Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

A villámlások és a mesterséges fények igazán szépek a légkör fényjátékával egyetemben. :)

<-ƘƘ->

(#2) Lenry


Lenry
félisten

szép bolygón élünk :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) floatr válasza Lenry (#2) üzenetére


floatr
veterán

Hát a bolygó szép...

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Éjjel ki vagyunk ám világítva, mint ha karácsonyfa lenne a föld. :D
Nagyon szép videó. Tetszett a villámlás és a sarki fény. Olyan helyről láthattam a földet , amilyenben a büdös életben nem fog látni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Kendek válasza Televan74 (#4) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A monitor előtt ülve? :DDD

<-ƘƘ->

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én a felénél abbahagytam, mert iszonyat idegesítő, monoton aláfestő "zenét, sercegést, karistolást." tettek alá. A túl szűk látómező is zavaró, és a föld túl gyors forgása. szerintem ugyanez lassabban, akár képkocka-többszörözéssel és a témához jobban illő aláfestéssel sokkal jobb lenne. Az ilyen felvételeket valami grandiózus, de nyugodt zeneművel kellene tálalni és maga a téma is, a föld, az űr csendjéből filmezve, a sarki fény olyan téma amihez nem illik ez a túl gyors tempó, főleg, ha 4k-s az alapanyag, tehát van mire rácsodálkozni.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) ntomka válasza floatr (#3) üzenetére


ntomka
nagyúr

+1

ツ Headphones on - World off

(#8) Tutu7030 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Tutu7030
veterán

Így van!
Pl.: Mike Oldfield - Supernova vagy Mike Oldfield -The Song Of Distant Earth - First Landing-Oceania + Crystal Clear
:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9) Z-77


Z-77
tag

Csodálatos felvételek, nekem eszembe se jutott, hogy a zenére figyeljek. A látvány elragadó, a zenén agonizálni meg felesleges.

(#10) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

valaki csináljon belőle android live wallpapert!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) bambano válasza Tutu7030 (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezeket pont nem tenném alá, a témájuk és az apropójuk miatt... :(

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Nagyon szép felvételek...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#13) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Fúú, gyönyörű. Plusz jóság, kitalálni épp hol járunk. :)

(#14) Tigerclaw válasza WonderCSabo (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, tök jó szórakozás kitalálni, hogy mi merre van. Kár hogy nincs meg nagyobb felbontásban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) julius666 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


julius666
addikt

Szerintem nagyon jól illett a felvételek már-már szürreális képi világához. Rám így sokkal nagyobb hatást gyakorolt mintha benyomtak volna alá valami csontig lerágott klasszikust vagy egy Mike Oldfieldet.

Bár ebbe az is belejátszhat hogy én szeretem az ilyen minimál jellegű ambienteket és pl. Mike Oldfieldben nem értem mit szeretnek, számomra meg az az idegesítő. :) Ízlések és pofonok.

Mindenesetre sajnálom hogy neked ez ennyire fájt és nem bírtad végignézni, szvsz baromi király videó.

(#16) gybazsi


gybazsi
senior tag

Nagyon jó videó. :R

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#17) lapa


lapa
veterán

pont ugyanitt voltam kirándulni tegnapelőtt. le is vertem az iss nagyobbik napelemblokkját.

ez úgy nyer értelmet, hogy még régesrég kitaláltam, hogy az űrsikló-csillár után lesznek csillagok is a gyerekszobában. az volt a terv hogy ledből kirakom őket az álmennyezetre, mint ahogy egyes moziszobákban is.

no de én nem random akartam, hanem alaposan, az északi égbolt igazi csillagképeit. végül a ledek helyett foszforeszkáló csillagok lettek (egyelőre...), 3 fényességi kategóriában (méretben).

egy kicsinyített térképpel meg némi vektorozással tegnapelőtt kerültek fel a koordináták, majd a csillagképek.

