Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Tetszett az írás, jó cikk :R

(A cikk végén jöttem rá,
hogy nem is Lenovo,
hanem Lendvo :C :DDD)

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#3) lory256


lory256
csendes tag

En fekete pentek korul vettem 43euroert gearbest eu warehousebol Ulefone BE X-et MTK6592M 8mag +Mali 450MP qHD telefont ami kb ugyanez a hardver, az durvan 14000korul jott ki, ajandek 2 foliaval

[ Szerkesztve ]

(#4) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Elsőre én is lenovot olvastam, ráadásul a név alapján gondolhatnánk is, hogy lenovo :DD :DD
Mint Lenovo "L" sorozatú okostelefon.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hát igen, a Doogee X5 (Pro) eléggé megöli ezt az ajánlatot, ráadásul itthon kapható hazai garanciával.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) kcsa


kcsa
veterán

"A cég 2014-től készít (készíttet?) telefonokat, eddig 14 modell került a piacra, ennek nagy többsége a tavalyi évben, ami előrevetíti, hogy jövőre nem várható túl sok készülék."

Bevallom ezt a logikát nem teljesen értettem :)

(#7) fateless válasza kcsa (#6) üzenetére


fateless
veterán

Az indulás évében sok telefont kihoztak (megvásároltak egy gyártól, amit felcímkéztek), míg a következő évben csak kettőt vagy hármat (nem is emlékszem már), pedig már év vége van. Ebben a szokásos kínai sokadrendű brand-ek tiszavirág életvonalát vélhetjük felfedezni. Nem hiszem, hogy jövőre még találkozunk újabb Landvo készülékkel.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#8) ViZion


ViZion
félisten

Én is benéztem és azért olvastam bele. 20k-ért nem lesz bikaviadal, ahhoz képest szvsz elég jó teló. Aki ebben az ársávban keres, az nem gémelni veszi sztem. Kérdés a tartósság, szervizháttér -ha van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) kcsa válasza fateless (#7) üzenetére


kcsa
veterán

Ja hogy ja. Valamiért nagyon 2016 érzésem volt, és azt hittem, hogy tavaly = 2015. :DDD De így oké :R

(#10) fateless válasza kcsa (#9) üzenetére


fateless
veterán

December elején írtam a cikket, csak később raktam fel ide, aztán a Karácsony miatt a megjelenés is csúszott peppet.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#11) SirRasor


SirRasor
őstag

Olyan okostelefon nincs, ami egész fos, DE a kamerája jó?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#12) ViZion válasza SirRasor (#11) üzenetére


ViZion
félisten

~25k körül már fain hobbifotósgépet kapni... az meg a legtöbb telefont körberöhögi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) SirRasor válasza ViZion (#12) üzenetére


SirRasor
őstag

De nem fér el a zsebemben. A telefon viszont mindig nálam van.

Make Love not war!

(#14) ViZion válasza SirRasor (#13) üzenetére


ViZion
félisten

De, elfér... 25 k-ig nagyon jók:
SONY CyberShot DSC-W800
Nikon Coolpix L31
Nikon Coolpix S2900

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15) fateless válasza SirRasor (#11) üzenetére


fateless
veterán

Nem, ilyen nincs sem kínaiban, sem más gyártónál.
Bár valós piaci szegmens, hogy jó fotókat készíteni, de egyébként csak telefonálásra, alap dolgokra használja valaki, de árukapcsolás van (mint régen a Toyota extráinál), hogy csak akkor kapsz jó kamerát, ha kész vagy fizetni minden másért is.
Azért ha a dual SIM fórumban olvasgatsz, hogy mondták már egy-egy 100USD-s készülékre, hogy jó képeket készít, de alátámasztani nem merem mindezt.
Esetleg a Meizu M2 40k-ért az eustockból ad egy relatíve jó kamerát az árért.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#16) ViZion válasza fateless (#15) üzenetére


ViZion
félisten

Csak sajnos az 5-7 mm-es teló vázban semmi normális optika nincs, a nagyon felső kat telefonoknál esetleg van. A szar optika miatt hiába lesz 20 mpixel a kép, ha az attól még sajnos szar...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) fateless válasza ViZion (#16) üzenetére


fateless
veterán

Az én telefonom 11,9mm és egy Omnivision 16825 van benne, ami egész decens a mobilok között.
A szenzor mérete 6,24x4,67mm, ami bár nem éri el mondjuk a Nokia N8 méretét, de azért megfelelő egy telefon esetén. Kiegészítő programmal akár RAW-ban is tud rögzíteni.

