Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dave0825


dave0825
őstag

Szerintem tök jó ötlet, és tényleg hasznos is lehet a nagy bringásoknak. :K

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#2) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Autók között van értelme, máshol nincs.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#3) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

A videó már nem igazán a sisakról szól.
Vedd meg a pakkot, hogy bringázás közben is használhasd a mobilod. És nem kell aggódnod, ha nekicsapódsz egy lámpának vagy pofára esel mert a joystickot nyomkodod meg a telefonod nézed, elvégre van rajtad egy sisak. Teljesen jól megoldották. :U

Most őszintén, mióta kell mobillal bringázni...? Csak én látom úgy, hogy bringára csak én kellek és semmi más?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#4) Ł-IceRocK-Ł válasza Petyyyyy (#3) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Én zene nélkül utálok bringázni. Persze olyan hangerőn, hogy hallom a forgalmat, mert azért az kell. (nekem)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#5) BalaNce87 válasza Ł-IceRocK-Ł (#4) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nem csak neked, mindenkinek szüksége van rá.
Rossz nézni az agyba dugóssal nyomuló bringásokat.
Hozzáteszem nem csak a hangerő számít, mert ha olyat hallgatsz amibe beleéled magad akkor simán el tudja terelni a figyelmedet és elbambulsz. Múltkor pont egy ilyen okozott előttem balesetet... :F

(#6) borbastomi válasza Petyyyyy (#3) üzenetére


borbastomi
csendes tag

100-150 km-es túra kis falukon keresztül vagy az erdőben? A GPS jól jöhet (ami persze nem feltétlenül telefont jelent).

(#7) Ł-IceRocK-Ł válasza BalaNce87 (#5) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Mi baj van az agybadugóssal?
nekem pl csak az IEM marad meg a fülemben... :U

ezért más választásom nincs is.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#8) Petyyyyy válasza Ł-IceRocK-Ł (#4) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ki mit szeret. Én pl ki szoktam kapcsolni az agyam, vagy épp ellenkezőleg akkor járatom és gondolkodom a f@szságokon, amiken amúgy nincs idő. Bár igaz, lehet zenével az is jobb lenne. De akkor meg ugye ott van, hogy kevésbé hallani a forgalmat.
Mindez persze megoldható telefon nélkül is.

borbastomi - Ezt jól megírtad és meg is válaszoltad. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#10) Reggie0 válasza BalaNce87 (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, mert a kocsiban nem vonhatja el a radio/headsetes telefon a figyelmet... Amugy tudtad, hogy a siketek es nagyothallok is vezethetnek autot? Sot kerekparozniuk is szabad.

[ Szerkesztve ]

(#11) energy4ever


energy4ever
addikt

Ezek a bukok nem jok semmire se. Ilyen kialakitasuaknak van ertelme, az ami a cikkben van nem er semmit se!

(#12) anulu válasza Ł-IceRocK-Ł (#4) üzenetére


anulu
félisten

ühümm... a múltkori is azt gondolta, amelyik miatt satuznom kellett. kresz ismeret + vizsga + megfelelő felszerelés nélkül senkit nem engednék főútvonalon tekerni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Városban halk zene hogy kizárjam a háttérzajt és halljam a hangokat, ahol meg egyedül vagyok ott mehet hangosabban de ha autók közelében vagyok akkor mindig figyelek. Ezt a figyelés ez a sisak nem segíti előre...

(#14) Kisgépkezelő válasza energy4ever (#11) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Sok különbség nincs a kettő között, 2-300 gramm hungarocell valamilyen formára extrudálva. Ha a föld/oszlop/autó és a fejed között csak ennyi van, az már rég rossz. Bár néha ennyi is sokat számit.

(#15) energy4ever válasza Kisgépkezelő (#14) üzenetére


energy4ever
addikt

Amit linkeltem az nem forog el a fejen az elso esesnel. Valamint felfele nem log le a fejrol, igy csokken az erokal, es kevesebb az eselye annak, hogy a buko miatt torik ki az ember nyaka.
Egy sima esesnel van ertelme ezeknek. Ha auto ala kerul valaki, annak mindegy mi van rajta.

