Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) arn válasza sb (#49) üzenetére


arn
félisten

igaz filmekkel nincs dolgom, de ha vmi "gyors" kell, atmasolom az ssdre :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52) TeeJay válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


TeeJay
félisten

nincs igazad
Telekom lassan egész Heves megyét tele nyomta FTTH-val a falukat is, tudom mert Eger mellől származom és ha haza látogatunk látom hogy mindenhol ott lóg már az optikai kötődoboz
GPON+IPTV megy majd a régi rezes hálózatot meg le fogják bontani
többi megyét nem tudom de DIGI is tolja ezerrel a GPON-t és minden FTTH hálózaton előfizetőnek alapból 1000/200-at ad
közben építik át a régi FTTB hálózatot is FTTH-ra szóval EU szinten szerintem baromi jól állunk és nincs ok a panaszra.
240-ből arra tippelek UPC területen vagy vagy koax hálózaton, az is fog majd gyorsulni szerintem gigabit közelre nem kell aggódni

bár kérdés hogy torrenten kívül mire lehet használni :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#53) azbest válasza TeeJay (#52) üzenetére


azbest
félisten

Koaxon is sok helyen a korábbi max 120/10 -ről tavasszal 250/20 majd pár hét múlva már 500/20-at kínáltak kb azonos áron telekomék. Mondjuk ennél a fel irány a szűk keresztmetszet, amikor távolról kell valami.

[ Szerkesztve ]

(#54) arn válasza TeeJay (#52) üzenetére


arn
félisten

Ausztriahoz kepest amennyire tularazott a mobil, annyival jobb es olcsobb a vezetekes szolgaltatas. A tombhazas becsi net fenyevekre van az evekkel ezelotti otthoni net minosegetol, es ezert tobbszoroset fizeted.

Mi pl a 75/7.5os netert tobb mint 30 eurot fizetunk, sokkal tobb a megszakadas mint otthon, elavultak a modemek/routerek, savszelessegnoveles helyett csak 10%ot dragitottak az elmult ot evben. Es ez messze a legjobb ajanlat, kulsobb keruletekben mobilozhatsz meg joval dragabban. Ot evvel ezelotti digis netunk is sokkal jobb volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55) iMaverick válasza Egon (#25) üzenetére


iMaverick
addikt

(ennyi adatot egyben pedig szvsz kevesen másolgatnak otthon).

Ez nekem is furának tűnik, hogy az 1Gbps nem elegendő otthonra (vagy akár egy kis irodába). Természetesen nem vagyok a fejlődés ellen, félre értés ne essék! Ezek a 2,5 és 5Gbps-es ugrások is jópofák, főleg hogy a meglévő infrastruktúrát fel lehet hozzá használni. (CAT5E, CAT6). Nem értem, mire megy a finyázás?

Ráadásul ilyenkor előjön a nosztalgia... ;]

Annó még gimis koromban két haver felugrott hozzánk suli után, hogy gyorsba tolunk egy Command&Conquer partit a két gépen. Igen ám, de az egyik masinán nem volt rajt a játék... Mondom semmi gond, úgyis össze vannak kötve a soros porton (sicc!), akkor átmásoljuk azon. Hát valami 43 percig másolta a cuccost a "hálózaton" a két PC, így addig gyorsba megebédeltünk mind3-an némi tojásrántottával.

Aztán ugyanez előjött a Diablo 2-vel, hogy nem volt elég neki a 10Mbps-es koax... A fejem vertem a falba, hogy ez meg hogy a p&#>ba lehet? Kénytelen voltam apámból kiudvarolni egy HUB-ra (sicc! 2) 20eFt-ot. A LAN kártyákat meg úgy vadásztam össze az Apróneten használtan. (Mondjuk 3Com-ra hajtottam.)

