Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

ezt a láncba kötést már évek óta tudják az Arctic PST háthűtői, szal nem újdonság, de jó látni hogy más gyártóhoz is begyűrűzik, így legalább 1 alaplapi vezérlőről lehet meghajtani az egyforma ventike

(#2) tibaimp válasza Cythyel (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pont ezt akartam írni. Mostanában építettem be AC hűtőt, 2 db-ot, de simán összekapcsoltam azokat. Arra kell csak figyelni, hogy a PWM PST jelzésű legyen (ha jól emlékszem)!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Puma K


Puma K
veterán

"... a kábelmenedzsmentet megkönnyítendő láncba köthetők (kompatibilisek egymással is), így összesen 6 példány lehet egyetlen "füzéren"."

Ez nem tudom mennyire szerencsés a gyakorlatban.

Korábban mikor olvasgattam a vízhűtéssel kapcsolatban, hogy építenék magamnak egyet, akkor merült fel és találtam szembe magamat azzal a helyzettel, hogy nem jó ha 1db 3/4pin csatlakozón sok ventilátor van, mert az az alaplapi ventilátorcsatlakozót túlterhelheti és különféle problémákat eredményezhet a ventilátoronkénti és összeadódó watt szükséglet.

Ezért az volt az igencsak erősen javasolt az azonos típusú és egy időben szabályozni kívánt ventilátorok esetén, hogy olyan ventilátorvezérlő kell ami rendelkezik saját áramforrással amin keresztül a tápegységtől tudja molex vagy SATA csatlakozón keresztül felvenni a szükséges szuflát hogy több ventilátort egyidejűleg ki tudjon szolgálni.

Ezért vettem egy ilyet 850Ft-ért (amiből végül kettőt küldtek és egyet fizettem):

Véleményem szerint ez jobb megoldás mint a sorba kötött ventilátorok.

Bár meglehet ha nem valami erősebb fajtákból köti őket sorba az ember, akkor abból végülis baj nem lehet csak akkor igen csak meg kell nézni hogy milyen alaplapi ventilátorcsatlakozóra köti rá az ember a ventilátorfüzért és az a csatlakozó mekkora W-ot tud leadni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4) Gdi válasza Puma K (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

Azért ez jó sok kábel.
Ebbe a YT videóba futottam bele nemrég, Lian Li ventikkel. Ez a megoldás jobban tetszik mint a spagettis vezérlő/splitter. (pláne ha az er-gay-bee is kell)
Ofc drágább is. meg ki tudja X-Y év múlva találsz-e cserét ha lehal 1-1.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) Puma K válasza Gdi (#4) üzenetére


Puma K
veterán

A kábel elrendezése nem probléma számomra.

A Röltexben vettem 1,5cm széles és 15cm hosszú tépőzáras csíkokat és azokkal szépen elrendeztem mindent.

Jelenleg ventilátorból 11db van a gépben.
Abból 7db van a linkelt elosztóra kötve a többi pedig az alaplapra.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) Synthwave válasza Puma K (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

F*asza kis vasad van, de a VGA-t kicsit alulméretezettnek érzem. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) MeszesKPT válasza Puma K (#5) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Van még olyan, hogy Röltex? Lehet Gelka is van, csak nem tudok róla?! :)

(#8) Croissant válasza MeszesKPT (#7) üzenetére


Croissant
aktív tag

Nem írta, hogy mostanában vette :D

(#9) azbest válasza MeszesKPT (#7) üzenetére


azbest
félisten

Van. Röltex és Gelka. A google a barátom :D

(#10) Amerigo57


Amerigo57
őstag

140 mm-es házhűtő ventilátorhoz képest , közepes légszállítása van.
A ventilátor RGB megoldása tetszetős , de a 36 dB-nyi zajterhelése , az
nagyon sok , pláne , ha 3 db -t sorba kötünk.

(#11) MeszesKPT válasza azbest (#9) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Le vagyok nyűgözve. :D

(#12) Dester31 válasza Puma K (#3) üzenetére


Dester31
tag

Nekem (amúgy pont egy InWin303-as házban) 3 db Arctic Cooling ventilátorom tolja lentről a levegőt felfelé, és még 3 a vízhűtésen. Ezek sorba vannak kötve, mármint 3-3. Sokkal könnyebb a kábelmenedzsment, és nekem szimpatikus, hogy a hármas blokkokat egyszerre vezérelhetem, mert amúgy is úgy tenném. Szóval szerintem szerencsés. :)

[ Szerkesztve ]

Des

(#13) jeni válasza azbest (#9) üzenetére


jeni
félisten

"Szlogenünk: Talán nem is olyan rossz dolog ha mindenki kijelenti hogy ő csak azzal kíván foglalkozni, amihez a legjobban ért. Mi a tömegközlekedést választottuk 1960.-ban!"

1970-1999 közt csak elektromos otthoni gépekkel foglalkozott és nem az autóiparban tevékenykedett legalábbis. Míg meg nem szűnt vagy be nem zárt.

(#14) Puma K válasza Synthwave (#6) üzenetére


Puma K
veterán

A 2060 előtt egy 1080 Ti volt a masinában. Kb ~25% különbség van a két VGA között.

Kicsit foglalkozni kellett ezzel is mint minden VGA-val szoktam ha a gépembe kerül.

Kapott egy egyedi GPU órajel-feszültség profilt 1920MHz@0,95v, a memória tuniungot: 15800MHz és végül egy egyedi ventilátorprofilt.

A fenti finomhangolás után egész halk lett a kártya. A nyári melegben 2000 körül most meg így hogy nincs már az a meleg 1900 alakul a hűtőventilátorának a fordulata. Korábban valami 2600-on visított.

Masina a régi 4790K+Z97 szettel: [kép] [kép]

A proci fut 8mag/16szállal 5,3GHz-en, de akár 8mag/8szálon 5,6GHz-en is: [link]

Csak ezt meg delidelteni kellene mert adott magok között 10-11°C-os hőmérséklet-különbség is lehet... arról nem is beszélve ha elkezdem nézni mit megy 5,2GHz felett, akkor olyan hamar elszállnak a hőmérsékletek a rossz hőátadás miatt hogy olyankor még nézni is rossz...

Hiába forrasztott... egy delidelő szettel ugyan úgy le lehet tolni a kupakot... és forrasztás --> folyékony fém csere után 10-15°C-ot itt is lehet nyerni... a direct die hűtést is kipróbálnám de most inkább pihentetem a témát.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.