Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Komolyan nem értem ha valaki ért a mobilokhoz miért vesz qvga kijelzős Androidos mobilt magának ?!

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) lalszi válasza Armagedown (#1) üzenetére


lalszi
aktív tag

Elárulom a titkot: MP3 lejátszónak használjuk. Olcsón vettem, újan, 1 év garanciával és még jól is szól. A vele egy árban lévő mp3 lejátszók sehol sincsenek ehhez képest, és itt még a lejátszót is cserélhetem, ha nem tetszik, meg testre szabhatom.

(#3) lalszi


lalszi
aktív tag

És ráadásul meglepően jó ez a kis telefon, a kijelző felbontását leszámítva.

(#4) Armagedown válasza lalszi (#2) üzenetére


Armagedown
őstag

Arra szerintem elég lett volna egy 3 éves Lg Optimus G540, még olcsóbban :)

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5) Mark625


Mark625
csendes tag

Üdvözletem!
Az lenne a gondom, hogy akármilyen ROM-t teszek fel nincs hívás menüpont kivéve ennél: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2305002, ez tökéletesen működik.A többi ROM egyszerűen nem látja a Sim kártyát.Pedig a kártyának semmi baja , és a ROM-kat mindig úgy teszem föl ahogy le van írva.
Segítségét előre is köszönöm! :)

(#6) lalszi válasza Mark625 (#5) üzenetére


lalszi
aktív tag

Üdv. Tehát más romokkal azt írja a telefon, hogy nincs benne sim? Vagy pontosabban mi a tünet?

(#7) Mark625 válasza lalszi (#6) üzenetére


Mark625
csendes tag

Igen azt írja , hogy nincs sim és nincs hívás , sms, és névjegyek opció sem.

(#8) lalszi válasza Mark625 (#7) üzenetére


lalszi
aktív tag

Érdekes. Melyik rommal csinálja? Kérhetnék linket hozzá? Megpróbálok belenézni, hátha kiderül valami.

(#9) Mark625 válasza lalszi (#8) üzenetére


Mark625
csendes tag

Ennél http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2209768 , és ennél http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2299059 , meg a sima CM9-nél.

[ Szerkesztve ]

(#10) lalszi válasza Mark625 (#9) üzenetére


lalszi
aktív tag

A telepítés előtt voltak ezek a törlések recoveryben: wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache?

A touchwiz romnál a patch telepítve volt az új romra?

(#11) Mark625 válasza lalszi (#10) üzenetére


Mark625
csendes tag

Igen voltak , mindig elvégzem őket. A patch is telepítve volt, de úgysem jó. :(

(#12) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Nagyon ügyes vagy, gratula! Ja, és nagyon köszi! :R A gyári romot egyszerűen semmivel nem tudtam rootolni. :( De Te meghoztad a megoldást. :K Ezt a telót muszáj rootolni, mert a memória korlátai szűkre szabottak. A E400_Latte_rev2_SDmerge rom nagyon szuper, kötelező. Az asszonynak is tetszik, ugyanis az övé.

(#13) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Írtad, hogy pl. lecserélted a zenelejátszót. Ezt hogyan végezted el pontosan? Vagy hogyan teszünk bele pluszba alkalmazást?

(#14) lalszi válasza Blue Eagle (#13) üzenetére


lalszi
aktív tag

A művelethez előtte a totalcommandert telepítettem a telefonra és engedélyeztem benne a root jogokat.
Először a Playról telepítettem a mixzing lejátszót
Azután a /system/app mappában kitöröltem az apollo.apk-t (vagy valami hasonló a neve, már nem emlékszem).
Majd a /data/app mappából átmozgattam a a /system/app mappába a com.mixzing.basic.apk-t (nálam ez a neve) és újra indítottam a telefont. Innentől a mixzing lett az alapértelmezett lejátszó. Természetesen lehet mást is felrakni helyette, de sokat kipróbáltam és nekem ez vált be legjobban.

(#15) Blue Eagle válasza lalszi (#14) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ja értem. Azt hittem abban a E400_Latte_rev2_SDmerge.zip fájlba csomagoltad bele a System/app mappába.

Más. Mi van olyankor ha .apk telepítésekor azt írja ki, hogy: Probléma adódott a csomag elemzésekor ?

(#16) lalszi válasza Blue Eagle (#15) üzenetére


lalszi
aktív tag

Utólag cseréltem, mert nem tetszett az apollo lejátszó.

Ha kártyáról akarsz telepíteni, akkor lehet, hogy sérült az apk amikor a kártyára másoltad. Vagy nem ahhoz az android verzióhoz való az apk, amire telepíteni akarod.