Na ez már minőségi buli volt (100Mbps). Aztán amikor elkezdtem foglalkozni az 1080p-s filmekkel, akkor jöttem rá, hogy már kevés a Fast Ethernet, kell a giga. (Ugye az alaplapok már jó ideje tudták a gigás kapcsolatot, csak a vezeték és a router nem tudta).

Namost szerintem ezzel azért el lehet lenni még jó ideig. (Amíg nem terjednek el az /anyagilag is/ elérhető szintre ezek a gyorsabb eszközök.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#56) Dißnäëß válasza Cifu (#18) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mezei NAS-nál ez él is. :K

Ha kicsit fifikásabb az ember, akkor meg lő Ali-n vagy eBay-en két 10 gigás karit és a csúcs géppel kapcsolódhat direktben akár RJ45 rezen is a NAS-ra (direktben: switch nélkül és akkor elég Giga switch mindenki másnak aki nem akarja 10G-n cibálni a NAS-t).

Duál portosak is vannak (PCIe 8x), igaz az két kábel, de megfizethető ár (link aggregation, bonding, bár bonyolítja..) ..

Mondjuk én elvetemült módon Infiniband-et sem tartok faxságnak és szintén egész használható áron lehet ilyen 40Gbit-es motyókat lőni külföldön :D de ez már tényleg nem a szomszéd srác szintje, hogy összedugunk valamit .. + jönnek itt is egyéb bonyodalmak..

Ha most építkeznék, erősen gondolkodnék, CAT6A-t húzzak-e a helyiségek falába, optikát, vagy egyszerűen elég arra ügyelni, hogy könnyen áthúzhatók maradjanak a falba tett vezetékek (pl. csőbe tenni, enyhe kanyarokkal, passz, de ha a befűző szál már végig megy, jó :D ). Valszeg legutóbbira szavaznék és első körben CAT6A-t behúzva béke ~10 évre.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#57) Cifu válasza Dißnäëß (#56) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nálam is ez van, jövőre lesz festés, felújítás. Tervezgetem a dolgot, de még nem döntöttem el, hogy Cat6, 6A vagy esetleg 7/7A legyen. Végül is akkora árdifferencia nincs közöttük, hogy ezen a cirka 40 méteren érdemes legyen spórolni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#58) Dißnäëß válasza Ribi (#39) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezek jó kérdések amúgy.

Míg nem jöttek be a PCIe SSD-k, sőt, normál SSD is drága volt, pláne ilyen video vágós dimenzióban (hatalmas méretű file-ok), a NAS a raid megoldások miatt is klassz ötlet volt, például 4 vinyót összefog az ember egy buta raid0-ba, tök8 ha elhasal az egyik és minden adat, de nyilván fontosan nem tartunk rajta, vágni viszont elég darálós tudott lenni régen.

Ma viszont inkább azt mondanám, hogy tényleg elég a Giga NAS, video vágásra egy PCIe gyors SSD, aztán a kész anyagot ki lehet tolni a NAS-ra archiválás céllal.

Aztán amikor ránézek a Gigabit NAS-ra egy Adobe Bridge alatt és tetű módon töltenek csak a kis képeim, újra thumbnail-ezek, akármizek, rahedli RAW-t, mittomén ... akkor meg mégiscsak vakarom a fejem, hogy de jóóó lenne, ha nem csak 120 megával jönne át az adat onnan.. :U

Van, amikor van létjogosultsága. A 10G régóta él és virul, szerintem csak újabb bőrlehúzás, azaz pénz a pénztárcából. Amit akar az ipar, hogy terjedjen, elterjeszti (mainstream-ben, így értem), amit meg nem, nem. Minden más, hogy úúúmilyendrága, pláne egy több éves tech-nél, büdös kamu. Az elején drága, de aztán ahogy a termelés felfut, villámgyorsan térül, fajlagosan elérhetővé is válik már - ez a mennyiségi nézőpont - és utána jön az idő faktor még erre rá, hogy hát igen, jópár éve létezik már, akkor ez hol high-tech ma, most ? Mi is a probléma, emberek ? :F

Kb az, hogy oops, túl nagyot ugrottunk, az ipari szereplők összedugták a fejüket, hogy á-ááá, az miért jó, ha fejvesztve loholunk 10G irányba, lehetne még előbb egy mainstream termékszériát (router-ek, switch-ek, hálókártyák és velük integrált alaplapok tömkelegét) előbb 2.5-re majd 5-re legyártani, irdatlan pénz... erről senki nem akar(t) lemondani szvsz.