Nem azt mondom ezzel, hogy olyan képeket tudok vele lőni, mint egy komoly géppel, de azt tudom mondani, hogy ezzel a telefonnal sógorom (fotós) már jobb képeket lő, mint én az ő olcsóbb DSLR kamerájával (a csúcs gépét senkinek nem adja a kezébe). Ilyenkor látom azt, hogy mennyi múlik a fotóson is, nem csak az eszközön...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#20) SirRasor válasza #20749568 (#19) üzenetére


SirRasor
őstag

Használtan S3-am van :DD Viszont 2 évesen vettem, és már 2 éve nálam van. Folyamatosan nézem a mobilokat, hogy majd milyet vegyek, ha ez bedöglik. Jelenleg úgy állok, hogy S4 használtan, de jó lenne egy - kivételesen - új mobil, csak szűkösek az anyagi források.

ViZion thx, meglesem ezeket.

Make Love not war!

(#21) meridarider válasza #20749568 (#19) üzenetére


meridarider
tag

Használtba olcsoba csak a moto razr i játszik. Volt és imádtam, csak hát jött a oneplus. Amigy ár/értékben jó az s3 főleg a 2gigás lte.

God hates us all.

(#23) Garyka


Garyka
tag

OnePlus, Oppo, IUNI
Ezt as iunit meg nem lattam.Az nem as UMI?

(#24) philoxenia válasza fateless (#17) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A mobilok a zoomnál veszítenek rengeteget, a múltkor csak a P7 volt nálam és egy vízi kirándulásról tényleg elég jó, vállalható emlékképek készültek, de az olcsó kis Fujimban is tízszeres zoom van, azonkívül természetesen rengeteg pluszot ad másban is.
Fotózni is sokkal könnyebb egy kompakttal, a fogás, a dedikált gombok miatt is. Tükrössel meg értelmetlen összehasonlítani, mert a kereső az nekem pótolhatatlan, a belenézéssel egyidejűleg két kézzel változtatható paraméterek miatt is. Az objektívek változtathatósága és a külön használható zoom megint más tészta, nem beszélek az élesre állítás gyorsaságáról stb. Amiben tényleg rengeteget fejlődött a telefonokba tett kameratechnika, az az objektív/szenzor párosok minősége, le a kalappal tényleg.
Amúgy a DSLR-el összehasonlítás olyasmi, mint ha azt mondanám, hogy a P7-el gyakorlatilag ugyanannyi idő alatt találok meg valamit a gugliban, mint Te egy csúcs PC-vel pl. ... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25) fateless válasza philoxenia (#24) üzenetére


fateless
veterán

Valamit nagyon félreértettél.
Nem összehasonlítottam a telefon kameráját egy DSLR géppel, hanem azt írtam le, hogy egy profi fotós tudása mennyire sokat számít.

Egyébként alap tétel, hogy telefonnal (digitális zoom-mal) nem zoomolunk.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#26) philoxenia válasza fateless (#25) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

ezzel a telefonnal sógorom (fotós) már jobb képeket lő, mint én az ő olcsóbb DSLR kamerájával

Ez az állítás volt a kiindulópont. Ha mondjuk beleírod, hogy "bizonyos körülmények között akár" akkor talán. De ez erősen irányított teszt kellene legyen. ;) Persze most technikai jellemzőkről beszélünk nyilván, a látásmód, művészi érték az teljesen más.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27) fateless válasza philoxenia (#26) üzenetére


fateless
veterán

A szövegkörnyezetből kiragadott mondatrész így folytatódott:
Ilyenkor látom azt, hogy mennyi múlik a fotóson is, nem csak az eszközön...

A mondanivaló fő hangsúlya is a lemaradt rész volt :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#28) bul07


bul07
nagyúr

Még augusztusban vettem(szeptember elején jött meg) ilyen telefont, használtam egy ideig és utána elpasszoltam

Kijelző nem gyenge hanem pocsék főleg a X5 képes(ez is volt). Ha nem szemből nézzük akkor erőteljesen színváltásba megy át a kijelző és felismerhetetlenek lesznek a dolgok , és ez nem csak oldalról igaz hanem ha kicsit alulról vagy felülről nézzük akkor is

A telefon oldalán az a fémesség igen műanyag és kb 2hónap elteltével elkezdet repedezni majd szépen fokozatosan darabokba lehullani telefonról, ami így már igen ronda

Olcsónak olcsó de nem ajánlom senkinek a fenti dolgok miatt

X5 fényévekkel jobb telefon a +5e Ft ellenében és még garancia is van rá

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29) Napfénysüti

Érdekes egy telefon, ennyi pénzért még vállalható.

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.