Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Binyi01


Binyi01
aktív tag

Szép...
Az meg hogy hosszú huzavona után kicserélték... Nagyon korrekt cég

‎"Amikor Bell feltalálta a telefont, már 7 nem fogadott hívása volt az Apple jogi osztályáról..."

(#2) papi77 válasza Binyi01 (#1) üzenetére


papi77
addikt

Azért ez nagyon gáz!Gondolkodás nélkül, cserélni kellene a terméket, bármely gyártónak,ilyen esetben!

Az első: NOKIA 1611

(#3) Depression


Depression
veterán

Sosem figyeltem még a töltőn lévő telefonra, sőt sokszor azért hagyom otthon, hogy töltődjön. Ha kigyullad a lakás, akkor cseszhetem. Nem hiszem el, hogy a biztonság csak az utolsó helyen áll.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4) Vitus válasza papi77 (#2) üzenetére


Vitus
őstag

Nem ilyen hibánál vizsgálni kell és visszahívni az érintett cuccot! Persze ez pont most nagy érvágás lenne bármelyik cégnek.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#5) nrgia


nrgia
őstag

Maradjak a töltő mellett? Háhh... :Y

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#6) Szibilla


Szibilla
aktív tag

Hát, ez égő.... :) Szó szerint.

(#7) Lars


Lars
őstag

Ahogy a művelt amcsi mondaná " Hot stuff " ;)
Érdemes lenne kivizsgálni, és esetleg visszahívni őket szó nélkül szépen lapítva, sűrű elnézéskérések közepette.
Persze én lehet hogy rosszul látom a dolgokat :U

(#8) Dave™


Dave™
nagyúr

Twice as amazing, twice as flaming...

(#9) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hosszas huzavona? Az apple (kisbetűvel) helyében már úgy égne a pofám, hogy poroltó kellene.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Én is ezen néztem, hogy 1db iPhone kicserélése is huzavonába került, szánalom.

(#11) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Azért arra kíváncsi volnék, hogy ez miként eshet meg.
No nem a tervezési hibára gondolok, hanem technikailag.
USB-ről töltve a készüléket nem lehet zárlat, mert a gép azonnal letiltja a portot (a hálózati töltő szintén), de még ha nem is tiltaná, akkor is 5 V megy 500 mA áramerősséggel amivel nem igen lehet zárlat esetén sem igen keletkezik ekkora hő.
Az akksik kigyulladása, túlmelegedése más téma, ott elektrokémiai folyamat zajlik, ami akár robbanáshoz is vezethet.

Ez nekem inkább unatkozó emberke szenzációhajhászásának tűnik, amit egy öngyújtóval könyen meg lehet oldani.

Teljesen természetes, hogy az Apple, vagy bármelyik másik gyártó kétkedéssel fogada ilyen esetet.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#12) vottokar


vottokar
senior tag

Ugyan! Miért is hívná vissza a készülékeket. Szépen beleírja majd a használati útmutatóba, hogy nem szabad egyedülhagyni és figyelni kell rá, és minden meg van oldva. :((( És természetesen minden ehhez tartozó járulékos költséget ráterhel majd a vásárlókra, ahogy ezt a modern világban illik.
És ez nem az apple elleni kirohanás. Tíz cégből kilenc ezt csinálja. Aztán majd már a tizedik is, miután kirúgták azt, aki esetleg normális módon járt ilyesmi esetben el a vásárlóval...

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#13) rOwLeY válasza Ulkesh (#11) üzenetére


rOwLeY
őstag

akkor most már nem én vok az egyetlen, akinek ez is megdordult a fejében! :R

(#14) Sebhelyes válasza Ulkesh (#11) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Mi mást mondhatna egy hivatásos [...]? Az képtelenség hogy valami az Apple-től elromoljon. Lehetetlen.

[ Módosította: Viktor0610 ]

(#15) macikos válasza Sebhelyes (#14) üzenetére


macikos
addikt

Te meg mi mást tehetnél, mint bemutatod nekünk a példás modorodat... ügyes vagy.

A hír a szokásos szenzációhajhász baromság. Volt már ilyen, akkor egy gyerek úgy akarta kicseréltetni az iPhoneját, aminek az apja betörte az üvegét, hogy megolvasztotta öngyújtóval a hátulját és azt hazudta, hogy megolvadt az akksitól. Persze az egyik fórumon leírta az egészet.

