1)

Ja hát természetes egyensúly megbontása is egy nagyon fontos aktuálprobléma, igen, csak nem akartam nagyon elterelni a témát. :D

Igen, a halál, mint fogalom tanulása szempontjából tényleg hasznos lehet. Egyébként a rovarok elnyomó többsége nem képes a fájdalom érzékelésére. Ráadásul a szenvedéshez nemcsak a fájdalom érzékelése, hanem érzelem képessége is szükséges. Valószínűleg ezért is van meghúzva törvényileg a gerinces állatoknál az állatkínzás esete. Persze ettől még az elkövető lehet szadista, ami bűn.

(#42) lezso6 válasza Agyturbina (#40) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog (1)

Ja az úgy már más, ha az adott szituációról neked eszedbe jut, hogy te is követtél el ilyesmit csak kicsitben és ezért picit szégyelled magad. Csak akkor ezt kell leírni. :) De az ilyeneken érdemes túllépni, s a jelen számít, nem kell a kollektív bűntudattal mérgezni magad.

Az erkölcs háttérbe szorulása szintén hatalmas társadalmi probléma jelenleg, ezzel teljesen egyetértek. Főleg, amikor paradox módon nyilvánul meg, azaz az erkölcs ad felhatalmazást az erkölcstelenségre.

[ Szerkesztve ]

(#43) janeszgol válasza lezso6 (#38) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ásni kell egy nagyon mély gödröt (mint egy szoba vagy terem), oda beletenni az ilyeneket. Se kaja, se víz, aztán lehet állatkodni, ha már annyira akarnak. De onnan sose jöhetnének ki.

[ Szerkesztve ]

(#44) lezso6 válasza janeszgol (#43) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog (1)

Adolf Hitler és Joseph Goebbels kedveli ezt a hozzászólást.

(#45) janeszgol válasza lezso6 (#44) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Az engem nem érdekel. Oké nem tehet róla, nyilván ilyennek született, mert ha nem így lenne, nem tudná megcsinálni. De bosszantó, hogy semmit nem kapnak érte. Mégcsak nem is jelzés az állítólagos szakembereknek. Ma Magyarországon büntetlenül lehet állatot kínozni és ölni.

(#46) Agyturbina válasza lezso6 (#42) üzenetére

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog

Az erkölcs háttérbe szorulása szintén hatalmas társadalmi probléma jelenleg, ezzel teljesen egyetértek. Főleg, amikor paradox módon nyilvánul meg, azaz az erkölcs ad felhatalmazást az erkölcstelenségre.

Ebbe megint nagyon melyen bele lehet menni, mi az az erkolcs es hol vannak a hatarok...Nem teszem, de szerintem tudjuk hova vezetne sajnos...Embertelensegunk abbol kovetkezik, hogy emberek vagyunk....Non plus ultra :R

(#47) janeszgol válasza Agyturbina (#46) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

De minden emberben van aggresszió. Ez természetes. És sosem tudhatod, hogy kerülsz-e olyan szituációba, amikor előjön és ami kegyetlenségnek hathat, de nem az. Akikről beszélünk (pl ez a blogjegyzet), azok nem ez a kategória.

[ Szerkesztve ]

(#48) lezso6 válasza janeszgol (#45) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog (1)

Ha születési rendellenesség, akkor megvannak a helyek, ahova el lehet zárni a társadalomtól és ő is eléldegélhet. Ha viszont javítható, akkor ott a terápia. Az pedig nem igaz, hogy Magyarországon büntetlenül lehet állatot kínozni, hisz ezt a hülyegyereket törvény alapján elítélték, csak most még fellebezett.

(#49) lezso6 válasza Agyturbina (#46) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog (1)

Értelemszerűen az erkölcs nem ekzakt és egy utópia nem célravezető. De azért alapelvek vannak, pl a szemet-szemért logika eléggé elavult, jobbak vagyunk ennél. Törekedni kell a jóra. S nem vallom azt, hogy az ember alapvetően gonosz, mert az egy öngyülölő ideológia. Gonosz emberek vannak csak, akik oktatásra szorulnak, s ha javíthatatlanok, akkor elzárással kell megvédeni tőlük a társdalmat.

[ Szerkesztve ]

(#50) janeszgol válasza lezso6 (#48) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Általában felfüggesztettet kapnak, azaz semmit. Oké ezt bevágják javítóba, bár ez kérdéses, ha elmúlt 18. Egy picit tovább mennék. Ma embert öl(et)ni is lehet büntetés nélkül. Mire gondolok? Muterom ismerősének a fiát megölte egy másik gyerek. Elmebeteg volt, kezelték, majd a szülők kikérték, hogy vigyáznak rá. Nem vigyáztak rá, gyilkolt a srác. A gyereket visszavitték. De! A szülőket meg se büntették. Kérdem, miért nem? Letöltendőt kellett volna kapniuk.
Sajnos a pszichiáter szakma is felhigult, sok a hülye.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.