Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dark2


dark2
tag

Előre bocsátom, Linuxban nem vagyok túlságosan tájékozott, bár a gépemen most is van egy Debian.
De ha jól ismerem az ubuntu számozást, akkor ez egy 2014-es kiadás, nem? Miért a régebbi verziókat dolgozod át és nem egy frisset?

Viszont ahogy olvastam a leírást, úgy érzem kipróbálnám - viszont egyet nem tudok. Nvidia GTX650 kártyám van, láttam, hogy a play on linux bele van integrálva - vajon a rendszer olyan drivert tesz fel, ami 3D-ben is rendesen működik?

(#2) Lathronos válasza dark2 (#1) üzenetére


Lathronos
őstag

A 14.04 egy hosszan támogatott (2019-ig) Ubuntu verzió, Windows megfelelője a Windows 7(az is 2019-ig), és ez a 4. februárban kiadott frissített verzióból készült. A 16.04 tele van bug-gal, ráadásul rengeteg szoftver támogatását megszüntették amik még benne vannak a 14.04 tárolóiban. Vagyis egyrészt nem elavult a 14.04, másrészt a 16.04 még csak félkész állapotban van, ráadásul mint írtam, a szoftverkínálat is 1500-2000 csomaggal csökkent, így nincs az a pénz, hogy jelenleg azt használjam, és óvva intek mindenkit a használatától. Mivel van benne zárt hivatalos nVidia driver is, verzió szerint a 340.96, így igen, támogatott a GTX 560-ad 3D gyorsítása. :) Ezt telepíteni a következőképp tudod: Beállítások -> További illesztőprogramok. Amúgy a Steamet is telepítheted, innen. Kattints az Install Steam Now-ra, majd a felugró ablakban Megnyitás GDebi csomagteleítőt válaszd, majd OK gomra kattints és már települ is.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#3) Lathronos


Lathronos
őstag

Bocs elírtam a verziószámot, természetesen a GTX 650-edet is támogatja a zárt driver. :)

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#4) Dhampir válasza Lathronos (#2) üzenetére


Dhampir
félisten

A 16.04-et én sem mertem élesben feltelepíteni. :K

Annak, aki az újat szeretné használni, talán érdemes kivárni az első nagyobb javítás kiadását.

(#5) solaris7


solaris7
tag

Szia Tomi!
Grat az újabb remasterhez :K Nem tudok magas szintű szakmai hozzászólást írni,egyszerű mezei felhasználó vagyok :) Feltöltésed után félórával már fel is telepítettem (még egy partíció az ssd-n) ;) Azóta használom hibátlanul működik.Köszönet érte :R

(#6) Lathronos válasza solaris7 (#5) üzenetére


Lathronos
őstag

Szóra sem érdemes. :)

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#7) dark2 válasza Lathronos (#2) üzenetére


dark2
tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ! :R
A hétvégén meg is próbálok időt szakítani a felrakására.
Még egy kérdés: érdemes neki adni swap partíciót 2x2GB ddr2-800 mellett?

(Van egy 7,5GB-os partíció a linuxnak és egy 2,3-as swap-nek, ha kell. De ha játékokat akarok feltenni steam-en, oda hely kell, igaz? Szóval növelnem kéne a rászánható tárhelyet.)

[ Szerkesztve ]

(#8) Lathronos válasza dark2 (#7) üzenetére


Lathronos
őstag

4 GB RAM mellé nem kell swap, a 7.5 GB kevés az ubuntunak, minimum 20 GB kell. És igen, a Steam játékoknak szintén kell hely. Ha sok játékod van, akár 200 GB-ot is lefoglalhatnak.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#9) dark2 válasza Lathronos (#8) üzenetére


dark2
tag

Hűűű, a debian elfért a 7,5gigán, igaz, nem nagyon van rá telepítve plusz program.
Ha fel tudtam tenni ezt az ubit, jelentkezem.

(#10) Lathronos válasza dark2 (#9) üzenetére


Lathronos
őstag

Még próbálkozhatsz az openbox remasteremmel is, az ha nem frissíted soha, elfér 7 GB-on. A 20 GB minimumot azért írtam, mert a frissítések telepítésével egy idő után akár ekkorára is meghízhat(Kb. 1.5-2 év).

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#11) huntiger


huntiger
tag

Nekem minden ubuntu alapú disztó alatt gond van a youtube-bal (pattog, ugrál a videó).
Ezt a problémát megoldaná a non-free driverek felrakása?
Ha igen, hogy rakod fel a non-free drivereket? Köszönöm.