A másik, hogy ha tényleg igaz a hír, akkor is mi van? 1 töltő a 10-15 millióból, húha! Máshol meg tucatjával hívják vissza a fényképezőgépeket, laptopokat, stb. csak azzal érdekes módon senki nem foglalkozik...

(#16) Ulkesh válasza Sebhelyes (#14) üzenetére


Ulkesh
őstag

Neked valami komoly kisebbrendűségi komplexusod lehet, szerintem fordulj orvoshoz.

--

"Az képtelenség hogy valami az Apple-től elromoljon. Lehetetlen."

Eccerű a megoldás, dugj be egy kábelt a géped USB-jébe és próbálj tüzet csiholni 5 volttal, ha sikerül, akkor meghajolok előtted, addig viszont elég nagy baromságnak hangzik.
(Már csak azért is, mert töltéskor nem igen melegszik az iPhone azon része.)

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#17) Egzee


Egzee
őstag

Nah és akkor most lehet a fogyasztóvédelem által kitiltani az országból a forgalmazását... Ha a karácsonyi égősor kigyuladd azt sem engedik be, ergo ezt is úgy ki kéne tiltani mint annak a rendje...

[ Módosította: Foglalt név ]

(#18) princeygor válasza Egzee (#17) üzenetére


princeygor
csendes tag

igy van aki iphonet hasznal az isheep.
Ulkesh meg egy [...] isheep aki nem ismeri a fizikat es kemiat.

[ Módosította: Viktor0610 ]

(#19) Jim Tonic válasza Ulkesh (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez nem egy USB port volt, hanem egy hálózati töltő. Azon átjöhet 1A is, és ha nem tilt le, nyugodtan lehet belőle tűz. Egyszerű fizika.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) iknight


iknight
senior tag

Mondjuk szerintem ez úgyis előfordulhat, ha sérül a csatlakozó vége, és a felhasználó magának próbálja otthon visszaigazgatni a vezető szálakat, és nem sikerül neki tökéletesen... Csak onnan az ötlet hogy egyik ismerősöm is igy füstölte le az mp3 lejátszóját.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#21) Ulkesh válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ez nem egy USB port volt, hanem egy hálózati töltő. Azon átjöhet 1A is, és ha nem tilt le, nyugodtan lehet belőle tűz."

A gubanc az, hogy az utazó töltő is letilt azonnal, ha zárlat van.
De a csatlakozóban egyébként is miként lehet zárlat normál esetben???

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#22) Ulkesh válasza Egzee (#17) üzenetére


Ulkesh
őstag

Nem mindegy, hogy 100 égősorból 100 okoz zárlatot, vagy az, hogy 20 millió iPhone-ból 2 db nem igazán ellenőrízhető körülmények között elfüstöl.

Ennyi erővel tiltsuk ki a Nokiát is. Nokia készülék már több esetben is embert ölt mikor felrobbant.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#23) tuskooo válasza vottokar (#12) üzenetére


tuskooo
addikt

Ja, feature lesz, elnevezik iSurveillancenek :D

(#24) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Ugye nem gyártotok ebből a témából egy újabb iPhone flame-topikot? :U

A jelzőkkel pedig csak csínján, mert véleményt lehet kifejezni normális hangnemben is. Atz érintetteket emiatt figyelmeztetem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#25) Integra


Integra
titán

nem tudom mi ebben az újdonság, ez a csatlakozó már a notebookjaiknál is előszeretettel csinálta ezt évek óta. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) Ulkesh válasza Integra (#25) üzenetére


Ulkesh
őstag

Egy notebook esetén azért egész más feszültség és áramerősség járkál azon a tyúkbélen, a csatlakozó meg max. annyiban hasonlít ehhez, hogy szintén fehér.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#27) Oliverda válasza Ulkesh (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

"A gubanc az, hogy az utazó töltő is letilt azonnal, ha zárlat van.
De a csatlakozóban egyébként is miként lehet zárlat normál esetben???"

Tervezési, gyártási hiba. Gyenge minőségellenőrzés, stb. Tehét a szokásos.

