Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Az olcsó lenovo csak d-sub dvi-t tud elirás amugy nagyon olcsó az tény.

(#2) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Valaki nem tudja, hol a fenében vannak már a Haswell-es Thinkpadek?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#3) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Nem olvastam végig, de csak én érzem átb@aszásnak ezt a Viper memóriát? A Geil Ewo Two 1866MHz/CL9-es 2*4GB Kit-et bruttó 17k-ért vettem kiskerben. (Igaz, lassan egy éve). A tuning memóriáknak ennyire felment az áruk? :F

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4) _Atesz


_Atesz
addikt

Ezt a 8GB-os SSD dolgot nem értem a Lenovo gépében. Ezzel hogy gyorsul a rendszer? El se fér rajta egy windows.

(#5) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Az Amd gémer gépet is olcsóbban össze lehet rakni PCX-nél.
Kiszámoltam minden ugyan az:144848Ft.- lett a vége.

Samsung Galaxy S10+

(#6) Televan74 válasza TeeBee73 (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nagyon elszálltak a memória árak.
Bár még a 8GB -m elég a játékoknak addig nincs gondom. Még van rajta bőven garancia, addig nincs min aggódnom.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) rudi válasza TeeBee73 (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, felmentek a RAM árak az elmúét fél-egy évben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Osibaa válasza _Atesz (#4) üzenetére


Osibaa
senior tag

A Lenovo cache-elésre használja az SSD-t, lásd Intel Smart Response Technology.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#9) TeeBee73 válasza rudi (#7) üzenetére


TeeBee73
addikt

:R
De jó, hogy csak alaplapot/pocit/VGA-t akarok cserélni januárban. :D

MOD2: Lehet, ezek be sem férnének a Mugen2 alá.

MOD: televan: :R

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#10) Osibaa válasza Osibaa (#8) üzenetére


Osibaa
senior tag

Most nézem, hogy ebben SSHD van, nem külön SSD a cache-elésre.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#11) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Még mindig nem tudok megbarátkozni a memória árakkal. Szörnyű.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12) Normi™ válasza _Atesz (#4) üzenetére


Normi™
őstag

Csak a sűrűn használt fájlok kerülnek rá és azokat Cache-eli.

Szerk.:Jah most látom,hogy már leírták előttem :B

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#13) antikomcsi válasza pcgamer01 (#5) üzenetére


antikomcsi
veterán

És mennyit számoltál a 2 év háztól-házig garanciára, hogy ki se kelljen mozdulni otthonról?

(#14) erkxt


erkxt
tag

EZEK A MEMÓRIA ÁRAK MÁR A VICC KATEGÓRIÁT SÚROLJÁK!!

(#15) Jester01 válasza TeeBee73 (#3) üzenetére


Jester01
veterán

Igen felmásztak az árak, ráadásul ezek 2133-as memóriák.
Ugyanebből a Patriot Viper szériából én februárban 2x8GB 1866C10 kitet vettem még kicsivel 25000Ft alatt, most az is 47 ezer... :( ipon árgrafikon

[ Szerkesztve ]

Jester

(#16) Spancho


Spancho
őstag

Konkrétan a Duplájára emelkedtek a memória árak :)
De ez van ezt kell szeretni.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#17) ADAM1337 válasza antikomcsi (#13) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ilyenekre nem gondol senki, egyik nap volt bent nalunk ugyfel es az volt a baja h az uj notira nem megy fel a tort win7 mert dos-al vette... Es vegyuk vissza.
Az uj notikban van egy vedelem ugye a loaderes winek ellen....

(#18) gabyka válasza ADAM1337 (#17) üzenetére


gabyka
aktív tag

"...Az uj notikban van egy vedelem ugye a loaderes winek ellen...."

Ezt ki mondta? Az ügyfél? :F

(#19) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Hogy elszálltak a ram árak. Én még kb 19e forintért vettem tavaly decemberben 4*4Gb Corsair vengeance-t.

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#20) Picturemaker válasza gabyka (#18) üzenetére


Picturemaker
őstag

Tényleg van. Hozzám egy Samsungot hozott egy "webfejlesztő", hogy nem megy rá a win7. Később vett egyet.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#21) Mercutio_ válasza Picturemaker (#20) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi? :Y
Egy olyan dologért/funkcióért fizetek a vasban ami nem az én érdekemet szolgálja?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22) Normi™ válasza Picturemaker (#20) üzenetére


Normi™
őstag

Régebben volt olyan is,hogy semmilyen win7 nem ment fel rá,nem csak a loader-es és a Bios-ban kellett valamit buherálni,két haverom gépe is ilyen volt.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#23) Picturemaker válasza Mercutio_ (#21) üzenetére


Picturemaker
őstag

Igen. Ha előre aktivált telepítőd van (neki ilyen volt) azt nem engedi feltelepülni.
Egy MSDN-t megpróbáltuk, az felment, de azért vettetem vele egy "igazit".

