Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nullpoint válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nekem a mostani a harmadik Xiaomi telefonom, baráti körben többen használnak (az én ajánlásomra :B) sziamiaut, hiszen ár-érték arányban (még...) jó, de mindenkinél van pár zavaró apróság, ami a rossz szoftverük miatt van.

A telefonjaik mennyisége, ( és követhetetlen számozása) miatt persze nem jut elég idő a normális supportra, android 11-gyel karöltve pedig borzasztó bugos, energiapazarló romokat adnak ki.

Ezen ugye az sem segít, hogy egyre jobban kiveszik a kézből a módosítások lehetőségét, nehogy a júzer fel tudja takarítani utánuk (helyettük) a sz@rt.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#53) kakuk.tamas válasza Mr Anderson (#52) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A képaláírás szerintem megválaszolja a kérdésed.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#54) joelke HU válasza #64371968 (#31) üzenetére


joelke HU
senior tag

Vicces, hogy így beszélsz, mert te vagy az első szinte minden Nokia cikk alatt, aki felháborodik, amikor felmerül, hogy milyen semmit érő szemeteket rak le az asztalra a HMD. Meg egyébként is nem kötelező megvenni.
Javaslom fogadd meg a saját tanácsod. Feleslegesen ne szomorkodj a Xiaomi hulladékai miatt, mert nem kötelező megvenned.

Motorola G51

(#55) pusszycat válasza joelke HU (#54) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem már későn írod, valószínűleg rég végzet magával bánatában. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#56) Jakesz


Jakesz
őstag

A jelenlegi helyzetben örvendetes a sikerük, de félő, hogy a siker hatására a Huaweihez hasonlóan ők is elszállnak, és Apple/Samsung szinten fognak árazni a jövőben. Bár a csúcskategóriát tekintve ott vannak már, de nem is ezekből fogy rengeteg, hanem a középkategóriás modellekből, amiknek az ár/érték aránya toronymagasan lealáz minden más gyártót.

(#57) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekik van a legvékonyabb 5G telefonjuk, meg szerintem a legvastagabb is. Szóval lefednek minden igényt. Ez bennük a jó.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#58) AS


AS
félisten

USA már lehet dogozik valamin az ügy érdekében... Már mint azon, hogy ez ne történjen meg...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#59) haypro válasza AS (#58) üzenetére


haypro
senior tag

A Huaweit nem a fogyasztói üzletága miatt érték a szankciók, a Xiaominak pedig csak az van, nem foglalkozik hálózatfejlesztéssel például.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#60) aprokaroka87 válasza haypro (#59) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De a fogyasztói üzletágát is érintik.

Lényegében szinte mindent.

(#61) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#60) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, de nem a fogyasztói üzletága miatt kezdődött az egész.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#62) Essentials


Essentials
aktív tag

"Azért az Apple 44,2 milliós leszállítása és 14,1%-os részesedése sem rossz (tavaly: 37,6 millió, illetve 13,6%), viszont ideje hátratekintenie az almásoknak mert jönnek fel a BBK-s márkák."

Miért gondolja azt bárki is, főleg egy mobilszaki titulusban, hogy az Apple üzlete abban áll, hogy darabszám eladásban tolják magukat?

Ha így lenne, valószínűleg a piac összes leendő vásárlójának biztosítanának készülék-alternatívát, de jelenleg az van, hogy kizárólag a prémium szegmensben indítanak telefonokat évről-évre, a piac nagyjából 80%-át lefedő belép-., és középkategóriában egyáltalán nincsenek jelen eszközökkel, ergo nem kínálnak semmit a telefont választók legjavának.

Itt egy friss kimutatás arról az időszakról, amiben a Xiaomi ünnepeltette magát a második legtöbb darabszám leszállítóként globálisan.

