Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jUUh


jUUh
addikt

Jöhetne inkább az aktuális Mi Band verzió, na meg a Google Pay is. :K

Samsung Galaxy S23+

(#2) Ptech válasza jUUh (#1) üzenetére


Ptech
őstag

Az 5 már itt van, nem? Csak ugye abban sincs NFC :/

[ Szerkesztve ]

(#3) Huntszy válasza jUUh (#1) üzenetére


Huntszy
tag

Hivatalos Google Pay-t a népnek Avé!

[ Szerkesztve ]

(#4) jUUh válasza Ptech (#2) üzenetére


jUUh
addikt

Bocsi, úgy értettem, hogy a Mi band 5, NFC-vel.

(#3) Huntszy jUUh (#1): Ámen!

Samsung Galaxy S23+

(#5) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Komoly....

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#6) Sys85


Sys85
veterán

Tudnám értékelni ha hamarosan működne nálunk is a K&H-s Mastercarddal (mindegy,hogy Mi Band 4,vagy 5).
Nekem 3 dologra kell egy viselhető kütyü.
Óra,értesítések,fizetés.
Ezen 3 miatt nem szívesen vennék Apple Watch-ot.
A Mi Band kicsi,igénytelen (nem féltem),olcsó,hosszú az üzemideje.Egy AW drága,sérülékeny,az üzemideje meg...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#7) Wajk válasza Sys85 (#6) üzenetére


Wajk
addikt

+1 :K
Óra, értesítések, fizetés, üzemidő

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#8) DrKapocs válasza Sys85 (#6) üzenetére


DrKapocs
őstag

+1
Nagyon jól összefoglaltad a lényeget.
Viszont én még kevesebbel is beérném:
Óra, értesítések, fizetés.

[ Szerkesztve ]

(#9) RaZroX válasza Sys85 (#6) üzenetére


RaZroX
addikt

Egyet értek a 3 fő ponttal, viszont én hozzá tenném azt a + 1 dolgot: egészség.
Nyilván ezt meg kell fizetni, de minél több biológiai adatot monitoroz egy ilyen kütyü annál többet segíthet.

Más: Gondolom ezek az adatok relatív komolyan vannak kezelve, de nem feltétlen akarnék kínai kütyün keresztül fizetni.

This is the way

(#10) mhydas99 válasza RaZroX (#9) üzenetére


mhydas99
tag

Miért nem? Miért tartasz egy nagy kínai cégtől nemzetközi piaccal és kapcsolatokkal) jobban mint egy amerikaitól? Google, Apple, MS és az összes nagy IT-cég is birtokolja a személyes adataidat, és marketing célra ki is adják külső cégeknek pénzért (ált. csak e-mail címed, esetleg a nemed) Az összes egyforma nem rosszabb a kínai mint bármelyik másik...

(#11) BabMester válasza mhydas99 (#10) üzenetére


BabMester
senior tag

Az általad említett cégek maximum profit szerzésére használják az adataid, a kínaiak viszont a saját totalitárius rendszerük építésére és exportjára.

BTW az Apple pont rossz példa, az utóbbi időben pont ők veszik a legkomolyabban a privacyt és próbálnak lépni ezügyben.

(#12) joey04 válasza mhydas99 (#10) üzenetére


joey04
titán

inkább usa cégeknél legyenek az adataim, mint egy kommunista diktatúra kezében.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) kcsa


kcsa
veterán

Azért az komoly, hogy Ukrajnában több banknál lehet fizetni mobillal, mint mifelénk (itt pl. kifejezetten rád nézek CIB...)

(#14) roli543 válasza kcsa (#13) üzenetére


roli543
őstag

Apple payt használok a Cib-nél hónapok óta és sosincs gond vele :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#15) kcsa válasza roli543 (#14) üzenetére


kcsa
veterán

Valami hasonló reakciót vártam... Sokra mennek vele a Mi felhasználók... (de én is a Samsunggal)

(#16) Sys85 válasza kcsa (#15) üzenetére


Sys85
veterán

Mondjuk nem igazán értem,hogy a G-Pay-t és a Samsung Pay-t miért nem sikerült eddig bevezetni errefelé.Se a Google,se a Samsung nem kicsi cég,szóval ha az Apple-nek sikerült nekik is menne.
Most vagy a bankok szórakoznak,vagy a fenti 2 cég nem erölködik túlságosan.
Pedig igény lenne rá abban biztos vagyok.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#17) forgonati


forgonati
őstag

Valaki mondja már meg, miért olyan fontos hogy legyen benne fizetés. Az első 3-4 komment erről szól. Az, hogy a telefonban legyen, azt értem, használom én is, mert mindig a zsebemben van, ahogy szerintem kb. mindenkinek. Pénztárcát néha a kocsiban hagyom. De a karkötőben mi szükség rá? Hány olyan eset van, amikor a telefonod sincs nálad? Strandon talán? Évente 1-2 alkalom? Néha azt érzem hogy fölöslegesen generálnak az emberek igényeket, amikre nem is lenne szükség...