(#17) Blue Eagle válasza lalszi (#16) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia!
Köszönöm válaszaid!
üdv
Blue Eagle

(#18) androimi válasza Armagedown (#1) üzenetére


androimi
újonc

sziasztok
megcsinaltam a telon mindent tök jo lett!! igaz mindent törölt a sd karirol....volt mentésem :) de az link2 sd nincs joga hozzáférni a recovery hez ezt irta.....hogyan adjam meg neki?? és hogyan tudom Jelenleg az E400_Latte_rev2_SDmerge romot beállitani ? köszike akár mail cimemre is :)

(#19) androimi válasza androimi (#18) üzenetére


androimi
újonc

vagyis root jogokat kéne engedélyezni

(#20) lalszi válasza androimi (#19) üzenetére


lalszi
aktív tag

Pontosan mit is csináltál a telefonnal és mi a gond?
Felraktak a recoveryt?
Esetleg az E400_Latte_rev2_SDmerge romot is felraktad?

(#21) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!!

Van egy ilyen telefonom lassan 1 éve.
Szerintem eléggé jó kis teló!
Csak egy valamit nem értek!
Gyári progik rajta vannak ,+ 2-3 programot tudok még feltenni és azt írja ,hogy kevés a hely(kevés a memória)
Mi a sz@r?
Miért nem enged többet feltenni? Van benne egy 8gb kártya is! Vagy csak a telefon memóriát akarja kezelni?

Választ előre is köszi!
Üdv

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#22) lalszi válasza Rico45 (#21) üzenetére


lalszi
aktív tag

Szia!

Gyárilag kicsi a data partíció, ahova a programok is települnek. Erre megoldás a gyári rom lecserélése a E400_Latte_rev2_SDmerge romra. Ekkor az 1GB belső memória lesz a data partíció és a memóriakártyát használja belső memóriaként. Arra kell figyelni, hogy minden adat törlődni fog a telefonról és a kártyáról, érdemes lementeni előtte mindent ami fontos.

(#23) Rico45 válasza lalszi (#22) üzenetére


Rico45
őstag

Értem! Köszi a válaszod!

Háát ilyent még nem csináltam de lehet nekiállok!

Teljes menetét le tudnád írni részletesen?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#24) lalszi válasza Rico45 (#23) üzenetére


lalszi
aktív tag

Először telepítsd a cwm recoveryt és utána recoveryből az E400_Latte_rev2_SDmerge romot.
Recovery telepítés leírása és a fájlokhoz a linkek itt: LG L3 E400 help

Lépései:
-Mentsd le a fontos dolgaidat a telefonról és az sd kártyáról
-A letöltött romot másold az sd kártyára
-Telepítsd a cwm recoveryt a leírás szerint
-Indítsd el recoveryben a telefont
-Recoveryben először csinálj egy wipe data/factory resetet
-Majd recoveryben lépj az advanced menübe és csinálj egy wipe dalvik cache-t
-Ezután recoveryben lépj az install zip from sd card menübe és telepítsd a romot
-Ha kész a telepítés recoveryben nyomj egy reboot system now-t

Ha minden jól ment, akkor már az új rom indul el. Ha valami gond lenne, akkor az LG Mobile Support toollal vissza lehet rakni a gyári romot.

(#25) Airzed


Airzed
újonc

Üdv Néked telefon Guru !

Kipróbáltam az általad leírtakat a recovery telepítésére, melyet betü szerint követtem.
Majd azzal a hiba jelenséggel ütköztem akadályba hogy a teló kírja hogy reset majd portchange
a gépen pedig waiting device szöveg látható
Írtad hogy legyek türelmes míg megy a menet de egy napnyi várakozás sem hozott gyümölcsöt : )
Ez a teló német független de nem tom miért nem tok tovább lépni
A segítséget köszi előre is
Üdv Zed

(#26) Airzed


Airzed
újonc

+ még egy kérés! A dropp box ból letöltött root anyag kicsomagoláskor kódot kér azt szeretném megkapni ha lehet.
Köszi : )

(#27) lalszi válasza Airzed (#25) üzenetére


lalszi
aktív tag

Szia,
A pc-n a driverek rendben vannak? Eszközkezelőben megjelenik a telefon?
Esetleg meg kéne próbálni rendszergazdaként futtatni a telepítőt.
üdv, lalszi

(#28) lalszi válasza Airzed (#26) üzenetére


lalszi
aktív tag

Szerintem próbáld a másik módszert (oneclick) inkább, mert úgy néz ki, hogy nem csatoltam a jelszót a fájl mellé annak idején, most meg már nem emlékszem rá. De majd megpróbálom előkeríteni a hozzávaló jelszót.