Az Apple telefon eladásai mindig ciklikusak, mivel évente 1 alkalommal mutat be készülékeket, általában a Q3-ban, ( tavaly átcsúszott a Q4-re ), és akkor a legerősebb a forgalmuk, a következő év őszéig ( amikor bemutatják az arra az évre szóló mobilokat ) pedig a legalacsonyabb. Tehát jelenleg ez a legalacsonyabb periódus lett lezárva, és az alma klasszikusan leggyengébb negyedévében is elvitte a teljes piaci profit 41%-át, ami mellbevágó adat. Ezek a cégek nem jótékonysági intézmények, a sikerük elsődleges mérőszáma pedig a pénztermelési képesség. Minden ez körül forog, a PR, a termékmegjelenések, és az egész operáció azért dolgozik, hogy a bevételi számok minél szebben csengjenek ezeknél a nagyvállalatoknál negyedévről-negyedévre. Persze van még sok más mérőszám is, ami alapján számonkérhető egy ilyen cég, de az elsődleges az, hogy mennyi az annyi. "More money, more power" - ez az üzletben a szlogen.

Vajon az Apple-t mennyire mozgatja az hogy melyik hónapban hozzák ki második legtöbb darabszámot leszállító vállalatnak, HA a pénzt ők viszik, és amikor egyre több bevételt realizálnak az iPhone-okon az előző év azonos időszakaihoz képest? ( Most éppen azért, mert a Pro, és a Pro Max bitang mód fogy, és azok a drágább modellek. A 11 után már nem a 12 a legnagyobb darabszámban értékesített telefon, hanem a Pro Max. )

Egyébként ősztől a 41%-os hasítás a bevételi tortából fel szokott kúszni nekik 60-70%-ra, és az ünnepi szezonban darabszámban is elsők szoktak lenni, ( mert telefon megjelenésük van ) amellett hogy elviszik a pénzt mindenki elől a csúcskategóriás mobilt vásárolni hajlandó tömegek legjavával!

Értem hogy számít a darabszám, hiszen valahol ez egy presztízs adat is egy gyártó számára. De az ő szempontjukból ( is ) a pénz dominál, és amíg az Apple darabszámban harmadikként a klasszikusan leggyengébb negyedévében is 41%-ot eltalicskáz haza az okostelefon piacon realizált bevételekből, addig elégedetten hátradőlve tökmindegy nekik, hogy most pld a Xiaomi második vagy harmadik helyezett a darabszámban, a piaci igényeket egyébként többszörösen lefedő portfoliójuk mellett is mindössze 9% ( KILENC százalékos! ) bevételi részesedésükkel. ( Ami ugye abból fakad, hogy a Redmi, Poco, és Mi lite, tehát az olcsó/olcsóbb belépő-, és középkategóriás készülékek pörgetik neki az üzletet, arra mutatkozik leginkább igény, ha Xiaomi-t választanak az vásárlók. )

És még csak most indul be a business az iPhone-okkal, hiszen a pletykák szerint az idei modellek menetrend szerint szeptemberben érkeznek a boltokba is, és jó eséllyel idén is újra megcélozzák a teljes piac bevételének a 60-70%-át ősszel, és év elején...

Ez csak egy kis gondolatébresztő volt azoknak, akik szerint a darabszám számít 1-1 vállalat teljesítésében, és az alapján ítélnek meg egy brand-et, hogy "ki adott el több telefont", mert akkor az az ügyesebb, és a jobb. Nem így működik. Legalábbis az üzletben, és a Xiaomi, Samsung, Apple stb világában nem. A darabszámnak leginkább márkaépítő/PR értéke van, amin rágódhatunk az ilyen jellegű tech fórumokon, sokszor fals következtetéseket levonva. A Xiaomi megkapta a kinyírt Huawei helyét a szortimentben, mint az aktuálisan futó legnépszerűbb kínai brand. A Huawei-től kiesett vásárlók leginkább náluk találták meg a régi készülékeik alternatíváit, de ezek törékeny, és általában időleges pozíciók, sosem lehet tudni hogy a nyugati piacokon melyik kínai brand melyiket fogja váltani. Az Oppo, a Vivo, és még rengeteg ígéretes márka van, ami ha a következő években kellően komolyan gondolja magát a föld ezen a felén is, simán tud fordítani a darabszám leszállításokon, ami a kínai mixet illeti.