(#12) lev258 válasza huntiger (#11) üzenetére


lev258
veterán

Gép, videókártya?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#13) huntiger válasza lev258 (#12) üzenetére


huntiger
tag

Múltkor próbáltatok segíteni az Ubuntu topikban, akkor sajnos nem jött össze.
Packard Bell Easynote TE11 HC, intel hd2000.

(#14) lev258 válasza huntiger (#13) üzenetére


lev258
veterán

Ahhoz nincs non-free cucc. Pontosan milyen rendszerekkel próbáltad eddig?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#15) Lathronos válasza huntiger (#11) üzenetére


Lathronos
őstag

Hogy jön ez a téma ide? Nem kötekedni akarok, csak nem látom az összefüggést.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#16) huntiger válasza lev258 (#14) üzenetére


huntiger
tag

Ubuntu 14.04, Linux Mint 17.3, Elementary OS Freya
Lathronos: A te verziódba azt írtad bele vannak integrálva driverek.
Gondoltam, hátha megoldaná ez a gondomat, ezért kérdeztem, hogy hogy tudnám én is belerakni a non-free drivereket az én rendszerembe. Aztán lehet nem ennyire egyszerű a dolog, nem tudom.

(#17) lev258 válasza huntiger (#16) üzenetére


lev258
veterán

Ha meg tudod oldani, megnéznéd egy Ubuntu 16.04 Mate-vel? Live mód elegendő.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#18) dark2 válasza huntiger (#16) üzenetére


dark2
tag

A zárt drivereket az én esetemre írta itt korábban NVidia kártyához.

Nálad ott valami videokártya driver hiba lesz - hasonlót win7 alatt láttam (látom, te linuxhoz keresed, de hasonló a jelenség) olyan kártyákon, ahol vagy nincs egyáltalán driver vagy maximum a win-es beépített van, ami rosszul működik. Ott is ilyenkor rángat egy 360p-s videó is 2 magos gépen, míg egy rendesen működő driverrel winxp alatt még a 720p is simán megy... A megfelelő gyártói támogatás hiánya. :(

[ Szerkesztve ]

(#19) FF23


FF23
senior tag

Szia!

Kezdő vagyok és próbálgatom a linux disztrókat. A Mint Cinnamon 17.3 után most ezt nézegetem :) Szinte minden benne van, ami kell :R
A Mint, mintha egy gondolatnyit pattogósabb, gyorsabb lett volna, ha rányomtam valamire a menüben azt szinte azonnal kidobta, ebben kicsit várni kell. Viszont jobban fut pl. az Opera 12. A Mintben, ha hozzádtam a lastpass-t, akkor elszállt a rendszer mem-túlcsordulással. Elfogyasztotta mind a 8 GB-ot fél perc alatt.
Sajnos az MX revohoz, meg az usb-s tunerhez ebben sincs driver.

Felcserélném a panelt meg az alsó gyorsindítót, mert nem esik kézre. A panel az megy, de alsót nem tudom melyik progiban kell állítani.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#20) dark2


dark2
tag

Feltelepítettem és belefutottam egy problémába -ami előtte a debian 8.2-vel is volt. Nevezetesen a hangkártya meg sem nyikkan. Ez egy Xonar DG pci, a debianon úgy emlékszem alsamixerrel lehetett segíteni, de most itt nem működik.
Majd még keresgélek, de ha valaki tud segíteni, szóljon. :R

(#21) dark2 válasza dark2 (#20) üzenetére


dark2
tag

Nos, megoldódott, de nem tudom, hogyan. :F
A gond az volt, hogy az alapértelmezett hang a videokártya hdmi aljzata volt. Lhet, hogy sudo-val indítva az alsamixert és kiválasztva a xonart, megmaradt az kiválasztott eszköznek. Most még olyan jön, hogy a dvb-t/dvb-s tunert kipróbálni, beállítani.

(#22) rendzso


rendzso
tag

Üdv!

Nem tudom mit tettél ezzel a rendszerrel, de nem győzöm eléggé megköszönni!!!! :R :R :R
Az eddigi "gyári" rendszerekkel mindig szívnom kellett egy ideig, mire sikerült megszüntetni a laptopomon a kurzorvillogást, és eltűnést, elvileg a dual videóchip miatt... Ez itt rögtön ment magától! :)
Az alkalmazások amiket beletettél mindet használtam eddig is, így ennek is csak örülök.

Arról nem is beszélve, hogy véleményem szerint nagyon jól néz ki így a rendszer! :Y
Köszönöm a kiváló rendszert!

További jó munkát!
Üdv Rendzsó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.