Keelah Se'lai!

(#18) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Curve ingyenes bankkártya + GPay. Működik. Magyarországon.

(#19) RaZroX válasza forgonati (#17) üzenetére


RaZroX
addikt

Nagyon sok nő a táskájában hordja a telefonját, nekik pont egy hasznos dolog.
Ez most csak 1 hirtelen példa ami eszembe jutott.

(#10) mhydas99: Hamarabb bízom az amcsikra mint kínára. De egyébként személy szerint az Apple-ön kívül nem nagyon bízom egyikben sem.

This is the way

(#20) Ptech válasza forgonati (#17) üzenetére


Ptech
őstag

Egy jó ideig én is ezt mondtam az okosórára úgy általában. Azért is, mert szeretem a szép, mechanikus órákat, plusz én sem vagyok annak híve, hogy vegyünk meg minden felesleges kütyüt, ami pár hónap után a fiók mélyére kerül.
Aztán kaptam egy Xiaomit ajándékba.
Ami tényleg hasznos feature benne, hogy nem kell elővennem a telefont ha látom az órán, hogy ez az értesítés nem fontos. De rögtön látom, ha valami sürgős jött, még akkor is, ha le van némítva a telóm (mint általában, mert utálom ha pittyog folyamatosan).
NFC-s fizetés meg azért lenne jó, mert ha pl pakolok a bevásárlás végén, nem kell még a kártyám is előbányászni, hanem ott van kéznél az óra.

(#21) forgonati válasza Ptech (#20) üzenetére


forgonati
őstag

Nem az okosórával volt bajom, azt nem írtam. Az NFC-vel, illetve hogy emberek mennyire hiányolják. A kasszánál mennyi idő előkapni a zsebedből a telefont és azzal fizetni? 2 mp-el több mint a karkötővel? Ezért annyira fontos az NFC a karkötőbe? Itt mindenki az USA elnöke, szoros időbeosztással, hogy már ennyire sincs idő? :)) személyes vélemény, de ez pont az a funkció ami nem fontos egyáltalán a mindennapi életben. A csajom is előveszi a telefonját a táskából viszonylag gyorsan...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#22) Sys85 válasza forgonati (#21) üzenetére


Sys85
veterán

Nem kötekedésként,de neked miért fáj ha valaki igényli az nfc-s okosórás/karkötős fizetést? :)
Elfogadjuk,hogy neked nincs rá szükséged,de akkor Te is fogadd el,hogy vannak akiknek viszont kellene.
Van aki a pacalt szereti,azt amit én utálok,de ettől függetlenül nem kérdőjelezem meg a másik igényeit és ízlését.
Neked nincs rá szükséged (ezzel nincs is baj),felesleges megpróbálnod megérteni másnak miért van rá szüksége,csak fogadd el hogy vannak akiknek kell és ne próbáld megmagyarázni nekik,hogy “de nem kell az nektek”.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#23) AliceWake válasza Ptech (#20) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

+1

#19 RaZroX +1

A Garmin Pay megváltás volt, amíg nálam volt a készülék.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#24) DrKapocs válasza AliceWake (#23) üzenetére


DrKapocs
őstag

Igen, viszont ez alsó hangon is 90 eFt. Ennyit, legalábbis számomra, nem ér a "karkötős fizetés". Ezért lenne nagyon jó a MiBand.

(#25) AliceWake válasza DrKapocs (#24) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ja, csak a mobilfizetés témakörben releváns, persze, hogy más kategória. Én azzal tudtam kipróbálni, azóta is hiányzik.

Non omnis moriar.

(#26) tomp válasza kcsa (#13) üzenetére


tomp
félisten

A vicc, hogy az Ukrán OTP-nél van Google Pay. Az anyavállalatnál meg mi van? Szimpöl.
Minőség a köbön. :DDD

(#27) lócitrom válasza forgonati (#17) üzenetére


lócitrom
őstag

az megvan, hogy az NFC (RFID) nem csak fizetésre jó? lehetőségek tárháza, hogy mire lehet használni. más kérdés, hogy egy ilyen nagyon fain országban szűk körben lehet csak kihasználni a technológia előnyeit.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#28) Huntszy válasza lócitrom (#27) üzenetére


Huntszy
tag

Ez igaz de milyen más széles körben elterjedt használata van az NFC-nek akár telóban akár viselhető eszközben ezen kívül?

Személy szerint szét adnám ha az irodai ajtókat a tagek helyett (egy a cég területére, egy magába az épületbe) a telómmal is tudnám nyitni meg ilyenek de én semmilyen casual felhasználását nem láttam még a fizetésen kívül.

A potenciál egy dolog. A másik, hogy nincs rá valós usage szóval fizetésen kívül egyenlőre még max játszadozni jó a geekeknek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.