[ Szerkesztve ]

(#63) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#61) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk ilyenkor az a kérdés hogy mennyire van valóság alapja annak hogy csak a hálózati rész miatt, szerintem semmi.

Szerintem az USA úgy gondolja hogy Huawei cég = Kémkedés.

Minden amit a Huawei csinál vagy csinálni fog = Kémkedés.

(#64) Essentials válasza aprokaroka87 (#63) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ha a nyugati hálózatokból ki tudják szorítani valamelyest őket ( Huawei-t ), akkor sem fognak megállni, mert a következő célpont a kínai szoftverek lesznek, az az ultimate kínai ökoszisztéma, amit a kínai állampárt jelenleg a Huawei-en keresztül próbál életre hívni, majd megerősíteni a föld ezen a felén is.

Mindenki tudja, hogy a Harmony OS, és annak valóban független jogutódja nem csak a Huawei-nek készül majd, hanem az összes kínai márkának, amiket idővel valószínűleg belföldön és külföldön is "erősen ajánl" majd a gyártóknak a kínai vezetés, ehhez viszont az kell, hogy a Harmony OS lecsusszanjon a nyugati emberek torkán. A hálózatok mellett ezeken a rendszereken keresztül is rengeteg információhoz lehet jutni, elég csak az IOT-re gondolni, az önvezető rendszerekre, a mobil operációs rendszerekre, és ez is egy komoly ütközőpont már most is az USA, és Kína között. Szóval a Harmony OS-t, mint ennek az első fecskéjét is komolyan fogja venni Amerika a nyugati világban, mást sem tehetnek vele.

a Huawei vesszőfutása csak most indul majd be igazán a föld ezen a felén.

[ Szerkesztve ]

(#65) aprokaroka87 válasza Essentials (#64) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az egésszel az a probléma hogy valójában minden állam kémkedik, minden állam gyűjt adatokat, mert az adat ma már hatalmas érték, ha akarja bármilyen ország fel tudja használni rossz célra, és fel is használja.
Az hogy a Huawei kémkedik, oké... lehet, de mi van a többi országgal?

ők nem csinálják?
Lásd pl Pegazus ügy, bárki után tudnak vele kémkedni, bárkit megfigyelhetnek vele.

Nemzetbiztonsági ügy = Neked semmi közöd hozzá. :)

(#66) pusszycat válasza aprokaroka87 (#65) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak azt nézzük, h kémkednek azután, h ki kémkedik felőlük, már csak az kimeríti a kémkedés fogalmát.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#67) Essentials válasza aprokaroka87 (#65) üzenetére


Essentials
aktív tag

Én ezzel a témakörrel nem is foglalkozom. Teljesen nyilvános kormányzati szervek léteznek minden országban a lehallgatásra, kémkedésre. Szerintem ebből a szempontból tökmindegy h ki az aki nagyon kémked, és ki az aki kevésbé, nem nekünk kell igazságot tenni. Vannak azonban tények. Itt szerintem azt kell megérteni, és elfogadni mindenkinek, hiogy a szuperhatalmak közül a világ ezen része ahol mi élünk, amerikai fennhatóság nagyon hosszú ideje. Innentől fogva hiába is vonunk le saját következtetéseket, h ki mennyire is akar nyugaton kémkedni, Kina nagyon akarja, az USA pedig nagyon nem akarja. Az EU a legnagyobb szövetségese, geopolitikailag, és minden egyéb téren ezer szálon össze vagyunk drótozva Amerikával európaiként, mi vagyunk a "nyugat", sok ezer kilométerrel odébb a távol-keleten pedig Kína dominál a térségben.

