Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

"Ryzen 3 3250U 2 mag / 4 szálas APU Radeon beépített grafikával 1 magon így tulajdonképpen egy 3 magos prociról beszélhetünk."
Nem, 2 magos és 4 szálas a processzor, az integrált grafika pedig 3 CUt(192 shader) tartalmaz.
Összeadni pedig nincs értelme.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) Lalikiraly válasza Armagedown (#1) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Jogos, javítom :) :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Nem vagyok sem ár- sem laptop guru, de úgy érzem 160 ezer ezért a(z alap) gépért (1 TB hdd és 4 GB ram) qrvárabrutálsok pengő!

Egyébként is! Vettél volna inkább használt üzletit!
Vagy kettőt
;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) Lalikiraly válasza Syl (#3) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sajnos ilyen árak vannak. Mostmár 150 körül is meglehet kapni.
A bővítés szerencsére nekem összesen 5000 be került. a ram miatt ennyi.

Egyébként a 14 es gépek mindíg drágábbak...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#5) Syl válasza Lalikiraly (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

A tavalyi év elég rendesen betett az áraknak. Ma már egyáltalán nem tűnik drágának egy Macbook.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Lalikiraly válasza Syl (#5) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én inkább azt mondanám, másodlagosan, hogy a felsőbb kat laptoptopok, ultrabookok, gamer gépek kezdték meg bőven ostromolni a mac árakat. Mert ha pisis pisti kéri aputól az Acer Nitro 5 öt ami 4 éve még 200 ezres kategória volt, most meg 400 inkább... És csak egy szűk példát mondtam, de ettől nyilván vannak sokkal elszálltabb gépek.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) KISDUCK válasza Lalikiraly (#6) üzenetére


KISDUCK
addikt

Csak 4 éve volt a nitro 5-be egy 4 magos u-s ryzen meg egy rx560, most meg azért raknak bele nagyobb hardvert. A chippek is hiánycikkek manapaság, plusz látszik az éves frissítéseken hogy az Acer szeretné a kategóriát közelebb vinni a predator szériához egy kicsit.

(#8) Viktor S válasza Syl (#5) üzenetére


Viktor S
csendes tag

Erre az érzésre rátesz az hogy az alap Air, ami 300 ezer körüli csak 8 GB RAM és 128 GB SSD. 16 és 512 gigára bővítve pedig már 600 körül vagyunk.

(#9) Syl válasza Viktor S (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

> csak 8 GB RAM és 128 GB SSD

Helyesen 8/256 GB.
És érdemes azt megjegyezni, hogy az a 8 GB RAM valójában az M1 chip része és sebességben inkább tekinthető negyedik szintű cache-nek. Ugyanígy, az nvme ssd tárhely is máshogy van hozzáfércelve a cpu-hoz. A rendszer úgy használja memóriaként, hogy fel sem tűnik a sebességkülönbség. Az alapmodell tulajdonosok elmondása szerint (nekem inteles mac-em van) a 8 gigás M1 reggelire megeszi a 16 gigás intel gépeket.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) Viktor S válasza Syl (#9) üzenetére


Viktor S
csendes tag

Tényleg, rosszul emlékeztem. Az árra is: az alap 430 000 Ft.

Nagyon nézegettem, de ha vennék akkor min 16/512 felállásban vennén a jövőállóság miatt. Annak az ára pedig szerencsére elég hatékonyan meggyőzött, hogy jó még nekem a jelenlegi gépem.

(#11) Armagedown válasza Syl (#9) üzenetére


Armagedown
őstag

"Az alapmodell tulajdonosok elmondása szerint (nekem inteles mac-em van) a 8 gigás M1 reggelire megeszi a 16 gigás intel gépeket."
Vagy csak bemagyarázzák maguknak az almások, miután ilyen sok pénzt kiadtak érte.
Köztudott, hogy az Apple nem ad ki tervezési hibás cuccokat, csak rosszul fogod :D

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.