(a módszer: az a4 méretű nyomatot égtájhelyesen felragasztottam a középpontba, onnan a sarkcsillaghoz rögzített cérna mutatta az adott csillag irányát. a cérna mellett varrós mérőszalag is volt ugyanide kitűzve, amivel az origótól való távolságot lehetett jelölni.

oké, de a távolságok nem voltak meg méretarányosan, ehhez google sketchup kellett. a térképet egyszerűen importáltam textúraként, mégpedig akkorában hogy az a végső kívánt méretnek megfeleljen (legtávolabbi csillag ~150cm a sarkcsillagtól). innentől a sketchup mérőszalagját berakva a középpontba bármelyik csillag távolsága azonnal látható volt.

ezután én fent először szögbe igazítom a cérnát az adott csillaghoz, gazdasszony meg a gépnél mondja az egyes távolságokat amiket aztán jelölök a cérna mellett. remélem nagyjából érthető.)

szóval mivel már lóg a plafonról egy lego nemzetközi űrállomás, nem kellett sok hozzá, hogy a nagy csillagászatban könyökkel ráverjek egyet. mindegy, volt-van fenn épp egy sts is a plafonon űrsétás emberrel meg kanadakarral, nem volt nagy ügy egy tribute iss-repair missziót összedobni.

(#18) WonderCSabo válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, ez télleg kár. Aki esetleg megtalálja jobb minőségben, az ne habozzon linkelni.

Egyébként én elsősorban Földközi-tenger partvonalát, Észak-Amerikai kontinenst, Nílus völgyét vettem észre kapásra, meg még egy két dolgot, de már nem emlékszem. Asszem megnézem újra. Volt egy érdekes vékony narancssárga vonal 2x is, az nem tudjátok mi lehetett?

[ Szerkesztve ]

(#19) ntomka válasza julius666 (#15) üzenetére


ntomka
nagyúr

Először hang nélkül láttam, most megnéztem hanggal is, de kár volt. Olyan, mintha valami áramköri zajt alávágtak volna, vagy maga az ISS zaja lenne.

A videó maga gyönyörű, de tényleg rossz kicsit a látószög és gyors a mozgás.

ツ Headphones on - World off

(#20) azbest válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


azbest
félisten

A német BR adón szokott (volt?) menni Space-Night adásszünetben: [link] youtube-on rengeteg felvétel van róla.. hopp és itt egy 720p változat a hírbeli videóról is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) hakosh válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


hakosh
tag

Pakisztán és India határa: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22) Z-77 válasza hakosh (#21) üzenetére


Z-77
tag

És tényleg. Nem gyengén világították ki, hogy szemmel tarthassák egymást :D Azt olvastam itt, hogy ez az egyetlen határvonal ami ilyen jól látható az űrből.

(#23) WonderCSabo válasza hakosh (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De durva. Köszi.

(#24) kovgab


kovgab
aktív tag

Majdnem bealudtam ezen ... :D

Ká Úr

(#25) tsii_H


tsii_H
tag

erre siman ravagnam hogy after effects..durva hogy nem az...(remelhetoleg)

(#26) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Nagyon jól néz ki....AE? :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#27) Timyyy


Timyyy
őstag

Óóóóóóó de nagyon irigylem én ilyenkor az űrhajósokat... :O :O :O bár a földről is nagyons zívesen megnézném egyszer a sarki fényt. :U

(#28) MacCaine


MacCaine
őstag

Ez nagyon szééép!!! :)

(#29) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Nagyon jo csak en szedultem a sebessegtol... :)

A Google-nek mikor lesz vajon Google Space Map?

(#30) MacCaine válasza Hedgehanter (#29) üzenetére


MacCaine
őstag

Google sky?

(#31) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

ez tetszett nagyon :)
De mennyi energia "vész" el :Y

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#32) Hedgehanter válasza MacCaine (#30) üzenetére


Hedgehanter
őstag

De nagy...!!! :)

(#33) lapa válasza .:LoMAX:. (#31) üzenetére


lapa
veterán

egészen pontosan semennyi.

ettől függetlenül jobb, hogy nem jut el a légkörbe, annyira nem jópofák azok a részecskék.

(#34) Szmeby válasza lapa (#33) üzenetére


Szmeby
tag

Szerintem ő a pazarló (köz)világításra gondolt. Én legalábbis arra gondoltam... meg az ebből adódó fényszennyezésre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.