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#24) gabyka válasza Picturemaker (#20) üzenetére


gabyka
aktív tag

Ez így netto baromság, már megbocsátsd...attól, hogy nem ért hozzá/nem jár utána...a telepítő cd-t bárki be tudja tolni, attól még nem fog hozzá érteni. De az a "boltos" aki még helyeseli a konzekvenciát az se százas...

(#25) Picturemaker válasza gabyka (#24) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez tény. A tört telepítő hibátlan volt, asztalira simán felment. Ugyanaz a verzió csak tisztán pedig jó volt a notinak. Akkor? A Biosban pedig ott volt az ellenőrző opció (igaz valami win8-as neve volt), de nem lehetett kikapcsolni és az illegálisan előre megmókolt telepítő elszállt rajta.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26) sagem válasza antikomcsi (#13) üzenetére


sagem
addikt

Mondjuk ez jó is meg nem is. Ha beüt a baj, az egész gépet elviszik, nem csak a hibás alkatrészt, aztán addig pisloghat a tulaj. Egy-egy alkatrészt lehet, hogy tudna gyorsan pótolni a garancia alatt, de egy egész gépet.. :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#27) HeavyToys válasza antikomcsi (#13) üzenetére


HeavyToys
senior tag

PCX-nél 690 ft, azt hiszem.

(#28) Kronos3000 válasza erkxt (#14) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Nem vicc sajnos,inkább sírni való,nemrég raktam össze egy alap netezős gépet valakinek,és a 2x2Gb ram majdnem annyi volt bele,mint az alaplap+proci páros....

Wasabi...

(#29) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Az LG Facebook játékkal vigyázni!
Ha valaki elolvassa a részvételi és adatkezelési tájékoztató, eléggé kétes megfogalmazásokat találhat:

A Játékos bármely információnak a Szervező részére történő elküldésével az LG Electronics Magyar Kft.-nek mint az adatvédelmi nyilvántartásban 02581 nyilvántartási számon nyilvántartásba vett szervezetnek egyben korlátlan, visszavonhatatlan jogot biztosít ezen információ felhasználására, lemásolására, megjelenítésére, végrehajtására, módosítására, átadására és terjesztésére. Ezen kívül beleegyezését adja, hogy a Szervező szabadon hasznosítsanak a felhasználó által bármely célból elküldött ötletet, koncepciót, know-how-t vagy technológiát.

(#30) Normi™ válasza Normi™ (#22) üzenetére


Normi™
őstag

Közben eszembe jutott,hogy nem védelem volt hanem túl régi volt a gép azt hiszem a sata meghajtót hiányolta és azzal kellett valamit buherálni.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#31) hallador válasza ADAM1337 (#17) üzenetére


hallador
addikt

A sötét... Semmi köze hozzá... A "szemét" UEFI.... Miért vesz gépet valaki DOS-al, ha hülye a Windows-hoz? (Költői volt...) :(

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) Alchemist válasza Picturemaker (#25) üzenetére


Alchemist
addikt

Hackelt UEFI..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#33) tot.gergely


tot.gergely
csendes tag

Üdv!

Látom lesz mire költsenek a narancs képviselők kölykei :F
Szép Karácsonyi ajándékok...

Nekem még egy normális konfigra is alig fussa.
Szerintetek? A8 5600K, Asrock extrem 4, 1600Mhz 8Gb, (ami megvan Asus 550GTX TI)

Melyik volt először? A Cpu vagy az Alaplap?

(#34) #98593280


#98593280
törölt tag

"A Mediaker AMD Game V1 Premium PC alapja az AMD FX-6300-as processzor, ami hat darab, akár 4 GHz fölé is felpörgő processzormagjával az egyik legjobb választás játékokhoz. Ráadásul szorzózármentes, így tuningolni is lehet, habár ehhez érdemes a konfigurációban lévő Cooler Master Blizzard T2-nél nagyobb processzorhűtőt és az Asus M5A78LM-LX3-nál vaskosabb áramellátó részleggel szerelt alaplapot kérni hozzá. ..... és 600 wattos Cooler Master táp jár, mindezt pedig a Cooler Master Knight 350-es házába csomagolva 159 900 forintért kínálják."

Lényegében mi jó ebben a konfigurációban?
A hűtő nem jó, az alaplap nem jó, a táp nem ajánlott, mert csak a GX450-es D3-as CM táp minőségi, mint az köztudott (vagy nem), a ház meg fapados, szellőzése gyenge, kábel menedzsmentet hírből sem ismeri.

Most őszintén: a mediaker ért egyáltalán valamihez??
Úgy látom nem és a PH ezt reklámozza is?

ui: a ~100 ezer Ft nagyságú 4x8 gigás Patriot KIT is megmosolyogtató, őszintén, melyik az az agyalágyult aki épp most vesz és ráadásul ennyi sok memót? nonszensz...