[ Szerkesztve ]

(#68) Luck Dragon

Régen nagy Xiaomi fan voltam , jó pár készüléket birtokoltam tőlük .
Az elején ár-érték arányban tényleg szuperek voltak , de voltak alapproblémák amit könnyedén elnéztem neki , mert olyan jó árban mozogtak .
Kate azaz Note3 óta meglévő közelségérzékelő szenzor nem nagyon tudta ellátni a feladatát , gondoltam ez van , majd Note4 & A1 & A2 Note 8 szintén nem tudja ellátni , na ez már ciki .
videó hang sem volt a legjobb ezen a terén , de a végén a rendszerben található reklámok sokasága volt az ami kiváltotta nálam az azonnali váltás érzetet .
Tudom hogy ki lehet kapcsolni , de alapból minek vannak aktiválva? Utánna vagy hat helyen kell kikapcsolni .. :N
Ettől függetlenül kiváncsi leszek , hogy a Samsung miként fog cselekedni a trónfosztás elkerülése érdekében .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#69) pusszycat válasza Luck Dragon (#68) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

|...de alapból minek vannak aktiválva?" - mert igy tudja megoldani az olcsó árazást, reklámokból pótolja.

Most én vagyok a xiaomi fan pl. ma rendeltem meg egy Mi 11 Lite 5G-t csak mert a MI 10T nehéznek és vastagnak tűnik.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#70) Luck Dragon válasza pusszycat (#69) üzenetére

Legyen hozza szerencséd . :)
A reklámokra csak annyit , hogy ezt nem tudom elfogadni amit írsz , mert más gyártó megtudja oldani ,akkor legyen már olyan kedves a Xiaomi is és oldja meg másképpen .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71) Viktor0610 válasza Luck Dragon (#70) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát látod, a Xiaomi nem ilyen kedves. :(

(Csak azokkal, akik márkafanok. ;] )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#72) Luck Dragon válasza Viktor0610 (#71) üzenetére

Jó hát ezen a terén nem vitatkozom veled . :P

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73) Schuler888 válasza Luck Dragon (#68) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nekem a kedvenc xiaomi bugom hpgy hiaba van lakatolva az alkalmazas hogy ne lojje ki a memoriabol, felulbiralja onkenyesen es mit sem torodve siman kilovi... :D

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#74) nullpoint válasza Schuler888 (#73) üzenetére


nullpoint
senior tag

Meg az hogy kikapcsolod a miui find device-t, de azért folyamatosan megy a háttérben és ismeretlen adatokat küld valahova.... Mondjuk ez nem bug hanem kémkedés feature. :C

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#75) janeszgol


janeszgol
félisten

Tegnap eppen azt olvastam a facen egy telekomos hirdetesnel, hogy a Redmi Note 10-nel hiaba kapcsoljak ki azt, hogy a kijelzo bekapcsoljon a telo felemelesekor, akkor is csinalja. Ez tobbeknel elojott, mint tema.
Igazabol felemelni sem kell eleg csak megmozditani a telefont.

(#76) pusszycat válasza janeszgol (#75) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van olyan, h bekapcsolás rázásra. Lehet ez nem a felemelés? Annyi opció van, h a felét mindig elfelejtem. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#77) janeszgol válasza pusszycat (#76) üzenetére


janeszgol
félisten

Sajnos nem tudtam nekik segiteni. Egy lany belinkelt egy screenshotot, hogy mindent kikapcsolt azon a lapon, de semmi valtozas nem volt.

(#78) Light Yagami


Light Yagami
junior tag

30 ezres Redmiből nem nehéz 10x annyit eladni, mint egy 300-400 ezres csúcstelefonból... Szerintem fontosabb a bevétel.

(#79) 7Heads Drago válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem a Huawei rendszere jobban bejött. A Xiaomi telok kamerája meg sztem lépés hátrányban van. És akkuban se érzem őket erősnek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#80) 7Heads Drago válasza janeszgol (#75) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az ilyen hibáktól leszek ideges és adom el a telot. Sajnos tartok tőle nem ez az egyetlen ilyen baki rajtuk.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#81) Fall-N válasza jacis (#23) üzenetére


Fall-N
veterán

Nemzethy telefont azonnal, Erős Pista limitált kiadással. ;]

Ja nem. :U

(#82) hroberto válasza 7Heads Drago (#79) üzenetére


hroberto
addikt

Én ezzel pont fordítva vagyok. Az EMUI-tól rosszul vagyok, a MIUI-t szeretem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#83) jUUh


jUUh
addikt

Nekem sajna a MIUI nem opció, a custom romolgatást meg meguntam. (Redmi 2 Pro, Note 3 pro, Note 5 Pro, és Mi 9T után) Jó cuccaik vannak, de elegem volt a romolgatásból.