Integra: Az a lényeg hogy szép csilivili legyen a többi nem számít.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) David75


David75
őstag

Ha 1 centivel lejebb látom az égést akkor el is hiszem mert olyan gagyi műanyagból van a kábel hogy nekem a végeinél kilóg a fém.Jó persze 2ezer forint egy új de akkor is.Ebbe kössenek bele inkább mert ez minden kábelra igaz egy idő után na ilyen kamu égésbe ami 10millioból 2x fordul elő és akkor is kamu...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#29) Integra válasza Ulkesh (#26) üzenetére


Integra
titán

nem mindegy?
ugyanilyen csilivili design cucc az is.
szar mindkettő, nincs különbség. csak magyarázat. de az meg kit érdekel.
ne értsd félre, engem nem érdekel, hogy az apple csakazértis mást akar mint a lenovo, a dell, meg a többi notebook gyártó, akinek tökéletes a csatlakozója, soha semmi baj nem volt vele, mert az apple "imázsához" ez kell, de, hogy balesetveszélyes és ennek ellenére csinálják továbbra is. ez nem tegnap kezdődött. majd egyszer véletlen szénné ég valaki, mert éjjel történik egy ilyesmi, a hozzátartozók egy százmillió dolláros pert akasztanak a nyakukba és akkor majd talán rájönnek, hogy először a biztonságra kéne menni a design helyett.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) Oliverda válasza David75 (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha leégne a lakásod miatta akkor lehet hogy nem így vélekednél...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) Ulkesh válasza Integra (#29) üzenetére


Ulkesh
őstag

"ugyanilyen csilivili design cucc az is."

Ez nem igaz.
A mágneses rögzítés óriási ötlet és ha már rúgtad le a notebook-odat az asztalról a töltőkábelben elesve, akkor nem írnál ilyen ostobaságot.

"ne értsd félre, engem nem érdekel, hogy az apple csakazértis mást akar mint a lenovo, a dell, meg a többi notebook gyártó, akinek tökéletes a csatlakozója, soha semmi baj nem volt vele"

A céges 4 HP csatlakozója már cserélve lett, mert megtört, haverom Thinkpad-jének a töltője durrant el, helyes kis lukat égetve a műanyag burkolatba, nálam meg régebben egy Sony Vaio PictureBook csatija tört meg. Szóval ismét azt kell mondanom, hogy nem kell az ostoba rizsa.

"de, hogy balesetveszélyes és ennek ellenére csinálják továbbra is."

40-45 millió eladott darab esetén előfordult 3-4 problémás eset, ez még hibaszázalékhoz is kevés, nemhogy annak a kijelentéséhez, hogy balesetveszélyes.

" majd egyszer véletlen szénné ég valaki, mert éjjel történik egy ilyesmi, a hozzátartozók egy százmillió dolláros pert akasztanak a nyakukba és akkor majd talán rájönnek"

Már 17 haláleset történt felrobbant Nokia készülék miatt (ebből nagyjából a fele volt utángyártott akkura visszavezethető, a többi gyári állapotú készülék volt), érdekes módon nem történt semmi.

"először a biztonságra kéne menni a design helyett."

Ezt előbb mondjuk a Sony-val kéne megbeszélni, az ő termékeivel némileg több probléma volt az elmúlt időszakban :)

--

A vicces az, hogy az, hogy valami történik egy Apple termékkel, az hírnek számít, az, hogy egy FuSi notebook füstöl el az a kutyát nem érdekli, ezért az ilyen divatfikázók, mint itt is páran érdekes következtetéseket tudnak levonni, pedig ha biztonságról van szó, akkor én inkább egy Apple terméket választanék, mint egy Sony, vagy HP cuccot.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#32) Integra válasza Ulkesh (#31) üzenetére


Integra
titán

nem, soha nem rúgtam le semmilyen cuccom, nem vagyok béna, se debil.
minden esetre nagyon jó marketing duma.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) eldiablo válasza Ulkesh (#11) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Valószínűleg ez áll a dolog hátterében.
Amíg csak egyszer-kétszer fordult elő ilyen incidens, könnyen lehet, hogy szándékosság áll a dolog hátterében.
Nem úgy mint a Nokia BL5-C akkuknál. :U

[ Szerkesztve ]

(#34) Ulkesh válasza Integra (#32) üzenetére


Ulkesh
őstag

Biztos jó marketing duma, de a notebook sérülések 70%-át ez a baleset teszi ki (a maradék 30-ban a különböző folyadékokkal történő balesetek és szállítás közbeni esések vannak).

