Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) nemlehet válasza Lacee1986 (#4) üzenetére


nemlehet
őstag

Több eljárás van. Itthon főleg PRK és Intra-Lasik között lehet választani.
PRK-nál 110-140k/szem. Hátránya, hogy lassabb, kissé fájdalmas felépülés (kb 5 nap mire normális visszatérhetsz a napi rutinodhoz) és fél év kb a teljes regeneráció. De nagyjából 1 hónap múlva csak a szemcsepp és a napszemüveg amire figyelni kell.
Intra-lasik az 220-260/szem. Itt kb azonnal, már másnap tünetmentes vagy, 1 hónap a teljes regeneráció.
Jellemzően ezek a díjak mindent tartalmaznak, esetleg UV szűrős napszemüveget kell venni pluszba ha nincs.

(#5) SirRasor
Minek fizetni olyanért, amit ingyen is helyre lehet hozni pici időráfordítással?
Mert nem lehet. Pont azt írtam le az első hsz-emben, hogy nem mindenkinek ugyan az a látásromlás oka. Van akinek tényleg a szemizmok ellustulása (jellemzően akik monitor előtt dolgoznak és nem igazán van szükségük a fokusztáv változtatására, de nem mindig igaz ez, sokszor genetikai az oka). Ez valóban kezelhető tornával. Sajnos ez a rosszul látók kisebb részét érinti.

Az időskori látásromlás (jellemzően távollátás) makula degenráció miatt alakul ki ami azt jelenti, hogy a sárga foltban található érzékelő idegek elhalnak, vagy degenerálódnak. Azt pedig tornáztathatod napestig. Továbbá a retina rugalmassága, mozgásképessége is csökken amin szintén nem segít a torna. Ez olyan mint egy elcsontosodó porc.
A szaruhártya fénytörési hibája is oka lehet a látásromlásnak (jellemzően a rövidlátóknál) amit szintén nem tudsz tornával ellensúlyozni.

(#6) greenity
Azért tegyük hozzá, hogy marhára nem mindegy, hogy mennyi idő alatt fizet ki az ember ennyit.

Ez mondjuk teljes mértékben igaz. Én megértem ha valaki nem tud ennyit egy összegben kifizetni, de amúgy a legtöbb klinika elég jó részletfizetési lehetőségeket nyújt. Amúgy viszonylag csóró emberek is kifizetnek ennyit telefonra, TV-re, utazásra csont nélkül, de az ugye kell, meg nem luxus. Ha azt nézed egy új iPhone vagy Galaxy S drágább mint ez a műtét.

(#9) Ed3r_X_

Hol csináltattad? Ha reklám miatt itt nem akarod leírni akkor jöhet privátban is, mert ez kiemelkedően olcsónak tűnik. Pesten 220 alatt nem jött ki sehol amikor nekem volt aktuális.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.