Samsung Galaxy S23+

(#84) Donki Hóte válasza Essentials (#62) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez az ábra azt mutatja, hogy az Apple a gazdag országok/emberek telefonja, a Xiaomi meg a szegény országok/emberek telefonja :K

A Samsung meg valahol a két kategória között lavírozik :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#85) Katorga12 válasza janeszgol (#5) üzenetére


Katorga12
csendes tag

Majd a jenkik elintézik valami koholt váddal őket is. :))

(#86) jonnyjoker01 válasza Luck Dragon (#70) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Más gyártó azért oldja meg, mert nem minimális profit margin van az eszközeiken. Köszönöm, de én nem kérek abból, hogy minden szar hardver túlárazott legyen, 100 ezer körüli legyen egy hulladék hardverű telefon és hogy fél milliókért tudjak csúcstelót venni, mint ami a konkurenciánál van.

Xiaomi mindig is támogatta a modding közösséget, ha nem tetszik a szoftver, le lehet cserélni. Én is így tettem, most Android 12 GSI fut a Mi 9T Promon. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#87) Fall-N válasza jonnyjoker01 (#86) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is így vagyok vele. Ér/értékben verhetetlenek. Minőség sem rosszabb és a MIUI sem.

(#88) Donki Hóte válasza jonnyjoker01 (#86) üzenetére


Donki Hóte
veterán

én nem kérek abból, hogy minden szar hardver túlárazott legyen, 100 ezer körüli legyen egy hulladék hardverű telefon és hogy fél milliókért tudjak csúcstelót venni, mint ami a konkurenciánál van

A Xiaominak is van közel fél milliós telefonja, ami csúcsalkatrészekből van összerakva, csak éppen nem sikerült a legjobban összerakni őket :(

Nézz be a Mi11 és a Mi11Ultra topikjába, van gond bőven a készülékekkel :U Magam is akartam venni Mi11 telefont, de annyira gyenge lett az üzemidő, hogy kezdek lemondani a telóról. Pedig az ára már kb. a fele a forgalomba hozatali árnak, szóval akár jó vétel is lehet(ne).

A Xiaomi az alsóközép kategóriában szokott nagyokat dobni, mert amiből Indiában el tudnak adni sokmillió darabot, azt tényleg jó áron tudják adni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#89) csorbajeno válasza Viktor0610 (#61) üzenetére


csorbajeno
veterán

De sajnos egy időben felszólították az amerikaiakat, hogy legyenek szívesek nem befektetni a Xiaomiba, vagy kivenni onnan a befektetéseiket. Tudom, ezt azóta visszavonták, de simán dönthet úgy Biden bácsi bármikor, hogy Bocsi Xiaomi, de mész a Huawei mellé a papíron. :(((

(#90) jonnyjoker01 válasza Donki Hóte (#88) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A Mi 11 Ultra egy kivétel, de ide a Mi Mix Alphát is felhozhattad volna, az még drágább. Az én érvem viszont nem ez volt, az pedig végképp nem kötődik ide, hogy most "milyen" a telefon, jól sikerült-e vagy sem. Csupán a hardverről beszélek és azok árazásáról.

Én arról a párhuzamról beszélek, hogy egy Samsung Galaxy A51 vagy Huawei Mate 10 lite azonos áron van, mint egy viszonylag frissen megjelent Poco F3 például.

Élek a szoftveres kompromisszumokkal (vagyis igazából nem - ezeket megoldom én magam, de megértem hogy nincs kedve sok embernek mókolni a készülékekkel), cserébe megadatik az, hogy ne kéthavi fizetést kelljen csúcshardverért leperkálni.