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#35) Oliverda válasza Ulkesh (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

"A mágneses rögzítés óriási ötlet..."

Ja, persze. Agyba főbe tapossák egymást a gyártók hogy kifejlesszenek valami hasonló megoldást. Ennek a mágneses menőzésnek semmi gyakorlati haszna nincs a csilivili meg a "csakazértis legyünk mások mint a többi gyártó" mánián túl.

"Már 17 haláleset történt felrobbant Nokia készülék miatt..."

Ja, persze, Gondolom lenyelte a telefont, vagy vibrátornak használta, esetleg azzal fürdött. Persze ha nem így van akkor linkelj valami hiteles vagy hivatalos jelentést ezekről.

"A vicces az, hogy az, hogy valami történik egy Apple termékkel, az hírnek számít, az, hogy egy FuSi notebook füstöl el az a kutyát nem érdekli"

Ez sem véletlen. A FuSi nincs agyonhájpolva és nem az folyik még a csapból is hogy dekurvajó meg demenő.

"edig ha biztonságról van szó, akkor én inkább egy Apple terméket választanék, mint egy Sony, vagy HP cuccot."

Szerintem ezt itt senki sem gondolta volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) copin válasza Ulkesh (#34) üzenetére


copin
őstag

Akkor itt az idő, a megfelelő statisztikához, a megfelelő grafikon, a megfelelő statisztikával foglalkozó cégtől. Különben én annyit mondok hogy a notebookok tönkrementelében 80%-os részesedéssel bírnak az alkoholisták, a többiek be voltak gyógyszerezve, mialatt elképesztő igényük volt a hordozható gép előtt, a működés.
Rajtad a sor. Sokszor kerülöd a forró kását. Néha releváns válasszal is előjöhetnél, miután valami konstans értéket állítasz érvelésedben.

(#37) moonman válasza Integra (#32) üzenetére


moonman
titán

az emberek 70%-a nyomorék és nem néz a lába elé. úgytűnik legalábbis a Mac-tulajok körében :D

valahogy én sem rúgtam még le semmi készülékemet az asztalról.

amúgy fölösleges itt tépni a szánkat, Xbox 360-nal is ez volt, jaj leég-felrobban-kigyullad. aztán szépen kicserélték a hibásnak vélt tápokat (nem, senki nem halt meg és nem égett le egy ház sem) és azóta is mindenki boldogan nyúzza a konzolját.

[ Szerkesztve ]

(#38) Ulkesh válasza Oliverda (#35) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ennek a mágneses menőzésnek semmi gyakorlati haszna nincs"

Teljesen igazad van, mivel Te nem használsz ilyen eszközt, így nálad nincs semmi gyakorlati haszna. Pár millió másik embernek meg van.
Imádom az ilyen szemellenzős beböfögéseket. Ha a Lenovo, vagy HP hozna ilyet ki, akkor meg itt áradozna ugyanez a társulat.

"Ja, persze, Gondolom lenyelte a telefont, vagy vibrátornak használta, esetleg azzal fürdött. "

Halálesetet hirtelen "csak" egyet találtam, de azért linkelek pár felrobbanós cikket is.
Bár végül is mindegy, hisz egy iPhone megolvadó töltőcsatlakozója 1000-szer veszélyesebb, mint egy felrobbanó Nokia, csak mert Apple.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

"Ez sem véletlen. A FuSi nincs agyonhájpolva és nem az folyik még a csapból is hogy dekurvajó meg demenő."

Nem is, hiszen ha 2 hónapot elmegy meghibásodás nélkül egy Amilo, akkor már boldog lehet a tulajdonosa.

-----

A baleseti százalékokat amikről itt kérdeztek egy Lenovo előadáson hallottam, ahol a bemutatott készülékek tűrőképességét demonstrálták (többek között vizet öntöttek a bemutatott készülékre, leejtették /éppen a töltőcsatlakozónál való lerántást demonstrálva/, majd a végén áthajtottak rajta egy motorral.).

----

"valahogy én sem rúgtam még le semmi készülékemet az asztalról."