Ennyi.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#59) Dißnäëß válasza Cifu (#57) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem ezt nézve 6A bőven, sokáig.

Sima oldalfalú egyszerű csőbe tenném és azt vakolnám/takarnám be, mint még anno a 230V elektromos vezetékeket apámék a '86-ban épült házban. Gégecső recés oldalfal, kanyarban jobban akadhat benne a befűzőszál vége. Sima oldalfalút hőlégfúvóval óvatosan melegítve már meg is van a kanyar és hacsak nem egy brutáléles derékszög, gyönyörűen megy benne a motyó. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#60) bambano válasza Cifu (#57) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem cat6-ot ne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) Dhampir


Dhampir
félisten

Jó lenne, ha az érintett notebook gyártó(k?) az integrált Fast Ethernet (10/100 MBit/s) vezérlőről végre feljebb lépnének már, legalább Gigabitre.

(#62) Dr. Akula válasza TeeJay (#52) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Örülök hogy EU szinten jól állunk, csak én nem a szenegáli betárcsázóssal szeretnék versenyezni, hanem a már minden havernál rég bekötött gigás nettel. Ide mindig akkor jön egy új technológia, ha másutt már levetették, pedig ez Pest, és nem egy gettó, a telekomos kocsi meg se tud állni a lakásonként 2-3 parkoló autótól. De hát a rendesen fizető ügyfél nem kell nekik, aki ki tudja fizetni, attól nem kell a luxusprofit, inkább bekötik a Hős utcába, hátha valaki azt is lopja majd, nem csak az áramot. :)

(#63) TeeJay válasza Dr. Akula (#62) üzenetére


TeeJay
félisten

van valami infó hogy a gazdag részen mennyivel van több előfizető csak mert gazdagok?
panel meg társasházi részen nincs pénze másra az embereknek így TV-t néznek meg neteznek
ott mindenkinek van előfizetés
gazdagék meg nyaralnak, utaznak, kocsikáznak nincsenek otthon ott elintézik mobilnettel ami kell
óbudán gazdag részen rokonom most vett 140milláért családi házat
és az utcában nincs egy távközlési szolgáltató sem se T se U se D így mindigTV van csak nekik de nem hallottam hogy mennyire nem tudnának ebbe beletörődni úgyis utazgatnak az országban így nem egész nap a TV meg a net megy.
amúgy meg már mondom pár éven belül szinte mindenhol optika lesz vagy koax, ADSL és VDSL már halott mert nem lehet rajta szolgáltatni olyat mint optikán, ráadásul drágább is üzemeltetni az ADSL/VDSL-t meg a koaxot is. ebből a szempontból nagyon jó volt hogy a magyar szegény volt és csak TV-t meg netet tudott fizetni és a torrent meg DIGI miatt 1000-es net van nálunk ami sok nyugati országban is ritka pedig ott a GDP igencsak combosabb mint nálunk

én nem aggódnék 2-3év és nálad is hasít majd az 1000-es net aztán rájössz majd hogy minek is olyan gyors úgyis mindent telefonon meg mobilneten fogsz csinálni :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#64) Dr. Akula válasza TeeJay (#63) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A szolgáltatóknál biztos van. Mondjuk arról meg biztos nincs hogy mennyi lenne itt a gigás előfizető, ha meg se próbálják bekötni. Azt azonban nem nehéz belátni hogy akinek futja ájfónra meg 3 autóra, annak valszeg egy pénzesebb díjcsomag is jobban belefér mint egy minimálbéresnek. És ez nem egy Rózsadomb, csupán egy "tiszta udvar, rendes ház".

