Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lavar


Lavar
aktív tag

Öröm ezt olvasni, maradjanak csak meg tovább. :K

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Tanarom mondta mindig: "Szarban is nohet ibolya"

Mar csak a Microsoft-nak kene egy rohamos fejlodest mutatnia a platformon es a Lumiak eladasa is nagyban megnone.

[ Szerkesztve ]

(#3) meszike91


meszike91
senior tag

Végre éledezik a Nokia már ideje volt. :K

du, du hast, du hast mich

(#4) Béééla


Béééla
őstag

Csak ne állítsa meg semmi ezt a növekedést egy jó darabig :K

Bélabá

(#5) danikollar válasza Kasya (#2) üzenetére


danikollar
őstag

Ezen szétröhögtem magam!

Egyébként várható volt a Lumia sikerek után. És azért elég sűrűn adnak ki csúcsmodellt.

(#6) blade zte


blade zte
őstag

Ha akkor pár évvel ezelött a microsoft nem fogad fel annyi hipnotizört, akkor lefogadom, hogya samuval fele-fele arányban birtokolnák az android-piac jelentös részét, és továbbra is +ban lenne a költségvetése. Akkor biztos megeröltetné magát, hogy minden téren a maximummal halmozzon el minket. Így wp-s monopolhelyzetben beéri középkategóriás hardverelemekkel, márha ez a snapdragon 800-nál nem változik.

Oppo find 7 astro black

(#7) Lall válasza blade zte (#6) üzenetére


Lall
veterán

+ban, már neked is kijárna a sok sületlen zagyvaság miatt. :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#8) nightshadow


nightshadow
veterán

Azért nem gondoltam volna, hogy még mindig ennyivel több hagyományos készüléket (53,7 millió db) adnak el, mint Lumiát (7,4millió db).

(#9) =Mentor= válasza nightshadow (#8) üzenetére


=Mentor=
őstag

Nem gondoltad volna, hogy a filléres mobilok jobban fognyak mint a közép és felsőkategóriás drága okostelefonok? :) Egyébként közel annyi nyereségük van az 50 + millió hagyományos mobilon, mint a 7,5 millió Lumián, ami elég beszédes.

[ Szerkesztve ]

(#10) club1 válasza nightshadow (#8) üzenetére


club1
veterán

Én nem csodálkozom rajta. Ha a droid (Linux) mellett döntenek, akkor nem hagyom ott őket 15 év és kb. 7-8 db saját és gyárilag független Nokia telefon után. Anno csodálkoztam is nagyon, hogy miért az MS utat választották. Nekem az csöbörből-vödörbe döntésnek tűnt, és eddig nagyon úgy néz ki hogy igazam volt.

[ Szerkesztve ]

(#11) .LnB válasza danikollar (#5) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pont nem a csúcsmodellek miatt van ez, hanem az olcsóbb modellek révén.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) nightshadow válasza =Mentor= (#9) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem gondoltad volna, hogy a filléres mobilok jobban fognyak mint a közép és felsőkategóriás drága okostelefonok?

Nem, nem gondoltam volna, mert én pl. még mindig a hagyományos telefont preferálom, s ez a téma akármikor felmerül egy okostelefon teszt fórumon, akkor azt lehet olvasni a sok okostól, hogy ezt már csak egy szűk réteg: az idősek, meg a nyugdíjasok preferálják, vagy azok a nagyon csórók, akik szakadt ruhákban járnak, s a seggük is kilóg a gatyából. Úgyhogy igen, meglep ez az adat.

[ Szerkesztve ]

(#13) Kasya válasza nightshadow (#12) üzenetére


Kasya
nagyúr

Van vilag EU es Amerikan kivul is ;)

Szerk: Club1 - A WP meg mar annyiszor kilett vesezve, hogy miert/merre/hogyan jart jol vele a Nokia.