(#29) kati79 válasza lalszi (#28) üzenetére


kati79
csendes tag

Üdv Lalszi!
Telepítettem a latte sd merge mod-ot, nagyon tetszik, pláne, hogy rengeteg hely lett az appoknak, de nekem néha nagyon belassul. A kérdésem az lenne, hogy a dropbox-ból kell-e valamit telepítene ami kimaradt? Nekem például a Holo(valamit) nem frissíti a Play-ról. Vagy tudsz-e ajánlani hasonlóan ram felszabadító ROM-ot?

(#30) lalszi válasza kati79 (#29) üzenetére


lalszi
aktív tag

Szia,
A lassulás a kevés ram miatt lehet, de azon csak egy újabb telefon segithet vagy kevesebb alkalmazást kell használni. Esetleg valamelyik telepitett app okozza. Nekem nem lassul, de nincs is felrakrva túl sok minden.
App Qarantine Ezzel le tudod fagyasztani ami épp nem kell és akkor több memória marad. Csak arra vigyázz, hogy rendszeralkalmazást ne fagyasszál le! Ki is lehet rakni minden apphoz egy-egy ikont és akkor csak egy gombnyomás az egész művelet.

A romhoz nem kell mást letölteni, igy is jól működik. Esetleg ha nem tetszik valamelyik app, akkor azt lecserélheted. Én is lecseréltem a zenelejátszót és a fájlkezelőt, meg a launchert.
A Holo amit nem frissit, az valószinűleg a launcher lesz. Esetleg a Play-en kereshetsz helyette másikat.

Másik romot nem próbáltam amióta ez fent van, mert nekem tökéletesen megfelel igy is.

(#31) kati79 válasza lalszi (#30) üzenetére


kati79
csendes tag

Köszönöm a választ! Ha esetleg leírnád, hogy melyik böngészőt használod azt előre is megköszönném. Egyébként nekem úgy tűnik, hogy a facebook app lassítja, mert a telepítése előtt nem volt baj vele. Én az Uc browser nevű böngészőt használom, nekem ő is gyanús.

(#32) kati79 válasza lalszi (#30) üzenetére


kati79
csendes tag

Még azt szeretném kérdezni, hogy tudom törölni a holo launchert, mert lehet, hogy az lassítja, de nincs az alkalmazások között, clean master sem látja.

(#33) lalszi válasza kati79 (#32) üzenetére


lalszi
aktív tag

Én a Dolphin és az Opera böngészőt használom, a Dolphinhoz még fel szoktam rakni a Jetpackot is. Facebook lehet hogy valóban lassitja, nekem is vacakul működött. A Holo launcher a rendszeralkalmazások közt van, de addig ne töröld, amig nem raktál fel előtte helyette másik launchert, mert nem fogod tudni használni a telefont. Rootolt telefonon tudod törölni például az ES File Explorerlel vagy Total commanderrel, miután adtál neki root hozzáférést. Előtte az új launchert szerintem rakd be system appnak.

(#34) kati79 válasza lalszi (#33) üzenetére


kati79
csendes tag

Szia!
Sikerült. A holo launchert kellett lecserélni. Töröltem, aztán visszaraktam a legújabbat.Most már működik rendesen. Köszi minden segítséget!!!

(#35) lalszi válasza kati79 (#34) üzenetére


lalszi
aktív tag

Szívesen. Örülök, hogy sikerült megcsinálnod.

(#36) n0budy


n0budy
újonc

Szia!

Nekem egy olyan gondom lenne h vmiért nem rakja fel a merged verziót csak az unsigned-ot. Amikor telepítem(hozzá teszem a leírás alapján) a teló folyamatosan recovery módban indul újra. Valami ötlet?

(#37) lalszi válasza n0budy (#36) üzenetére


lalszi
aktív tag

Szia!
A merged verziónál volt benne sd kártya telepítéskor? Melyik változatnál indul újra folyamatosan?

(#38) n0budy válasza lalszi (#37) üzenetére


n0budy
újonc

sd kártyáról telepítettem, szóval volt és a merged verziónál indult újra folyton.

(#39) n0budy válasza lalszi (#37) üzenetére


n0budy
újonc

úgy látom előbb kérdeztem mint cselekedtem :D az lehetett a gond h nemvolt leformázva előtte az sd kártya? v h több zip is volt rajta? csakmert most leformáztam és csak a merged rom zip volt fent és sikeresen feltelepítette :) köszi a választ:) és ezt a kis fórum szálat, nagyon hasznos :) :C

(#40) lalszi válasza n0budy (#39) üzenetére


lalszi
aktív tag

Örülök, hogy sikerült. Lehetséges, hogy valami volt az sd kártyán, ami bezavarta, vagy az eredeti formázás nem tetszett neki.