"úgyis mindent telefonon meg mobilneten fogsz csinálni"

Legalábbis addig a pár percig amíg le nem merül a keret. Biztos nem játék streamelésre használnám. De torrentre se. Mondjuk az mobilneten legtöbbször blokkolt is.

(#65) azbest válasza Dr. Akula (#64) üzenetére


azbest
félisten

Azért sok helyen 3-4 ezer forintos szinten mennek ezek a netcsomagok manapság, a tévé esetleg drágább rész belőle. Ráadásul sokszor csak jelképes árkülönbség van a lassú és a gyors csomag közt ilyen helyen. Ahol meg kifejezetten drága a net, ott sokszor még lassúság is társul hozzá.

(#66) wwenigma válasza Dr. Akula (#64) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én két korlatlan LTE mobilnetes kartyara fizetek 5800at, jelenleg 3900/kártya a legolcsobb amirol tudok es elerheto barkinek.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#67) FollowTheORI válasza Dißnäëß (#56) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem nagyon húzogatnak ma már kábeleket, mindent a wifi ural... az eszközök többsége is lassan wifi only kvázi.
Főleg hogy itt kopogtat az impresszív AX wifi... ami akár 10Gpbs+ is tud.

Egyedül a desktop PC-re kell max kábel, azért meg felesleges egész házat kábelezni már...

De egyébként ja, 6/6A már bőven örökélet szagú és az meg hogy újrahúzható legyen alap. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#68) Dr. Akula válasza azbest (#65) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én 9k-t fizetek a 240-es netre, ami a legnagyobb itt elérhető. Ide még nem ért el a 21. század, talán majd ha már Szomáliában is lekukázzák a gigát, akkor. :S

(#69) Cifu válasza FollowTheORI (#67) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem nagyon húzogatnak ma már kábeleket, mindent a wifi ural... az eszközök többsége is lassan wifi only kvázi.

Mert a marketing meg a kényelem győz. Aztán jönnek a problémák, hogy hát megvették az 80 ezer forintos routert, de mégis akadozik a videotelefonálás, ha kettővel odébb lévő szobában vannak...

Főleg hogy itt kopogtat az impresszív AX wifi... ami akár 10Gpbs+ is tud.

Ahogy az AC-s Wifi (pardon, Wi-fi 5) is tudja papíron akár a 2-3 Gbit/s-t. A gyakorlatban meg ha közvetlenül rálátott a routerre a kliens, akkor megy 270 Mbit/s-el, egy szobával odébb 120 Mbit/s, két szobával odébb jó esetben 30Mbit/s, de van, hogy 10Mbit/s alá is benéz...

És ez még nem is valami irodai vagy lakótelepi közeg, ahol több tucat eszköz dolgozik. Ahol aztán az "ügyes" hozzáértők úgy próbálják javítani a saját Wifijük sebességét, hogy minél nagyobb adóteljesítményt állítanak be.

A Wi-fi 6 is papíron hozza az extrém számokat majd, a gyakorlatban meg szerencsés esetben a tizedét talán annak, ami rá van írva...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#70) Cs1csó válasza TeeJay (#52) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha-ha-ha ez nálunk is megy SZIP keretein belül korábban GPON optika stb. szöveg megy:

:(((

OPTIKA?? 30/7 50/10 (+ ennyi pénzért)

8/1-et a rézdrót is tud itt, ahhoz képest jó de a technológiai ugráshoz képest egy vicc.

