Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) TheLázs válasza Lalikiraly (#9) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Javaslom, hogy próbáld meg elolvasni úgy amit írsz, hogy a hangsúlyba, amivel olvasod, erősen vidd bele a központozás szerepét. És persze fordítva, ahol felviszed a hangsúlyt, általában oda tegyél vesszőt (kivéve persze a kötelező helyeket, de abban a helyesírásellenőrző úgyis segíteni fog).

Hasonlítsd össze a tiéddel:

Igen már ki is találtam, hogy van egy kivénhedt tabletünk és előre megírom és ott azon fog menni és onnan könnyebb ha csak puskázni is.. :)

Igen, már ki is találtam! Van egy kivénhedt tabletünk, arról fogom puskázni az előre megírt szövegkönyvet.

A te változatodban az egész nagyon zavaros. Zavarja a megértést az összevisszaság. Igen, már ki is találtam, hogy van egy kivénhedt tabletünk. ... A kivénhedt tablet adott volt az én értelmezésemben, nem kellett kitalálni. Ködössé teszi az ott és az onnan, hiába olvastam az előző hsz-t is, mindenképp újra el kelett olvasnom, hogy tudjam, miről van szó. Az onnan könnyebb esetén felmerül az is, hogy mi könnyebb? A "ha csak puskázni is" pedig már végképp káosz. A nem összetartozó mondatrészek nincsenek egymástól semmilyen módon megkülönböztetve. Ha beszédben ezt leutánzod, akkor gyakorlatilag hangalámondással, egy hangsúllyal kellene végigmondani. Nem akarok bántó lenni, de aki a tanárt említette, nem járt messze az igazságtól. Megítélésem szerint a jó minőségű tartalomgyártás egyik alappillére az érthető és helyes fogalmazás minden használt felületen.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.