Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Jó szórakozást hozzá :C

Azonban nem tudom eldönteni, hogy ez is troll írás az audiofileknek, akik ennyiért egy méter kábelt ha vesznek és már fenik a billentyűzetet, vagy gyermeki ártatlansággal teljesen őszintén indultál el tátott szájjal abba a bizonyos erdőbe. Mindenesetre én készítem a popcornt :DDD

(#2) 8th


8th
addikt

Minden elismerésem, hogy erről a vásári gagyiról ennyit tudtál írni. :R

(#3) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Köszi srácok :)

Hát kiegészíti a kis keverő féleséget. Szórakozáshoz pont jó, meg a kis Youtube csatornám setupjához bőven. Kis pénzből ez is bőven jó.

Egyébként ha azt nézzük sok Youtuber sok cuccról annyi maszlagot beszél mint égen a csillag. A műsorok háromnegyed fölösleges. És az árakat senki sem mondja be. Ja mert annyira drága, hogyha azzal kezdenék a műsort, már kapcsolnák is ki az emberek.

Nekem erre volt pénzem, én ennek is örülök.

Ja hallottam már szólni 2000 Eurós rendszert is. Köszönöm.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#4) Hieronymus válasza Lalikiraly (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Technikai kiegészítés.
Folyamatosan teljesítményről írsz de nem teljesítmény van megadva.
Passzív eszköznek amúgy sincs teljesítménye.
Tudom, mindenki teljesítményt gondolna a megadott wattokhoz és nem erőt.
A gyakorlatban még is erő, mert a hangerő emelésével növeled azt az erőt, ami munkát végez.

A probléma finom megkerülése, a terhelhetőség megadása, wattban.

A technikához.
Az Auna "márka" címkéző gyártó terméke. Lehet benne jobb és rosszabb modell.
A lényeg, hogy neked tetsszen a hangja, a hangdobozoknak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) Lalikiraly válasza Hieronymus (#4) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Köszönöm szépen a kiegészítést. :R

Hogy javítsam így a cikkben? Előre is köszi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#6) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

A papíron 100 hz meg a mellkas verő basszus nekem valahogy nem áll össze... De örülök hogy örülsz neki. Milyen nehezek a dobozok?

[ Szerkesztve ]

(#7) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Ja, most néztem meg a képeket jobban, öt kiló. Nem is olyan rég rendesen elcseszték a renomét ezek a kínai márkák, az Auna, Skytec, Omnitronic, Fenton. Olcsón ígértek nagy teljesítményt, óriási hangfalakat. Én is belefutottam, kaptam egy Skytec "mélyládát" amiből macskaól lett. Elhiszem, hogy valakinek ez a színvonal jó, meg hűha, meg tökre olcsó, és nincs is ezzel semmi baj, de akárhányszor meglátom ezt a "márkát" mindig kicsit sajnálom az illetőt. Hiszen használtan, vagy kicsit spórolva még 10x jobb cuccokat lehet kapni, de hát ez van, nem vagyunk egyformák.

(#8) 8th válasza Jack Hunter (#7) üzenetére


8th
addikt

Jujj, a Fenton. Álmomban se jöjjön elő. Múlt nyáron egy akítv "bulihangfalpár" került hozzám eme remek márkából. Havertól ingyen. Kerti sütögetés közben már kissé bebaszva is fájdalmas volt az a rikácsolás ami jött belőle. Két hetet sem volt meg, odaadtam az unokaöcséméknek. Azok meg imádják. Érthetetlen.
Amúgy egyetértek. Annyiért amibe ez a kis Auna dobozpár került ki lehet mákolni néha elég korrekt hangú hangfalakat is. Ezt lőttem itt anno. Ez sem a hangdobozgyártás csúcsa de klassz hangja volt.

(#9) Hieronymus válasza Lalikiraly (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ebben a cikkben már ne javítsd. Jó ez ahogyan van.

A gyártó maximum 40 wattos erősítő (120W PMPO) mellé ajánlja a hangdobozát.
A hangdobozok terhelhetősége 40/120W
...

Most nézem ezek a dobozok nagyon könnyűek. Próbáld meg basszuskővel megterhelni. Bármi ami nehéz és megmarad a ferde tetőn. Javíthat a hangzáson. (A középsugárzóm 10,5kg, annak nem kell a tetejére nehezék.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) CounterBoci válasza Lalikiraly (#3) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Ezek szerint nem szoktál hangtechnikai eszmecseréket olvasni itt. Neked tetszik, az a lényeg :R

(#11) Lalikiraly válasza CounterBoci (#10) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Lehet jobban járok. Annyira nem is foglalkoztat a dolog, hogy mit kaphattam volna használtan. Amúgy nézelődtem, de általában 8Ohmos minden doboz. Itt meg a kis teljesítményű erősítő miatt lett a döntés a két is doboz. Egyébként a második videón, akárki akármit mond, mindenhogy szólnak, de rosszul nem az fix. És ehhez tartom is magam.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12) bkercso


bkercso
nagyúr

Barack Obama is megirigyelné. Vagyis inkább talán csak ő...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#13) Hieronymus válasza bkercso (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt gondolom a probléma nem értelmezhető a probléma relativizálása nélkül.

Amikor megvettem az első lapos tévét, nem számítottam túl jó hangzásra. A készülék messze alul múlta az elvárásaimat. Azonnal rendeltem egy olcsó házimozi szettet. A Samsung egy akciós készülékét sikerült megrendelni, mert azt másnapra leszállították.
A tévéhez képest, relatívan nagyon jól szólt a új készülék. Időközben Sikerült megmenteni a hulladékudvar sors elő, egy teljes HK AVR rendszert. Újszerű állapotban, alig volt használva. A válás után évekig be volt raktározva. Költözés okán indult volna a megsemmisülni.
Az erősítőn még nincs HDMI bemenet. Első körben a Samsung kis szatellit dobozkáit cseréltem le a HK dobozkáira. A hangminőség relatív hatalmasat ugrott. Közben vettem egy új AVR-t. Ebben már van HDMI bemenet. Ekkor jutott eszembe, kipróbálom az eddig zene hallgatáshoz használt hangszóró párt.
Ez már nem relatív jobb hangzást adott, hanem valóban jó hangzást. Azóta kicseréltem a centert is normál méretű hangszóra. A többi pozícióban maradtak a HK kis dobozkái. Majd egyszer lecserélem azokat is.

A hangfal pár nyilván jobb, mint a korábbi megoldás. A feladatra elég, a YouTube nem a hangminőségre gyúr.
A luxus inkább az, hogy egyetlen feladatra nem érdemes ilyen hangdobozkákat vásárolni. Inkább olyan megoldást érdemes választani, ami zenehallgatásra is megállja a helyét.

Nem kell ehhez túlzásokba esni. Hatalmas pénzeket tolni a semmibe. A mai kedvencem a NAD C 427 AM/FM RDS HiFi Tuner. Több mint 200 ezer forintos árával is csak egy kutya közönséges rádió készülék. A műsorszórás korlátjait ez a készülék sem tudja feloldani. Legfeljebb rászínesít a hangzásra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.