[ Szerkesztve ]

(#71) kenwood válasza kraftxld (#1) üzenetére


kenwood
veterán

ket ev,es a 38 dollaros alaplapokon is ilyen,vagy gyorsabb lesz

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#72) arn válasza Cifu (#69) üzenetére


arn
félisten

egyik szobabol a masikba ac wifin 800-880mbittel masolok, gyk a nas se tud igazan tobbet. igaz legvonalban talan ha harom-negy meter lehet (kozotte konyves szekreny, 45cm fofal es a masik helyiseg vekonyabb falai).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#73) azbest válasza arn (#72) üzenetére


azbest
félisten

wow, milyen eszközök között? Gondolom két router / ap van összelőve. A kliensek közt nem gyakori a 3+ streames megoldás, ehhez meg gondolom már az kell. Gondolom a 800 az a valós, nem pedig a névleges, így névleges 1600 körüli kell hozzá, az meg nem sima ügy [link] (a 2.4 és 5 összeadása csak marketing, csak az 5ös számít)

(#74) arn válasza azbest (#73) üzenetére


arn
félisten

asus ac88 kartya es netgear 7800 router kozott. valos sebesseg, ennyivel masolok total commanderben. persze ez a sebesseg nem olyan konstans, mint kabelen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#75) FollowTheORI válasza Cifu (#69) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csatlakoznék arn kollégához.
Nekem nincs ilyen rossz tapasztalatom AC 5GHz wifivel (pedig panelban lakom)... simán tudom maxolni majdnem mindenhol a lakásban... sőt szüleimnél még az N-es 5GHz is elég jó számokat hoz. Kvázi a végpontkészülék képességei korlátolnak inkább.

Szóval abból kell jó MIMO-s meg ami szem szájnak ingere képességűt szerezni/venni.
De majd azok is szállingóznak idővel.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#76) Dißnäëß válasza FollowTheORI (#67) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jó ez, csak olyan vagyok, hogy recycled nyomtatópapír, biológiailag lebomló Spar szatyor, kristály energiák és gyíkemberek és sugárzó wifi. Szóval nálam inkább Faraday cella az irány akkor is, ha a mobil ekkor eltűnik :DDD :U Hálistennek "anyu" is támogatja a lelkem :) Tudod, a rákot már elvileg lehetne gyógyítani, de amíg nem akarják, legalább éjjel aludjak nyugodtan. :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#77) arn válasza Dißnäëß (#76) üzenetére


arn
félisten

Ez addig mukodik, amig egy hazban laksz a vilag vegen :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#78) dabadab válasza Dißnäëß (#76) üzenetére


dabadab
titán

"Tudod, a rákot már elvileg lehetne gyógyítani"

Igen, csak eltitkolják, mert akkor kiderülne, hogy a Föld is lapos.

DRM is theft

(#79) Dißnäëß válasza dabadab (#78) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Így van, ahogy mondod. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#80) Alchemist válasza Cifu (#69) üzenetére


Alchemist
addikt

Jogos észrevétel, sűrű beépítésű környéken simán bejön 50-60 SSID és van olyan, hogy a saját routerre is alig akar becsatlakozni. Ha ehhez BT-os eszközök is jönnek, az interferencia tovább bonyolíthatja a helyzetet.
És ha a ZigBee-s mérőeszközt egy kicsit combosabb konfigurációban használom, lehet hogy az összes szomszédnál szakadozni fog a wifi. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#81) tecsu


tecsu
addikt

Szerintem otthonra új kábelezést kiépíteni ez alatt nem érdemes, mert nem olyan vészes az ára és időtálló lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#82) wwenigma válasza tecsu (#81) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

300ft/méter, mikor a 2,5-5Gbit elmegy az 50 forintoson is...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#83) bambano válasza tecsu (#81) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a 6a-nál fejlettebb kábelekkel az is a baj, hogy bonyolultabb telepíteni. ha meg nem tartod be a telepítési technológiát, akkor nem fogja tudni az ígért sávszélességet -> kidobott pénz.