Tudom el kéne fogadnom az új mai világnézetet, hogy el kell adni nagy cégeknek a lelkünket is manapság és átadni számukra a teljes kontrollt az életünk egyes részei felett (nem csak mobilpiacról beszélek), de én egy darab hardvert, egy kézzel fogható eszközt akarok megvásárolni ami felett rendelkezni szeretnék a legnagyobb szabadsággal. Nem értem mi rossz abban, hogy van erre (MÉG) opció.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#91) doooo válasza jonnyjoker01 (#90) üzenetére


doooo
veterán

Az A51 már kifutott. A Mate 10 Lite meg majdnem 4 éve jelent meg... tehát az végképp kifutott (már gyakorlatilag Huawei sincs, épp ez jelen cikk lényege is). :U
Ilyen áron valóban alig akad ilyen SoC, de azért nem fair (vagy inkább teljesen irracionális) több éves modellekhez hasonlítani.

Egyébként vannak alternatívái, főleg azokon a piacokon, ahova leginkább szánták. Bár nyilván olyasmit kevés gyártó hajlandó (vagy képes) meglépni, mint a Xiaomi, hogy gyakorlatilag ráfizetéssel kínáljanak modelleket, főleg úgy, hogy ezzel legalább 5 másik modellt kannibalizálnak a saját (egyébként is átláthatatlan) palettájukon belül... hosszú távon abszolút nem világos mi a céljuk ezzel, mert ha az, hogy majd az elégedett vevők legközelebb sokkal drágább modellt választanak tőlük... akkor nyilván csalódás fogja érni őket (bár ha a Párt egyszer hajlandó lesz beállni mögéjük anyagilag, akkor már a profit is lényegtelen lesz, csak a befolyás fog számítani; de ebben most ne menjünk bele).

A "lélekeladás" alatt meg nem tudom mit értesz... meg az állítólagos kontroll alatt sem, hisz épp a 3. legnagyobb mobilgyártó telefonját használod... Vagy a szabadság a mókolást jelenti? Azt csak Xiaomin lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#92) jonnyjoker01 válasza doooo (#91) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Oké, elismerem az unfair volt, elcsesztem :R Árukeresőt rendeztem ár szerint, mivel a default top nézetet Xiaomi uralja. Elnézve a friss Galaxy Axx vonalat viszont, ugyanazt látom csak még drágábban :DDD Tényleg nincs valami nagy konkurencia már ebben az árszegmensben, csak a saját memóriámra hivatkoztam, mit vettek ismerősök, családtagok mennyiért és mekkora szarok voltak azok. Ma már kicsit más a helyzet.

Engedd el az utolsó részt, nem véletlenül tettem offba :DDD És igen, pl. a Samsung eléggé meggyilkolta az amúgy burjánzó modding közösségét.

Üdv. Johnny

(#93) doooo válasza jonnyjoker01 (#92) üzenetére


doooo
veterán

Amúgy érdemes megnézni egy-egy nagyobb áruházban, hogy mennyibe kerülnek jelenleg. Árukeresőn túl sok a rég nem kapható modell, amik utolsó feljegyzet árai megmaradtak a rendszerben (részben azért, mert pár zug-GSM nem frissítette, hogy mi elérhető náluk, és mi nem).
Edigitalban pl. az A72, A52 5G (ha csak a Samsungot nézzük) kerül annyiba, mint a Poco F3. Amik azért az SoC-n kívül alaposan felveszik vele a versenyt (képernyő, hangszórók), több dologban jobbak is (kamerák, IP-minősítés, szoftveres támogatás (esetleg maga a szoftver, bár ez nyilván szubjektívabb); vagy olyan plusz dolgok, mint a jack, meg a bővíthetőség). De máshol (teszem azt, Indiában), ahol vannak exkluzív Realmek, meg hasonlók, ott van S870-nel (vagy legyen S865/+, S860, tök mindegy) is hasonló ajánlat (meg még lesz is nyilván az elkövetkező pár hónapban). Edigital is van még ennyiért pl. Oppo Reno5.
Meg van házon belül egy rakás, pl. a Poco X3 Pro, ami jóval olcsóbb is, mégis fel tud mutatni ekkora nyers erőt (akinek ez számít csak).

(#94) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

Konkurencia mindig jó, de én azért drukollok a Samsung-nak, hogy maradjanak elsők vagy, ha le is esnek hamar menjenek vissza (almásként mondom). Nem örülök ennek a sok kínai cégnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.