[ Szerkesztve ]

(#14) Glenda válasza nightshadow (#12) üzenetére


Glenda
addikt

link

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#15) lvb válasza nightshadow (#12) üzenetére


lvb
aktív tag

Sajnos Magyarországon rengeteg olyan település van, ahol de facto nincs használható mobilnet, se ingyen Wifi. Itt az emberek hamar rájönnek, hogy az okostelefonok szart sem érnek. Ha otthon vannak, akkor ott a tablet, laptop, ha meg nem, akkor meg sokmindenre úgysem tudja használni, utazáshoz meg úgyis viszi a tabletet...

Előnyök nem nagyon vannak, hátrányok annál inkább: Gyorsan lemerül, nagy, kényes - sérülékeny, ráadásul mindezt jóval drágábban. Meglepődve tapasztaltam, hogy még a fiatalabb felnőttek is váltanak okostelefonról butafon + tablet kombóra...

Ami engem fel tud bosszantani, hogy vidéken sok helyen még a skype sem működik, annyira szar a mobilnet. (Eleinte olyan érzésem volt, hogy döglődik a telefonom, de szerencsére hazaérve mindíg rendbejött :) )

(#16) nightshadow válasza Kasya (#13) üzenetére


nightshadow
veterán

Glenda, Kasya, amikor a fórumon a hagyományos mobil keresőt leöregezik, meg lecsórózzák, akkor egyik se a harmadik világra gondol, hanem itthonra.

Nemrég készült itthon egy felmérés a mobilinternetről hazánkban [link]. E szerint gyakorlatilag a lakosság fele nem is igényli a mobilinternetet, 75%-a pedig nem is használ ilyen szolgáltatást. Ebből nehéz levonni azt a következtetést idehaza (nem Afrikában), hogy mindenki okostelefont akar.

(#17) danikollar válasza .LnB (#11) üzenetére


danikollar
őstag

Oké, hogy olcsóbból többet adtak el, de azok olcsóbbak is. A Lumia modellek a közép kategóriától a felső kategóriáig azért jóval drágábbak, mint egy nem okos Nokia, ezáltal kevesebb is tud jelentős pénzt hozni.
Szóval azért a Lumiák is sokat nyomtak a latba, szerintem.

(#18) Integra válasza blade zte (#6) üzenetére


Integra
titán

egy 1025-ös lumia nexus... hm.... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) AMD Power


AMD Power
titán

Jók ezek a számok.... Q3 még jobb lesz. :R

(#20) Kasya válasza nightshadow (#16) üzenetére


Kasya
nagyúr

"Bár a megkérdezettek majdnem egynegyede (24,7%) használ mobilinternetet, a magyar lakosság jelentős része (74,9%) még nem használ ilyen szolgáltatást." forras: linked
Mert 1019 emberre mar ralehet mondani a magyar lakkossag jelzot.
Na nem leszolni akarom, mert tudom hogy egy ilyen kerdoiv is mennyibe kerul es/vagy mennyi munkaba...de ovatosabban is lehetne fogalmazni.

Remelem ismered a mondast: Az egyik baratod most xart, a masik most hanyt...akkor neked most hanyni es xarni kellene az atlag szerint... (vagy valahogy igy van).

(#21) Gerisz


Gerisz
addikt

Most az a stratégia, hogy behozzák a garancián a pénzt
Én már nem szimpatizálok velük!

(#22) AMD Power válasza Gerisz (#21) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen garancián?