Legtöbbször nem is a tulaj okozza a problémát, hanem a szobán átmenő hozzátartozó, játszó kisgyerek stb.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#39) Ulkesh válasza moonman (#37) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Xbox 360-nal is ez volt, jaj leég-felrobban-kigyullad. aztán szépen kicserélték a hibásnak vélt tápokat (nem, senki nem halt meg és nem égett le egy ház sem)"

:D

[link]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#40) moonman válasza Ulkesh (#39) üzenetére


moonman
titán

úgy tudtam, hogy valamelyik alma-rajongó megtalálja ezt a hírt.

de ha végig is nézted a videót, számodra is kiderült volna, hogy szakszerűtlenül volt tárolva a tápegység, egyáltalán nem volt szellőzési lehetősége.*

tudod, ha a tévét letakarod egy pokróccal, az is kigyullad - tökmindegy, hogy milyen márka.

*az én Xbox-om tápja parkettán van a padlón, semmi nincs körülötte és jé, még csak langyos is alig szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#41) moonman válasza Ulkesh (#38) üzenetére


moonman
titán

kb olyan arányban találtál felrobbanó Nokiákról hírt, mint amilyen arányban több van Nokia telefonból. ráadásul szerintem minden második esetben valami kamu kínai akksi volt a ludas.

"Legtöbbször nem is a tulaj okozza a problémát, hanem a szobán átmenő hozzátartozó, játszó kisgyerek stb."

az ilyen hozzátartozót lelövöm, gyerek meg eleve nem kerül gépközelbe. meg az is érdekelne, hogyan rúgja le, mikor az asztal mögött megy a kábel...

(#42) Oliverda válasza Ulkesh (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

"Teljesen igazad van, mivel Te nem használsz ilyen eszközt, így nálad nincs semmi gyakorlati haszna."

Na és honnan veszed hogy nem láttam vagy netán nem használtam ezt a korszakalkotó ürtechnológiát megszégyenítő briliáns megoldást? :U

"Halálesetet hirtelen "csak" egyet találtam, de azért linkelek pár felrobbanós cikket is."

kutyu.hu Ez aztán a hiteles forrás. :DDD

"Nem is, hiszen ha 2 hónapot elmegy meghibásodás nélkül egy Amilo, akkor már boldog lehet a tulajdonosa."

Ez már kabaré. :) Hány Amilo-d volt eddig? Ja, tudom... az ismerősi körödben volt egy rakat de mind sz@r volt. A többi márkáról nem is beszélve.

"Imádom az ilyen szemellenzős beböfögéseket. Ha a Lenovo, vagy HP hozna ilyet ki, akkor meg itt áradozna ugyanez a társulat."

Te beszész itt szemellenzőkröl akinek a bal agyféltekéje egy túlérett gránátalma? NE haragudj de ezen már csak mosolyogni lehet. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) Ulkesh válasza moonman (#41) üzenetére


Ulkesh
őstag

"de ha végig is nézted a videót, számodra is kiderült volna, hogy szakszerűtlenül volt tárolva a tápegység, egyáltalán nem volt szellőzési lehetősége."

"A szakértő elmondása szerint a konzol komponense közvetlenül a fal mellett helyezkedett el, egyik oldalára fektetve, ez pedig nagyban akadályozta a hő elvezetését."

Ez kb. a gyártó teljes dilettantizmusát feltételezi, nehogy már véletlenül felborul egy vacak táp és onnantól rendben van, hogy kigyullad, ezt te sem gondolhatod komolyan.

"kb olyan arányban találtál felrobbanó Nokiákról hírt, mint amilyen arányban több van Nokia telefonból."

:)
Nem akartam több ezer linket beszúrni :D

"Meg az is érdekelne, hogyan rúgja le, mikor az asztal mögött megy a kábel..."

Notebook-ról van szó, azokat meg legritkább esetben használja az ember rendesen elvezetett kábelekkel.

---

"kutyu.hu Ez aztán a hiteles forrás. "

Ott volt a link az eredeti forráshoz.

"Ez már kabaré. Hány Amilo-d volt eddig? Ja, tudom... az ismerősi körödben volt egy rakat de mind sz@r volt. A többi márkáról nem is beszélve."

Szemetet nem vásárolok.
Egyébként beletrafáltál ismerősi körben van pár, a főnököm lánya is ezt kapott tavaly novemberben, azóta az a csoda túlesett két alaplap és egy kijelzőcserén, most éppen olyan hangja van mint egy kereplőnek (ez lesz az ötödik szervizes fordulója a gépnek).

Régebben foglalkoztam notebook-ok forgalmazásával, úgyhogy bármilyen fura neked, elég jól ismerem a legtöbb márkát.

