Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Elég nagy hiányosságot sikerült pótolni, a kereskedők megteremtik mellé a 101%-os prémium érzetet :))

[ Szerkesztve ]

(#2) lezso6 válasza #16939776 (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az NH-L9 konkrétan egy díjnyertes lowprofil hűtő. Öcsémnek a dupla vastag NH-L9x65 verzió van a gépében, ami az egyetlen 100 wattos hűtő, ami garantáltan nem akad bele semmibe egy ITX alaplapon és halk is.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Lacok válasza lezso6 (#2) üzenetére


Lacok
őstag

Nekem volt NH-L9x65-öm de egy kisebb és laposabb itx házba költöztettem a konfigot így le kellet lecserélnem egy NH-L9i-re. Csak megerősíteni tudom amiket leírtál, mert mindkét hűtő halk, nagyon jó hatásfokkal teszi a dolgát még kis fordulaton is és valóban mindel elfér mellettük, semmibe nem lógnak bele.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#4) Goose-T válasza lezso6 (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

A Ryzenben nincs IGP, ez a hűtő pedig alacsony profilú. Levezessem, vagy érthető ennyiből? (Tudom, vannak riseres házak, de azok ritkaságok azért.) Esetleg Bristol Ridge-hez van értelme, vagy az eljövendő Ravenhez.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) lezso6 válasza Goose-T (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Low profile VGA? Illetve van egy csomó olyan ház, amiben elfér a teljes magasságú VGA, de a CPU hűtő már nem, mivel pl útban van a tápegység. A Ryzen 1700 például nagyon jó kis 65 wattos proci, amiből 8 magos minierőművet lehet építeni. APU-val ilyet nem fogsz csinálni mostanában. Ja illetve elég valószínű, hogy a Raven Ridge-et is Ryzennek fogják hívni. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Kisgépkezelő válasza Goose-T (#4) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Az ITX házak egy részében a táp belóg a processzor fölé (viszont a VGA fölé nem) ezért annak ellenére sem fér el rajtuk egy toronyhűtő, hogy egyébként befér egy teljes méretű VGA. Nekem például egy ilyenem volt, ebbe elég nagy hűtő fért el, de azért voltak megkötések.

[ Szerkesztve ]

(#7) #16939776 válasza lezso6 (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

A gyári hűtőn kívül eddig nem volt versenyző ami nem torony kialakítású, még a torony hűtők közül is limitált a kompatibilitás. Nagyon hálás lennék nekik, ha nem folyamat 100%-os terhelés mellett elég lenne és egy alacsonyabb építésű konfigba beleférhetne egy LP kártya mellé.

(#8) lezso6 válasza #16939776 (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A magasabbik változat sokkal jobb az AMD-s gyári hűtőnél (mondjuk annál mi nem jobb). Egy 7850K van alatta, aminél folyamatosan 4 GHz-en megy, akkor is, ha az (kicsit OC-zett) IGP bekapcsol, s eközben is alig van hangja, mondom ezt úgy hogy nulla hangú, 24/7-ben üzemeltett alvás-kompatibilis PC-hez vagyok szokva. Nagyon bevált a Noctua cucc. :) Csak hát nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) DudeHUN válasza lezso6 (#8) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem rossz a Wraith Max hűtő. Azt tudja, mint egy CM Hyper 212.

Gamer for Life

(#10) lezso6 válasza DudeHUN (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az lehet jó, de a 7850K-hoz a régebbi visítós gagyi alutömböt adták, ami egy nagy kalap bélsár, throttlingol vele a proci.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Kisgépkezelő válasza lezso6 (#10) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Hja. Hiába voltak egy tizessel olcsóbbak akkoriban az AMD procik, ha azt egyből el lehetett költeni hűtőre. :D Nekem a 125W-os Phenomokhoz adott hőcsöves sz@r volt egy ideig egy 95W-os procin, de még ahhoz is kevés volt. Pedig abban még anyag is volt, úgyhogy nem lehetett olyan olcsó legyártani, mégis már idleben is úgy üvöltött, mint egy szovjet rakétaporszívó, játék melett meg mint amikor beröffentenek egy B17-est. Mostanra szerencsére megoldódott, mert végre a TDP-t is sikerült alacsonyan tartani és egész jó hűtőket csinálniuk, ráadásul ergébéset!!4! de korábban tényleg pokoli volt amit műveltek. Egy tuningolatlan 1700-at olyan csöndben hűt a Wraith Spire, hogy még aludni is tudok mellette (igaz forgalmas helyen lakom, amúgy is van egy kis alapzaj), pedig egy árva hőcső sincs benne.

(#12) beef


beef
őstag

Nagyon jó, most már csak ITX alaplap kínálat kellene hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.