(#23) =Mentor= válasza danikollar (#17) üzenetére


=Mentor=
őstag

Folyamatosan esnek vissza a hagyományos mobil eladások a Nokiánál, tehát egyértelmű, hogy növekvő bevételt már csak az okostelefon szekció hozhat a Nokiának, arra kell fókuszálniuk leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#24) nightshadow válasza Kasya (#20) üzenetére


nightshadow
veterán

Ebbe most nincsen igazad:

"A magyar felnőttek 29 százalékának volt okostelefonja tavaly év végén. A 2,4 millió okostelefont főleg a fiatalok, a férfiak, az iskolázottabbak és a budapestiek birtokolják.....Magyarországon tavaly év végén 6,8 millió hagyományos mobiltelefon és 2,4 millió okostelefon volt használatban." [link]

[ Szerkesztve ]

(#25) Kasya válasza nightshadow (#24) üzenetére


Kasya
nagyúr

Pedig feketen feheren kimasoltam az erdeti linkedbol a szoveget. Mar az az egy mondat se stimmel... Hozhatsz masik linket, hogy amugy ok mit mertek mas modszerrel, de az eredeti linkedhez valo hsz-em helytallo. Ha nem, kerlek indokold...de ne masik link/felmeressel, aminek nincs koze a kiindulasi akcio-reakciohoz.

Gerisz: Sajnos, sok szervizzel van gond. Neked itt mi a tapasztalatod? Szerencsere nekem meg nem volt veluk dolgom.

(#26) nightshadow válasza Kasya (#25) üzenetére


nightshadow
veterán

Annyi a mondandóm lényege, hogy az okostelefonok jelenleg is kisebbségben vannak MO-on, a többség most is hagyományos telefont használ. A lakosság fele nem is igényli az okostelefont, a többség nem is mobilinternetezik. Ez csak azért merült fel, mert akárhányszor valamelyik okostelefon fórumban valaki felveti, hogy hagyományos telefont akar, akkor azt mondják, hogy öreg, ódivatú, vagy csóró, s mindenki okostelefont akar. Hát ez pedig nem így van.

(#27) Gerisz válasza AMD Power (#22) üzenetére


Gerisz
addikt

A garanciázáson!

Elküldtem a halott telefonom a szerviznek, amit visszaküldtek "javítva", de igazából más lett a hibája, majd hetekig leveleztem velük, mert azt mondták, hogy olyan sérülés van a telefonon ami miatt nem garanciális.
Aztán bedobtam a fiókba a 800-at, majd pár hete eszembe jutott, hogy Miskolcon nagyon rendes a szervizes srác a nokiában (aki a nővel találkozik annak sajnos nem ez a véleménye, mert elég pongyola stílusa van).
Otthagytam, majd telefonált kettő óra múlva, hogy csak rosszul volt összerakva a telefonom azért nem működött.
A nokia gyári szervize elb*szta, nem is akart tovább vele foglalkozni.

(#28) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Adroid-al jobb lenne volt már? ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) Kasya válasza Cyberpunk (#28) üzenetére


Kasya
nagyúr

(#30) Glenda válasza Kasya (#29) üzenetére


Glenda
addikt

Elop explains: why Nokia didn't choose Android to replace Symbian

Látszik, hogy nem véletlenül CEO, már akkor is látta, hogy egy cég fogja dominálni az Android piacot.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#31) Kasya válasza Glenda (#30) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igy van. En jobban orultem volna egy tovabbi Symbiannak (de csak mert oly regota hasznaltam), de a WinPho-val is elegedett lehetek, holott neha okosabbnak erzem a WinMot ;] Az Androidtol herotom van...ha nem lenne kotelezo hasznalnom, dobnam a "kukaba".

Azert nem semmi, hogy miota termelnek veszteseget, sokan temettek is oket, de ok a fejlesztest nem adtak fel es meg mindig tudnak fejlodni. A BB-nek is ilyen kitartast es eronletet (magyarul kreativitast) kivanok.

(#32) Cyberpunk válasza Kasya (#29) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja fogjuk rá, már kezdtem aggódni, hogy egy Nokiás hír, és ezt nem sütötték még el. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) r3dsnake válasza Lall (#7) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

:DDD ez jo volt

Amugy en orulok, hogy nem alltak be a sorba n+1 androidos gyartonak, hanem mertek egyedit alkotni. Ha nem lenne iPhone tuti, hogy Lumiat hasznalnek.

