Hirdetés

2019. november 20., szerda

Gyorskeresés

(#1) távcsőves

távcsőves
(senior tag)

BÚÉK! És köszi!

(#2) Syl

Syl
(nagyúr)
LOGOUT blog

Ej, de kár, hogy nem jött össze a Mint Gnome remaster!

Words cannot express how much i don't care

(#3) Lathronos válasza Syl (#2) üzenetére

Lathronos
(őstag)

A unity-t viszont reggeli után közzéteszem. Lehet, hogy hülye kérdés, de OSX mellett mi szükség linuxra? :F

Ubuntu 16.04 OpenBox, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#4) Syl válasza Lathronos (#3) üzenetére

Syl
(nagyúr)
LOGOUT blog

Nem hülye a kérdés :B Az OSX (vagy modern nevén macOS) a MacBookon fut, a Linux (meg a Win10) pedig a régi desktop gépemen.

(#5) ubyegon2 válasza Lathronos (#3) üzenetére

ubyegon2
(veterán)
LOGOUT blog

A unity-t viszont reggeli után közzéteszem. Jaj....

Syl burzsuj! Azért csak kíváncsi rá, mit használ a szegény nép! :DD poen, nem megsértődni

Reggel felraktam a régi Toshibára ezt a verziót és ugyanolyan jól megy, mint az előző kettő, viszont ez végre teljesen jól kezeli a proci melegedés okozta venti felpörgést, de annyira, hogy a többi disztrónál is jobban. Ráadásul ez alapból, a normál eddigi disztróknál kellett alkalmaznom tlp-t, kivéve a 18.3-as Cinnamont, az például szintén jól elvan az öreg gépen, több 18.3-at még nem próbáltam.

A mostani remastert teszteltem jó sok YT videóval egyszerre és ugyan nincs rpm-jelző, de tökéletesen lehetett hallani, ahogy felpörög a venti és ahogy kilövöm a böngészőt, azonnal reagál, nem csak percek múlva áll le a venti max pörgése. Egyszóval nagyon jó lett szerintem, gratula! :R

További tesztelést most nem csináltam, de gyanítom, ugyanolyan jó lesz minden, mint az eddigin, nekem ez a venti szabályozás volt a gondom csak. Ja igen, az előző remastereken nagyon sokáig be sem kapcsolt a venti, de aztán bekapcsolt és még 30 fokos proci mellett is ment ezerrel.

[ Szerkesztve ]

no offense, but....rágjál lóherét

(#6) Syl válasza ubyegon2 (#5) üzenetére

Syl
(nagyúr)
LOGOUT blog

Nem vagyok burzsuj :N És nem sértődtem meg. Már megedződtem a stílusodtól ;] :P

Munkaeszköz lenne, a munkáltatómtól kaptam. Sajnos a legkisebb MBpro modell, ezért nem is nagyon szeretem használni. A régi, öregedő i3-as desktop gépemen még a Linux host, Win7 guest (VirtualBox) felállásban is fürgébben tudom a munkámat végezni, nemhogy a fizikai Win10-en.

Egyébként szurkoltam a kollégának, hogy hátha sikerül neki egy Mint Gnome editiont összehoznia, azt szívesen kipróbálnám.

(#7) ubyegon2 válasza Syl (#6) üzenetére

ubyegon2
(veterán)
LOGOUT blog

Már megedződtem a stílusodtól

Óóóó..... pedig mennyit szofisztikálódott utóbi időkben. :D

Amúgy tudom, hogy meló meg a Win is meló miatt van, főleg. Lathronos miattad csinálja az Unityt?

Mint-en nem lesz Gnome soha, nem véletlenül használnak Gnome alapú szuperDE-ket! ;]

Az OB-ket sose szerettem (vagy csak nem tudom beállítani), de ezek a remasterek egész jók!

(#8) Lathronos válasza Syl (#6) üzenetére

Lathronos
(őstag)

Az a baj, hogy a legfrissebb 3.26-os Gnome-mal nem hajlandó együttműködni a Mint. :( A 3.20-as meg már elavult.