Egyébként a GTX 770-nek is kb. 10 ezret emelkedett az ára, valóban, elindult a nagy XMAS átvágás. Vegyétek, vigyétek, a sok átgondolatlanul összeállított konfigurációt! KOSÁRBA vele!!

(#35) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

probook: az a fedél miből is van pontosan?

(#36) ADAM1337 válasza gabyka (#18) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem tényleg van ilyen benne, ha loaderes w7-et raksz rá utána a winyó keresés után black screen-el a noti és nem tölt be rendszert, csökkentettben se.
Nagykertől is kaptam az infót az újon van egy védelem de elvileg a 100mb-s particióra rakott loaderrel már kiküszöbölték a törést hogy onnan indul, szóval nem volt hosszú életű a védelem, vagy proba verzió és utána a szokásos, de nem offolok mert nem legál téma itten, csak példaként hoztam fel.

(#37) antikomcsi válasza Picturemaker (#25) üzenetére


antikomcsi
veterán

Egyértelmű, hogy aki csinálta, nem volt tisztában vele, hogy mit csinál. Szerencse, mert legalább több lesz a legális windows, amúgy meg ha valaki akarja, simán feltesz rá bármilyen op rendszert. Én speciál inkább kifizettem akciósan azt a minimális összeget, amit kértek a nyolcasért.

(#36) ADAM1337

Ez is azt igazolja, hogy a kedves vevő meg akart spórolni 15-20K-t, de nem volt meg a képessége a windows telepítéséhez. Remélem nem vettétek vissza a gépet. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Mi5i válasza gekkoXT (#29) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Bizony. Ez régóta ismert módszer, hogy adatgyűjtésre az egyik legsikeresebb megoldás egy nyereményjáték rendezése.. E-mail címekkel ez ment régebben is, ez van sajnos, engem ha "fogadd el az app-ot" kép fogad, nyomom is ki, ahogy most is.

Patriot meg nem értem mivel jelentkezik, ezek a memóriák már rég kint vannak, legalábbis én is - töredék áron, azt a ... :( - tavasszal pont ilyeneket vettem. Hacsak nem 2133-ra kell gondolni, de annak meg nem sok értelme van úgysem. :)

(#39) ADAM1337 válasza antikomcsi (#37) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem vettük user error a keszulek mukodott hibatlanul.

(#40) hallador válasza ADAM1337 (#39) üzenetére


hallador
addikt

+ 1

Helyesen tettétek.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#41) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hát ezek hülyék. 43eFt az a billentyűzet és még az USB3.0 sem fért bele? Szánalmas!

(#42) Tikakukac


Tikakukac
titán

Olyan ram árak vannak, hogy csuhajja. Most veszek asztalit mert sok a notim, de szemem fennakadt, hogy elég alap ramból 8GB annyi, mint szintén 8 Giga ddr2-es notiram.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) #98593280 válasza Tikakukac (#42) üzenetére


#98593280
törölt tag

Most kell eladni:)

(#44) lenox


lenox
veterán

Patriot 2x2x8gb 5k-val olcsobb, mintha egy 4x8-as kitben venne az ember. Ennek mi ertelme?

(#45) Tikakukac válasza #98593280 (#43) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha lenne adnám el, de nekem most venni kéne konfigot, ddr2 asztali ramom még lenne is, de Haswellbe nem megy bele :)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) Spancho válasza #98593280 (#43) üzenetére


Spancho
őstag

El is adják ne félj :)
Nézz körül az aprón.
A konfigokban ahol mondjuk van 8gb ram (ott a vásárlási dátum + szerintem a gari is megvan amin az ár is rajta van). Fénykorában 10k alatt hozzá lehetett jutni 8gb normálisabb ddr3-as ram-hoz.
Most meg használtan beáraztatva adják 18k körül :D

Mondjuk jó lenne tudni ,hogy valaha normalizálódik e még a ramok ára vagy ezek az árak maradnak évekig (vagy amíg be nem jön a DDR4)

[ Szerkesztve ]

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#47) #98593280 válasza Spancho (#46) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hát ha 16 felesleges, jó az a 8 is:)

(#48) QwErTy42 válasza Spancho (#46) üzenetére


QwErTy42
addikt

Annyiért kenjék a hajukra! Akkor inkább gyárit veszek. Vannak elborult elmék az aprón... :(((

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#49) gabyka válasza ADAM1337 (#36) üzenetére


gabyka
aktív tag

Tudom, hogy van ilyen és megoldás is van rá rég, azért kérdeztem, ki volt a balfax :R
Nem egy samsung lapitopit hoztak már hozzám :)

(#50) janos1988


janos1988
addikt

Alcor Zest = Acer Iconia.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.