(#34) Quasi_modo válasza blade zte (#6) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Microsoft Androiddal? Ez hogy jött ki ?

valami

(#35) AMD Power válasza Cyberpunk (#32) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt már én is vártam. :))

(#36) gabber01 válasza Kasya (#20) üzenetére


gabber01
addikt

Reprezentatív felmérésről/mintáról hallottál?
A bugyuta példád 3 szereplője nem jelent statisztikai sokaságot. Legközelebb próbáld meg a nagy számok törvényét 3 elemre ráhúzni...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#37) dreamdancer válasza nightshadow (#26) üzenetére


dreamdancer
őstag

Rossz a logikád. Az, hogy perpill hány ember használ okos-, illetve hagyományos mobilt (amiről nagyjából az idézett felmérés szólt) nem egyenlő azzal, hogy aktuálisan mennyi fogy belőlük, márpedig a trendet ez mutatja meg és a gyártók is az eladásokból élnek, nem a dicső múltból.

Igen, még mindig sok feature phone fogy, de idén már több okostelefont adnak el világszerte, a fejlett villágot pedig már régen bekebelezték. Folyamatosan növekszik a 3G-vel lefedett terület nagysága, a 100 dolláros okostelefonok pedig elkezdték meghódítani a harmadik világot is. Igen, a klasszikus mobilokra középtávon is lesz igény, de az eladások még évekig zsugorodni fognak és ennek a szegmensnek a nyereségessége se nagy.

Szóval a Nokiának nagyon oda kell tennie magát a Lumiákkal, mert az eladott készülékszám alapján még mindig igen rossz a termékszerkezete.

Nem a lényeg a fontos.

(#38) Quasi_modo válasza dreamdancer (#37) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ha szerencséjük van, akkor a 1020 önmagában is hozhatja a 7.4 milliót.

valami

(#39) dreamdancer válasza Quasi_modo (#38) üzenetére


dreamdancer
őstag

Ez kábé kizárt. Annak a számai egyébként majd csak a Q4-ben fognak igazán látszani.

Nem a lényeg a fontos.

(#40) Kasya válasza gabber01 (#36) üzenetére


Kasya
nagyúr

Egy pontatlanul megfogalmazott mondas es egy pelda azert nem egyenerteku. Reszemrol itt befejeztem, meg akkor is ha nem valaszoltam meg a kerdesed.

(#41) oceanrush válasza Quasi_modo (#38) üzenetére


oceanrush
senior tag

Csinalnanak vegre olyan telefont amihez nem kell szerencse :U

(#42) Cyberpunk válasza oceanrush (#41) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A 1020 az elégé esélyes erre. Még nekem is kéne, de a WP miatt nem. :DDD Jó nekem robot sem kell. de a kameráját irigylem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43) oceanrush válasza Cyberpunk (#42) üzenetére


oceanrush
senior tag

Fogadunk egy iPhone 5S-ben hogy 6 milliot nem fognak eladni belole? :))

(#44) Воланд válasza oceanrush (#43) üzenetére


Воланд
titán

tul retegtermek, hogy annyit eladjanak belole. meg egyebkent sincs rairva, hogy samsung. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45) Cyberpunk válasza oceanrush (#43) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Erre én nem mernék fogadni. Sok i fan rohan úgy is az első nap érte sorban állni. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#46) Quasi_modo válasza Cyberpunk (#45) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Van ebben valami. Főleg ha jó lesz a marketing.

valami

(#47) oceanrush válasza Cyberpunk (#45) üzenetére


oceanrush
senior tag

Ugy ertettem hogy a Lumia 1020-bol nem adnak el 6 milliot :P

(#48) Cyberpunk válasza oceanrush (#47) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elképzelhető, de majd kiderül. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49) gzbotii


gzbotii
veterán

A terkepszeti reszleg, mibol is kellene hasznot termeljen? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50) Воланд válasza gzbotii (#49) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.