(#7) ubyegon2

Az openbox testreszabása nem olyan nehéz, talán majd készítek egy útmutatót. Tudom, ezt mondtam a böngésző kezdőlapról is, de arra se volt még elég időm. Valamikor most már csak lesz 1-2 szabad órám. Tudom, nem kéne annyit foglalkoznom a remasterek készítésével és máris lenne elég időm. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) ubyegon2 válasza Lathronos (#8) üzenetére

ubyegon2
(veterán)
LOGOUT blog

https://logout.hu/tema/kinek_milyen_a_desktopja/hsz_41507-41507.html

Itt már nem akartam offolni.

Akkor a kép szerint nekem is van külön /home-om! :)

Az openbox testreszabás útmutató jó, hogy szóba került, mert mint látod a képen, két procmagot mutat a conky, ami a Toshibán nem aggasztott, de desktopon kevés. Igaz ide csak azért raktam fel, mert kényelmesebb ezen tesztelgetni a beállításokat és úgy végrehajtani a laptopon.

bocs, a kép nem túl jó, Mint alatt csökkenteni akartam az 1,6MB-on :B

(#10) Lathronos válasza ubyegon2 (#9) üzenetére

Lathronos
(őstag)

Szia!

A conky-ban a CPU-nál vedd ki a kommentet ez a kettő sor elől

#CPU1: ${cpu cpu1}% ${alignr}${cpubar cpu1 8,70}
#CPU2: ${cpu cpu2}% ${alignr}${cpubar cpu2 8,70}

Majd az alatta levő 2 sort módosítsd erre

CPU3: ${cpu cpu3}% ${alignr}${cpubar cpu3 8,70}
CPU4: ${cpu cpu4}% ${alignr}${cpubar cpu4 8,70}

És máris mutatja mind a 4 mag terhelését.

(#11) Lathronos válasza ubyegon2 (#9) üzenetére

Lathronos
(őstag)

Manuális partíciónálást választottam és külön csináltam ext4-es / és /home + swap partíciót. Így tehát nem egy partíció van kettéválasztva, hanem 2 db egymástól teljesen független. :K

(#12) ubyegon2 válasza Lathronos (#11) üzenetére

ubyegon2
(veterán)
LOGOUT blog

Így tehát nem egy partíció van kettéválasztva, hanem 2 db egymástól teljesen független.

Nekem azért tűnt fel a dolog, mert nálam ugyanazt a méretet kiírta root-nak és home-nak is, mintha meglenne külön mindkettő.

A másik hsz-t is köszi, priviben olvastam. :)

(#13) csixy

csixy
(őstag)

Köszönöm szépen! Én is megkóstolnám.
Akkor most ide az sda7-re beinvitálhatom őkelmét és lesz belőle két partíció GPT lemezen ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi.

(#14) ubyegon2 válasza csixy (#13) üzenetére

ubyegon2
(veterán)
LOGOUT blog

Mi a fenének kell 57GB egy kipróbálandó disztrónak? :N
14GB-okat szoktam kijelölni, általában 8GB-ot foglal a rendszer. Az állandó disztróm van 20GB-on.

(#15) csixy válasza ubyegon2 (#14) üzenetére

csixy
(őstag)

Ez nagyon érdekes szám ( :) ) tudni illik 2x57=114=3x38=6x19 és GPT esetén akárhogy lehet vele variálni. Jelenleg 2x57-nél tartok. :) és a lemez elején és végén is parlagon hagytam 1-1 megabájtot , hogy csináljon vele a rendszer amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#16) csixy válasza ubyegon2 (#12) üzenetére

csixy
(őstag)

"Nekem azért tűnt fel a dolog, mert nálam ugyanazt a méretet kiírta root-nak és home-nak is, mintha meglenne külön mindkettő."
Hát ez az , ezt kérdezem én is a 13.-ban. Nekem is a conky két egyforma partíciót ír: Root és Home , pedig csak egy / partíció lett telepítés után , ahogy elvártam tőle, de akkor így conky becsapós.

(#17) ubyegon2 válasza csixy (#16) üzenetére

ubyegon2
(veterán)
LOGOUT blog

Aham, értem már a két particiós dolgot. Szerintem nem a conky becsapós, hanem Lathronos kolléga alapconkyja van a remasterbe, amit úgy variálsz, ahogy akarsz! Én a desktopra is felraktam, kérdeztem is tőle, hogy tudom megjeleníteni a 3-4 procimagot. Megmondta. :) De most úgyis tanulgatod az openboxot, ha jól olvasom valahol.