6-ost nem raknék, mert nem megy át rajta korlátozásmentesen a 10 giga, 7+-t meg azért, mert bonyolult szerelni. A 6a a jó kompromisszum szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#84) TeeJay válasza bambano (#83) üzenetére


TeeJay
félisten

készen kapott CAT6A is jó lakásba gondolom
10méteren még nincs gond vele
csak mert szerintem a DIGI ONT és a gbit LAN-os router között a bejárati ajtó és a szoba között 10méter CAT6A készre szerelt kábelt fogok venni és azt már következő 10évben nem kell újra húzni vélhetően :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85) bambano válasza TeeJay (#84) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a cat6a-nál is van pl. minimális hajlítási sugár, meg ilyenek.
tehát hiába vettél kész kábelt, ha a kanyarban olyan szűken kanyarodsz vele, hogy csikorog, akkor nem fog átmenni rajta a szükséges bitmennyiség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86) TeeJay válasza bambano (#85) üzenetére


TeeJay
félisten

90fokban azért párszor hajtható fal találkozásnál?
ha jól számolom az ONT-tól a routerig legalább úgy 3darab 90fokos hajlás lenne a kábelben
90foktól nagyobb sosem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87) tecsu válasza bambano (#83) üzenetére


tecsu
addikt

Aham, köszi. Így már értem a kábel szerelésére vonatkozó panaszokat (egy másik terméknél). :)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#88) bambano válasza TeeJay (#86) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha arra gondolsz, hogy van egy 90 fokos fal találkozás, és mindkét oldalon ráfeszíted a kábelt, akkor nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#89) Dißnäëß válasza TeeJay (#86) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Úgy lehetne 90 fokos falban nagy kanyarral vinni, hogy első fal síkjában lehozod és lágy kanyarral elindítod alulról felfele, közeledve a széléhez, végül ezzel a lágy ívvel átmész a másik fal síkjába (semmi dráma) és ott folytatod abban a fali síkban ezt a lágy ívet annak a tetejéig lágyan hajlítva. Csont nélkül. Kérdés, most építkezel-e, mert ha nem, akkor egy ilyen művelet elég k.o. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#90) TeeJay válasza Dißnäëß (#89) üzenetére


TeeJay
félisten

panel lakás, kábelcsatorna lesz mert fene fog vésni aztán már az ONT és a router közé vennék készre gyártott 10méteres CAT6A kábelt és nem kell jó pár évig újra húzni a kábelcsatornát :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#91) tecsu válasza Dißnäëß (#89) üzenetére


tecsu
addikt

Azért az brutális lenne, ha a belmagasság lenne az ívet rajzoló kör átmérője. :D Szerintem többet bír az a kábel.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#92) vicze válasza kenwood (#71) üzenetére


vicze
félisten

Már megjelentek, bár azért még prémium 160$ a legolcsóbb.

(#93) XuChi válasza vicze (#92) üzenetére


XuChi
addikt

Ohohooo. Maximus XI Gene in the house :C Instant Get :D

(#94) Aprósólyom válasza Cifu (#18) üzenetére


Aprósólyom
addikt

+1 Szerintem nagyon is igazad van.
Egy otthoni példa: Én azért gondolkodom otthoni NAS-ban, mert elkerülném azt, hogy az asztalom melletti PC-be építsek relatíva nagy, és hangos RAID-et, mégis jó lenne nagy sebességgel elérni az adatokat. Ellenben egy single mezei HDD is túlteljesíti szituációtól függően a gigabites hálózat teljesítményét.
Amilyen csendes gépet lehet manapság építeni, viszonylag könnyűszerrel, így ez szerintem egyre elterjedtebb igény lehet. Vagy csak nálam változtak az igények?

Jevons paradox

(#95) noss válasza bot1978 (#3) üzenetére


noss
csendes tag

kiégett humorrelé? :))
amúgy a madzag a legjobb :DDD

noss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.