================

Azért tanulságos ez a topic.
Van egy cikk, ami arról szól, hogy egy iPhone csatlakozója kigyulladt.

Szóvá lett téve, hogy ez enyhén szólva is kérdéses, mivel ami áram azon a kábelen átmegy, nem igen tesz ilyet lehetővé, arról nem beszélve, hogy töltéskor a csatlakozó és környéke teljesen hideg marad, nem melegszik, esetleges zárlat esetén meg mind a töltő, mind az USB port letilt azonnal. Az már csak apróság, hogy közel 20 millió eladott készülékből 2 db ilyen esetről tudunk.

Erre a készülék kivonását, betiltását követeli itt pár okoska, az összes Apple termékek innentől baleset és tűzveszélyes stb.

A válaszra, hogy az Ő kedvenc márkájuk már halált is okozott és rendre felrobban (több száz esetről írnak a neten) nem 2 példányról, hanem több tízezerről van szó (ahol ezek az akksik fel lettek használva), az persze nem számít, nem érdekes, hisz nem Apple termék, így nem lehet olyan jól fikázni.

No és ezek után én vagyok szemellenzős :D :))

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#44) moonman válasza Ulkesh (#43) üzenetére


moonman
titán

"véletlenül felborul egy vacak táp"

felborul? már bocs, de normális vagy? láttál már Xbox-tápot?

[ Szerkesztve ]

(#45) tuskooo válasza Ulkesh (#38) üzenetére


tuskooo
addikt

Gondolkodj már picit józan ésszel is. Az összes tönkrement laptop 70%-a ilyen miatt? Ne hülyüljünk már...előadáson btw. mindenki azt mond, amit akar.

(#46) Ulkesh válasza moonman (#44) üzenetére


Ulkesh
őstag

A cikk írta, hogy az oldalára volt fordulva.

------

"Gondolkodj már picit józan ésszel is. Az összes tönkrement laptop 70%-a ilyen miatt? "

Szövegértésből 1-es, leülhet.

A notebook-okat ért balesetek 70%-a az asztalról történő lerántás. Meghibásodni kismillió más módon is megtud, nem arról volt szó.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#47) moonman válasza Ulkesh (#46) üzenetére


moonman
titán

sikerült a legtorzítottabb képet kiválasztani, nyilván véletlenül. :U

segítek:

http://imgs.inkfrog.com/pix/joy_int/360powersupply.jpg

1. jól láthatóan lábakon áll.
2. jól láthatóan nincs az oldalán nyílás, így nem melegszik túl, ha mégis "véletlenül" felborulna.

(#48) #16820480 válasza Oliverda (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

a kütyü.hu-s hír eredetije egy elég nagy portálról van, nem ezzel van a gond, hanem például azzal, hogy egyrészt egy Motorola telefonról volt szó, másrészt meg nem eredeti akksival használták, arról nem is beszélve, hogy forróság volt, és a srác egy acélöntödében dolgozott. tök átlagos körülmények. ([link])
arról nem is beszélve, hogy úg emlékszem, hogy erről később kiderült, hogy egy kollégája ölte meg, csak álcázni akarta a gyilkosságot az akkoriban népszerű robbanós akkumlátor sztorival (de ezt a hírt most nem találom).

az amúgy nem tűnik fel senkinek, aki a FuSI és az alma laptopokat hasonlítgatja, hogy mekkora különbség van árcédulában? nem egészen egy kategória.

egyébként ez a lerántós dolog én sem értem hogy működik. soha nem volt olyan helyzetben laptopom, vagy akármelyik gépem, hogy lehetőség lenne lerántani. ha mégis megtörténne, hogy valaki szánt szándékkal ledobná, akkor is van olyan minőségi, hogy ne legyen baja.

(#49) copin válasza #16820480 (#48) üzenetére


copin
őstag

arról nem is beszélve, hogy úg emlékszem, hogy erről később kiderült, hogy egy kollégája ölte meg, csak álcázni akarta a gyilkosságot az akkoriban népszerű robbanós akkumlátor sztorival (de ezt a hírt most nem találom).

[link] Ez lenne az?

(#50) Eszleny válasza Oliverda (#35) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Lehet, hogy tévedek, de a nagy erővel lecsapódó mágneses zár miatt töredeznek a műanyag Macbookok. Tehát csak van valami haszna. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.