(#41) kati79 válasza lalszi (#40) üzenetére


kati79
csendes tag

Szia Lalszi!Ismét a segítségedre lenne szükségem. Ezt a rom/modot szeretném felrakni a 400-ra, de nem értem a leirást. Tudnál nekem segíteni?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2250759
Előre is köszi!

(#42) lalszi válasza kati79 (#41) üzenetére


lalszi
aktív tag

Szia,
Most ,ilyen rom van rajta?

(#43) kati79 válasza lalszi (#42) üzenetére


kati79
csendes tag

E400_Latte_rev2_SDmerge

(#44) lalszi válasza kati79 (#43) üzenetére


lalszi
aktív tag

Én úgy csinálnám, hogy az LG Mobile Support toollal felraknám a gyári romot, formáznám számítógépben az sd kártyát.
Sd kártyára másolnám az SDMergE400_Step1.zip-et és SDMergE400_Step2.zip-et step1, step2 és ezt a romot [link] amit szeretnél.
Feltelepíteném a CWM 5.8.4.5 recoveryt. Sd kártyáról cwm-ben feltelepíteném a SDMergE400_Step1.zip-et és SDMergE400_Step2.zip-et, és rögtön utána (még mindig cwm-ből) ezt a romot amit szeretnél. A linkek úgy látom benne vannak az xda-s fórumban, de kipróbálni sajnos nem tudom, hogy jók e, mert dolgozom.

(#45) kati79 válasza lalszi (#44) üzenetére


kati79
csendes tag

Köszi a gyors választ! Kipróbálom.

(#46) kati79 válasza lalszi (#44) üzenetére


kati79
csendes tag

Estleg még a LG Mobile Support tool használatáról valamit, vagy egyszerű lesz, ha megnyitom.

(#47) kati79 válasza lalszi (#44) üzenetére


kati79
csendes tag

Még egy kérdés, bocs, ha zavarlak. Az sd merge-t sima gyári androidra rá tudom tenni?

(#48) lalszi válasza kati79 (#47) üzenetére


lalszi
aktív tag

Segítek szívesen. Egyszerű szerintem, de itt van a blogban is: "Az LG Mobile Support tool ezt a romot is vissza tudja állítani az eredeti állapotba (menü sor - További jellemzők - Frissítési hiba kiküszöbölése)."
Ha arra a romra gondolsz amiről én írtam a blogban, akkor egy full wipe (wipe factory reset + wipe dalvik cache) után igen. Ha arra amiről először kérdeztél, akkor azt csak úgy, ahogy előbb írtam.

(#49) kati79 válasza lalszi (#48) üzenetére


kati79
csendes tag

Rossz linket kopiztam be, bocs. Igazából sima Cyanogenmod 9 kellene sd merge-vel. Ez megoldható? Már a rommal is megeggyeznék s merge-vel. Sajnos nállam még mindig lassúl a teló, de szertem, mert kicsi, ezért töröm a fejem, hogy mit csináljak vele.

(#50) lalszi válasza kati79 (#49) üzenetére


lalszi
aktív tag

Akkor amit tanácsoltam az annak az első lépései.
A fontos személyes dolgokat mentsd el, mert törlődni fognak.
Valahogy így kéne:
-A telefon legyen teljesen feltöltve
-Gyári rom az LG Mobile Support toollal a telefonra
-Sd formázás
-Xda-ról letölteni a fájlokat letölteni és kicsomagolva az sd-re másolni + a CM romot is letölteni és az sd-re másolni
-CWM 5.8.4.5 recovery feltelepítés
-Lehúzni a töltőről, ha rajta van és újraindítani recoverybe
-Step1 - utána újraindul a telefon az új recoverybe
-Step2 - utána újraindul a telefon egy régebbi recoverybe
-CM rom install recoveryből
-Step4 install recoveryből
-Újraindítás és pár perc türelmes várakozás és reménykedés után remélhetőleg elindul a telefon

Ha majd frissíteni akarod a CM romot később:
-Új CM rom és Step4 másolás az sd-re
-recoveryből feltelepíteni a CM romot
-Step4 install recoveryből
-Újraindítás
Elméletileg frissítésnél a felhasználói adatok megmaradnak, de azért én elmenteném a fontos dolgokat előtte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.