Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) nagyra válasza buherton (#7) üzenetére


nagyra
tag

Hasonló munkakörben dolgozom, mint Te, és dolgoztam a miskolci Bosch-ban is, gyakornokként is, majd pár évvel később mérnökként is. Több barátom pedig a budapesti Boschnál van jelenleg. Tapasztalatom szerint nagyon fontos, hogy melyik csoportba kerülsz. Nekem volt anno magyar és német főnököm is, Miskolcon és Stuttgartban is. Nálunk a németek sokkal rugalmasabbak voltak, persze éreztem, hogy azért én mégiscsak magyar vagyok, nem német mérnök. Odakint, ha pl. szabira akartál menni, akkor elengedtek, nem tartottak vissza, ha fontos meló volt, megoldották máshogy. Vagy például volt stuttgarti kolléga, aki minden napra berakott egy meetinget az ebédnek Outlook-ba 11:45 és 12:15 között, abban az idősávban nem volt hajlandó felvenni telefont, meetingre menni, stb. És senki nem nézett rá ezért ferde szemmel. Itthon mi lenne, el sem merem képzelni :D
De sok hasonló dolog volt, igazából ott munkavállaló nem volt semmibe nézve, mint ahogy itthon érzik sokszor a dolgozók. Viszont a munkafolyamatok rémesen lassúak volt, rugalmatlanok, de ez minden multinál így van (dolgoztam pár multinál, fun fact: egy fejvadász cégtől hallottam közvetetten, hogy a környéken egy mérnök kb. 7 HÓNAPOT tölt egy munkahelyen, utána tovább lép). Egy idő után úgy érzed, teljesen feleslegesen dolgozol, változtatni úgy sem tudsz semmin...

A környéken (Kelet-Magyarország) viszont sajnos nincs olyan munkakörülményeket biztosító munkahely, mint amiről az eredeti poszt szólt (irigykedek is a posztolóra :D ). Most egy kisebb cégnél dolgozok, megvannak a hátrányai ennek is, de valamivel nagyobb szabadságom van a munkáknál, nagyobb befolyásom van változtatásoknál, mint egy egy multinál.
Ha lett volna józan eszem pár éve, ki kellett volna mennem dolgozni külföldre, nem itt tartanék életszínvonalban, mint most. Jelenleg pedig nem tehetem meg, hogy külföldre megyek, magánéleti dolgok miatt. De azért lehetne rosszabb is, úgy gondolom :K

A táskaellenőrzésről pedig, hát igazából ez magyar szokás, hogy mindent vigyél haza, ami mozdítható, ami pedig nem mozdítható, tedd mozdíthatóvá... De itt, Kelet-Magyarországon ez fokozottan érvényes. Engem mondjuk sosem zavart a táskaellenőrzés és test fémdetektorozás, mert ha nem lopsz, nem kell mitől félned.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.