Egyre veszedelmesebb állataid vannak, bár a kövér kutya az igazi. ;]

(#15) csixy
Értem a matekpéldát, de akkor is fura, ha meghagyod a mostani rendszereket és csinálnál egy újat, azért nem annyira könnyű, mint a fenntartott helyből kijelölni x gigát. Persze miért ebben akarnál egyszerű megoldásokkal operálni! :N

[ Szerkesztve ]

(#18) csixy válasza ubyegon2 (#17) üzenetére

csixy
(őstag)

Akkor mit kell a második sorban mire átírni hogy a /home mappáról helyesen nyilatkozzon a conky ?

Home:
${voffset 4}${fs_used /home}/${fs_size /home} ${alignr}${fs_bar 8,70 /home}

Egyenlőre sikerült kikommentelni, de mit jelent eza sok hibajelzés?

[ Szerkesztve ]

(#19) ubyegon2 válasza csixy (#18) üzenetére

ubyegon2
(veterán)
LOGOUT blog

Nem tudom, nem konfigolok conkyt, sőt itt az utolsó 2 hsz-ben valami nagy kampós orrú papogánynak is javallottam, hogy ne tegye! :D

Vagy megvárod remaster szakink blogbejegyzését e témában. ;)

Amúgy ott nincs hibajelzés, csak figyelmeztetés, ne foglalkozz vele.

error=hiba
warning=figyelmeztetés, ami figyelmen kívül hagyható

[ Szerkesztve ]

(#20) csixy válasza ubyegon2 (#19) üzenetére

csixy
(őstag)

;]
Szerintem egy rusnya, virtuálisan rosszindulatú kis karvaly ez a jóindulatú kampós orrú papogány, de nekem tetszik! :P

Köszi, akkor a hibaleket hanyagolom.

[ Szerkesztve ]

(#21) ubyegon2 válasza csixy (#20) üzenetére

ubyegon2
(veterán)
LOGOUT blog

Jófej kis állatka, én meg aztán csipom is a galád madarakat! :D

Közben beugrott, látva, hogy a gedit-ről van szó, a gtk-s indításoknál teminalból szinte mindig feldobja ezeket a warningokat. Mint említettem, nem error!!!!!!! :N nem kell vele foglalkozni! nem hibaaaaaaaaaaa

Tudod mi a hiba? Az, hogy GUI-s programokat sudoval inditasz! Na az bizony hiba! gksu és nem sudo!!!!!

Mondasd el 100x a papogánnyal, hogy grafikus sudo!

[ Szerkesztve ]

(#22) csixy válasza ubyegon2 (#21) üzenetére

csixy
(őstag)

Köszönöm ! Én még a sudónál voltam lemaradva , mint a rossz tanuló. :U

(#23) ubyegon2 válasza csixy (#22) üzenetére

ubyegon2
(veterán)
LOGOUT blog

Nem tudom, hogyan maradtál le, mert ez benne van az első 5 gyakorta tárgyalt témák között! Még az Összefoglalóban is van róla külön írás! Nem ártana utána olvasnod, mert máshogyan van a főbb DE-kben! :D

(#24) csixy válasza ubyegon2 (#23) üzenetére

csixy
(őstag)

Igenis Főnök!

(#25) ubyegon2 válasza csixy (#24) üzenetére

ubyegon2
(veterán)
LOGOUT blog

:D
Már csak lefokozott kopasznyakú madár vagyok! ;] De ez legalább katonás volt!

[ Szerkesztve ]

(#26) Lathronos válasza csixy (#16) üzenetére

Lathronos
(őstag)

Szia!

Ha jól értem, nem csináltál külön /home partíciót telepítésnél, hanem automata partícionálást választottál. Ilyenkor ha jól tudom, a /-re csatolja a /home-ot és dinamikusan növekvőre állítja. Ezért egyezik meg a / és /home mérete. Így tehát a conky a /-t és a /home-ot mivel egy azon partíción vannak, ugyanannak tekinti. Nálam viszont megtévesztő, mert van külön /home partícióm, viszont szándékosan állítottam be ugyanakkorára mint a /-t. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.