(#16) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó ötlet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) arn válasza Ł-IceRocK-Ł (#4) üzenetére


arn
félisten

nah ezt forgalomban betiltanam... tudom, hogy autoban is hallgatnak zenet, de a bringan kiemelten fontos, hogy minden erzekszerved keszenletben alljon.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) Kékes525 válasza arn (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

A telefonálást is. Az autósok 99%-a nem ismeri a kihangosítót vagy a Bluetooth-t. Ezektől azonnal elvenném a jogosítványt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) Kisgépkezelő válasza energy4ever (#15) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Normálisan beállítva az országútis bukó sem forog el a fejen, rosszul beállítva meg mindegy mit viselsz. A kilógás valóban növelheti az erőkart, viszont ugyanúgy nő a "gyűrődési zóna" is az meg sosem árt.. Látttam már pár bukót működés közben. Eddig szerencsére az összes elvégezte a feladatát.

(#20) modd3r válasza arn (#17) üzenetére


modd3r
őstag

Bringaúton nem feltétlenül...

(#21) KillHates


KillHates
nagyúr

Az indexet jó ötletnek tartom; sokkal figyelemfelketőbb mint a karmozdulat és a sötétben is jól látszik!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) Alchemist válasza energy4ever (#11) üzenetére


Alchemist
addikt

Zéró szellőzés, 36 fokban hőguta vagy a szemedbe csorgó izzadság növeli a balesetveszélyt... egy hete még a cikkbeli szellős sisak is sok volt.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#23) Alchemist válasza modd3r (#20) üzenetére


Alchemist
addikt

A bringaút sokszor jóval veszélyesebb, mint forgalomban közlekedni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) Alchemist válasza Kékes525 (#18) üzenetére


Alchemist
addikt

Igazából gyalogos közlekedés közben is korlátozni kéne a telefonálást, pl. úton való átkelésnél.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#25) elefant válasza energy4ever (#11) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

(#26) Kékes525 válasza Alchemist (#24) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. Azonban sokkal több autós látok telefonálni vezetés közben, vagy kanyarban, előzéskor, mint gyalogost az átkelőknél.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) Alchemist válasza Kékes525 (#26) üzenetére


Alchemist
addikt

Kétségkívül... és mázsákat vagy tonnákat (félre)irányítva nagyobb rombolást lehet összehozni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#28) bwoay válasza energy4ever (#11) üzenetére


bwoay
nagyúr

sőt, csak a fullface bukó véd rendesen, nem? :)
outisoknak a TSG is totál más sisakot gyárt, és mivel ott az esések jellemzően teljesen más jellegűek, mint egy skateparkban, vagy dirtön (a rider nem több méter magasról fog leesni, hanem elborul az úton), be lehet áldozni a külső héjat a szellőzés és az alacsonyabb súly érdekében.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#29) Zotya84 válasza Petyyyyy (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

A bringázáshoz három dolog kell: te, a biciklid, meg a kitűzött útvonal... :R

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#30) Fleto93


Fleto93
tag

Elég kétélű dolog ez. Vezetés és futás közben mindig hallgatok zenét, illetve telefonálok is kihangosítóval. Futás közben elég kicsi a tempó ahhoz, hogy pusztán alapos szétnézéssel meg tudjam oldani a dolgokat, meg nem is vagyok autók között. A kocsiban úgy választom meg a hangerőt, hogy szirénát, dudát stb. simán halljam, kihangosítóval telefonálni meg semmivel nem veszélyesebb mint a mellettem ülővel beszélgetni. Szívesen csinálnám ugyanezt bringán is (GPS-nek amúgyis szoktam használni kormányra való tokban), de még nem találtam jó megoldást arra hogy rendesen halljam a forgalmat is, mert mondjuk nem árt kereszteződésnél hallani, hogy jönnek-e, vagy hallani ha egy autó beért mögém...

(#31) Overlocker


Overlocker
veterán

Ezt egy magyar srác már megalkotta tavaly, úgy néz ki lenyúlták az ötletét vagy nem tudta levédetni :S

(#32) caprine


caprine
aktív tag

Pöpec, ez nekem nagyon tetszik, lehet rendelek is 1et.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#33) caprine válasza Fleto93 (#30) üzenetére


caprine
aktív tag

Bringázás közben szerintem nem egészséges fülest használni, persze tempo függvénye is a dolog. Nem büntetik ezt egy ideje? Vagy csak akarták?

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#34) Zotya84 válasza caprine (#33) üzenetére


Zotya84
őstag

Anno én is kipróbáltam, de kb 100-200 forgalomban eltöltött km után meggyőződtem róla, hogy vagy jobban hagyatkozom a hallásomra az átlagnál biciklizés közben, vagy pedig rohadtul veszélyes.

Szerintem mindkettő...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#35) KAMELOT


KAMELOT
titán

Marha nehéz volt ezt megcsinálni! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Istenem, hogy mennyire kiokosítanak mindent... USB-s bringastucni... Komolyan az az elv, hogy az a k]#&a telefon ránőjön az emberekre? :U :W

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#37) Kékes525 válasza ƬΛЯΛ (#36) üzenetére


Kékes525
félisten

Pár év és chipként be lesz ültetve.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) Ł-IceRocK-Ł válasza Petyyyyy (#8) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

zenét nem telefonról szoktam halgatni :N

anulu : ezt úgyvédem ki hogy nem tekerek főúton, van jogsim, tisztában vagyok a kresszel, és be is tartom. (amikor lehet)

arn: akkor én meg a hangos zenét, a telefonálást, és a kajálást vezetés közben. mert az is ugyanolyan veszélyes... sőt. :(((

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#39) Kékes525 válasza Ł-IceRocK-Ł (#38) üzenetére


Kékes525
félisten

Minőségi zene hallgatást nem is érdemes, mert erre alkalmatlan. Azonban kikapcsolódásként, edzés közben elterelésként nagyon jó. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) Ł-IceRocK-Ł válasza Kékes525 (#39) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Most nem is a minőségről van szó. Telefont többet kell nyomkodni zenehallgatás közben, míg az mp3 nál csak odanyúlok, és oda se nézek közben. Így biztonságosabb.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#41) arn válasza Ł-IceRocK-Ł (#38) üzenetére


arn
félisten

az, de attol a bringazas zenevel nem lesz kevesbe veszelytelen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) Kékes525 válasza arn (#41) üzenetére


Kékes525
félisten

Viszont kellemesebb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) arn válasza Kékes525 (#42) üzenetére


arn
félisten

a bringazast elvezd, ne a zenet...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) Kékes525 válasza arn (#43) üzenetére


Kékes525
félisten

Eltereli a kemény munkáról a figyelmet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) Reggie0 válasza arn (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

A bringazas sem veszelytelen. Melle a zene mar nem oszt nem szoroz.

(#46) arn válasza Reggie0 (#45) üzenetére


arn
félisten

esetleg kozben nezhetnel videot is a telon. nem oszt vagy szoroz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) Reggie0 válasza arn (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Vakok nem szoktak bringazni, de siketek igen. Tehat akkor melyik a problemasabb? Naugye.

(#48) Ł-IceRocK-Ł válasza arn (#41) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

ugyanolyan veszélyes mint autóban nyomkodni a telefont :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#49) arn


arn
félisten

ne akarjatok megmagyarazni, hogy nem szamit... en csak azt remelem, ha ebbol adodoan okoztok galibat, nem masnak esik baja.

fek nelkuli fixie pepitaban.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) Reggie0 válasza arn (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor szamit, ha nem vagy szabalyos, egyebkent nem tudsz olyan peldat mondani, hogy szamitson.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.